HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 00:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako je dionice kupilo cca 370.000 ljudi, a 80% će ih prodavati odmah (kako se navodilo u nekim medijima), a danas ih je prodalo cca 11.000 (nisu svi imali max. pakete), znači da je ostalo još nekih 285.000 ljudi koji žele prodati svoje dionice odmah. Ovim kapacitetima to se rasproda za nepunih 26 radnih dana 🙂

Upravo to! Svaka čast.To je procjena koju bih potpisao.I tako statistički treba razmišljat.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Teoretski naravno…


Lijep pozdrav ekipa!
Čitam ovaj HT topic i ne mogu da vjerujem. Optimistima je vidim target 500 kuna. Sigurno oni u Londonu koji
prodaju po 70$ (362 kune) i prave 3x veći promet nego tu nemaju isto blage ideje o ‘dijonicama’ kao ni naši penzići. Stvarno su kukavice ti svjetski mešetari kad su odlučili prodati Ivine poklone i mam kupiti Google po jedno 50+ P/E. Ne vjeruju Grunfu i magovima iz DT izgleda. Budite malo realniji ljudi, dok svi koji misle prodati prodaju puknut će 5-6 milijardi kuna, nema toliko slobodne lovice u fondova. Nešto bi se našlo kod Rajića, Čermaka i sličnih ali ako oni navale kupovati to će biti prilično politički škakljivo. Raspitajte se malo kod onih koji nisu kupili HT šta misle o svemu tome. Da strašna sila je taj hrvatski jal, a kad Ljubo dobije još koji postotak za par tjedana, šta ćemo onda ?
Dovoljno je samo da se jedan fond (dragi HYPO možda) odluči kladiti na slom, onda će neki od vas upoznati šta znači kad mu strašni medo pokuca na vrata [smiley1]

si ti neki fix income ?[smiley2]

[code][/code]Nije kupovao dionice, već slagao ‘lanac sreće’[url]http://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,23,cevizovic_dionice,95316.jl[/url]

marinko:

Nije mi jasno kako su u tablici sve današnje transakcije.Kažeš ima ih 2995.
Da su i sve po 63 komada (što po tvojoj tablici nisu) to je 188 685 protrgovanih dionica što je nemoguće jer bi onda promet bio 73 milje kuna ”

Ako laže ATM od PG onda lažem i ja.
Nisam sumnjao u te podatke pa sam ih postao na forum.

Baš ću sad malo pogledati ima li nelogičnosti… [smiley6]

Kolega, moguće da ste zaboravili maknuti filter kad ste zbrajali sve transakcije.
Tablica je potpuna i točna jer sam sve što sam mogao usporedio sa nekoliko izvora:

– transakcije sa manje i jednako 63 dionice = 2581 transakcija -> protrgovano sa 125 704 dionice
– transakcije sa više od 63 dionice = 413 transakcija -> protrgovano sa 484 127 dionica
– total: 609 831 dionica
Ako ukupan promet od 237.888.135,80 podijelimo s ukupnim brojem protrgovanih dionica dobijemo srednju, prosječnu cijenu od 390,088 što je ekvivalentno i prosječnoj cijeni objavljenoj na stranicama Poslovnog dnevnika.

Mislim da je tablica ispravna a tumačenje podataka je druga stvar…


Lijep pozdrav ekipa!
Čitam ovaj HT topic i ne mogu da vjerujem. Optimistima je vidim target 500 kuna. Sigurno oni u Londonu koji
prodaju po 70$ (362 kune) i prave 3x veći promet nego tu nemaju isto blage ideje o ‘dijonicama’ kao ni naši penzići. Stvarno su kukavice ti svjetski mešetari kad su odlučili prodati Ivine poklone i mam kupiti Google po jedno 50+ P/E. Ne vjeruju Grunfu i magovima iz DT izgleda. Budite malo realniji ljudi, dok svi koji misle prodati prodaju puknut će 5-6 milijardi kuna, nema toliko slobodne lovice u fondova. Nešto bi se našlo kod Rajića, Čermaka i sličnih ali ako oni navale kupovati to će biti prilično politički škakljivo. Raspitajte se malo kod onih koji nisu kupili HT šta misle o svemu tome. Da strašna sila je taj hrvatski jal, a kad Ljubo dobije još koji postotak za par tjedana, šta ćemo onda ?
Dovoljno je samo da se jedan fond (dragi HYPO možda) odluči kladiti na slom, onda će neki od vas upoznati šta znači kad mu strašni medo pokuca na vrata [smiley1]

da,da zapravo po tvome da ova dionica vrijedi ne bi se uopće trgovalo danas s njom u Londonu ili..ako sam dobro shvatio poantu.

