HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 15:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,72
85.192
2,866
29,60
29,90
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U četvrtak, 05. veljače 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a.

A i “veliki” miruje.

Tko li je jučer kupio 58.000 dionica HT-a za skoro 13 milja kuna? Da se nije neki novi veći igrač ubacio u HT? Ili je to onaj isti "veliki" što kupuje zadnjih mjeseci?

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

HT d.d. – najava sastanka s investitorima

http://www.zse.hr/default.aspx?id=24026

Je li netko radio procjenu dobiti za 2008.? Negdje sam pročitao da najmanje 50% te dobiti ide u dividendu? Ako je to točno, ne čudi mahnito kupovanje HT-a zadnjih dana jer kad objave službeno cifru, cijena na burzi odletit će skoro za taj iznos gore [smiley]

Kolega vi kao da ste s marsa pali. Ako SAMO 50% ide u dividendu, to nikako neće biti dobro. Ja očekujem cca 85-90%

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ida sva dobit u isplatu dividende. Cca 2,1-2,2 milijarde kuna. zato su kupili Šukerovih zapisa za skoro milijardu da im nitko ne prigovara što isplaćuju dividendu. Povrh isplate dobiti iz 2008. godine bit će predloženo da jedan dio zadržane dobiti ide za kupovinu dionica, a dio će biti isplaćen kroz dodatnu dividendu. ja očekujem da će ukupna dividenda po dionici iznositi cca 35 kuna.

Ovo su moje pretpostavke.

Evo tobogan, zahvalite Sanaderu.

Dobro, Objava rezultata za 2008g. je 27.02. Glavna skupština je 21.04. Sada me zanima koji će se datum priznati za isplatu dividende? Da li prije ili poslije 27.02. Može bar približno kada?


Dobro, Objava rezultata za 2008g. je 27.02. Glavna skupština je 21.04. Sada me zanima koji će se datum priznati za isplatu dividende? Da li prije ili poslije 27.02. Može bar približno kada?

21.04.


Dobro, Objava rezultata za 2008g. je 27.02. Glavna skupština je 21.04. Sada me zanima koji će se datum priznati za isplatu dividende? Da li prije ili poslije 27.02. Može bar približno kada?

Imamo i forum na temu dividende, no evo – na Glavnoj skupštini će se odlučiti na koji datum se mora imati dionica da bi se dobila dividenda. Tko taj dan ima u SDA upisanu dionicu na svoje ime dobiva dividendu, a nakon toga ju može prodati – prodaja ne utiče na isplatu dividende.

Surfajući netom skupio sam nekoliko zanimljivih podataka za usporedbu sa našim ht-om:
Deutsche telekom – p/e 25,13, p/s 0,62, dy 10,01%
France telekom p/e 9,1, dy 12%
Telefonica – p/e 8,3
Telecom Italia p/e 8,6 , dy 9%
British telecom p/r 5,24 , p/s 0,39 , dy 18,64%
Ako uzmemo u obzir da je Velika Britanija (zajedno sa Islandom) do sada priznala da im je ovo najgora kriza u zadnjih 100 godina ne čudi i ovaj omjer BT -a.
Napomena:
Ove pokazatelje dobio sam isključivo surfajući internetom te ako netko ima bolju usporedbu s našim HT-om (poglavito s telekom tvrtkama u okruženju ) neka ih javno objavi
Pozdrav

U petak, 06. veljače 2009. mirovinski fondovi nisu kupovali dionice HT-a.

Evo to je zadnji post na ovu tematiku od mene. Nema više svrhe jer mirovinci više neće kupovati dionice HT-a. Niti će imati ikakvog uticaja na burzu (ako ne budu prodavali dionice HT-a). Barem ne u dogledno vrijeme.

Slon u staklani razbija i posljednje lustere. U balkanskoj krčmi gasi se i posljednje svjetlo.

Naš "mali svijet HT" je svijet sam za sebe. Ne moramo paničariti, dobru dionicu imamo i HT ne može uništiti sva glupost "velikih vođa" u Hrvata.

Naš brod goriva ima više negoli je dovoljno, kapetan Hans zna što radi. "Mali Ivica od palube" sluša što kapetan naređuje i to izvršava. Putnici su na sigurnome, u toplome. Dosta putnika imenima 63 i 69 napušta brod jer misli da ljuljanje znači da tone. Neka im je sa srećom. Lijepo do njih što su putovali s nama. Ivica uskoro dijeli hranu za sljedećih godinu dana. Nadamo se da neće biti škrte ruke.

13. veljače 2009.
T- Hrvatski Telekom
Najava sjednica Uprave i Nadzornog odbora T-HT-a
U skladu s Pravilima Zagrebačke burze, najavljujemo da će se u utorak 17. veljače 2009. održati
sjednica Uprave na kojoj će se raspravljati o godišnjim financijskim izvješćima, a potom, 26. veljače
2009. sjednica Nadzornog odbora s istom točkom dnevnog reda

http://www.zse.hr 13.02.09.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Dividenda ide 100% [thumbsup] Na pitanje u Otvorenom dal je točno da na računima Ht-a leži 5 miljardi Mudrinić je odgovorio "točno,to je stanje prije dividende koja slijedi" [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close