HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 01:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,66
73.923
2,411
30,60
30,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

HT Financijski sažetak:
Značajno lošiji 2014 godine nego prošle 2013 ali još uvijek bolji nego većina konkurencije.
Jedini pozitivan bolje rečeno manje negativan podatak je stabilizacija prihoda čim se prvim pohvalila i uprava. Svi ostali pokazatelji imaju negativan trend u odnosu na 2013 i prethodne godine.
Veća jedino vrijednost Aktive zahvaljujući uvrštenju Optime Telekoma u bilancu.

Zaključak:
Kad oživi poslovna aktivnost u RH oživit će i Hrvatski telekom.

kad na dividendnoj dionici ljudi pocnu pricati da im dividend ustvari I ne treba onda znamo na cemu smo[emo_vrtimise]

Ja sam umjereno zadovoljan. Očekivao sam dividendu bliže 10 kn al nije ni ovo loše. Dobit bi se ove i sljedeće god trebala stabilizirat, a onda kakva akvizicija i idemo na one stare razine 😉

@dada11: slažem se u potpunosti koliko god da je ispravno takvo razmišljanje o daljnjim ulaganjima i neisplati dobiti, ipak je ovo dividendna dionica.

Ne znam zašto se na oba foruma piše da Optima nije u konsolidaciji kda se jasno vidi na prvoj stranici izvještaja HT-a da je u konoslidaciji (xls format izvještaja, sheet “opći podaci”).

Ovdje je i izvještaj Optime gdje objašnjenje stoji na 10. stranici a izvještaji na 17.
Vaš link …

Dakle na dobiti nije neka prevelika razlika pogotovo što se ne konsolidira sve, ali kod prihoda se već radi o značajnom utjecaju konsolidacije. Meni je najbolji pokazatelj lošijeg poslovanja daljnji pad marži i očito je da konkurencija radi svoje. Držat ovo kraj crnogorskog telekoma je ludost

Isto tako je očita podrška fondova danas, jadni članovi RBA mirovinca..

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Hah, ako ništa drugo, barem neće puno pasti nakon dividend-day….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Jeli se plača porez na ovu dividendu,s obzirom da je iz zadržane dobiti iz 2009?

Evo ovo su glavne zanačajke izvješća. Tu su naznačili i pad prihoda bez Optime 4 %.

 Ostvarenja u 2014. u skladu su s izgledima
 Pad prihoda u 2014. usporen je na 1,9% u odnosu na prošlu godinu (bez Optime 4,0%) u usporedbi s padom od 6,8% u odnosu 2013.
 Glavni pokretač – prihodi od pokretnih komunikacija: gotovo stabilni na -1,2% u 2014. u odnosu na -10,4% u 2013.
 Usprkos sve lošijem okruženju, novim nametnutim naknadama, troškovima transformacije i promjenama strukture prihoda, marža EBITDA prije jednokratnih stavki čvrsta je na 40,3%
 Prijedlog raspodjele neto dobiti:
 83,1% za ponovno ulaganje u razvoj poslovanja, što će rezultirati dodatnom neto dobiti od 188 milijuna kuna u 2014.
 17,9 % raspoređuje se u zadržanu dobit i rezerve u skladu sa zakonom
 Predložena je isplata dividende od 7,00 kuna po dionici iz zadržane dobiti za 2009. (ekvivalent isplati neto dobiti za 2014. od 50,7%)
 Izgledi za 2015.: „stabilizacija prihoda” i „marža EBITDA-e prije jednokratnih stavki na oko 40%”

Evo linka gdje slike (grafovi o HT-u) govore više od 1000 riječi: http://crobex.wordpress.com/

Porez se plaća ,12% + prirez.

Sigurni ste da se placa porez?

Dividenda od 7 kuna isplaćuje se iz zadržane dobiti iz 2009. godine i NE podliježe oporezivanju

Stock dobro govori [emo_palacg]
http://www.vecernji.hr/hrvatska/kome-se-nece-naplacivati-porez-na-dividendu-i-udjele-u-dobiti-619855
http://www.hup.hr/ustavni-sud-ponovno-ocijenio-ustavnost-retroaktivnog-oporezivanja-dividendi-i-udjela-u-dobiti.aspx
http://www.poslovni.hr/hrvatska/retroaktivno-oporezivanje-dividendi-i-udjela-u-dobiti-neustavno-276184


Dividenda od 7 kuna isplaćuje se iz zadržane dobiti iz 2009. godine i NE podliježe oporezivanju

U ovoj državi ništa nije sigurno i treba pričekat dan isplate. Bojim se da će nam porez-prirez uzet pa ćemo morat pisati 2016 poreznu prijavu za povrat. Nema država lovu i na taj način im dajemo 15-18 mjeseci beskamatni kredit, a sve se može automatski odraditi preko SKKD. Prije su nam isplaćivali barem zateznu kamatu, a sada dobivamo frišku figu. Pored toga državi ostaje dobra lova od onih koji poreznu prijavu za povrat ne predaju iz raznih razloga, a prednjači kompliciranost, pogotovo starim ljudima. Čovjek čim vidi te formulare izgubi volju za zahtjevom, a država se smije, jer joj je to i bio cilj. Zašto bi se to automatski radilo preko SKKD kada se može ne perfidniji način doći do tuđe love.

Najbolje da nazovite HRVATSKI TELEKOM D.D. oni će Vam odgovoriti,prošle godine ja sam zvao za eru ,makar je bilo iz zadržane dobiti plaćao se porez i prirez(ja nisam podnosio poreznu prijavu jer bi morao platiti, još nekih osam tisuća kuna radi osobnog dohotka)

Da li mislite da je ova trenutna razina na kojoj je HT sa uračunatom dividendom?

New Report

Close