HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 02:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


DonJuan

Zašto mislite da ht vrijedi 300kn u slučaju preuzimanja? Naravno da se div.prinos metodološki gleda kako ste napisali ali kada imate na tržištu kompanije sličnih fundamenata sa poreznim opterećenjem dividende ili potpuno neoporezovane onda morate gledati i praksu i cash i onaj investicijski nerv da vam država ne može otimati zaradu.
Kada svi budu na oporezovanoj dividendi onda ok.
DT je izvukao lovu lani kako je izvukao i to je mnoge odbilo od ulaska, a objektivno nema razloga da Ht ne isplati izvanrednu dividendu. Naša i NJemačka posla + zse i tu smo…

Zato sto imamo regionalne i europske transakcije sličnih kompanija sa multiplama EV/Ebitda 6-8. DT nije ništa izvukao. Od Madjarskog telekoma je kupljen TECG ispod fer vrijednosti, a obveznice će o dospjecu vratiti uloženo. Nije taj novac nestao.

Telenor agrees to sell its Central and Eastern European assets to PPF Group for EUR 2.8bn

HT je veličine Telenorovih prodanih CEE operacija. Ima 6% manje prihode i vecu Ebitda maržu. HT vrijedi barem 2,5 milijardi eura sto je cca 230 kuna po dionici. Kada bi dodali kes s računa, to bi bilo još cca 50 kuna po dionici. Dakle, ne vrijedi možda bas 300, al 250 svakako.



Porez vam odbiju i na štednji u banci i to na bijednu kamatu od 0,3%.
Tako da je na Ht-u prinos 15 puta veći od kamate u banci.
Ako to ne privuče štediše onda ne znam što hoće!

Je, al u banci navodno kad se pojaviš na šalteru dobiješ svoje novce, kad se pojaviš na šalteru brokerske kuće, uloženi novci mogu biti veći ili manji od uloženog. Upravo iz tog razloga i činjenice da nema izravne garancije od nikoga za ništa, jaz između dividendnog i kamatnog prinosa je toliki.

Štediše imaju averziju prema rizicima svih vrsta (a pogotovo prema tržišnom) pa valjda otuda preferiraju nisko i nižerizične štedno-ulagačke instrumente.
[/quote]

To da stedise imaju averziju prema rizicima svih vrsta je opcepoznato. Oni vise vole da im novac propada sigurno, ali polako, sto je sigurno kod blage inflacije i nultih kamata, a nikako ne vole da je volatilno, pa makar im potencijalno donijelo mnogo vise, a s diverzifikacijom prema dividendnim dionicama gotovo sigurno vise.
Znaci ta njihova “sigurnost” se zapravo odnosi samo na nominalni iznos, ne realni, i zapravo je samo fiktivna. Kazem fiktivna jer ako dodje do toga da ti HT s ovih razina propadne za iducih 30% onda se zapitaj da li ti je novac u banci siguran.
I naravno, ne ulaze se sav novac u dionice.
Samo onaj koji ti kratkorocno ne treba.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

DJ

Naravno da kupovina obveznica nije gubitak novca ali je poruka da ste kolinija i da možda ove godine HT kupi, karikiram radi dojma, 5 godišnje obveznice sa prinosom oko nule. Za mene kao investitora je potpuno jasno tko zapravo kontrolira i radi s tim novcem i zato sam rekao da se radi o “izvlačenju”. Dakle netko vam je taj novac ipak maznuo, istina na godinu, dvije itd. Vama ostaje nada da će taj novac biti isplaćen kroz dividendu jer pola svakako ide DT-u. Da je takvo ponašanje uz namjernu neisplatu
adekvatne dividende godinama dovelo HT na 148kn sasvim je jasno. HT može kupovati agresivnije vlastite dionice do npr 180-200kn i tu malo prikočiti ali i dalje kupovati jer im je to najbolji povrat.
Ali naravno iz nekih razloga to se ne radi kao i na drugim dionicama koje imaju kapital.

