HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 13:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Šta je sad ovo? [angry]

Vaš link

Ovo me podsjeća na još uvijek nenadmašne maestralne kreacije Zdeslava Šantića iz Splitske banke … ako niste čuli poslušajte. Danima nećete shavtiti svu bit i dubinu poruka ovog maga ekonomskih znanosti.

[/quote]

kad ih pitaš savjetuju jedno, u novinama objave drugo, misle treće , a rade četvrto pa sad ti reci da
takve objave više uopće imaju kakvu težinu… pih!

meister, 07.02.2011. u 18:26
Novi natječaj za korištenje usluga fiksne telefonije u konačnici bi mogao dovesti do promjene pružatelja usluga koje koristi 28 javnih tijela, među kojima je i Vladin ured, te 16 ministarstava. Sada usluge fiskne telefonije državnoj upravi gotovo isključivo pruža HT, kojem su državna tijela i jedan od najvećih korisnika. Po novom, te bi usluge trebao pružati onaj operater koji će biti u stanju ponuditi što nižu cijenu i što kvalitetniju uslugu.

Kroz sličan proces Vlada upravo prolazi kada je riječ o izboru pružatelja usluga mobilne telefonije. Natječaj za to raspisan je i proveden, a javno otvaranje ponuda bilo je 13. siječnja. Na natječaj su stigle dvije ponude – HT-a i Vipa, i tek treba odlučiti koja je bolja. Ponuda HT-a teška je, prema podacima Ureda, 5.531.950 kuna, bez PDV-a, a Vipa 14.249.150 kuna, također bez PDV-a. Vlada je pritom od pružatelja usluga mobilne telefonije tražila cijeli paket usluga – od govornih u zemlji i inozemstvu, preko prijenosa podataka SMS-om i MMS-om, pa do uređaja.

ovi u ht i vip su se malo pogubili!

nije mi jasno kako se mogu dogovorit oko cijene za gradjane a ne mogu oko ponude vladi? kako neprofesionalno?

[lol]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.




Šta je sad ovo? [angry]

Vaš link

Ovo me podsjeća na još uvijek nenadmašne maestralne kreacije Zdeslava Šantića iz Splitske banke … ako niste čuli poslušajte. Danima nećete shavtiti svu bit i dubinu poruka ovog maga ekonomskih znanosti.

[/quote]

kad ih pitaš savjetuju jedno, u novinama objave drugo, misle treće , a rade četvrto pa sad ti reci da
takve objave više uopće imaju kakvu težinu… pih!

[/quote]
Prošli puta su sugerirali,prodati,a fond im je kupovao i to ohohoooo !
Bili su proćitani na vrijeme! [tongue]

Prodati 6 dana prije objave prijedloga dividende? Ccc…

Analitičari RBA samo pokazuju kako rušiti i ono malo ugleda što im je ostalo, baš mi je drago da se danas dogodio kontraefekt od 1% gore.

Od ponovnog ulaska prije 2,5 mjeseca čekam ovaj 14.2. da potvrdim da se ulazak u HT uvijek isplati ako se želi igrati malo više na sigurno, ovakve jeftine igrice analitičara teško da danas više ikoga mogu pokolebati.


Prodati 6 dana prije objave prijedloga dividende? Ccc…

Analitičari RBA samo pokazuju kako rušiti i ono malo ugleda što im je ostalo, baš mi je drago da se danas dogodio kontraefekt od 1% gore.

Od ponovnog ulaska prije 2,5 mjeseca čekam ovaj 14.2. da potvrdim da se ulazak u HT uvijek isplati ako se želi igrati malo više na sigurno, ovakve jeftine igrice analitičara teško da danas više ikoga mogu pokolebati.

iako sam izašao danas iz HT-a sutra bi mogla past koliko je danas bila u plusu jer
je veliki pritisak na izlaz.

Lp i tipkamo se drugom prilikom

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tajna-vladine-ustede-u-telefoniji-krije-se-u-mudrinicevoj-ponudi-koja-je-sokirala-konkurenciju/536841.aspx

Vlada će uzeti usluge HT-a i uštedjeti!?

Foto: Nikša Stipaničev / Cropix

NAJAVA premijerke Jadranke Kosor kako će državna administracija u sljedeće dvije godine uštedjeti na telefoniranju čak 68 milijuna kuna bez da je objasnila na koji način to misli ostvariti, otvorila je mnoga pitanja. Iz Vlade su rekli kako će se uštedjeti 38 milijuna kuna na mobilnoj, a 30 milijuna na fiksnoj telefoniji.

Fina je trebala biti državni telekom!?

Mnogi su mislili kako je riječ o provedbi Vladine ideje iz lipnja prošle godine kada je najavljeno da bi Financijska agencija trebala upravljati telekomunikacijskom mrežom svih tijela državne uprave, što je bio posao procijenjen na 300 do 350 milijuna kuna godišnje. U "prvom valu" Fina je trebala upravljati samo internom mrežom koja će povezati sva ministarstva i agencije, dok bi se za sve vanjske internetske i telefonske usluge i dalje koristili komercijalni operateri.

No, nedavno objavljen natječaj za 6000 tisuća mobitela za zaposlenike tijela državne uprave, premijerki Kosor donio je značajnu uštedu bez da su se morale provoditi komplicirane radnje kao što je prebacivanje slobodnih optičkih vodova iz HEP-a, HŽ-a, Plinacroa, Janafa i HAC-a u Finu.

