HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 20:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

i ja razmišljam o prodaji prije dana D, ali mislim da je još rano. Ide to još gore. Strpi se





Ne bih se složija sa tobom da je dividenda uračunata u cijenu, ja tipujen na 335 do 345 do ex dividend dana, vidjet ćemo ko je u pravu.

Ja isto.
[/quote]
Ja isto.
[/quote]

možete li mi molim Vas objasniti zašto očekujete porast cijene, te kako Vi računate precijenjenost i potcijenjenost.ako ima kakav izračun bilo bi odlično.što se promijenilo u mjesec i pol, osim što je cijena još narasla od ovih vaših postova?
hvala unaprijed!

Svaka hvala procijeni vrijednosti dionica temeljenih na nekim matematičkim metodama. Nekada te metode mogu biti u skladu s " osjećajem" a nekada nisu, u većini slučajeva jesu, mada mi toga nisu svijesni jer vjerujem da je još uvijek naš želudac najbolji matematičar.

Neulazeći u metode procijene realne ( što god to značilo) vrijednosti HT-a, islim da će do ex div dana rasti jer:

– je to pitanje ponude i potražnje. HT se već dugo trguje na ovim razinama te je ex div daleko što znači da će uvijek biti onih koji će želiti kupiti samo zbog dividende. Nakon objave dividende, dionica nije rasla znatnije. Rasla je prije objave, ali tad se samo spekuliralo s cijenom. Oni koji su te dionice kupili zbog dividende, sad sigurno neće prodavati ako baš ne moraju,

– vjerujem u pretakanje kapitala iz nesigurnih dionica u sigurne. Dakle iz dionica tipa IGH u HT, pa dijelom i iz razloga što će dioničari koji su popušili tamo, htjeti barem na koliko toliko siguran način vratiti dio portfelja,

– likvidnost ove dionice čini je must have na hrvatskom tržištu, i opet, vjerujem da će se likvidnost nekih drugih dionica smanjiti na uštrb ove,

– safe heaven u teškim trenucima a koji nam tek predstoje,

– priča o ukidanju harača se zaoštrava, tako da je moguće da s extra 2-4% uštedi na isplati diidende,

IMHO naravno.

Dapače, vjerujem da čak niti ex div day neće znatnije utjecti na cijenu HT-a, sigurno ne u visini postotka dividene i cijene.

I još nešto, iako možda najmanje vjerojatno, stvarno je moguće da se izlasa veća dividenda, pogotovo ako će stati si planiranim investicijama u infrastrukturu, što znači da ib imali keš za nešto drugo. S obzirom da HT otvaruje dobir, može komotno isplatiti veću dividendu i dogodine opet imali novaca za ulaganje.

Usput, čuo sam da uskoro slijedi novi val otkaza, kojih nije značajnije bilo nakon pripajanja T-mobilea, što znači daljnje rezanje troškova.

Usput, čuo sam da uskoro slijedi novi val otkaza, kojih nije značajnije bilo nakon pripajanja T-mobilea, što znači daljnje rezanje troškova.

Krivo si čuo
"Ivica Mudrinić: Zbog recesije nema otpuštanja viška radnika u HT-u"http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/ivica-mudrinic-zbog-recesije-nema-otpustanja-viska-radnika-u-ht-u,61843.html

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]





Ne bih se složija sa tobom da je dividenda uračunata u cijenu, ja tipujen na 335 do 345 do ex dividend dana, vidjet ćemo ko je u pravu.

Ja isto.
[/quote]
Ja isto.
[/quote]

možete li mi molim Vas objasniti zašto očekujete porast cijene, te kako Vi računate precijenjenost i potcijenjenost.ako ima kakav izračun bilo bi odlično.što se promijenilo u mjesec i pol, osim što je cijena još narasla od ovih vaših postova?
hvala unaprijed!