Ono što mi ne znamo je famozni ugovor o samoj kupnji HT-a, posebno infrastrukture. Pitanje je hoće li moći zadržati marže iako je izvjesno da će neki deal sa Austrijancima dogovoriti po pitanju cijena.
Mjesečna pretplata je također upitna u ekonomiji budućnosti. Šteta za HT jer znam da su ljudi vjerovali u dionicu doslovno kao nekada u Njemačku marku i mogla je uistinu biti “narodna” ali nije.
I sada imamo paradoks da ljudi imaju max tv, a lovu drže u bankama ne znajući da mogu kupiti Ht i imati pristojnu kamatu praktično bez rizika.
Ali kada cijena malo zaroni takvi vam misle da su izgubili lovu jer ljudi su totalno fin. nepismeni.
Dakle milja kuna u HT i imaš mirovinu ili u banku za ništa.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Uvjeren sam da će HT jednom isplatiti masnu dividendu ali vlasnička struktura je glavni problem po meni.
Jednostavno 51% ili 93% nije dobro za dioničare na zse. U kombinaciji sa pasivnim fondovima ubijaju volju ljudima.
Ej, imaš ev/ebitda < 3 i ne isplaćivaš dividendu u vrijeme nultih kamata. Amerika je 50god ispred. Plus mono ili sada dupol.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Samo da probije ovih 150, ide cijena dalje lako.


Uvjeren sam da će HT jednom isplatiti masnu dividendu ali vlasnička struktura je glavni problem po meni.
Jednostavno 51% ili 93% nije dobro za dioničare na zse. U kombinaciji sa pasivnim fondovima ubijaju volju ljudima.
Ej, imaš ev/ebitda < 3 i ne isplaćivaš dividendu u vrijeme nultih kamata. Amerika je 50god ispred.
Plus mono ili sada dupol.

poštovani kolega,koliko su samo novaca odnesli DT koji nikad nije zadovoljan pa je direktor podnio ostavku i odmah su postavili stranca pa izgleda da će HT i dalje biti za DT bankomat.
[bilo bi dobro da sud donese odluku u korist malih dioničara da se stane samovolji DT na kraj.
Nijemci su već iz HT povukli više nego su platili.Dividenda bi trebala biti veća.

Stranci kroz dividende povukli 586 milijuna kuna
HRVATSKA3.1.2019.14:25
Prema HNB-u, neto priljev vlasničkih ulaganja u III. tromjesečju dosegnuo je oko 600 mil. eura/Davor Višnjić/PIXSELL
Prema HNB-u, neto priljev vlasničkih ulaganja u III. tromjesečju dosegnuo je oko 600 mil. eura/Davor Višnjić/PIXSELL

Stranci kroz dividende povukli 586 milijuna kuna



Uvjeren sam da će HT jednom isplatiti masnu dividendu ali vlasnička struktura je glavni problem po meni.
Jednostavno 51% ili 93% nije dobro za dioničare na zse. U kombinaciji sa pasivnim fondovima ubijaju volju ljudima.
Ej, imaš ev/ebitda < 3 i ne isplaćivaš dividendu u vrijeme nultih kamata. Amerika je 50god ispred.
Plus mono ili sada dupol.

poštovani kolega,koliko su samo novaca odnesli DT koji nikad nije zadovoljan pa je direktor podnio ostavku i odmah su postavili stranca pa izgleda da će HT i dalje biti za DT bankomat.
[bilo bi dobro da sud donese odluku u korist malih dioničara da se stane samovolji DT na kraj.
Nijemci su već iz HT povukli više nego su platili.Dividenda bi trebala biti veća.

Stranci kroz dividende povukli 586 milijuna kuna
HRVATSKA3.1.2019.14:25
Prema HNB-u, neto priljev vlasničkih ulaganja u III. tromjesečju dosegnuo je oko 600 mil. eura/Davor Višnjić/PIXSELL
Prema HNB-u, neto priljev vlasničkih ulaganja u III. tromjesečju dosegnuo je oko 600 mil. eura/Davor Višnjić/PIXSELL

Stranci kroz dividende povukli 586 milijuna kuna


[/quote]

Vjeruj mi da je prava sreca da su tu Nijemci.
Inace bi gledali lex HT….

