HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 13:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,46
72.590
2,383
30,60
30,90
1,99%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

SZ,

Ivo je prejak igrac da bi jednim netaktickim potezom kao sto je izigravanje malih dionicara sebi nanio stetu, a LJubi vodu mlin. Gospodo to je visoka politika, a u tim visinama nema mjesta takvim neracionalnim potezima u vrijeme prije izbora. Stoga nemojte biti naivni da ce Ivo na HTu gubiti glasove. Njemu je cilj dobiti glasove. Takodjer neki ce reci “boli njega” on ce isto stavit lovu dzep i zatvorit ducan. Oni koji tako razmisljaju se varaju jer ducan koji je kod njega trenutno otvoren je mali market d.o.o., a ima tu jos potencijala da se pretvori u d.d. u narednim godinama koje nam slijede. Eto, moje skormno misljenje[smiley2]

kolega u potpunosti se slazem s tobom

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Evo i ja bih se uključio s prognozom, jer mi se stvarno neda razbijat glavu s tim kako imamo neozbiljnu vladu, koja u pola ipoa promijeni uvjete…

Moja procjena je 320 i ako ne bude toliko apsolutno ne dolazi u obzir da glasam za ivu ni pod razno, ni za 100 godina jer najotvorenije što može radi protiv poreznih obveznika koje bi trebao zastupat, ako da cijenu ispod 320.

Dakle 320…

Evo i cijele liste pa nek se neko doda ako ga nema:

Klas optim – 299 kn
Blueman – 285 kn
Magare007 – 288 kn
Šanto – 278 kn
Bingo – 295 kn
Špancir – 290 kn
Popravni – 289 kn
Bubuleja – 280 kn
LookaBorna – 248 kn
Cule – 275 kn
Ahilej – 284 kn
Dado10 – 310 kn
Trubadur – 302 kn
Master33% – 253 kn
50 lipa – 282 kn
Matan nu – 260 kn
Pifkolekto – 269 kn
Biker77 – 282 kn
Alien – 292 kn
Buco – 295 kn
Mirko-444 – 286 kn
fin_čovjek – 320 kn
toka-300 kn
[smiley2]

dan je pametniji od noći


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=26988

Ukoliko naša priča bude slijedila priču DT-a, nitko sretniji od mene. Zaraditi ću preko 100% u kratkom roku i uživati u plodovima svog rada. Što ćeš ljepše.

Članak kao iz bajke

Hell is Empty and all the Devils are Here

Prospekt je odobren. Hanfa odradila prljavi posao – part II. Da li netko od cijenjenih forumaša zna da li vlada može promijeniti i raspon cijene ako želi, pa Hanfa i nakon toga odobri prospekt (part III), a sve u sred IPO-a?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kad već igramo bingo, evo da se i ja uključim :
Početna cijena vlade = 305 kn

Zadnja cijena prvo dan trgovanja : 417 kn

Baš mi je drago da se nam cifre(305Kn) poklapaju ili to ti slijediš mene!?

Zanima me, koji bi od vas postupio drugačije da je na mjestu ante Samodola? Stvarno je lako biti hrabar ovdje na forumu.
Cijena ne smije ići preko 300.

Ukoliko građanima ide 25% to je oko 20 milja dionica. Ako će ih polovica prodavati u prva dva mjeseca po recimo 400kn ispada da netko traba u dva mjeseca kupiti od građana dionica za 4 milijarde kuna. I dalje mi nije jasno tko će kupiti toliku količinu.[smiley10]

Trend is your friend.

[


Ako će ih polovica prodavati u prva dva mjeseca po recimo 400kn ispada da netko traba u dva mjeseca kupiti od građana dionica za 4 milijarde kuna. I dalje mi nije jasno tko će kupiti toliku količinu.[smiley10]

Sve što je ispod 700 Kn jeftino je za fondove………….[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Prospekt je odobren. Hanfa odradila prljavi posao – part II. Da li netko od cijenjenih forumaša zna da li vlada može promijeniti i raspon cijene ako želi, pa Hanfa i nakon toga odobri prospekt (part III), a sve u sred IPO-a?

Iako je u nas sve moguće, mislim da promjena cijene usred (ili nakon) tijeka upisa ne može doći u obzir ni u kojem slučaju.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


Evo i ja bih se uključio s prognozom, jer mi se stvarno neda razbijat glavu s tim kako imamo neozbiljnu vladu, koja u pola ipoa promijeni uvjete… Moja procjena je 320 i ako ne bude toliko apsolutno ne dolazi u obzir da glasam za ivu ni pod razno, ni za 100 godina jer najotvorenije što može radi protiv poreznih obveznika koje bi trebao zastupat, ako da cijenu ispod 320. Dakle 320… Evo i cijele liste pa nek se neko doda ako ga nema: Klas optim – 299 kn Blueman – 285 kn Magare007 – 288 kn Šanto – 278 kn Bingo – 295 kn Špancir – 290 kn Popravni – 289 kn Bubuleja – 280 kn LookaBorna – 248 kn Cule – 275 kn Ahilej – 284 kn Dado10 – 310 kn Trubadur – 302 kn Master33% – 253 kn 50 lipa – 282 kn Matan nu – 260 kn Pifkolekto – 269 kn Biker77 – 282 kn Alien – 292 kn Buco – 295 kn Mirko-444 – 286 kn fin_čovjek – 320 kn