strpljen..spašen Time is on my side


OlY: ” Ako je dionice kupilo cca 370.000 ljudi, a 80% će ih prodavati odmah (kako se navodilo u nekim medijima), a danas ih je prodalo cca 11.000 (nisu svi imali max. pakete), znači da je ostalo još nekih 285.000 ljudi koji žele prodati svoje dionice odmah. Ovim kapacitetima to se rasproda za nepunih 26 radnih dana 🙂 ” Upravo to! Svaka čast.To je procjena koju bih potpisao.I tako statistički treba razmišljat.

I to nas na kraju vodi na zaključak da se u roku od najviše 26 dana može očekivat kontinuirani rast cjene jer naprosto teoretski nema tko prodavat takvom silinom (momentom,inercijom-RSI graf)

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Dionica vrijedi ako ćemo matematički gledati stvarno oko 400-450 dugoročno, ali ljudi moji panika i rasprodaja će se dogoditi što se izbori budu više približavali, ne može se ona zaustaviti zato što bi to netko htio, trebati će uzbiljnu lovu uložiti da se zaustavi a nje po mojoj procjeni nema dovoljno

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


RealBear A daj mi pojasni koja se to onda budala našla u ulozi kupca?

Naši su kupovali poprilično

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

zasad se prodavaju jos samo samo put/long i par certifikata, nista strasno…

ja sam spreman[smiley2]

[code][/code]Nije kupovao dionice, već slagao ‘lanac sreće’[url]http://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,23,cevizovic_dionice,95316.jl[/url]

realbear:
“Optimistima je vidim target 500 kuna. Sigurno oni u Londonu koji
prodaju po 70$ (362 kune) i prave 3x veći promet nego tu nemaju isto blage ideje o ‘dijonicama’ kao ni naši penzići.”

Netko to i kupuje. Samo mi se nekako čini da ti kolega ne posjeduješ dionice HT-a.

http://whycroatia.blogspot.com/


Barbarosa,čini mi se da upadaš u priču kojoj neznaš pozadinu.Kolega je prije par stranica unatrag dao popis svih transakcija danas na HT-u.
Ja sam jednostavnim računom pokazao da to nisu sve transakcije.Uz to postoje ljudi koji tvrde da je danas prodano 2500 paketa.Da je to nemoguće sam također računski pokazao jer je kontradikcija u današnjem prometu

Točno kolega, samo sam letimićno pogledao par stranica unazad tako da nisam ni primjetio da se igrate matematikom.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Upravo suprotmo RealBear. S obzirom na političku konotaciju cijelog IPO-a, a uz pretpostavku da gosp. Ivo ništa ne prepušta slučaju, vjerojatan je pozitivan ishod ( zadovoljan građanin ali i institucionalni investior ) jer novi mandat nema cijenu…

Danas 237 milja kuna prometa.
I više nego dobro zazidano na cijeni oko 380 kuna.

Ali..
Što smo mogli očekivati nakon onoga što smo doživjeli zadnjih dana?
Jesmo li mogli očekivati realniju cijenu , bliže 500 kuna?
Ne.
Zašto?
Pa kako, mediji su danima stvarali sliku o tome da je cijena oko 320 realna sve preko toga je super uspijeh.
A tko je o tome drobio da je tomu tako?
” Lep si ko slika ” , g. iz HAAB, g. iz Fima , Mislav Bago i Dijana Čulak.
Zadnje dvoje su se primili emisije o dionicama , a vidljivo je da o istima pojma nemaju.
Svojim neznanjem pokazali su kakvo poštovanje imaju prema svima nama koji se bavimo time, mnogi od nas od toga i žive. Ne znam kako ostali , ali ja sam njihovo neznanje doživio kao uvredu za sve nas.
Pa oni se nisu potrudili ništa naučiti oko svijeta dioničarstva , čak niti najosnovnije pojmove i osnove.

