HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.05.2024. u 05:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,53
50.135
1,642
30,40
30,80
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Cijenjene kolege i svi ostali. Ključna informacija u ovom trenutku koju sam dobio tiče se toga da bi fondovi vrlo rado kupovali oviu dionicu (i btw,mnoge ostale),ali nemaju dovoljno keša. Znam da ću se naći na udaru ‘pametnih’,ali informacija je iz prve ruke.Vjerovali u to ili ne. Unaprijed se ispričavam na uletu.(ako sam otkrio toplu vodu)

Bok burzomlat!Kako si se samo sjetio ovog nicka ?Kapa dolje!
Neću te “oprati” gleda ovog gore posta nego ću ti prenjeti iz današnjeg jutarnjeg jednu izjavu pa ti promisli malo prije nego prodaš dionice(ako već nisi!)

14.11.2007. Jutarnji list
Hrvoje Fajdetić, predsjednik Uprave Raiffeisen Investa, ističe da tržište raste i razvija se zbog visoke likvidnosti.

– Na tržište je samo u prošlom mjesecu uloženo oko tri milijarde kuna, a uz takav priljev kapitala i visoku likvidnost teško da se može govoriti o korekcijama i smirivanju tržišta – naglasio je Fajdetić.

Prema njegovim riječima, može se očekivati stabilizacija cijena dionica do kraja godine i novi rast u sljedećoj godini.

Novac je kisik burze!

Napokon da pročitam nešto kratko, jasno i pametno.

Kupujući Ht preko PBZ Investora prošlih nekoliko dana (veći nalozi kupljeni po 362, 361 i 360) uočio sam da sam “pobrao” količine od 15 komada do 63 komada (niti jedan nalog nije bio preko 63 komada). Dakle isključivo se mali “iskrcavaju” a fondovi (i neki od nas) polako kupuju i s lakoćom određuju cijenu. Mislim da je iluzorno pretpostavljati da je uopće potrebito fondovima davati naloge za prodaju od 63 kom.

Dragi kolega Rocky.
Meni nikad nije falilio optimizma u pogledu daljnjeg razvoja situacije oko HT-a i Zg-burze općenito.Jutarnji list i ostale tiskovine ne bih komentirao samim tim što se radi o novinama.
Napominjem da sam informaciju dobio kao takvu i da je samo prenosim u najsirovijem obliku.
Ako čovjek dobro razmisli,nameće mu se logičan zaključak da je to zaista istina.Tko ima toliko novaca da u nedogled brani cijenu naspram ‘povampirenih’ ulagača koji panično žele prodati.Pa to nema ni lik sa Vašeg avatara.Tim više što se stvorila masa ulagača koji misle ‘da mogu sami’ profitirati na tržištu kapitala pa su povukli svoje uloge iz fondova koji su sada u oskudici sa kešom.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

.


Cijenjene kolege i svi ostali. Ključna informacija u ovom trenutku koju sam dobio tiče se toga da bi fondovi vrlo rado kupovali oviu dionicu (i btw,mnoge ostale),ali nemaju dovoljno keša. Znam da ću se naći na udaru ‘pametnih’,ali informacija je iz prve ruke.Vjerovali u to ili ne. Unaprijed se ispričavam na uletu.(ako sam otkrio toplu vodu)

Burzomlat, imaš na HANFA-inim stranicama nova izvješća o stanju imovine fondova za 10. mjesec pa si pogledaj i onda komentiraj. Zato nemoj mlatit o ne znam kakvim informacijama kad imaš službene podatke.


Dragi kolega Rocky. Meni nikad nije falilio optimizma u pogledu daljnjeg razvoja situacije oko HT-a i Zg-burze općenito.Jutarnji list i ostale tiskovine ne bih komentirao samim tim što se radi o novinama. Napominjem da sam informaciju dobio kao takvu i da je samo prenosim u najsirovijem obliku. Ako čovjek dobro razmisli,nameće mu se logičan zaključak da je to zaista istina.Tko ima toliko novaca da u nedogled brani cijenu naspram ‘povampirenih’ ulagača koji panično žele prodati.Pa to nema ni lik sa Vašeg avatara.Tim više što se stvorila masa ulagača koji misle ‘da mogu sami’ profitirati na tržištu kapitala pa su povukli svoje uloge iz fondova koji su sada u oskudici sa kešom.

Što ćeš poduzeti glede informacije koju si dobio?Koja je tvoja odluka kao investitora sada?

Naravno,ako nije tajna nekakva!

Novac je kisik burze!

