HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,65
59.771
1,950
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Molim vas ; treba mi ugovor o darivanju dionica HT, a i koje dokumente poslati u SKDD da bi se dionice prebacile na moje ime.

Hvala vam unaprijed !!

du du du .. nema nam pomoći


Molim vas ; treba mi ugovor o darivanju dionica HT, a i koje dokumente poslati u SKDD da bi se dionice prebacile na moje ime.

Hvala vam unaprijed !!

Treba vam samo darovni ugovor ovjeren kod bilježnika. Evo vam primjerak, samo popunite svoje podatke, ovjerite ga i pošaljite poštom u SKDD.

Što samo ovjereni ugovor ?!
A, ne treba fotokopija osobne iskaznice i oznaku investitora daroprimatelja ?
Hvala ti MyMoney !

du du du .. nema nam pomoći

prodao svoj ht prvi put u životu u drugoj polovici godine, uvijek napravim suprotno od opceg dojma, sada mjenjam retoriku 🙁

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

Ovo ti je dovoljno.


Što samo ovjereni ugovor ?!
A, ne treba fotokopija osobne iskaznice i oznaku investitora daroprimatelja ?
Hvala ti MyMoney !

tako je, ne treba nikakva osobna. tako sam ja naporavio.

oznake investitora daroprimatelja i darovatelja moraju stajati u ugovoru. to je ono pod "vlasnik račun broj XXXXXXX" na početku ugovora.


na stranu sve al stvarno bi li moglo doč do nekog buma na ht-u

do buma doci nece sigurno. barem ne jos koju godinu dok ne dodje do buma sveukupnih svjetskih financijskih trzista.

ali da ce cijena rasti do same godisnje skupstine i godisnjeg izvjesca sigurno hoce.

dokle ove god ? 300? malo manje? malo vise? eeee to je vec sportska prognoza 🙂

ovo je samo moj pokusaj dobronamjernog savjeta investac, koji se naravno ne mora pokazati ispravnim.

najbolje se pouzdaj u neku svoju intuiciju, tada si barem siguran da je odluka bila samo tvoja.

hvala kibic jos cu ja malo dokupit

Ovaj Uguvor ne valja (također i postarov) zato jer je OIB obavezan od … i SKDD ga nece provesti.
Umjesto JMBG upisati OIB, a sto se tice oznake investitora/ulagatelja to isto nije potrebno, jer što više podataka to veća mogučnost za greškom.
Nije SDA vec SKDD i tako dalje.

Jednostavno ko kome sa OIB-om koje (HT-R-A, INA-R-A …) i koliko (10000, 1000000, …)
Daroprimatelj sa zahvalnošću prima navedeno.
Potpis Darovatelja ovjeren kod JB.


Ovaj Uguvor ne valja (također i postarov) zato jer je OIB obavezan od … i SKDD ga nece provesti.
Umjesto JMBG upisati OIB, a sto se tice oznake investitora/ulagatelja to isto nije potrebno, jer što više podataka to veća mogučnost za greškom.
Nije SDA vec SKDD i tako dalje.

Jednostavno ko kome sa OIB-om koje (HT-R-A, INA-R-A …) i koliko (10000, 1000000, …)
Daroprimatelj sa zahvalnošću prima navedeno.
Potpis Darovatelja ovjeren kod JB.

Dodao bih još i da dionice trebaju biti na slobonoj poziciji, a ne registrirane kod brokera. Adresa je također potrebna. Svakako broj dionica napisati brojkom kako ste Vi to dobro naveli, a nikako ne napisati da se daruju “sve” ili “paket”.


Molim vas ; treba mi ugovor o darivanju dionica HT, a i koje dokumente poslati u SKDD da bi se dionice prebacile na moje ime.

"Na darovani novac ili vrijednosne papire (npr. dionice) ili određenu pokretninu čija je tržišna vrijednost veća od 50.000 kn, kao daroprimatelj će te platiti porez na darove i to također po stopi do pet posto od vrijednosti primljenog dara."
Izvor: http://www.pametnakuna.hr/porez/porez-se-placa-na-darove-vrijednije-od-50-tisuca

Napravi "Ugovor o prijenosu dionica" (nije isto što i "Ugovor o kupoprodaji dionica") i ne trebaš platiti porez.

