HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.05.2024. u 01:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,85
38.001
1,232
30,90
31,10
-0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ocekujem danas 365 [smiley3]

Šta je meni ovo trebalo...

HT i Magyar Telekom dali najniže ponude za Telekom Slovenije

Macquarie Bank nudi od 400 do 450 eura, Oger Telekom 400 eura, dok bi islandski Skipti platio 350 eura

Tvrtka Deutsche Telekom mora odlučiti koje će od dva njegova poduzeća biti u drugom krugu ponuđač za kupnju Telekoma Slovenije. U drugi krug plasirali su se i T-HT i Magyar Telekom, kompanije kojima je DT većinski vlasnik, a obje su ponudile najmanje od sedam igrača puštenih u drugi krug, i to po 317 eura. Ostali natjecatelji u sljedećem krugu su Macquarie Bank iz Australije s ponudom od 400 do 450 eura. Zatim bliskoistočni Oger Telekom koji nudi 400 eura, dok bi isklandski Skipti platio 350 eura. Svi su iznosi do medija doprli iz neslužbenih izvora. U drugi krug plasirao se i konzorcij koji čine Bain Capital i Axos Capital te konzorcij CEP-Carlyle.
U drugom krugu DT mora izabrati tko će dati ponudu za TSIspao Energotuš
Iz natjecanja je ispala kompanija Engrotuš koja je neslužbeno predala najveću ponudu od 460 eura, ali nije imala sve dokumente potrebne za prijavu na natječaj, odnosno nije imala jasno naznačeno odakle bi skupila novac potreban za plaćanje ponuđene cijene. Na prvi krug natječaja stiglo je ukupno 12 neobvezujućih ponuda. Šest ponuđača u drugom krugu (jer se od DT-a očekuje samo jedna ponuda) do 18. prosinca trebaju dati obvezujuće ponude. Od 2. studenoga ponuđači će moći pristupiti “virtualnoj sobi podataka” (virtual data room), u kojoj će obaviti dubinsko snimanje stanja u Telekomu Slovenije. Pri ocjenjivanju ponuda, 70 posto bodova dobivalo se na temelju cijene, a 30 posto na temelju razvojnih ciljeva koje bi novi kupac želio ostvariti sa slovenskom telefonskom kompanijom. Prema neslužbenim izvorima, najviše ukupnih bodova ostvarili su ponuđači kojima telefonija nije osnovni posao, no kako te informacije nitko nije mogao potvrditi, analitičari smatraju da je riječ o poticanju natjecatelja da što više razrade modele razvoja koje bi primijenili ako budu izabrani za Telekomova partnera. “Prema podnesenim ponudama, svi ponuđači imaju potencijal da potpuno zadovolje natječajne uvjete”, izjavio je Matjaž Janša, direktor za elektronske komunikacije u ministarstvu gospodarstva koje provodi ovaj natječaj. Janša je najavio da bi kupac Telekoma Slovenije mogao biti poznat do kraja godine. T-HT-ov “rođak” Magyar Telecom vlasnik je već crnogorskog Telekoma i makedonskog MakTela. Prisutan je i u Rumunjskoj, Ukrajini i Bugarskoj. U 2006. je imao 2,7 milijardi eura prihoda. Oger Telecom ima sjedište u Dubaiju, a radi u Saudijskog Arabiji, Jordanu, Turskoj, Libanonu i Južnoj Africi. U 2006. je imao prihod od četiri milijarde eura. Skipti je islandski telekomunikacijski operater, čiji je vlasnik nakon privatizacije 2005. godine postala islandska tvrtka Exista. U 2006. je prihod Skiptija bio oko 300 milijuna eura.
Macquarie želi ući u TK
Australska banka Macquarie prvi se put natječe za kupnju nekog telekomskog operatera. U 2005. je neuspješno pokušala kupiti Londonsku burzu, a nakon dokapitalizacije 2007. postala je jedna od tri najveće australske kompanije po tržišnoj kapitalizaciji. Prihodi u 2006. iznosili su joj tri milijarde eura. Grupa Carlyle znameniti je upravljač kapitalom i fondovima (ima ih 55), a vrijedna je više od 53 milijarde eura. Sličan natjecatelj je i konzorcij sastavljen od Bain i Axos Capitala. Bain Capital je iz Engleske, a u fondovima kojima upravlja ima 35 milijardi eura. Axos je njemačkog podrijetla. Upravlja kapitalom uloženim po cijelom svijetu, a osobito u Aziji i Europi, s naglaskom na telekomski i informatički sektor. Usporedo s natječajem za kupnju TS-a, stižu informacije o novom pokretanju trećeg mobilnog operatera.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

A ja očekujem i molim za k/p. Trenutni, a i kasnije tokom dana.
Izvinjavam se što nastavljam od juče da Vas gnjavim s tim, ali imam nameru sada kupiti nešto dionica, pa pokušavam uhvatiti nešto povoljniji trenutak. Nemam dovoljno vremena i hrabrosti da se bavim isključivo berzom te još nisam odlučio kupiti taj mostić. Zato gnajvim oko te liste. Nadam se da ćete imati razumevanje za to. Dugo pratim Vaše komentare na forumu, ali sam se tek sada odlučio da se uključim. Za sada samo na ovaj način.
Zahvaljujem Vam unapred

kupil je duh sa sjekirom od mene na 402…. ovih dana ću ja kupovati od njega na razinama 360-370… i tako opet sve u krug…..

Buš buš…..!

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Mislim da nema šanse do kraja godine to nešto puno gore. Previše će biti guranja na prodaji ljudi koji su ispunili svioj cilj. Zaraditi nešto. Iako nisam planirao previše dugo čekati za prodaju, drago mi je da još nisam registrirao dionice. Moguće je da ću čekati i godinu dana, a onda i cijena od 450 kuna bi bila ok. Jer kad zbrojim 450 + cca 15 kuna dinidende + 45 kuna (0,1 * besplatna dionica) ispadne 510 kuna što je na današnjih 370 kuna prinos od izvrsnih 37%.

Ovo je sramotno:

Kupnja – HT-R-A
129 371,00
125 370,12
400 370,11
10 370,06
55 370,05

Prodaja – HT-R-A
23 117,90
48 366,00
50 368,00
63 369,00
953 370,00

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Moj dojam nakon ovih zadnjih par dana je da ćemo dok je god mase ljudi sa sitnim paketima dionica tgovat po cijeni po kojoj oni (fondovi) hoće, interesantan mi je recimo članak od prošlog tjedna da fondovi hoće kupovat po cijeni od 370 i da smo uspjeli doći na tu razinu u jednom danu !!!


Ovo je sramotno:

Kupnja – HT-R-A
129 371,00
125 370,12
400 370,11
10 370,06
55 370,05

Prodaja – HT-R-A
23 117,90
48 366,00
50 368,00
63 369,00
953 370,00

da, tu bi hanfa mogla nesto rec.. bar ono: znate nije u redu [smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

makli, prepali se

Kupnja – HT-R-A
79 373,00
129 371,00
140 370,12
400 370,11
10 370,06

Prodaja – HT-R-A
63 365,00
48 366,00
50 368,00
63 369,00
63 369,99[smiley2]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ali di vec 365?!

oni stvarno nisu normalni

Šta je meni ovo trebalo...

Apsolutno svako otvaranje si mogu narihtat onak kak njima paše i na taj način iz dana u dan spuštat cijenu…..ima tu posla za Hanfu preko glave !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

pa mislim ako krenu spustati na 350 i nize da ce se ukljuciti i i mnogi forumasi u opce narodno veselje..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close