[color=blue]Imovina mirovinskih fondova 20,5 milijardi kuna[/color]

Najveći dio ukupne imovine hrvatskih mirovinskih fondova na kraju rujna ove godine, odnosno više od 19,88 milijardi kuna, odnosi se na neto imovinu četiriju obveznih mirovinskih fondova
Neto imovina svih aktivnih mirovinskih fondova u Hrvatskoj iznosila je krajem rujna ove godine više od 20,5 milijardi kuna te je u odnosu na kolovoz povećana za 521,15 milijuna kuna, odnosno 2,6 posto, pokazuju podaci Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga . Najveći dio ukupne imovine hrvatskih mirovinskih fondova na kraju rujna ove godine, odnosno više od 19,88 milijardi kuna, odnosi se na neto imovinu četiriju obveznih mirovinskih fondova (OMF). Istodobno je neto imovina šest otvorenih dobrovoljnih mirovinskih fondova (ODMF) iznosila 563,8 milijuna kuna, a deset zatvorenih dobrovoljnih mirovinskih fondova 95,6 milijuna kuna. Pritom je imovina OMF-ova u odnosu na kolovoz povećana za 496,8 milijuna kuna (2,56 posto), ODMF-ova za 20 milijuna kuna (3,69 posto), a zatvorenih dobrovoljnih mirovinskih fondova za 4,25 milijuna kuna (4,65 posto). Najveći udio u ukupnoj neto imovini OMF-ova, od 39,59 posto, odnosno 7,87 milijardi kuna na kraju rujna imao je AZ fond, a slijedi Raiffeisen fond s imovinom vrijednom gotovo 6,2 milijarde kuna i 31,17 postotnim udjelom. Imovina PBZ Croatia osiguranje fonda istodobno je iznosila 3,34 milijarde kuna (udio od 16,8 posto), a Erste Plavog fonda 2,47 milijardi kuna ili 12,44 posto ukupne neto imovine hrvatskih OMF-ova. AZ fond je na kraju rujna zadržao i vodeću poziciju po broju članova, okupivši 507.342 ili 36,94 posto ukupnog broja osiguranika obuhvaćenih drugim mirovinskim stupom, kojih je krajem rujna bilo ukupno 1,37 milijuna. Na drugom je mjestu Raiffeisen fond sa 441.707 članova te udjelom od 32,16 posto, a slijede PBZ/CO fond sa 226.897 članova (16,52 posto) te Erste Plavi fond, koji je sa 197.450 članova zauzeo 14,38 posto tržišta. Među ODMF-ovima najveći je broj članova na kraju rujna imao AZ Profit – njih 36.172 ili 37,86 posto od ukupno 95.534 osiguranika u trećem mirovinskom stupu. Raiffeisen fond je krajem rujna okupljao 30.073 osiguranika (31,48 posto), a Croatia osiguranje njih 12.430 (13,01 posto), dok je Erste Plavi Expert fond rujan završio s 8.591 ili 8,99 posto osiguranika. Slijede AZ benefit (6.246 ili 6,54 posto) te Erste Plavi Protect fond (2.022 ili 2,12 posto). Promatrano po vrijednosti njihove neto imovine na kraju srpnja na prvom je mjestu bio Raiffeisen ODMF (282,9 milijuna kuna ili 50,18 postotni udio), a na drugom AZ profit fond (167 milijuna kuna ili 29,62 posto). Neto imovina Croatia osiguranje ODMF-a iznosila je pak 43,3 milijuna kuna (7,68 posto), AZ benefita 39,8 milijuna kuna (7,06 posto), Erste Plavi Experta 24 milijuna kuna (4,27 posto), a Erste Plavog Protect fonda 6,7 milijuna kuna ili 1,19 posto.
(Hina,PD, 23.10.2007.)

Ignore: KressoM, delux

Jednostavno.Prodavat neću.
Situacija bi se trebala oporaviti (sukladno mom optimizmu).Ključan je samo vremenski faktor.Na HT-u čovjek ne može izgubit-i da hoće.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Jednostavno.Prodavat neću. Situacija bi se trebala oporaviti (sukladno mom optimizmu).Ključan je samo vremenski faktor.Na HT-u čovjek ne može izgubit-i da hoće.

Ja ću postupiti jednako kao i ti ,kolega!

Novac je kisik burze!

Ulagači koji su povukli lovu iz fondova kupovali su na burzi samostalno.Po mom mišljenju kupili su na ATH i sad su na čekanju(vidi VIRO).Dionički fondovi će se uključit kad rasprodaju nelikvidne(lošije) dionice a tako se ponašaju od 5 mjeseca.[smiley7]

Prema riječima mog sugovornika,očekivani povrat novca od HT-a je izostao (IPO atlantic grupe).Hrpa novih izdanja kombinirana sa samouvjerenošću novih ulagača rezultirala je gore opisanim rezultatima.To je što se ‘običnih’ fondova tice.
Disperzija mirovinskih fondova na tržištu kapitala također je odigrala ulogu i jednostavno nema dovoljno novca da se sve pokrije (bez obzira na njihove poruke preko medija-no frks,no paniks).

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

I da nadodam….Nisam ‘dežurni katastrofičar’ tipa Branimir Lokin koji je prognozirao krah svega što ‘gmiže i puzi’.Ključna riječ je: strpljenje.Na ovom forumu ima ljudi koji razumiju pojam ‘novostvorena vrijednost’.
To je ono što netko (ili nešto) mora proizvesti da bi mi na ržištu kapitala mogli zaraditi,a to je relativno spor proces koji ne traje mjesec-dva.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close