Slijedi primjerak Ugovora o prijenosu dionica (izmišljeni osobni podaci):

MARIO KOSIĆ iz Kolodvorska 9, 10000 Zagreb, rođen 08.07.1971., OIB: 11778883333,
(u daljnjem tekstu: PRENOSITELJ)

i

DAVOR MARIĆ iz Gruška 7, 10000 Zagreb, rođen 13.05.1960., OIB: 66555888221,
(u daljnjem tekstu: STJECATELJ)

sklapaju u Zagrebu, dana 10.11.2011.

sljedeći

UGOVOR O PRIJENOSU DIONICA

Članak 1.
Stranke suglasno utvrđuju da je Prenositelj jedini i isključivi vlasnik 63 (slovima: šezdesettri) otplaćenih dionica oznake HT-R-A (redovne dionice izdavatelja HT – Hrvatske telekomunikacije d.d.) koje su u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu d.d. (u daljnjem tekstu: SKDD d.d.) ubilježene na Prenositeljevu računu nematerijaliziranih vrijednosnih papira oznake 7882222.

Članak 2.
Prenositelj jamči Stjecatelju da su u trenutku sklapanja ovoga ugovora dionice iz prethodnog članka ubilježene na slobodnoj vlasničkoj poziciji, odnosno da iste nisu opterećene bilo kakvim teretima (založno pravo, fiducijarni prijenos vlasništva), zabranama ili ograničenjima prava raspolaganja.

Članak 3.
Ovim ugovorom Prenositelj prenosi na Stjecatelja pravo vlasništva nad dionicama iz članka 1. i Stjecatelj može, bez bilo kakvog daljnjeg upita i odobrenja Prenositelja, ishoditi u SKDD d.d. preknjižbu prava vlasništva nad dionicama iz članka 1. na svoj račun nematerijaliziranih vrijednosnih papira oznake 5778811, odnosno na svoje ime i u svoju korist.

Članak 4.
Ugovorne strane primaju prava i obveze koje proizlaze iz ovoga ugovora, te isti u znak prihvata, bez ikakve prisile, zablude ili kakvih drugih mana volje, vlastoručno potpisuju.
Ovaj ugovor stupa na snagu potpisivanjem svih stranaka.

Članak 5.
Ovaj ugovor sačinjen je u četri (4) istovjetna primjeraka, po jedan za svaku stranku, jedan za javnog bilježnika, te jedan za SKDD d.d..

PRENOSITELJ:

___________________
MARIO KOSIĆ

STJECATELJ:

___________________
DAVOR MARIĆ

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


Ovaj Uguvor ne valja (također i postarov) zato jer je OIB obavezan od … i SKDD ga nece provesti.
Umjesto JMBG upisati OIB, a sto se tice oznake investitora/ulagatelja to isto nije potrebno, jer što više podataka to veća mogučnost za greškom.
Nije SDA vec SKDD i tako dalje.

Jednostavno ko kome sa OIB-om koje (HT-R-A, INA-R-A …) i koliko (10000, 1000000, …)
Daroprimatelj sa zahvalnošću prima navedeno.
Potpis Darovatelja ovjeren kod JB.

ja sam lani upravo prema ugovoru koji sam postao prebacivao dionice. ali ako se u međuvremenu nešto promijenilo, to je druga stvar.


…ali ako se u međuvremenu nešto promijenilo, to je druga stvar.

Ukoliko će bilo tko od vas koristiti Ugovor o prijenosu dionica koji sam objavila u svom prethodnom postu, prije potpisivanja i ovjere potpisa kod jav. bilježnika, pošaljite isti na provjeru u SKDD – uvijek postoji mogućnost da su nešto promijenili, pa ne bi bilo zgodno da vam zbog toga ne provedu ugovor.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Sorry ako pitam glupo pitanje… dugo nisam pratio zbivanja, a i pitam za nekog drugog…
1.) kada će biti objava dividende?
2.) kada se isplaćuje dividenda?

Puno hvala na odgovoru… Pozdrav.

1.uvjek je oko početka 2mjeseca
3.sredinom 3 ili 4 mj (ovako napamet

...

New Report

Close