HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 16:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,61
345.050
11,274
30,60
30,70
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dobro večer HT-ovci.
Ovi iz Hakoma vas baš i ne vole, stalno vam uzimaju novce. Mene taj Hakom podsjeća na Robin Hooda uzima bogatima da bi podjelio siromašnima. Jeste li gledali film i kako je sve to završilo?

– izgleda da će pasti cijena mjesečnog najma LLU s 52,14 kn na 43,61 kn.
– HT prema zadnjem izvješću ima 129 645 LLU x 8,53 manje kuna x 12 mjeseci
– gubite malo više od 13 mil kn ali šta je to za vas uz tolike milijune
– samo će dividenda biti manja za 16 lipa, sitnica…
[bye] [cry] [bye]


suti bas sam danas kupio HT i nece mi niko sada rovarit i skidat 16 lipa sa dividende. to je moja zarada.
gledaj to ovako ako ht da 26 kuna dividende cjena ionice bi trebala biti oko 1300 kuna pa dato bude u rangu 2% kako daju i sve ostale firme.
pored toga ako meni daju 2 miljarde viska ove godine ja cu imat za pivu a njima posto ce biti 2 miljarde u minusu ko ingri narasti cjena na 7000 kuna po dionici jer u hrvatskoj je prioritet biti neprofitabilan.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


Dobro večer HT-ovci.
Ovi iz Hakoma vas baš i ne vole, stalno vam uzimaju novce. Mene taj Hakom podsjeća na Robin Hooda uzima bogatima da bi podjelio siromašnima. Jeste li gledali film i kako je sve to završilo?

– izgleda da će pasti cijena mjesečnog najma LLU s 52,14 kn na 43,61 kn.
– HT prema zadnjem izvješću ima 129 645 LLU x 8,53 manje kuna x 12 mjeseci
– gubite malo više od 13 mil kn ali šta je to za vas uz tolike milijune
– samo će dividenda biti manja za 16 lipa, sitnica…
[bye] [cry] [bye]

Da vidimo što kaže Wikipedija…

Zavist se manifestira u neprijateljskom stavu i osjećanju prema drugima koji imaju nešto što smatramo da to više pripada nama. Kao i u ljubavi, tako i u mržnji i zavisti postoje različite gradacije u samom sadržaju i intenzitetu. Tako ispoljavanje mržnje i zavisti može varirati od blagog neprijateljstva do otvorene agresije.
Nadam se da ovo zadnje kolega nečete ispoljavati(agresija).
A što se tiče zabrinutosti radi gubitka 16 lipa,vjerojatno bi dioničari Optime bili sretni da ih dobe kao dividendu,ali vjerojatnost je kao i da Hubbleov teleskop otkrije malog čovjeka u središtu
svake crne rupe koji baterijom traži prekidač za svjetlo…..

8.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 711.296
lijepa prodaja u zadnjih 7 dana. oko 100.000 komada. valjda se istresao do kraja ?


14.01.2011 > T: 11.01.11 Pros. cijena: 296,09
RB Dioničar Broj %
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00%
3. Raiffeisen OMF 3.464.940 4,23%
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./UMIROVLJENIČKI … 2.859.148 3,49%
5. PBZ D.D. 1.781.337 2,18% + 46907
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 1.188.298 1,45%
7. Erste Plavi OMF 873.626 1,07%
8. AZ OMF 823.222 1,01% – 55062
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 475.215 0,58% +3170
10. PBZ D.D. 399.548 0,49% +5980
UKUPNO 59.360.684 72,50%

Na dan 18.1.2010. promjene:
5. PBZ D.D. 1.791.737 2,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +10 400
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 782.329 0,96 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA – 40893
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 472.045 0,58 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -3170
10. PBZ D.D. 404.398 0,49 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +4850
Ukupno: 72,45

Ovaj AZ OMF mi nikad nije bio jasan. Sada prodaju HT a kad je bio na razinama 350-400kn tada nisu.
Već su prodavali i na nižim razinama dionice HT-a tako da nije to zbog INE.


Na dan 21.1.2011. promjene:
5. PBZ D.D. 1.795.437 2,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA +3700
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 711.296 0,87 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA – 71 033
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 466.045 0,57 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -6 000
10. PBZ D.D. 411.998 0,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 7600
Ukupno: 72,37

Štednja je mudrost trošenja.

