HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 17:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na ovoj našoj smiješnoj burzi HT mu dođe nešto poput sigurne luke u koju se svi sklanjaju dok vlada oluja na otvorenom moru…. Onda se iskrca malo tereta u luci da bi se moglo isploviti na kratko u oluju, nebi li se nešto uhvatilo, pa ponovno bijeg u luku :)))))

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


aj molim Vas, moze neko dat ideju, objašnjenja pada od 6 Kn te zatim dolazak 4,5 naloga sa kupnjomod 5000 i više dionica.
thX
Sve kuzin ali ne kuzin di su ti bili na cijenama oko 200 KN
NEVJEROJATNO

Ovakvo pitanje apsolutno ne možeš postavljat ako se misliš igrat na burzi… di su bili kupci kad je ATPL bila 600kn, LEDO 3000kn..?? Da ta pitanja imaju logičan odgovor, burza ne bi imala smisla (ne kažem da ga sad ima)…

parchy

aj molim Vas, moze neko dat ideju, objašnjenja pada od 6 Kn te zatim dolazak 4,5 naloga sa kupnjomod 5000 i više dionica.
thX
Sve kuzin ali ne kuzin di su ti bili na cijenama oko 200 KN
NEVJEROJATNO

Ovakvo pitanje apsolutno ne možeš postavljat ako se misliš igrat na burzi… di su bili kupci kad je ATPL bila 600kn, LEDO 3000kn..?? Da ta pitanja imaju logičan odgovor, burza ne bi imala smisla (ne kažem da ga sad ima)…

gle,moje pitanje je na prvi pogled "glupasto" pa da pojasnim:ja se počeh bavit dionicam u HRu 10 mjesec 2007 naIPO HT… dakle guster ali s pedigreom jer se bavih FXom od 2002, USD,chf,jpy,eur …
e sada HR burzom se nehtjedoh bavit prije zbog nepovjerenja u vlast-balkanski sindrom…najiskrenije vjerovao ili ne za krizu (mada ne da ce bit ovako jaka 23 mjeseca reces.u USA) znao sam 2006 kada je FED digao NR na 5.25%.Kako? Pa jedan FX friend Kanadski zidov Grčkog podrijetla, čovjek je ima 7 banaka u USA i kaze mi jedan dan:" dear friend u know, ja danas idem prodati svu svoju imovinu u USA jer američki potrošać ne može, jednostavno ne moze otrpjeti 5.25 nominalnu stopu. prezaduzenost hipotekama i karticama, auto kreditima te visoka nafta :: pucat ce sistem, DOW ide ispod 10000" Sto je dalje bilo znamo svi i svi smo pametni, znam da sam ga tijekom 2007 uredno cijepio : mislio si da DOW ide na 20 000, ne na 10 000. Tada je došlo ljeto 2007, 8 mjesec i sve ostalo je prošlost DOW sa 14500 na 6400.
trenutno smo na 9700 i svi se pitaju jesmo li botunali ili ne?
da ne duljim svima koji su za razmjenu misljenja nudim mail: kastela@kastela.com
da se vratim na pitanje od kojeg je cijela prića počela:s njime htjedoh isprovocirat nekoda da mi rece ideju s obzirom na ht ponudu kupnje : da li je moguće da dode g.Mudrinic u ime HTa i kaze svima nudim recimo 350Kn po dionici HTa ,tko hoće molim da proda. meni sve miriše na takvo nešto!!

Kolega, pa ako nisam imao para kada je HT bio na 200 kn meni to nista ne znaci, pa i da ode na 50 kn meni to opet nece nista znacit ako nemam love, i to je bit problema, HT se nije kupovao na 200 kn jer nije bilo love, a zasto? Jer su svi onda se okrenuli na obveznice i na depozite, i tamo su otisli novci jer su dionice bile preveliki rizik u to vrijeme a kamate su bile odlicne!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Kolega, pa ako nisam imao para kada je HT bio na 200 kn meni to nista ne znaci, pa i da ode na 50 kn meni to opet nece nista znacit ako nemam love, i to je bit problema, HT se nije kupovao na 200 kn jer nije bilo love, a zasto? Jer su svi onda se okrenuli na obveznice i na depozite, i tamo su otisli novci jer su dionice bile preveliki rizik u to vrijeme a kamate su bile odlicne!

