HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 02:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,73
160.116
5,211
30,50
31,00
2,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Je li sad napokon nakon ovog 2-milijunskog prekrcaja na 151 vrijeme da se i ovo malo pokrene?!
Dividenda je 5% i to je stvarno odličan postotak. Čudno da je ljudi ne kupuju više a ne da drže novac u banci po 0,2% ??

sve ti ovisi o fondovima i njihovom shvacanju HT-a. Realno HT je vjerovatno najkvalitetnija dionica sa znatnim diskontom trenutno na ZSE, trenutno….

koje god da multiple stavis, cijena je 200+

Poštovani forumaši, mislim da je Ht ispod knjigovodstvene vrijednosti, što dovoljno govori o podcijenjenosti te dionice.
Mislim da kompanija koja ima 4 milijarde keša na računu, nema dugoročnih obveza i svake godine ostvaruje neto dobit u iznosima preko 1 milijardu kn svakako zaslužuje biti malo cijenjenija.
Pitanje je vremena kada će ovo eksplodirati!
Lp

Direktor je otišao iz HT
http://www.seebiz.eu/mali-dionicari-protiv-ht-a-odgodeno-donosenje-presude-o-pobijanju-odluka-glavne-skupstine/ar-186681/
Tužba malih dioničara okupljenih oko društva Proglas 2017. uslijedila je nakon dopisa predsjednika saborskog Nacionalnog vijeća za praćenje provedbe Strategije suzbijanja korupcije Željka Jovanovića u travnju upućenog glavnom državnom odvjetniku Draženu Jeleniću u kojem se traži očitovanje o postupanju DORH-a na temelju već istaknutih navodnih nepravilnosti u poslovanju HT-a, a dopis društva Proglas 2017. je bio upućen i saborskim zastupnicima.

Trgovački sud u Zagrebu odgodio je donošenje presude i ponovno otvorio glavnu raspravu u sporu u kojem mali dioničari HT-a traže pobijanje odluka Glavne skupštine HT-a o uporabi dobiti za 2017. ističući, između ostaloga, kako je glasovanje bilo obavljeno putem nesigurne elektroničke komunikacije i protivno Statutu HT-a.

Novo ročište 6.2.19


Direktor je otišao iz HT
http://www.seebiz.eu/mali-dionicari-protiv-ht-a-odgodeno-donosenje-presude-o-pobijanju-odluka-glavne-skupstine/ar-186681/
Tužba malih dioničara okupljenih oko društva Proglas 2017. uslijedila je nakon dopisa predsjednika saborskog Nacionalnog vijeća za praćenje provedbe Strategije suzbijanja korupcije Željka Jovanovića u travnju upućenog glavnom državnom odvjetniku Draženu Jeleniću u kojem se traži očitovanje o postupanju DORH-a na temelju već istaknutih navodnih nepravilnosti u poslovanju HT-a, a dopis društva Proglas 2017. je bio upućen i saborskim zastupnicima.

Trgovački sud u Zagrebu odgodio je donošenje presude i ponovno otvorio glavnu raspravu u sporu u kojem mali dioničari HT-a traže pobijanje odluka Glavne skupštine HT-a o uporabi dobiti za 2017. ističući, između ostaloga, kako je glasovanje bilo obavljeno putem nesigurne elektroničke komunikacije i protivno Statutu HT-a.

Novo ročište 6.2.19

Mali dioničari protiv HT-a: Odgođeno donošenje presude

Jako povoljna cijena s obzirom na preokret u poslovanju!
Dividendni postotak još veći, nije loše!


Poštovani forumaši, mislim da je Ht ispod knjigovodstvene vrijednosti, što dovoljno govori o podcijenjenosti te dionice.
Mislim da kompanija koja ima 4 milijarde keša na računu, nema dugoročnih obveza i svake godine ostvaruje neto dobit u iznosima preko 1 milijardu kn svakako zaslužuje biti malo cijenjenija.
Pitanje je vremena kada će ovo eksplodirati!
Lp

Obzirom na ispravnost nase pravne drzave ne znam sto ocekujes ? Pa vec godinama vuku novce a duonicarima daju mrvice … svake godine idu zalbe no nikome nije u interesu drugacije rjesenje, a narod kakav jesmo trebamo jos puno zganaca pojesti da stvorimo pravnu drzavu koja funkcionira i sankcionira. Tada mozemo ocekivati pomak !



