HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 06:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

280

pa cijena ce sigurno biti izmedu 245-320, smjesno trositi energiju na ovakve gluposti… mozda 247,98 ili 357,37 ili 299,99 ko u konzumu djecji bicikl….bezveze odustajem…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

275

U trenutku uspjeha ne zaboravljaj svoje neuspjehe.

284

310

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Ljudi su kupovali INA-ine dionice da bi dugoročno ulagali i dugoročno zaradili. Kako je cijena tih dionica naglo (nerealno) skočila, ljudi misle da će tako biti i s HT-ovim dionicama.

Sada većina kupuje HT-ove dionice da bi brzo zaradila. Mnogi govore da će dionice prodati već prvi dan.

Je li u tome zamka? Što mislite, hoće li potražnja prvih dana trgovine biti tolika da će nadjačati ponudu i tako dići cijenu? Ili možda mislite da će mnogi početi prodavati svoje dionice odmah prvih dana trgovine pa će zbog toga pasti cijena?

Vaš link

Jel ovo znaci da nema rezanja paketa?

302 .5

253.33 [smiley2][smiley2]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]

Moja prognoza 282kn

ko te ima taj te nema


Jel ovo znaci da nema rezanja paketa?

Da prodaju sve sto imaju bilo bi rezanja.

Pretpostavimo da IPO HT-a upise izmedju 140-160 000 gradjana, te da je 8 gradjana upisalo 38 000kn , jedan 25 000 kn i jedan 15 000 kn. Dolazimo do prosjecnog paketa od 34 400 kn. Ukoliko 21188 658 dionica ili 25 % racunamo da nema rezanja paketa, onda cijena od 260 kn po dionici i gore prosjecni upisani paket od 34 400 kn, te 160 000 upisanih zatvara ovu matematiku. Ne zaboravimo pri tom da je to cca 4 % populacije RH ili usporedivo sa primjerice SAD, kao da 12 mil amerikanaca upise IPO. S druge strane na razini cijene od 400 kn HT se trguje na P/E 16, sto je znatno manje od okruzenja, a sa neusporedivo jacim monopolom. Istovremeno svjedoci smo da puno losije kompanije u RH I susjedstvu se trguju na puno visim razinama. Moje osobno misljenje je da Vlada ovim potezom je osigurala rast cijene za gradjane, fondovim relativno nizak ulaz i dobru posjecnu cijenu cak i kad se zaustave izmedju 400-450 kn i mislim da svi oni koji su usli u INU i zaradili nakon godinu dana 65 %, sada ponovno trljaju ruke, samo pridruzeni za mnogobrojne “male” ljude koji isto tako zele nesto po prvi put zaraditi. Mislim da bi svi trebali biti sretni sa ovom odlukom Vlade jer je definitvno u korist nas koji smo u IPO-u. Moja procjena je dakle 160 000 upisanih, cijena na startu oko 260 kn i razina cijene nakon prvih 10 dana guzve na stabilnih 380 kn. Uostalom vrijeme ce pokazati.


Ljudi su kupovali INA-ine dionice da bi dugoročno ulagali i dugoročno zaradili. Kako je cijena tih dionica naglo (nerealno) skočila, ljudi misle da će tako biti i s HT-ovim dionicama.

Sada većina kupuje HT-ove dionice da bi brzo zaradila. Mnogi govore da će dionice prodati već prvi dan.

Je li u tome zamka? Što mislite, hoće li potražnja prvih dana trgovine biti tolika da će nadjačati ponudu i tako dići cijenu? Ili možda mislite da će mnogi početi prodavati svoje dionice odmah prvih dana trgovine pa će zbog toga pasti cijena?


Teško je za pretpostaviti da će cijena padati ispod cijene na IPO, kolika god ona bila. Ne vidim zašto bi netko prodavao T-HT na 300 ili 320 Kn, kad je na toj cijeni T-HT grubo gledajući za trećinu jeftiniji od Madžarskog telekoma ili Telekom Austria. O Telekomu Slovenia da i ne govorim. On je tri puta skuplji od T-HT-a po P/E omjeru.

269

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in

Dobro su već ljudi napisali da od ovog nema nikakve koristi. Strpimo se još malo pa ćemo svi znati sve [smiley7]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

New Report

Close