Bez imalo pompoznosti, mislim da su ta dva voditelja djelom odgovrna za ciojenu kakvu smo danas imali.
Stvorena je percepcija kakva je stvorena, nažalost puno je novih u svemu tome i vjerovali su im.
A ovo dvoje iz HAAB-a i FIMA-e, što reči o njima?
Jesu li se oni potrudili pa građanima / gledateljstvu priopčiti nekakve fundamentalne analize sličnih kompanija u Europi i svijetu?
Naravno da nisu, zašto?
Pa zna se čiji su igrači, premalo dionica su dobili , zajedno sa svim ostalim našim fondovima, nisu blesavi iznositi nekakvu fundamentalnu analizu, koja bi eventualno dokazala da dionica vrijedi 500 kuna.
Ili možda spomenuti što je ugledni svijetski časopis ” Forbes ” procijenio da dionica realno vrijedi 450 kuna?
ma kaki, pa kako bi onda kupovali fondovi po 380 i 390 kuna zar ne? kompletne emisije ” Otvoreno ” stovrene su sa predodžbom oko toga da je realna cijena na burzi upravo ova današnja, čak i malo niža ( sjtimo se kako je Bago govorio o eventualnoj cijeni od 400 kuna i više ). Sramota. Jasno u svim tim okolnostima , većina koja je danas prodavala su bili novi ljudi u svijetu dioničarstva, koji još k tome misle da su dobro prošli. Ja mislim da su izgubili priliku za veću zaradu od one koju su ostvarili.

Nisam pobornik teorija zavjere , ali nekako mi se čini da sve to odgovara i trenutnoj vladi sa Sanaderom na čelu. Budimo realni da je dionica danas tržena po 450 i više kuna, što bi bilo do izbora?
Možda bi malo porasla, možda bi stagnirala, a vrlo vjerojatno bi malo i pala.Ovako?
Polako ali sigurno, Sanader ima priliku na svakom predizbornom skupu spomenuti , evo narode, tpo smo Vam mi dali i davati čemo ubuduće, idealno je naravno cijena do izbora malo malo pa raste.

A na osnovui ovoga što smo danas vidjeli, mislim da i hoče.
Nitko nije spomenuo / barem nisam pročitao što se danas odigralo u Londonu.
Ljudi moji protrgovani je 1,6 milijuna dionica danas.Ukupno je alocirano prema Londonu nešto manje od 4 milijuna dionica ako se ne varam. Dakle, danas je trgovano ca. 40 % svih dionica alociranih prema Londonu.
I to po cijenama od 70 – 75 USD.
Ako su ovdje sagrađeni dobri temelji sa ovih 237 milja kuna prometa ( budimo realni većinu ovoga kupovali su fondovi / cijenu će braniti sigurno ), ne znam kako onda nazvati ono u Londonu.
Mislim da će se tamo vrlo brzo stovriti pretpostavke za porast cijene u narednim danima, eventualno tjednima, jednostavno su takvi uvjeti stvoreni.
Nažalost u emisiji je bio jedan nezavisni, g. Mario Gatara, mene čudi , ako on prati i zna nešto o dionicama , što on nije iznio konkretnte brojke? Zašto se narodu nije predočila stvarna slika cijene dionica HT-a ?
Ja svoje pakete danas nisam prodao, naravno, živi bili pa vidjeli što će nam donijeti naredni dani i tjednima.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Upravo suprotmo RealBear. S obzirom na političku konotaciju cijelog IPO-a, a uz pretpostavku da gosp. Ivo ništa ne prepušta slučaju, vjerojatan je pozitivan ishod ( zadovoljan građanin ali i institucionalni investior ) jer novi mandat nema cijenu…

Svako ima pravo na svoju mišljenje, zar ne… vidjet ćemo, samo besplatnog ručka nema, ili ipak ima ?

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Sto prognozirate za ponedjeljak? Trguje se samo u Londonu…
Kakva su vasa predvidjana?

Sto vis razmisljam o “startu” ove dionice (5.10) to mi se sve vise cini da postoji jako dobra “zakulisna igra”. Pogledajte par postova prije, i pocetnu cijenu TE KOLICINU dionica prodanih u Londonu.

P.s. Mogu li se i kako prodati dionice u Londonu, i obrnuto dionice koje kotiraaju na burzi u Londonu, mogu li se kupiti u Hrvatskoj, zna li tko?
Dionice su ionako dematerijalizirane, pa postoji li neki porez na njihov “prelaz granice”?
[smiley6][smiley7]

New Report

Close