Poštovani forumaši, mislim da je Ht ispod knjigovodstvene vrijednosti, što dovoljno govori o podcijenjenosti te dionice.
Mislim da kompanija koja ima 4 milijarde keša na računu, nema dugoročnih obveza i svake godine ostvaruje neto dobit u iznosima preko 1 milijardu kn svakako zaslužuje biti malo cijenjenija.
Pitanje je vremena kada će ovo eksplodirati!
Lp

Obzirom na ispravnost nase pravne drzave ne znam sto ocekujes ? Pa vec godinama vuku novce a duonicarima daju mrvice … svake godine idu zalbe no nikome nije u interesu drugacije rjesenje, a narod kakav jesmo trebamo jos puno zganaca pojesti da stvorimo pravnu drzavu koja funkcionira i sankcionira. Tada mozemo ocekivati pomak !
[/quote]
evo eksplodiralo je ne samo ht nego i ostalo

Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
ARNT 340,00 340,00 344,00 342,69 340,00 346,00 2.718 931.444,00 -1,16%
ADRS 470,00 470,00 474,00 470,10 470,00 478,00 1.248 586.684,00 -2,89%
ADRS2 419,00 419,00 422,00 420,01 418,00 422,00 1.361 571.634,00 -0,48%
PODR 374,00 369,00 374,00 373,93 369,00 375,00 1.513 565.762,00 0,54%
HT 149,00 149,00 150,50 149,49 149,00 149,50 2.792 417.389,50 -1,00%
ERNT 1.000,00 994,00 1.000,00 995,09 994,00 1.000,00 340 338.330,00 0,00%
ATPL 333,00 333,00 359,00 338,16 332,00 338,00 689 232.989,00 -3,20%
RIVP 34,30 34,00 34,50 34,11 34,00 34,30 3.699 126.175,00 -1,15%

Ne znam tko ovo može prodavati ispod 150 kn kad bi po svim pokazateljima cijena trebala ići gore, plus što se dividenda bliži sve više?!?
Čak i ova dosadašnja minimalna od 7 kn je čak 5% prinosa na trenutnu cijenu, a da ne govorimo ako se još i poveća što je vrlo realno za očekivati s obzirom na dosadašnje nezadovoljstvo na visinu iste!
Kako god se okrene strašno povoljna cijena!

forumaš

Ht je i po meni podcijenjen što se vidi po ev/ebitda <3. Međutim izračuni za dividendu vam ne stoje jer nije minimalna 7kn nego 6, a i na 7kn trebate odbiti harač pa je opet ispod 5%

nemam ht

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

HT bi u preuzimanju vrijedio do x2 na trenutnu cijenu, al obzirom na veličinu same kompanije, free-float i situaciju u državi i na burzi (i burzama diljem svijeta) trenutno je tako, kako je.

Čisto metodološki gledano, u izračun div. yield-a se ne uključuje porez.

DonJuan

Zašto mislite da ht vrijedi 300kn u slučaju preuzimanja? Naravno da se div.prinos metodološki gleda kako ste napisali ali kada imate na tržištu kompanije sličnih fundamenata sa poreznim opterećenjem dividende ili potpuno neoporezovane onda morate gledati i praksu i cash i onaj investicijski nerv da vam država ne može otimati zaradu.
Kada svi budu na oporezovanoj dividendi onda ok.
DT je izvukao lovu lani kako je izvukao i to je mnoge odbilo od ulaska, a objektivno nema razloga da Ht ne isplati izvanrednu dividendu. Naša i NJemačka posla + zse i tu smo…

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Porez vam odbiju i na štednji u banci i to na bijednu kamatu od 0,3%.
Tako da je na Ht-u prinos 15 puta veći od kamate u banci.
Ako to ne privuče štediše onda ne znam što hoće!


Porez vam odbiju i na štednji u banci i to na bijednu kamatu od 0,3%.
Tako da je na Ht-u prinos 15 puta veći od kamate u banci.
Ako to ne privuče štediše onda ne znam što hoće!

Je, al u banci navodno kad se pojaviš na šalteru dobiješ svoje novce, kad se pojaviš na šalteru brokerske kuće, uloženi novci mogu biti veći ili manji od uloženog. Upravo iz tog razloga i činjenice da nema izravne garancije od nikoga za ništa, jaz između dividendnog i kamatnog prinosa je toliki.

Štediše imaju averziju prema rizicima svih vrsta (a pogotovo prema tržišnom) pa valjda otuda preferiraju nisko i nižerizične štedno-ulagačke instrumente.


Porez vam odbiju i na štednji u banci i to na bijednu kamatu od 0,3%.
Tako da je na Ht-u prinos 15 puta veći od kamate u banci.
Ako to ne privuče štediše onda ne znam što hoće!

Ovi na štednji su vam zalijepljeni na fasadno ljepilo i cementno mlijeko, na žalost. Štediše vam vole “sigurnost”, a ne kocku tipa Adrs, Ht, Adpl, Cros, Podr itd.
Barem je u mojoj široj okolini tako, a znam i u dobrom dijelu Evrope.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Poštovani Forumaši,
Želim Vam sve najbolje u Novoj godini!
Što se dioničkog tržišta tiče, želio bih reći da cijenu ne određuje samo tržište ili fundamenti dionice, nego puno drugih stvari.
Što se Ht tiče, cijena je sada tu gdje je, zbog drugih utjecaja.
Kada bismo gledali sve pokazatelje, cijena bi trebala biti puno viša.
Pratim naše tržište kapitala preko 10 godina i iz iskustva bih rekao da nakon velikih padova ovakvih dionica, slijedi i veliki rast.

New Report

Close