HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 13:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hvala ekipa. 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

ajmo svi prodati HT i kupiti Viadukt ili Dom Holding! Ili još bolje ajmo kupiti dionice Banke kovanica i Đure Đakovića. Kao što kaže slogan ispod, u ovoj okolini ovisiš o budalama, zečevima, medvjedićima ili jednostavno o priglupoj regulatornoj Agenciji. Jadno. Ma ne, jadni mi! A što mislite zašto je zaustavljena trgovina INA-om? HAHA, pa ode skoro milja kuna u zadržanu dobit; nema dividende, al će fondovi mijenjati menadžere kad rokne opet na 3000.

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost

29. travnja 2011.
T- Hrvatski Telekom
Povećanje vlasničkog udjela Raiffeisen obveznog mirovinskog fonda u
HT d.d. iznad praga od 5%
T-Hrvatski Telekom (Reuters: THTC.L, HT.ZA; Bloomberg: THTC LI, HTRA CZ), vodeći pružatelj
telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj, zaprimio je 29. travnja 2011. obavijest od Raiffeisen
mirovinskog društva za upravljanje obveznim mirovinskim fondom d.d., da je vlasnički udjel u HT d.d.
Raiffeisen obveznog mirovinskog fonda, prešao prag od 5% te je sukladno odredbi članka 413. te
članka 423., stavaka 1. i 2. Zakona o tržištu kapitala, dostavio sljedeće podatke:
1. Izdavatelj: HT d.d., Savska cesta 32, 10000 Zagreb, MBS 080266256, OIB 81793146560, Ivica
Mudrinić, predsjednik Uprave, Dino Ivan Dogan, član Uprave, Božidar Poldrugač, član Uprave, Branka
Skaramuča, članica Uprave, Johan Busé, član Uprave, Irena Jolić Šimović, članica Uprave;
2. Vlasnik dionica izdavatelja: Raiffeisen obvezni mirovinski fond, OIB 53009692506, zastupan po
Raiffeisen mirovinsko društvo za upravljanje obveznim mirovinskim fondom d.d.;
3. Zastupnik vlasnika dionica: Raiffeisen mirovinsko društvo za upravljanje obveznim mirovinskim
fondom d.d., Magazinska 69, 10000 Zagreb, MBS 080406381, OIB 14148900600, predsjednik Uprave
Damir Grbavac, član Uprave dr. sc. Srećko Žganec;
4. Navedene dionice vlasnik je stekao putem transakcija na Zagrebačkoj burzi d.d.;
5. Isprave temeljem kojih se prelazi iznad praga od 5%: nalozi za kupnju navedenih dionica realizirani
na Zagrebačkoj burzi d.d. dana 28. travnja 2011. godine;
6. Broj glasačkih prava kojim se prelazi iznad praga od 5%: u apsolutnom iznosu 27.984 dionica/prava
glasa, u relativnom iznosu 0,03417%;
7. Ukupan broj glasačkih prava: u apsolutnom iznosu 3.618.797 dionica i 503.614 potvrda o
deponiranim dionicama, ukupno 4.122.411 dionica i potvrda o deponiranim dionicama od koji svaka
nosi po jedan glas, u relativnom iznosu 5,03417%;
8. Iznad praga propisanog Zakonom vlasnik prelazi dana 3. svibnja 2011. godine.
Kontakt
T-Hrvatski Telekom – Odnosi s investitorima
Erika Kašpar, Korporativne komunikacije i odnosi s
investitorima
+ 385 1 4912 000
Elvis Knežević, Odnosi s investitorima + 385 1 4911 114
Anita Marić Šimek, Odnosi s investitorima + 385 1 4911 884
Email ir@t.ht.hr
College Hill
Kay Larsen / Carl Franklin /Adrian Duffield +44 207 457 2020
O T-Hrvatskom Telekomu
T-Hrvatski Telekom (T-HT) vodeći je pružatelj telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj, a kroz svoje
Poslovne jedinice za privatne i poslovne korisnike opslužuje više od 1,4 milijuna linija u nepokretnoj
mreži, 3,0 milijuna pretplatnika u pokretnoj mreži i 642.000 širokopojasnih priključaka.