Ove ili mozda iduce godine kad HT proda Optimu….zaradit ce dobre novce…i to treba ukalkulirati u cijenu HT……

Vjeruj mi da je prava sreca da su tu Nijemci.
Inace bi gledali lex HT….

i to stoji
nasmijal sam se na ovo što ste napisali ali smo to zato i prodali nijemcima da se dobro gospodari kako za
njih ali tako i za nas koji imamo dionice HT u HR


Ove ili mozda iduce godine kad HT proda Optimu….zaradit ce dobre novce…i to treba ukalkulirati u cijenu HT……

Da, ali obzirom na to da HT konsolidira Optimu u Grupu HT izgubit će njezin dio postojećih prihoda, kao i operativne profitabilnosti. A izgubit će i dio prihoda od prodaje veleprodajnih usluga jer će netko novi možda koristiti dio neke druge infrastrukture. Zato je HT treba “skupo” prodati da bi pokrio te, uvjetno rečeno “gubitke”.

sto se tice zemalja u okruzenju…i juznije od nas i istocnije od nas + mad i slo i polj i slovacka…mi imamo ful naprednu infrastrukturu, tako da HT je tu odlicno pozicioniran….rekao bi slobodnom procjenom da smo 2-3 godine ispred svih zemalja koje sam naveo

ma sta god filozofirali, i koju god multiplu stavili ovo je jedna od najeftinijih dionica na ZSE

e sada je pitanje hoce li i kada ce se to ostvariti u cijeni dionice

ma sta god filozofirali, i koju god multiplu stavili ovo je jedna od najeftinijih dionica na ZSE
e sada je pitanje hoce li i kada ce se to ostvariti u cijeni dionice

napisano o dionici je ok ali dividenda nije adekvatna i ok

Ali zato se odluke o dividendi donose svake godine zasebno, tako da bi se neki koji uvijek iznova očekuju 6-7 kn mogli jednom i iznenaditi!
Vidjeli smo veliku bunu od svih većih dioničara na visinu iste, tako da bi uskoro moglo biti i drugačija priča.
Ali nije ni bitno hoće li to isplatiti sutra ili prekosutra, bitno je da viška para ima i za 40 kn a kad će to isplatiti manje je bitno sad kad imamo ponovno obnovljeni rast poslovanja i svih pokazatelja!
Zato je spas za sve kupce ovaj pad vani, inače bi cijena već bila daleko puno viša!

da se podsjetimo
file:///C:/Users/Boris/Downloads/HT_Objava-Protuprijedlozi%20na%20to%C4%8Dke%203.,%204.,%20i%205.%20dnevnog%20reda%20Glavne%20skup%C5%A1tine_HRV.pdf

tražilo se 10,30 kn dividende kao protuprijedlog na skupštini https://www.t.ht.hr/odnosi-s-investitorima/modal-skupstina-2018/
ili nezadovoljstvo na više strana a zahtjevi su opravdani

Mali dioničari protiv HT-a: Odgođeno donošenje presude


Poslovni.hr/Hina
Tužbu protiv HT-a podnijeli su mali dioničari koje predstavlja društvo Proglas 2017.
Trgovački sud u Zagrebu donio je rješenje odgodio je donošenje presude i preotvorio glavnu raspravu u sporu u kojem mali dioničari HT-a traže pobijanje odluka Glavne skupštine HT-a o uporabi dobiti za 2017. ističući, između ostaloga, kako je glasovanje bilo obavljeno putem nesigurne elektroničke komunikacije i protivno Statutu HT-a.

Kako se ističe u rješenju, sud je “utvrdio da je potrebno dopuniti postupak ili razjasniti pojedina važnija pitanja” te je odgodio donošenje presude zakazano za 20. prosinca. Ročište za novu glavnu raspravu zakazao za 6.veljače iduće godine.

Fond branitelj ovo nemilosrdno iskrcava.
Zalosno i istovremeno vrlo dobra prilika za ulazak po niskoj cijeni i uzimanje dividende.

New Report

Close