Netko je ipak kupio tih cca 100.00 dionica, a to zacijelo nisu mali dioničari.

NAJTRAGIČNIJE ŠTO RADE S NAŠIM NOVCIMA OD KOJIH BI MI TREBALI ŽIVJETI U STAROSTI? JADNI MI S OVAKVIM FONDOVIMA…

proklet bio na božić 2010.

Da vidimo što kaže Wikipedija…

Zavist se manifestira u neprijateljskom stavu i osjećanju prema drugima koji imaju nešto što smatramo da to više pripada nama.

Zavist prema HT-u? Ovo je smiješno, da ste spomenuli zavist prema dioničarima ADPL, DLKV ili ULPL moglo bi se pričati ali od IPO-a u zadnje tri godine mi nikada na pamet nije palo kupiti ovu dionicu.

Istina je da sam neprijateljski nastrojen prema HT-u ali to si više osobni razlozi, inače ne volim ni Coca colu, HEP, Vodovod i sve slične lopove.

S druge strane ja sam ovdje napisao više konstruktivnih postova od svih vas zajedno, mogli bi nešto i naučiti

@ nino979

Možeš li mi precizirati vrijeme kad je dionica HT vrijedila 350 – 400 kn osim desetak dana neposredno poslije IPO-a.

23.12.2007 361 kn

06.04.2010 326,94 kn (promet 12.628.500 kn )


Da vidimo što kaže Wikipedija…

Zavist se manifestira u neprijateljskom stavu i osjećanju prema drugima koji imaju nešto što smatramo da to više pripada nama.

Zavist prema HT-u? Ovo je smiješno, da ste spomenuli zavist prema dioničarima ADPL, DLKV ili ULPL moglo bi se pričati ali od IPO-a u zadnje tri godine mi nikada na pamet nije palo kupiti ovu dionicu.

Istina je da sam neprijateljski nastrojen prema HT-u ali to si više osobni razlozi, inače ne volim ni Coca colu, HEP, Vodovod i sve slične lopove.

S druge strane ja sam ovdje napisao više konstruktivnih postova od svih vas zajedno, mogli bi nešto i naučiti
[/quote]

Ja mislim da si ti u velikim gubicima i da ti nepaše što ljudi na htu ljepo zarađuju, samo i dalje piši protiv HT-a, jer kao što je netko jednom rekao, čovjek je sam sebi najveći neprijatelj.


Da vidimo što kaže Wikipedija…

Zavist se manifestira u neprijateljskom stavu i osjećanju prema drugima koji imaju nešto što smatramo da to više pripada nama.

Zavist prema HT-u? Ovo je smiješno, da ste spomenuli zavist prema dioničarima ADPL, DLKV ili ULPL moglo bi se pričati ali od IPO-a u zadnje tri godine mi nikada na pamet nije palo kupiti ovu dionicu.

Istina je da sam neprijateljski nastrojen prema HT-u ali to si više osobni razlozi, inače ne volim ni Coca colu, HEP, Vodovod i sve slične lopove.

S druge strane ja sam ovdje napisao više konstruktivnih postova od svih vas zajedno, mogli bi nešto i naučiti
[/quote]

Negiranje je jedan od mehanizama obrane kojim se ego brani od potisnutih misli i afekata tako što ih svjesno iskazuje, u negativnom obliku, odričući njihovo postojanje….
Kolega cijenim vašu zabrinutost za dioničare Ht jer čemo i ove kao i svake prije dobiti izdašnu dividendu i porast cijene dionice,što se nažalost nemože reči i za vaša ulaganja(Optima).
Nadalje isti ti investitori(dioničari Ht),nisu krivi što vi niste skloni realizirati svoje kapitalne gubitke,i nečete priznati da ste pogriješili u investicijskoj odluci i usprkos tome držat čete loše investicije u portfelju riskirajući dodatne gubitke,nego priznati gubitak i reinvestirati kapital u dionicu koja ima veliki potencial(HT).
Evo za kraj:pišete da ste mnoge tu nešto i naučili(vjerujem da su vam mnogi zahvalni) pa ču i ja vama neke stvari ukazati i nadam se da če vam biti korisne…
Prvo je knjiga o bihevioralnim financijama-koja če vam pokazati gdje ste do sada griješili.
Advances in Behavioral Finance od Richard H. Thaler.
A koliko vidim i Zagrebačka burza ima tečaj upravljanje portfeljem što vam svakako isto nebi bilo loše proči.
Koliko vidim imaju uvod o bihevioralnim financijama tako da nebi bilo loše da prvo pročitate knjigu
tako da možete zasjat u punom sjaju……..
http://www.zse.hr/akademija.aspx?id=29923