Sve i da padne nek padne, bar ću pričati unucima kako je Ht bio 315 i pao je na objavu dividende od cca 23 kune za 65 kuna do ex div day. Ja sam platio upad s prosijekom 278 i u ponedjeljak pećem kokice i gledam taj povijesni užaš ako se desi. Bar ću potrošiti nešto adrenalina u ovom čemeru od burze. Milsim da su doslovno svi prodali koji su htjeli morali ukakili se štagod… ali isto tako znam da nisu svi kupili koji su htjeli. Navodno su pukle veze pol sata prije kraja trgovanja [lol]

Hehe, ja sam ušao pred godinu dana sa 276,50. Mislio sam da je dobra investicija 😀


Hehe, ja sam ušao pred godinu dana sa 276,50. Mislio sam da je dobra investicija 😀

zbroji lanjsku dividendu koju si dobio, pa ovu koju ćeš sad dobiti, pa ako sačekaš iduću za 12 mjeseci još xx kuna. onda izračunaj % zarade na tvoj ulog. ne bih rekao da je loše, dapače [wink]

sve je to lijepo samo je pitanje što se u međuvremenu događa s ‘glavnicom’ i da li ima živaca za gledat.

Dal se može prodat HT u ponedjeljak

Može se i dobit ćeš dividendu (jer je jucer bio zadnji dan za imati dionicu ukoliko se zeljela skupiti dividenda)…E sada po kojoj cjeni ce se moci prodati dali po 276-23=253 ili nekoj drugoj to je pitanje trzista

...


Dal se može prodat HT u ponedjeljak

Tko zna hoće li raditi internet.
Puno je investitora oštećeno jučer jer su u srcu sezone izvješća ostali bez HT-ovog "kvalitetnog" ADSL-a.

Ovo je nezapamćena sramota u povijesti burzovnog trgovanja u Hrvatskoj. Mislim da nigdje u svijetu trgovina na burzi nije prekinuta zbog puknuća veza… [bye] [bye] [bye]

Vi spadate u onu grupu da krivite HT i kad vam pukne vodovodna cijev u kupaonici,
Sramota je i kad balavci hackeri u SAD-u puste virus i nastane šteta od par stotina milijuna dolara…A inače gdje god pukne internet ( a puca svuda ), nestane i bilo kakav promet na istom tom internetu…

novcem se može kupiti zdravlje ali ne i sreća, posesivnost ali ne i ljubav

Hvala !


Može se i dobit ćeš dividendu (jer je jucer bio zadnji dan za imati dionicu ukoliko se zeljela skupiti dividenda)…E sada po kojoj cjeni ce se moci prodati dali po 276-23=253 ili nekoj drugoj to je pitanje trzista

Malo kolega KaoRen da preciziram,

– prosječna HT je 280 (zadnja je 276)
– dividenda malo niže od 23 kn
– porez na dividendu oko 1 kn
– dakle, 280 – 23 – 1
– vjerojatno će dio investitora biti pod dojmom na okidaču što u Petak nisu stigli prodati, možda!
– očekivam cijenu oko 255, al ne zadugo, 265 je psihološka razina
– i još postoji li kakav certifikat na HTu!?

