HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 07:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,38
111.164
3,659
30,30
30,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ivan0003, 20.03.2020. u 13:45





Tomcat, 18.03.2020. u 07:42



 

Ako je bude, radi se o datumu 12.05.2020.

 



 

Kolega Tomcat, gdje ste našli taj datum, jer gledam na kalendaru dividendi, zadnji termin za  kupnju HT-ovih dionica, a da ima pravo na dividendu je 5.5.2020, pa da budemo precizni..

https://www.mojedionice.com/fund/KalendarDividendi.aspx

Ma da, moja greška. Pomiješao sam dan isplate 18.05.2020. sa zadnjim danom za stjecanje dividente. Točno, 05.05. je zadnji dan.

Invest, 19.03.2020. u 10:16

prijatelju plavi01

svaka čast na optimizmu, uvijek si optimist..tako i treba..

 

ali realno, čak i HT će imati ogromnih problema, jako puno malih gospodarstvenika će propasti te samim time će HT ostati bez dobrog dijela prihoda.

svi živimo od zajedničkog gospodarstva, svi smo ovisni koliko god mislili da nismo.

za sada se HT dobro držao ali kako se reperkusije nove krize tek budu otkrivale cijena dionice će padati.

Očekujem je čak do 120 kn.

i ja sam realist i uvijek optimist ali pobijedit će pragmatizam a na burzi samo malo njih 2% zarađuje.ciklusi se mjenjaju a sva jaja nisu u jednoj košari.

portfelj kune/devize/nekretnine/dionice/gemišt jer za život mora uvijek biti.

želim svima da pobjede koronu i da naša djeca imaju za dobar život.

 

Navodno i HT odustaje od isplate dividende? Zna netko nešto više?

Navodno si ti u kešu i ti vidiš HT negdje na 120kn….kakav lik majko mila navodno…

 

Navodno je istina. A to što si ti pun Hta radi divke.. Ljudi griješe, sta ces..

Invest, 30.03.2020. u 11:05

Navodno i HT odustaje od isplate dividende? Zna netko nešto više?

Ja sam sa time istrčao prerano prije desetak dana. Već se tada o tome pričalo.

 

Ajde prestanite izmisljati. Zbog epidemije Corona virusa pomaknut je termin Skuostine DT-a u Bonnu. Zapravo se ne zna točno kad će se odrzati. Trebaka se odrzati 26. ožujka ove godine. Kad budu stvoreni uvjeti za njezinu sigurnost ona ce se i odrzati. Prijedlozi odluka nisu se mijenjali i ostaje za sada prijedlog odluka o isplati 60 centi po dionici. Ako matica zadrzi i usvoji prijedlog isplate dividende isplatiti će i njezine kćerke sto uključuje HT i TECG.

https://www.handelsblatt.com/finanzen/aktien/telekom-hauptversammlung-2020-wie-viel-dividende-bringt-die-deutsche-telekom-aktie/21219360.html

Za razliku od domaćih banaka i osiguranja nitko ne može zabraniti HT da isplati dividendu. O tome će odlučiti skupština kad se situacija smiri i steknu uvjeti za isplatu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sever-u-otvorenom-poslodavcima-koji-daju-otkaze-treba-obustaviti-sve-potpore/2170615.aspx

 

Pročitajte članak.

Ukratko, na razini EU će se tražiti od svih obustava isplata dividendi u protivnom će biti strože oporezovano.

Ne znam baš koliko je bitno mišljenje nesposobnog beskorisnog uhljeba. On je tu da uzima pare sindikatu, ne da govori što bi trebalo. Neka to prepusti pametnijim od sebe.

Bez dividendi će firme pronaći druge načine kojima će u potpunosti neutralizirati dobit pa će Država dobiti kur*c od poreza.

Ne vidim zašto HT me bi isplatio dobit. Nisu turisti, brodari, zračni prijevoz..koji će možda propasti ako isplate.

HT i DT će imati dobit u krizi i van krize.

Seeker, 31.03.2020. u 10:36

Ne znam baš koliko je bitno mišljenje nesposobnog beskorisnog uhljeba. On je tu da uzima pare sindikatu, ne da govori što bi trebalo. Neka to prepusti pametnijim od sebe.

Bez dividendi će firme pronaći druge načine kojima će u potpunosti neutralizirati dobit pa će Država dobiti kur*c od poreza.

