HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 19:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,96
297.171
9,598
31,00
31,10
1,97%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Oko dividende sve veči sam pesimist. Ako če biti 1/2 prošlogodišnje bit če dobro. Analitičari širem svijeta predviđaju da če ove godine biti manje dividenda, jer se firma tako slabi , što u ovoj situaciji nije ni malo dobro. Živi bili pa vidjeli. Što mislite VI??? [huh]


ht je sa 190 kn skočio na 220. 30 kn… to je ta uključena dividenda.
cijena će se nakon dana d strmokrobeksnut na 190.

sve i da je tako: da je cijena HT-a pratila CROBEX od 1.1.2009 sada bi HT bio na 160kn – dakle HT na 190 ( + dobivena Dividenda uz recimo skromnih 20 kn) je i dalje za skoro 30% bolje od CROBEX-a (da ne govorimo o tome da će se spuštanjem cijene HTa za tvojih 14% i CROBEX dodatno strmoglaviti za 2% )

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Po mom mišljenju dividenda ove godine bit će 10 % cijene dionice iz IPO-a, uvećana za dodatak
gratis dionica , tj.oko 30 kuna. Na paket od 69 komada koliko ima prosječni građanin-ulagač, a koji
je u ovom slučaju svetinja, to je 2070,00 kn po paketu. Svi znamo da sa HT-nema zafrkancije
oko isplate, i da će u cijeloj Hrvatskoj biti isplaćena u JEDNOM DANU SVIMA.
Postavlja se pitanje, hoće li dividenda biti isplaćena u manjem ili većem roku od Odluke, kako
bi se stvorilo vrijeme za dokup / prodaju ..i razne špekulacije po tom pitanju.
Sve ostalo bit će maksimalno transparentno. Koliko znam , prošle godine razmak između Odluke
i divid.dana- bio je dugačak ..oko 45 dana ? ne sjećam se.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


@dule5

Misim da nisi u pravu. Za razliku od većine drugih firmi, problem HT-a je VIŠAK LOVE. Isplatom što veće dividende povećala bi se profitabilnost firme.

S druge strane, isplata što veće dividende morala bi se pozitivno odraziti na kompletno TK. Za pretpostaviti je da će se barem dio od nekoliko milijardi kuna vratiti na tržište što je, u ovo vrijeme nelikvidnosti, ogromna svota.




ht je sa 190 kn skočio na 220. 30 kn… to je ta uključena dividenda.
cijena će se nakon dana d strmokrobeksnut na 190.

volio bih ako možeš ovo argumentirati .

[/quote]

Evo ako mogu ja [rolleyes] ,ovako stoje stvari.Ht je rastom sa 190 na 220 odradio dividendu i sad se prodaje naivnima po ovoj cijeni.Nakon dividenda dey pada ispod 180 iz više razloga.Zarađuju samo oni koji su kupili po 190 i sad prodaju po cca 220,svi ostali puše lulu.
[/quote]
Razina na kojoj će biti dionica ne ovisi samo o dividendi. Ona je trenutno u cijeni. Pitanje je samo da li je ukalkulirana dividenda 30 kn po dionici. Osobno sumnjam. To bi bilo ko golub na grani. O cijeni dionice najviše ovisi pošto neko želi (mora) prodati dionicu, a s druge strane pošto je u ovo vrijeme neko spreman platiti istu. Sigurno je da će nakon dividende dionica pasti, a za koliko /više ili manje od dividende/ i u kojem vremenskom periodu nebi nagađao. Prije bi bio za procijenu signala: kupi, prodaj, drži. Trenutno je kod mene drži.


@dule5

Misim da nisi u pravu. Za razliku od većine drugih firmi, problem HT-a je VIŠAK LOVE. Isplatom što veće dividende povećala bi se profitabilnost firme.

S druge strane, isplata što veće dividende morala bi se pozitivno odraziti na kompletno TK. Za pretpostaviti je da će se barem dio od nekoliko milijardi kuna vratiti na tržište što je, u ovo vrijeme nelikvidnosti, ogromna svota.

Da,svakako.
Ima da svi uzmu dividendu i opale po asku dok još uopće ima dionica u prodaji.
To će biti spektakl

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


@dule5

Misim da nisi u pravu. Za razliku od većine drugih firmi, problem HT-a je VIŠAK LOVE. Isplatom što veće dividende povećala bi se profitabilnost firme.

S druge strane, isplata što veće dividende morala bi se pozitivno odraziti na kompletno TK. Za pretpostaviti je da će se barem dio od nekoliko milijardi kuna vratiti na tržište što je, u ovo vrijeme nelikvidnosti, ogromna svota.

Neće biti tako. Prodana je INA za 6,2 milijardi kuna pa ništa od toga nije završilo na burzi. Neće niti od HT-a.

@ententinitis

Vidim da ova teorija ne odgovara tvojim planovima. [smiley]

Činjenica je da je ukupni iznos isplaćenih dividendi prošle godine u Hrvatkoj bio oko 7-8 milijardi kuna. Neka ove godine to bude nešto manje i neka se samo dio novca vrati na tržište (a moj sigurno hoće) ipak je u pitanju velika cifra.

A vi koji stalno drukate na dolje počnite učiti svirati klavir jer kada to krene prema gore trebat će vam brzi prsti. [wink]



@dule5

Misim da nisi u pravu. Za razliku od većine drugih firmi, problem HT-a je VIŠAK LOVE. Isplatom što veće dividende povećala bi se profitabilnost firme.

S druge strane, isplata što veće dividende morala bi se pozitivno odraziti na kompletno TK. Za pretpostaviti je da će se barem dio od nekoliko milijardi kuna vratiti na tržište što je, u ovo vrijeme nelikvidnosti, ogromna svota.

Neće biti tako. Prodana je INA za 6,2 milijardi kuna pa ništa od toga nije završilo na burzi. Neće niti od HT-a.
[/quote]

Kod INE je bila drugačija struktura ulagača. Uglavnom su to bili građani s IPO-a i radnici za koje je to bila avantura u koju više neće ulaziti. Institucionalni investitori su pak lovu uložili u obveznice i i druge dužničke papire. Međutim, love ima i lako se može vratiti na TK (ja se nadam u što skorije vrijeme).

Edit

I nije istina da ništa nije završilo na burzi. Moja lova je. [wink]

@vorda

Kolega kad nađete nekoga ko će uložiti dividendu od HT-a na ZSE, javite nam.
To će biti medijski događaj bez presedana.
Nešto kao kad netko prijavi da je vidio NLO.
Biće vam i ime u novinama i sve…

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Glavaš: Trezorski zapisi, depoziti i HT su trenutno jedina sigurna ulaganja

http://seebiz.eu/hr/fondovi/glavas-trezorski-zapisi%2c-depoziti-i-ht-su-trenutno-jedina-sigurna-ulaganja,38427.html

Kolega kad nađete nekoga ko će uložiti dividendu od HT-a na ZSE, javite nam.
To će biti medijski događaj bez presedana.
Nešto kao kad netko prijavi da je vidio NLO.
Biće vam i ime u novinama i sve…

Evo ja ću sav novac od dividende opet uložiti natrag u HT.
Ja sam taj koji će kupiti dionice na ZSE sa dividendom HT-a.

Hoćeš ti zvati novinare?
Znači svemirci postoje?

New Report

Close