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Može se i dobit ćeš dividendu (jer je jucer bio zadnji dan za imati dionicu ukoliko se zeljela skupiti dividenda)…E sada po kojoj cjeni ce se moci prodati dali po 276-23=253 ili nekoj drugoj to je pitanje trzista

Vjerojatno i niže zbog razočaravajućih izvješća.A u budućnosti će biti i gora izvješća,mnogi su članovi pisali o tome.
Jedino što je držalo HT ovako visoko je dividenda,a od ponedjeljka nema ama baš ništa atraktivno u HT-u da bi se kupovalo na ovim razinama.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”



– očekivam cijenu oko 255, al ne zadugo, 265 je psihološka razina

Ja isto mislim da će barem kratkoročno na 25x, ali ova psihološka granica mi ne stoji.
Gdje je bila psihološka granica kad je ova dionica ronila na 18x ?
Znam da su bile druge okolnosti, cijelo tržište je ronilo, ali ta razina od 265 je sve manje i manje bitna kako vrijeme ide. IMHO.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

28. travanj 2011.| Tin Bašić
Erste: Dionica HT-a na 290 kn

Iako Uprava HT-a smatra da će ova godina biti stabilna u prihodima i dobiti, Ersteovi analitičari smatraju da će doći do pada

Dionica Hrvatskog telekoma vrijedi 290 kuna, stoji u najnovijoj analizi Erste grupe. Analitičarka Vera Sutedja smanjila je ciljanu cijenu najlikvidnije dionice domaćeg tržišta kapitala sa 300 na 290 kuna. No ta međunarodna bankarska grupacija i dalje preporučuje ulagačima da drže tu dionicu u svojim portfeljima.

HT u svojim financijskim planovima ove godine očekuje stabilne prihode i rast dobiti HT u svojim financijskim planovima ove godine očekuje stabilne prihode i rast dobiti "Potvrđujemo svoju dosadašnju preporuku ‘držati’, dok snižavamo ciljanu cijenu", zaključuje Sutedja u analizi. Vrijednost HT-ove dionice na Zagrebačkoj burzi u srijedu se kretala na nešto nižoj razini od Ersteove. Iako je trgovinski dan započela cijenom od 289 kuna, do kraja trgovanja spustila se na 286 kuna. Tako je dnevna korekcija iznosila 0,8 posto. No pored negativnijeg stava Ersteovih analitičara prema cijeni dionice, HT-ova vrijednosnica na tržištu nije previše odstupala od općeg trenda. Sredinom veljače, prilikom objave godišnjih rezultata, Uprava je najavila isplatu dividende od 22,76 kuna po dionici, što je mnogim ulagačima bila razočaravajuća brojka jer im je godinu prije bilo isplaćeno respektabilnih 34,05 kuna pod dionici. Prošle je godine, tjedan dva prije "ex dividend datea" (posljednji dan kupnje dionice prilikom koje se stječe pravo na dividendu), dionica imala rast viši od deset posto, odnosno u visini dividende. Ove je godine taj efekt, čini se, izostao. Dionica je pala 3,7 posto, dok je tržište, promatrano kroz kretanje indeksa CROBEX, palo 3,2 posto.

Posljedica pesimizma
No smanjenje ciljane cijene dionice HT-a samo je posljedica negativnih očekivanja u poslovanju najvećeg telekom operatera u Hrvatskoj. Ersteovi analitičari kažu kako je u novoj cijeni dionice uključen i utjecaj smanjenja veleprodajne cijene mobilnih razgovora (mobile termination rate) za 29,3 posto. Tako je od siječnja ove godine ta cijena 39,6 lipa, dok je do tada bila 56 lipa. "Iako se očekuje kako će Hrvatska ove godine izaći iz recesije, pri čemu predviđamo rast BDP-a od jedan posto, čini se kako će u drugoj polovici godine doći do preokreta", kažu u Ersteu. Ističu kako je razina nezaposlenosti relativno visoka i iznosi 19 posto, a to je pak rezultat smanjenje privatne potrošnje. U najnovijoj analizi analitičari austrijske banke poprilično se razilaze u procjenama rasta koje je dao Hrvatski telekom. HT u svojim financijskim planovima za ovu godinu očekuje stabilne prihode i nešto višu dobit prije oporezivanja, amortizacije, kamata i deprecijacije (EBITDA), čak i nakon korekcije veleprodajnih cijena.

New Report

Close