[thumbsup]

nekuzim averzije prema ovoj dionici svatko ima svoj tip ulaganja , ako kolega misli da može vise love zaraditi na drugim dionicama nek izabere te druge (i vjerovatno ce ostvariti prinos veci od 15 %) bar se sad moglo dobro zaraditi u zadnjih mjesec dana.

za nas sve ostale tu je HT.

U HT sam 60 % i polako sam nadokupljivao do 285. Ostatak mi je isto u likvidusama i plan mi je do 3 mjeseca rasprodati sve i ukrcati jos i taj ostatak u HT i dignuti sigurnih 3-4 % u par dana.
A onda planiranje ljetovanja.

Neće biti Sell in May and Go Away nego sell in March and go away.

Eventualno ako procjenim ostavit cu 20 % na kojoj likvidusi koja ima odluke o dividendama malo kasnije il se dogodi nesto exstra.

Neće biti Sell in May and Go Away nego sell in March and go to BRACH. ??

Svakako jako dosadan i glup nacin ulaganja paraa, prinos u 2009+2010+2011=cca140%,
sadašnji prosjek 269kn,55% [tongue]

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

Negiranje je jedan od mehanizama obrane kojim se ego brani od potisnutih misli i afekata tako što ih svjesno iskazuje, u negativnom obliku, odričući njihovo postojanje….
Kolega cijenim vašu zabrinutost za dioničare Ht jer čemo i ove kao i svake prije dobiti izdašnu dividendu i porast cijene dionice,što se nažalost nemože reči i za vaša ulaganja(Optima).
Nadalje isti ti investitori(dioničari Ht),nisu krivi što vi niste skloni realizirati svoje kapitalne gubitke,i nečete priznati da ste pogriješili u investicijskoj odluci i usprkos tome držat čete loše investicije u portfelju riskirajući dodatne gubitke,nego priznati gubitak i reinvestirati kapital u dionicu koja ima veliki potencial(HT).
Evo za kraj:pišete da ste mnoge tu nešto i naučili(vjerujem da su vam mnogi zahvalni) pa ču i ja vama neke stvari ukazati i nadam se da če vam biti korisne…
Prvo je knjiga o bihevioralnim financijama-koja če vam pokazati gdje ste do sada griješili.
Advances in Behavioral Finance od Richard H. Thaler.
A koliko vidim i Zagrebačka burza ima tečaj upravljanje portfeljem što vam svakako isto nebi bilo loše proči.
Koliko vidim imaju uvod o bihevioralnim financijama tako da nebi bilo loše da prvo pročitate knjigu
tako da možete zasjat u punom sjaju……..
http://www.zse.hr/akademija.aspx?id=29923

[thumbsup]

Što ste vi ekonomist ili psiholog?
Neću čitati tu knjigu, neda mi se a neznam joj ni izgovoriti ime. Ako ste ekonomisti onda bi ja vam preporučio "Psihologiju burze" Kostanlya pa će te vidjeti što on misli o vašem načinu razmišljanja.

Potencijal dionice HT-a je 360 -380 kn koliko vrijedi samo što će sljedeće godine vrijediti manje. Njihov najveći fiksni konkurent zbog nove regulative jednom konzervativnom metodom izračuna vrijedi sada cca 250 kn.
Optima je genijalno ulaganje samo zato što nadilazi intelektualne mogućnosti prosječnog investitora, dok je HT dionica za one koji nemaju pojma o burzi! [bye]

Dobro nije bas tako antisa.
HT je ok ali nije fer i zato ce vrijediti sve manje i manje osim ako ne uloze u nove tehnologije sto su krenuli sada (Combis+kosovo)

Imam optimu i super mi je, HT dionica je ok, ali kao firma nije.
Ali tako se ponasaju svi monopolisti tako da nema neke preveliek razliek.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close