19.01.10


Pa, Vi ste ćisti kockari- da se financijsk kriza u svijetu pogoršala, HT bi vrijedio i niže od 100 kn po dionici. Mislim da ova cijena HT je previsoka i mislim da HT ne vrijedi 26 MILIJARDI KUNA, ili 3,6 MILIJARDI EURA. Mirovinci mogu "napucati" cijenu i do 500, 600, 700 kuna nije problem ali realna vrijednost je puuno niža od sadašnje. Vi ste ko u kockarnici- igrali ste na "crno"- to se i pogodilo pa sada filozofirate kako ste pametni. Sretno sa HT-om, nisam zavidan, samo pokušavam vas "ohladiti" koliko je to moguće. Burza je ozbiljna stvar.

18.01.10.


Ako sada HT-R-A nije precijenjena- što je ondak bila prije godine dana kada je vrijedila 188,00 HRK?
Mislim da je HT na gornjoj precijenjenosti.

novi sam na forumu, pa me zanima kako se to mijenja potcijenjenost i precijenjenost, a ekonomija nije moja struka, iako ulažem u dionice.
hvala još jednom!
[/quote]
Kolega Historičar, u financijskom investiranju je ključna procijena da li je neka roba, vrijednosnica, novac ( također je roba) precijenjena ili potcijenjena u odnosu na nešto drugo ( istu robu, isto tržište, drugu valutu i slično). To je sva bit investiranja!
Što se tiće procijene u vezi HT dionica- mislim da su sad trenutno podcijenjene i da bi cijena mogla bez problema ići još gore 10%-15% u odnosu na sadašnju cijenu.
Neka se nikada ne vraćamo na prošle izjave- jer je to besmisleno !!!
Komentar i mišljenje je u ekonomiji i to je moj stav- sada; u 11:28, 05. 03. 2010. godine i ne možemo ga "vaditi" za 3 godine što sam sada rekao. U financijama i na tržištu se situacija u sekundi može okreniti dijagonalno suprotno. To tko i malo zna o ekonomiji jasno shvaća.
HT vrijedi i nema straha! Do kraja travnja HT-R-A je na oko 345 kn. Sretno investitori!

...biti najbrži čovijek na svijetu...


Usput, čuo sam da uskoro slijedi novi val otkaza, kojih nije značajnije bilo nakon pripajanja T-mobilea, što znači daljnje rezanje troškova.

Krivo si čuo
"Ivica Mudrinić: Zbog recesije nema otpuštanja viška radnika u HT-u"http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/ivica-mudrinic-zbog-recesije-nema-otpustanja-viska-radnika-u-ht-u,61843.html
[/quote]

e pa vidiš, to je bilo tako prije 4 mjeseca. sad je navodno drugačije. Dobro sam čuo, ali je pitanje da li je to istina što sam čuo.






Ne bih se složija sa tobom da je dividenda uračunata u cijenu, ja tipujen na 335 do 345 do ex dividend dana, vidjet ćemo ko je u pravu.

Ja isto.
[/quote]
Ja isto.
[/quote]

možete li mi molim Vas objasniti zašto očekujete porast cijene, te kako Vi računate precijenjenost i potcijenjenost.ako ima kakav izračun bilo bi odlično.što se promijenilo u mjesec i pol, osim što je cijena još narasla od ovih vaših postova?
hvala unaprijed!

19.01.10


Pa, Vi ste ćisti kockari- da se financijsk kriza u svijetu pogoršala, HT bi vrijedio i niže od 100 kn po dionici. Mislim da ova cijena HT je previsoka i mislim da HT ne vrijedi 26 MILIJARDI KUNA, ili 3,6 MILIJARDI EURA. Mirovinci mogu "napucati" cijenu i do 500, 600, 700 kuna nije problem ali realna vrijednost je puuno niža od sadašnje. Vi ste ko u kockarnici- igrali ste na "crno"- to se i pogodilo pa sada filozofirate kako ste pametni. Sretno sa HT-om, nisam zavidan, samo pokušavam vas "ohladiti" koliko je to moguće. Burza je ozbiljna stvar.

