HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 17:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,50
32.302
1,059
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja sam očekivao da će ekipa kupovat od dividende. ali izgleda da nije tako. i ja ću se strpit par dana.izgleda da ide na 170

Ovo nije prvi put da čekam skoro sam kraj godina za povrat poreza. Mislio sam sada kada su dosta toga ukinuli da će sve ići brže, ali figa. Inače rok za rješavanje im je do kraja godine, tako da ima još dosta do tada. Ako bu tako onda će to biti 18 mjeseci od devidende do povrata poreza. Ma super. Sve se to moglo automatski odraditi preko SKDD-a, ali radi čega ne bi od nas građana posuđivali novac bez kamata kada im je na pladnju. E sada je veliki problem to vratiti, a love nema.

pa zar ne vidiš da kupuju…2 milje prometa…
Ekipa je morala nešto ulupat i u Viro i u Kandit danas, pa je zbog toga tako “mršav” promet na HT-u…[emo_smijeh]

kad sam rekao kupuju, mislio sam na skidanje s aska.

nema potrebe skidat s aska, kad ima na ovim razinama…
u dogledno vrijeme s objavom pozitivnih vijesti, ask će nestati, pa će i cijena dionice krenuti prema gore…neće preko noći na 200, ali s vremenom će se oporaviti…

slažem se marcipan!


nema potrebe skidat s aska, kad ima na ovim razinama…
u dogledno vrijeme s objavom pozitivnih vijesti, ask će nestati, pa će i cijena dionice krenuti prema gore…neće preko noći na 200, ali s vremenom će se oporaviti…

Nikad više neće biti 200 kn. Prije će na 100 kn,nego na 200 kn.

to je samo tvoje mišljenje. HT-u pala dobit zadnjih godina dosta i to je razumljivo. bili su monopolisti i došla je konkurencija.
ali pitanje je koliko će dobit još padati i dali će uopće padati.
Ja baš nisam primjetio da zadnjih godinu dana konkurencija spušta cijene. Prostora za to više jednostavno nema. Uz daljne spuštanje cijena završit će kao Optima. Meni je dobit od 15-ak kn super, a mislim da će to biti još jakoooo dugo

Pik – pak nema smijanja![emo_naivan] Novi sam u svemu ovom i zapravo mnogima vjerojatno pomalo bedast, ali molim vas za razumijevanje i objašnjenje.
Vlasnik sam 425 dionica HT-a po kojima mi je uplaćeno na račun 7550,00 kn iz osnove dividende koja iznosi 20,51 kn. Zašto taj iznos nije 8717,00 kn koliko iznosi 425 dionica x 20,51 kn ?

HEP skriva svoje adute

Situacija na domaćem energetskom tržištu itekako se zahuktava. U HEP-u kažu – nije ih strah konkurencije, a potrošačima spremaju odgovor. ‘Bit će raznih ponuda i načina prikazivanja kupcima, mi pripremamo naše ponude koje ćemo vrlo brzo prikazati’, kaže Tomislav Šerić, šef uprave HEP-a.

I dok hrvatski monopolist svoje adute skriva – za tržište su spremni i drugi igrači, među kojima i T-HT. Opskrba strujom im je, kažu nam, zanimljiva. No, konkretne planove još ne žele otkrivati. Koga u konačnici odabrati? O tome odlučujemo sami.



nema potrebe skidat s aska, kad ima na ovim razinama…
u dogledno vrijeme s objavom pozitivnih vijesti, ask će nestati, pa će i cijena dionice krenuti prema gore…neće preko noći na 200, ali s vremenom će se oporaviti…

Nikad više neće biti 200 kn. Prije će na 100 kn,nego na 200 kn.
[/quote]
Kad HT dođe na 100kn tada će već biti takva prozračnost na ZSE da pola kompanija koje su sada izlistane neće više biti. Kad bi barem SVE kompanije isplaćivale dividendu samo onoliko koliko nam se za porez i prirez uzme na HT-u to bi bila ogromna lova!


Pik – pak nema smijanja![emo_naivan] Novi sam u svemu ovom i zapravo mnogima vjerojatno pomalo bedast, ali molim vas za razumijevanje i objašnjenje.
Vlasnik sam 425 dionica HT-a po kojima mi je uplaćeno na račun 7550,00 kn iz osnove dividende koja iznosi 20,51 kn. Zašto taj iznos nije 8717,00 kn koliko iznosi 425 dionica x 20,51 kn ?

Zato sto si platio 12% poreza + prirez…



Pik – pak nema smijanja![emo_naivan] Novi sam u svemu ovom i zapravo mnogima vjerojatno pomalo bedast, ali molim vas za razumijevanje i objašnjenje.
Vlasnik sam 425 dionica HT-a po kojima mi je uplaćeno na račun 7550,00 kn iz osnove dividende koja iznosi 20,51 kn. Zašto taj iznos nije 8717,00 kn koliko iznosi 425 dionica x 20,51 kn ?

Zato sto si platio 12% poreza + prirez…
[/quote]
Iako ste kao novi u svemu nimalo niste bedast kako kažete, jer na ZSE ima toliko kompanija koje nikad nisu isplatile dividendu, a u zadnje vrijeme teško je i pronaći one koje isplaćuju. Zato trebate u njih ulagati i neće Vam nitko uzeti niti porez a ni prirez.

Još nema isplate dividende preko PBZ, do sada je svake godine bilo u redu, jeli moglo doći do zabune u SKKD, nije mijenjan račun?

Kune nisu problem, kuna nema

provjerite uplatu i na žiro računu i kod mene je bio isti slučaj uplaćeno na žiro kod druge banke na kojoj sam imao a lani leglo na tekući kod pbz pozdrav

New Report

Close