Ne vidim zašto HT me bi isplatio dobit. Nisu turisti, brodari, zračni prijevoz..koji će možda propasti ako isplate.

HT i DT će imati dobit u krizi i van krize.

Ne govori to nesposobni uhljeb, nego je to naputak Europskog vijeća.

HT/DT će također imati probleme u naplati potraživanja firmi koje se ugase ili propadnu, a također će na njih utjecati i loša sezona.

Pogledajte koliko je DT telekom pao u mjesec dana, 52 %. Očito na njemačkom tržištu to ne percipiraju kao što ti percipiraš. Ili oni griješe.

HT je pao 12-15 %.

Ma kakvo europsko cijev, Ajde sinko ne pisi gluposti. Nije to to Zaba.

Tamo su kumici i kumicne vodili igru pa su te ostavili na suhom. Pamet u glavu i lovu u telekome.

Boli me briga za DT, pa da je pao i za 90%.

P/E im je bio oko 50, dividendni prinos niti 1%.

Pa sada im je P/E oko 27.

Nema ama baš nikakve veze s cijenom HT-a, kojem je P/E oko 17 i prinos 5%.

Kao da je HT bio 500 kn pa je sada pao na 250. Imalo bi smisla. Ovako teško.

HT imam i kupit ću još, DT ne bih kupio da padne još 50%.

one, 31.03.2020. u 07:59

Ajde prestanite izmisljati. Zbog epidemije Corona virusa pomaknut je termin Skuostine DT-a u Bonnu. Zapravo se ne zna točno kad će se odrzati. Trebaka se odrzati 26. ožujka ove godine. Kad budu stvoreni uvjeti za njezinu sigurnost ona ce se i odrzati. Prijedlozi odluka nisu se mijenjali i ostaje za sada prijedlog odluka o isplati 60 centi po dionici. Ako matica zadrzi i usvoji prijedlog isplate dividende isplatiti će i njezine kćerke sto uključuje HT i TECG.

https://www.handelsblatt.com/finanzen/aktien/telekom-hauptversammlung-2020-wie-viel-dividende-bringt-die-deutsche-telekom-aktie/21219360.html

Za razliku od domaćih banaka i osiguranja nitko ne može zabraniti HT da isplati dividendu. O tome će odlučiti skupština kad se situacija smiri i steknu uvjeti za isplatu.

Nitko ne govori da je neće biti. Bar ja ne govorim. Napisao sam “ako” je neće biti. Ni meni to ne paše. Vidjet ćemo.

Seeker, 31.03.2020. u 12:15

Boli me briga za DT, pa da je pao i za 90%.

P/E im je bio oko 50, dividendni prinos niti 1%.

Pa sada im je P/E oko 27.

Nema ama baš nikakve veze s cijenom HT-a, kojem je P/E oko 17 i prinos 5%.

Kao da je HT bio 500 kn pa je sada pao na 250. Imalo bi smisla. Ovako teško.

HT imam i kupit ću još, DT ne bih kupio da padne još 50%.

 

oprosti, ali pričas bezveze.

DT znači ima:

P/E=13.67

dividend yield=5.09 %

https://finance.yahoo.com/quote/dtegy/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAL6t0QJEEO7-oP1-lSq93OXjhGJPXHwsat_0zJ1PdwXhFD0rx-bMjrLZfs2EvMihN8gG1SVwq6RVZuO2GdH3Ty60jbx2TrFxol2QuPrxDrDwgIuqpZbAyxghcIECxqkvHyDeccTH_JkzJqQ_lTZHXZY1jGcXKyLbVGOweiCFEz5X

 

HT ima:

P/E=17.85

dividend yield=4.92 %

 

Ne znam čemu širiti dezinformacije kada su sve vrlo jednostavno dostupni podaci.

one, 31.03.2020. u 11:47

Ma kakvo europsko cijev, Ajde sinko ne pisi gluposti. Nije to to Zaba.

Tamo su kumici i kumicne vodili igru pa su te ostavili na suhom. Pamet u glavu i lovu u telekome.

Hahah, o čemu ti sinko?

Pusti ti ZABA-u na miru. Znaš i sam da sam i tamo bio u pravu. Tamo si najavljivao smak svijeta, propast firme, milijarde kuna kazni, itd..A vidiš da nema ništa od toga.

Prodavao si ćorak..

 

 

New Report

Close