JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uzet cu novu knjigu dionicara. Ima li netko staru od prije par mjeseci pa da usporedimo?

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Znakovito da je Dunatov bivši član uprave tankerkomerca iz Zadra..ja sam uzeo 1000 kom

bio je on i u atpl … ako nekome nešto znači

Bitno je da je jdpl konsolidirao poslovanje i da će ove godine raditi sa plusom,da nema ovih plinaša onda bi ova cijena bila fer,ali sa plinašima je debelo podcijenjena..

Tankerska trenutno nema namjeru kupovati Jdpl. To za cijenu ove dionice treba biti samo plus, da me ne napadate bez veze. Nek su vozarine visoko, samo to je bitno..

kicancro, 08.03.2024. u 15:44

Tankerska trenutno nema namjeru kupovati Jdpl. To za cijenu ove dionice treba biti samo plus, da me ne napadate bez veze. Nek su vozarine visoko, samo to je bitno..

Kolega, hvala na informaciji… ovo je svakako dobra vijest!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

kicancro, 08.03.2024. u 15:44

Tankerska trenutno nema namjeru kupovati Jdpl. To za cijenu ove dionice treba biti samo plus, da me ne napadate bez veze. Nek su vozarine visoko, samo to je bitno..

Ovo je odlicna vijest.

.

Pazite, ja iz ovoga iscitavam da Pavlovic nije htio dati firmu za dzabe, inace bi Tankerska sigurno itekako bila zainteresirana. To je Tankerskoj core business, para imaju na lopate…

.

To je kao da ja koji se bavim gradnjom i/ili kupoprodajom nekretnina kazem da nisam zainteresiran za kupnju nekretnine u pola trzisne cijene… mos mislit sto ne bih bio zainteresiran. Ali ako mi nekretninu nudis po fer cijeni onda je to druga prica.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Dobra vijest ako je provjerena. Gdje tankerska prođe trava ne raste. Uz ovakav rast vozarina pozitivni kvartali dolaze. 100k eura ovdje napravi up 20% to smo vidjeli prije koji dan.  Izgleda da dolazi na naplatu ova globalna situacija. Vrijeme je za pozitivan ciklus.

Deda može napravit dokap pa ko voli nek izvoli,plinaši će ove i iduće godine donijeti znatnu dobit,a supramaxi mogu samo rasti zbog problema u sueskom kanalu,ali što i kažete ako ostane ovakva cijena na burzi uz dobru dobit,mogao bi p/NAV BITI I 0,2..mada sam ja uvjeren da će ove godine biti dokap jer im treba novac za ro ro brod..40% od ukupne vrijednosti,ostalo će dati Eu..zato kažem..neće Deda dati jdpl ispod 15 eur..zato je doveden tu da podigne firmu iz pakla i postigne dobru cijenu za prodaju..

još jednom izvrtio q4 za ove naše brodare…. po iznesenim brojkama, izgleda da samo deda zna posao.

Moto dede  je sreća prati hrabre, voze gdje neće nitko 🙃 cijena na burzi duplo manja. Ciljani raspon od 12-15 će vrlo brzo ako ovako nastavi rast vozarina do tad Miljenko skuplja…

Da..tako je..voze u crvenom a uskoro i u crnom moru..tu su premije rizika ogromne+odlična dobit od plinaša..i eto love..samo da Huti ne pogode brod😅😅

Deda je napravio odličan posao za ova dva stara broda..nakon sto odrade Pripuzovo staro željezo za Tursku..idu u Crno more po ukrajinsko žito..zarada je enormna a i ako ih potope svakako će za 4-5 godina u rezalište..jdpl je odlično iskoristio krizna žarista za dodatnu zaradu..

I sad uzmite da će imati dobit cca 4-5 milja ove godine..to je realna cijena dionice od 18 eur..samo dobit od plinaša ce ove godine biti čisto 2,5-3 milje eura..a za bulkere ćemo vidjet..ali sigurno nece raditi sa gubitkom..tek ce se sada zakuhati oko Sueza..tako da je ova cijena od 9 eura smijesna..ali posto nam je i burza smiješna onda se nemamo čemu čuditi..

Knjiga narudžbi za bulkere najmanja u 30 godina..brodogradilišta zaokupljena sa gradnjom vojnih brodova i tankera..mislim da se brodarima smiješe godine exstra zarade..jos ako se zatvori Suez..samo nebo će biti granica..

New Report

Close