Ja bih rekao 255 kuna.
Mislim da će, baš zbog ovako enormnog interesa Vlada ići na nižu cijenu. Jer po izbornoj računici bolje je da 200 000 ljudi zaradi po 10 000 nego 100 000 ljudi po 20 000. Ako proračun zbog toga izgubi par stotina milijuna kuna – vrlo važno. Izborna pobjeda je vrijedna tog luksuza.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


[ inquirer: ” Ako će ih polovica prodavati u prva dva mjeseca po recimo 400kn ispada da netko traba u dva mjeseca kupiti od građana dionica za 4 milijarde kuna. I dalje mi nije jasno tko će kupiti toliku količinu.[smiley10] ” Sve što je ispod 700 Kn jeftino je za fondove………….[smiley2]

Slažem se sa tobom, ali to svim drugim zvuči kao nerealno i neozbiljno.
Onaj scenario sa dojčetelekomom će se u potpunosti reprizirati i na HT-u,
zato treba prodavati oko 700 kunića.

treba biti strpliv i izabrati najpovoljniji termin za prodaju ili čekati dodatnih 10%
nikako ne prodavati odmah.


treba biti strpliv i izabrati najpovoljniji termin za prodaju ili čekati dodatnih 10% nikako ne prodavati odmah.

Jel’ to po onoj teoriji da treba prodati na maksimumu?
Povoljan termin za Magmu je bio odmah.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5a4d6ae9-9d72-4fa8-893f-0e4444c533e4

Evo malo iz današnjeg Večernjeg………..

Ili manji paketi, ili cijena dionice T-HT-a od 320 kuna
Autor Deana Knežević, Snježana Mlinarević

Odluka Vlade da tržištu otpusti čak 32,5 posto dionica THT-a nadmašila je sva očekivanja. Prvobitni je plan bio u inicijalnu javnu ponudu dati 20 posto, a još tri posto zadržati u rukavu za slučaj povećanog interesa. Nakon što je premijer prošli tjedan najavio mogućnost da se ide i iznad 23 posto, nagađalo se da bi povećanje moglo ići do pet ili sedam posto, ali na jučerašnjoj hitno sazvanoj sjednici Vlada objavljuje povećanje paketa namijenjena tržištu čak 9,5 posto.

Građanima 25%
Od ukupno 32,5 posto dionica koje prvi put idu na tržište, za građane s pravom prvenstva rezervirano je 25 posto, a ostalo ide fondovima. Vladi je, naime, stalo da zadrži dobar omjer pojedinačnih i institucionalnih ulagača. Pretpostavke su da se na taj način štiti vrijednost dionica na tržištu i nakon inicijalne javne ponude.

Odluka o povećanju ponude, ističe potpredsjednik Vlade Polančec, usuglašena je sa stručnjacima konzultantske tvrtke JP Morgan i s Deutsche Telekomom, a o njoj su izviješteni Hanfa i nezavisan regulator u Londonu. Prospekt namijenjen ulagačima zbog toga se mora mijenjati, no u Vladi su procjenjivali da će Hanfa još tijekom jučerašnjeg dana odobriti promjene.

Premijer Sanader u nekoliko je navrata jučer opet rekao kako Vlada ne poziva građane na ulaganje, jer o tom riziku mora svatko sam odlučiti. No, kad se u prvoj ponudi dionica širi prostor za institucionalne ulagače, u tome će opet profitirati građani. U četiri obvezna mirovinska fonda uključeno je 1,350.000 građana, a u osamdesetak otvorenih fondova još je oko 150 tisuća građana. Dakle, u 7,5 posto dionica koliko će dobiti fondovi, također će velik dio biti za hrvatske građane kaže Sanader.

Iako IPO T-HT-a još nije završen, nakon jučerašnje sjednice poznate su manje više osnovne konture budućih grupacija dioničara. Građanima je određen limit od 25 posto ili oko 20 milijuna dionica, što iznosi oko 6,4 milijarde kuna.

Stabiliziranje cijene
Ostatak od 7,5 posto dionica, kažu izvori iz Vlade, jednako se dijeli na domaće i strane investicijske fondove kako bi dionica mogla kotirati na Londonskoj burzi, a sve radi stabiliziranja i održavanja cijene dionice podložne golemoj masi nestrpljivih malih dioničara.

U alokaciji dionica najslabije će proći domaći investicijski fondovi, jer prioritet imaju mirovinski fondovi, pa jedni i drugi imaju na rasploganju samo nešto oko milijardu kuna vrijednosti dionica. Isto toliko pripada stranim investitorima. Kako interes građana ne jenjava, a već je oko famozne brojke od 200.000 građana, cijena dionice iznosit će maksimalnih 320 kuna ili će možda doći do rezanja osnovnog paketa.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close