Kosor nije smjela reći detalje prije nego što je natječaj okončan

Točnije rečeno riječ je natječaju Ureda za središnju javnu nabavu za "govorne, podatkovne i mješovite usluge u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži s uređajima (GSM telefoni i 3G modemi) i pripadnim karticama (SIM kartice) za uporabu tih usluga", a koji je raspisan u prosincu prošle godine. Naime, Hrvatski telekom dostavio je ponudu koja je financijski dvostruko manja od najbliže sljedeće ponude. To je postalo jasno na otvaranju ponuda koje je bilo zatvoreno za javnost.

Natječaj još nije okončan, no prema svemu sudeći nema dvojbi kako će ga dobiti tvrtka Ivice Mudrinića, a jasna je i rezerva premijerka Kosor o detaljima uštede s obzirom da natječaj još nije ni gotov. Kako doznajemo, konkurencija je zapravo bila šokirana ponudom.

budali je i jedan nick preveliko opterećenje


http://www.index.hr/vijesti/clanak/tajna-vladine-ustede-u-telefoniji-krije-se-u-mudrinicevoj-ponudi-koja-je-sokirala-konkurenciju/536841.aspx

Vlada će uzeti usluge HT-a i uštedjeti!?


Što je tu čudno.HT nudi sve i po dobroj cijeni,a to mogu samo oni.


iako sam izašao danas iz HT-a sutra bi mogla past koliko je danas bila u plusu jer
je veliki pritisak na izlaz.

tvoje ulaganje i rezoniranje je čista katastrofa, izlaziš iz dionice koju tek čeka velika dividenda (i rast cijene zbog toga) i još se hvališ svojim neznanjem ?!?!

moji postovi nisu savjet niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Poštovani,
-Da se podsjetimo preporuke analitičara RBA dana 08.02.2010. Evo preporuke u prilogu. O istom se možete i sami uvjeriti.

lijep pozdrav


http://www.index.hr/vijesti/clanak/tajna-vladine-ustede-u-telefoniji-krije-se-u-mudrinicevoj-ponudi-koja-je-sokirala-konkurenciju/536841.aspx

Vlada će uzeti usluge HT-a i uštedjeti!?

Mene samo zanima jel ovo damping. U svakom slučaju vrlo zanimljivo…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


http://www.seebiz.eu/hr/burze/raiffeisen-smanjiti-dionice-ht-a%2c-ciljana-cijena-snizena-na-288-kuna,104670.html

ja neznam kaj se ljudi tu pjene sada. pa analiza im je ispravna i tesko da su mogli i donjeti drugacje zakljucke.
upravo vam je RBA donio razinu na kojoj ce ukoliko krene dole poceti ukrcaj.
nije rjeseno panicno prodaj portfelj nego razina 288 za ukrcaj ako ode dole.
a na razinama preko 310 polako razmisljati o cuvanju dionica i ubost dividendu ili prodat.
nakon dividende dionica ce otici nesto dole ali ako HT pokaze novu razinu profitabilnosti oze se dogoditi da vise nejde ispod 300.
ali o tome ce RBA analiticari krenut razmilsljat kada ce imati drugacje podatke.

s druge strane analiticari drugih investicijskih fondova mozda zakljuce da bi cijena bas mogla biti oko 480 kuna i da djele samo 5% dividende po dionici i da im bas tako odgovara da cjena HT-a ide jos manje gore dole vezano uz dividendu.
100 analiticara 200 misljenja.
samo je pitanje ko ima love za vladati ovom dionicom.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



iako sam izašao danas iz HT-a sutra bi mogla past koliko je danas bila u plusu jer
je veliki pritisak na izlaz.

tvoje ulaganje i rezoniranje je čista katastrofa, izlaziš iz dionice koju tek čeka velika dividenda (i rast cijene zbog toga) i još se hvališ svojim neznanjem ?!?!
[/quote]
kolega krivo ste me razumjeli
100% sam u dionicama i morao sam prodati HT jer ovaj i slijedeci tjedan smatram da ću imati veći prinos tredanjem na ostalim dionicama nego na HT.
Mislim da će pojedine dionice ići Up i po 60% do kraja 3 mj..
Nemam živaca čekati rast Ht 10- ak % do kraja 3 mjeseca.

Jesnostavo vidim bolju priliku da udvostrucim novac od HT na drugim dionicama.

P.S mogao bi se vratiti na 303 kn prije uzlet na 330 kn.

Lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ali stvarno, ovi RBA analiticari su presmjesni i totalno transparentni. Ne znam koga oni misle zavarati s ovim? Cisto sumnjam da bi im i najveca naivcina povjerovala tjedan dana prije odluke o dividendi.



iako sam izašao danas iz HT-a sutra bi mogla past koliko je danas bila u plusu jer
je veliki pritisak na izlaz.

tvoje ulaganje i rezoniranje je čista katastrofa, izlaziš iz dionice koju tek čeka velika dividenda (i rast cijene zbog toga) i još se hvališ svojim neznanjem ?!?!
[/quote]

Da, kolega ima svoju filozofiju, on je prodao zbog RBA analize [lol] , a pošto je on prodao najbolje da cijena padne što niže…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close