18.01.10.


Ako sada HT-R-A nije precijenjena- što je ondak bila prije godine dana kada je vrijedila 188,00 HRK?
Mislim da je HT na gornjoj precijenjenosti.

novi sam na forumu, pa me zanima kako se to mijenja potcijenjenost i precijenjenost, a ekonomija nije moja struka, iako ulažem u dionice.
hvala još jednom!
[/quote]
Kolega Historičar, u financijskom investiranju je ključna procijena da li je neka roba, vrijednosnica, novac ( također je roba) precijenjena ili potcijenjena u odnosu na nešto drugo ( istu robu, isto tržište, drugu valutu i slično). To je sva bit investiranja!
Što se tiće procijene u vezi HT dionica- mislim da su sad trenutno podcijenjene i da bi cijena mogla bez problema ići još gore 10%-15% u odnosu na sadašnju cijenu.
Neka se nikada ne vraćamo na prošle izjave- jer je to besmisleno !!!
Komentar i mišljenje je u ekonomiji i to je moj stav- sada; u 11:28, 05. 03. 2010. godine i ne možemo ga "vaditi" za 3 godine što sam sada rekao. U financijama i na tržištu se situacija u sekundi može okreniti dijagonalno suprotno. To tko i malo zna o ekonomiji jasno shvaća.
HT vrijedi i nema straha! Do kraja travnja HT-R-A je na oko 345 kn. Sretno investitori!
[/quote]
Sve ovisi o fondovima ako oni dozvole ona će narast i na 400 kn ali ćim je malo manji promet vračaju ju prema 300 kn makar po dobiti trebala bi biti i 500 kn

Predsjednik Radničkog vijeća HT-a prodao sto dionica

Sraga se riješio sto dionica najvećeg telekoma u Hrvatskoj, koje čine 0,0001 posto temeljnog kapitala te tvrtke, a tržina vrijednost im je jučer na kraju trgovanja iznosila 30.905 kuna.

Stanko Sraga još uvije kposjeduje dionice HT-a, i to njih 800 koje čine 0,001 poso temeljnog kapitala te tvrtke.

izvor: http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Predsjednik-Radnickog-vijeca-HT-a-prodao-sto-dionica2

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Predsjednik Radničkog vijeća HT-a prodao sto dionica

Sraga se riješio sto dionica najvećeg telekoma u Hrvatskoj, koje čine 0,0001 posto temeljnog kapitala te tvrtke, a tržina vrijednost im je jučer na kraju trgovanja iznosila 30.905 kuna.

Stanko Sraga još uvije kposjeduje dionice HT-a, i to njih 800 koje čine 0,001 poso temeljnog kapitala te tvrtke.

izvor: http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Predsjednik-Radnickog-vijeca-HT-a-prodao-sto-dionica2


Sraga nije burzovni mešetar nego "poštar" s cvikcangama i šrafcigerom koji sticajem okolnosti ima par stotina dionica "svoje" firme kupljenih isključivo na povlasticu a sad mu je zatrebalo nešto casha za generalku na auteku ili žena oće nove pločice u kupaoni.Eto, toliko je značajna ova informacija za kretanje cijene HT-a u budućnosti još kad novinar napiše:"Sraga se riješio sto dionica…". Dobro da je uspio prodat…. [lol]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!






Ne bih se složija sa tobom da je dividenda uračunata u cijenu, ja tipujen na 335 do 345 do ex dividend dana, vidjet ćemo ko je u pravu.

Ja isto.
[/quote]
Ja isto.
[/quote]

možete li mi molim Vas objasniti zašto očekujete porast cijene, te kako Vi računate precijenjenost i potcijenjenost.ako ima kakav izračun bilo bi odlično.što se promijenilo u mjesec i pol, osim što je cijena još narasla od ovih vaših postova?
hvala unaprijed!