a posudbe su išle Pevecu
[sad]


da li je moguće da dode g.Mudrinic u ime HTa i kaze svima nudim recimo 350Kn po dionici HTa ,tko hoće molim da proda. meni sve miriše na takvo nešto!!

ja mislim da je nemoguće jer :

1)HT nema novaca da otkupi potencijalnih 50% dionica sa tržišta
2)350 kuna po dionici je previše

IMHO (naučio ja) HT uopće neće otkupiti niti jednu svoju dionicu jer da su imali takve namjere, kupovali bi kada je dionica bila 200-220 kuna. teško bi sada mogli meni objasniti zašto kupuju po 270, a nisu kupovali na nižim razinama

Ovaj rast potražnje uzrokovan je padom kamata na kratkoročne pozajmice, ali i problema sa naplatom takvih pozajmica. Zato je OMF sada kupuju HT jer im donose visoku razinu sigurnosti uz dobar DY. Uz to, HT transparentno komunicira sa svojim investitorima počevši od izvješća do predstavljanja planova.
.

ht je radio procjenu za kupnju 10% svojih dionica po cijeni od 295, za to je spremio 1,5 ili1,7milijardi kunica i on ce to napravit jel su izglasali, normalno da nece dizati cijenu do 295 jel i ovako ima novaca, dali su naloge za kupnju u vise kuca i to je to, bez obzira na cijenu dionica koja je bila pocela je kupnja tek na 255, na 230 se suskalo o tome i tko je znao taj je kupovao te digao na 255, tada je javno dato da pocinje kupnja i tu smo di jesmo, da nema prodaje cijena bi dosla do 295, brokeri su placeni po poslu, sto ga bolje naprave to bolje, nema tu neke kemije sve su javno obznanili i za lovu i za kupnju, doslo je izvjesce koje je losije za oko 3-5% pad prihoda sto se i ocekivalo, zato mudri kupi 10% dionica ponisti ih ili ne ali bit je da dividenda ostaje ista tj. 30kn zato sto pad prihoda prevladavaju sa kupnjom svojih dionica, sto smatram da je vrlo dobra ideja, vuk sit a ovce na broju, a tek kada prode ova nelikvidnost sto ocekujem na jesen 2010 god. znaci u 2011 dividenda oko 35kn po dionici sto na ovu cijenu iznosi oko 15%, pratim telekome u regiji imao sam ih sve sada jos samo dva a medu njima je ht, vjerujte da guska koja nese zlatna jaja se nikad ne pece za rucak to moze samo nasa vlada sa prodajom istog tog ht-a ali sada sam im zahvalan inace bi je polance ili salamande vec razjeb…, ko i ostale dobra firme, sve sto sam naveo je moje misljenje u telekomima sam oko 10 god tako da smatram da imam malo iskustva u svezi materije( bar ja mislim) [rolleyes]

ne mari za male stvari i ostat ce male


ht je radio procjenu za kupnju 10% svojih dionica po cijeni od 295, za to je spremio 1,5 i….

Koje žvrljotine!? Ni točke, ni velikog slova. Potpuno nečitljivo.

airfire, zar sve u jednoj rečenici ???
ali čovjek možda zna investirati umjesto pisati… puno je takvih u ovoj državi !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


vjerujte da guska koja nese zlatna jaja se nikad ne pece za rucak to moze samo nasa vlada sa prodajom istog tog ht-a ali sada sam im zahvalan inace bi je polance ili salamande vec razjeb…

ja za gore navedeno dajem 100tku kolega, za pisanje se slazem s ostalim kolegama ali mislim da nije toliko lose da se ne moze procitati. cak stovise, tek nakon njihovih postova sam skuzio da nema tocki tako da..

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Po tko zna koji put je Mudrinić zavrtio priču sa Mostarom..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/vlada-115.000-dionica-ht-a-prebacuje-se-u-umirovljenicki-fond,60372.html

New Report

Close