JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mora se Suez ni zatvoriti, dovoljno je da ova situacija potraje, vec ce i sami predstojeci sezonalni rast demanda uciniti svoje. Tome ustvari vec i danas svjedocimo, a trziste je tek krenulo sa sezonalno najnize tocke u godini.

.

Na grafu u prilogu se zorno vidi brutalan pad ukupnog prometa Suezom, a kako stvari trenutno stoje ovo stanje se nece samo tako razrijesiti – svjedocimo svakodnevnoj eskalaciji u Crvenom moru. Sa druge strane susa i redukcije u Panamskom kanalu ce potrajati u najmanje do druge polovice godine, kada njima krece kisna sezona (a kazu i da je pitanje hoce li jedna kisna sezona uopce biti dovoljna da popuni rezerve).

.

Futuresi nam govore da su kratkorocno gledano ocekivanja od trzista odlicna, vozarine za ovo doba godine su izuzetne (nevidjene zadnjih 20 godina, kako za koju klasu brodova).

.

Srednjerocno gledano je takodjer za ocekivati dobro i stabilno trziste, tako nam barem govore ove visoke 1y i 2y TC vozarine.

.

I trece, povecana aktivnost na second hand tezistu brodova i konstantan rast vrijednosti brodova iz tjedna u tjedan nam daje za pravo i dugorocbo ocekivati dobro trziste, takva su barem ocekivanja brodarskih kompanija koje te brodove kupuju.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nagađa se ako Izrael napadne Rafah da ce odmetnuti hamasovci gadati sve brodove u Suezu i potpuno zatvoriti Sueski kanal..imam neki feeling da bi vozarine ove godine mogle eksplodirati..ma nije tankerska bezee preuzela atpl..ne bi ih preuzeli da ne očekuju veliku zaradu..očito imaju neki inside..ali sve upucuje na daljnji rast vozarina

Ne vjerujem tu u nikakav inside, jednostavno imaju analitičare koji prate tržište. Ako je tvoja kompanija normalno je da nećeš krasti i cilj je da raste i ima dobit, na nafti su zaradili novce i sad ih plasiraju u ono što je ispod cijene. Kad nije tvoje onda izvlačiš lovu cuclaš managerski ugovor, pozoveš se na volativnost tržišta pad dolara još koja floskula i idemo dalje. Pavlović bi trebao podignuti kompaniju izvlačenjem poticaja te koji kvartal plusa spojiti uz bolje ugovore zatim  prodati i nastaviti sa mirovinom.

Mandat dedi ističe za 2 godine..do tada ce sve bit riješeno..tj prodano..mada kažem opet da dokap očekujem ove godine.

Miljenko kupuje, pa sad dokap ili ne, on se penje u top 3. Sigurno se ne kocka sa mirovinom. Dokap i nemoralna ponuda za miljenka i nas ostale koji ne poznajemo sta djedice mute. Situacija je zanimljiva, te se da  primjetiti kako je zanat ispekao u tankerskoj. Ovako su oni na atlantskoj malo pomalo pa dokap, pa ponuda, pa la pa pa. Pomalo skuplja da cijena ne odleti visoko. Keep one’s eyes open. 

Ja sam prodao atpl po 53..i sad malo kupio po 48..ako bude dobra godina i atpl ce ici preko 53 opet😉

A ovdje Miljenko se štiti od neprijateljskog preuzimanja..samo je pitanje koliko municije želi potrosit..što.više municije..veće će biti cijena..vjerovatbo ce podignit cijenu na jednu razinu i tu ce je odrzavati..pretpostavka je da ce se cijena stabilizirat izmedu 10-15 eur

Kakvo neprijateljsko preuzimanje? Država ima 70% sa hzmo. Tko kupi taj paket bez obzira na dokap je na konju. Male su količine van top 10 tako da je skupljanje otežano bez značajnog utjecaja na cijenu. Sve što miljenko skupi je plus za krajnjeg kupca. Cijena je krajnje podcjenjena. Do ljeta predviđam rast do 50%

Mali je free float..tako da se slažem da bi moglo do ljeta barem 30% up..i nemam namjeru prodavat ispod 13-14 eur..ne žuri mi se..bolje imat dionicu jdpl nego obveznicu sa 3,5%

Za ovo doba godine izgleda da su vjesnici proljeća uranili…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Lpg u mjesec dana +91%🫡

Naljutija se tetak miljenko. Nema veze samo neka bulkeri porastu kao ovi LPG i nema straha…

Čim je Miljenko stao dionica pada😅koja burza..a kakva drzava takva i burza

Ma nije se tu tetak pojavio na blef sa 17 000 komada, zna on što radi. Eto svidjela mu se sigurno topla priča pa ukožio 150 k eura. Svakako mi je drago da je tu, ako je njemu toplo i ugodno i meni je…

A problem je sto je drzava u qurcu a oni su državns firma..tj.ako sud ponisti izbore kasnit ce sastavljanje vlade a oni bez vlade ne mogu donijet nikakvu odluku..to sto je država u politickoj krizi šteti samo drzavnim firmama..korporacijama je svejedno..oni su ionako drzava u državi..

New Report

Close