19.01.10


Pa, Vi ste ćisti kockari- da se financijsk kriza u svijetu pogoršala, HT bi vrijedio i niže od 100 kn po dionici. Mislim da ova cijena HT je previsoka i mislim da HT ne vrijedi 26 MILIJARDI KUNA, ili 3,6 MILIJARDI EURA. Mirovinci mogu "napucati" cijenu i do 500, 600, 700 kuna nije problem ali realna vrijednost je puuno niža od sadašnje. Vi ste ko u kockarnici- igrali ste na "crno"- to se i pogodilo pa sada filozofirate kako ste pametni. Sretno sa HT-om, nisam zavidan, samo pokušavam vas "ohladiti" koliko je to moguće. Burza je ozbiljna stvar.

18.01.10.


Ako sada HT-R-A nije precijenjena- što je ondak bila prije godine dana kada je vrijedila 188,00 HRK?
Mislim da je HT na gornjoj precijenjenosti.

novi sam na forumu, pa me zanima kako se to mijenja potcijenjenost i precijenjenost, a ekonomija nije moja struka, iako ulažem u dionice.
hvala još jednom!
[/quote]
Kolega Historičar, u financijskom investiranju je ključna procijena da li je neka roba, vrijednosnica, novac ( također je roba) precijenjena ili potcijenjena u odnosu na nešto drugo ( istu robu, isto tržište, drugu valutu i slično). To je sva bit investiranja!
Što se tiće procijene u vezi HT dionica- mislim da su sad trenutno podcijenjene i da bi cijena mogla bez problema ići još gore 10%-15% u odnosu na sadašnju cijenu. Neka se nikada ne vraćamo na prošle izjave- jer je to besmisleno !!!
Komentar i mišljenje je u ekonomiji i to je moj stav- sada; u 11:28, 05. 03. 2010. godine i ne možemo ga "vaditi" za 3 godine što sam sada rekao. U financijama i na tržištu se situacija u sekundi može okreniti dijagonalno suprotno. To tko i malo zna o ekonomiji jasno shvaća.
HT vrijedi i nema straha! Do kraja travnja HT-R-A je na oko 345 kn. Sretno investitori!
[/quote]

Sad će odmah ići gore čim si ti kupio…. [lol]
Doista si lik kojeg treba izmisliti… [lol]
Mogu samo zamisliti kakve su te tvoje "analize" koje koristiš prilikom ocjene vrijednosti neke firme i/ili prilikom donošenje odluke o kupnji odnosno prodaji dionice…. [lol]
Da nije smiješno bilo bi tragično….

Kako stvari stoje izgleda da će ht do dividende na 315-318,ja sam prodao na 310,izgleda da sam mogao i više,vidjet ćemo.nije mi krivo,mene kupnja prije rezultata prvog kvartala uopće ne interesira.još uvijek sam siguran da ću kupovati ht između 240-260kn.vrlo je izgledno negdje između toga,pogotovo ako prođe zakon ovog luđaka iz uskoka o obavezi registracije svih korisnika,mudrinić je rekao da je to ogroman trošak,a učinak poreza na mobilnu tek će se vidjeti u 2010g.

Usput, čuo sam da uskoro slijedi novi val otkaza, kojih nije značajnije bilo nakon pripajanja T-mobilea, što znači daljnje rezanje troškova.
[/quote]

Nema tu rezanja troškova kratkoročno cca 3 god. Otpremnine iznose koliko i bruto plača radnika za 3 godine i gdje su tu uštede?

Odgovor je li HT potcijenjen ili precijenjen dat će vrijeme. Vjerojatno ima i boljih kupnji ali npr. SLO telekom se trži za P/E 30 a složit ćemo se da on ima još manje prostora za rast od HTa a uz to i privatizacija po tim cijenama je doslovno nemoguća kao što se i vidjelo prije par godina a to daje dodatni uteg na cijenu. Pri takvim informacijama teško se odlučiti za dati jednostranu ocijenu da je HT na P/E 15 precijenjen.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

New Report

Close