HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 16:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,66
73.923
2,411
30,60
30,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Glavna skupština HT-a sazvana je za 21. travnja, pa ulagači koji još ne posjeduju tu dionicu a žele ostvariti pravo na dividendu, do petka moraju realizirati kupnju .
Znaci jos lovimo do petka .

jel se može dobiti dividenda ako kupim ht u petak?

..........................................................................................

Da

Tradicionalno do sada, cijena je padala 2-3 dana prije prava na dividendu. Ovaj put, dojma sam da bi moglo biti obrnuto.

Tradicionalno do sada, cijena je padala 2-3 dana prije prava na dividendu. Ovaj put, dojma sam da bi moglo biti obrnuto.

Lako moguće, jer dojma sam da je po ovim cijenama izuzetno zanimljiva za kupiti zbog još uvijek ugrabljive dividende, nego da je recimo na 34x kn

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


odgovor na vase pitanje je mnogo laksi nego na moje

1.moze, a ne mora.
2.moze, naravno da moze, a pogotovo sto niste postavili vremenski limit.
3.moje pitanje, moze li ht na 500 kn do 1.1.2012.?

odgovor: moze, a ne mora.

odgovor na vase pitanje je ponesto tezi nego na moje pitanje.
smatram da ht moze do 500kn do 1.1.2012. ali ne mora ….


@LosSanto

jedna stvar je do kada se moze prodati/kupiti ht, a druga (po meni interesantnija) kada ce biti najvisa cijena, odnosno da li ce se ponoviti 332,8, samo pribliziti ili pak prerasti ….

kao sto sam i ranije napisao, ja ocekujem da ce ovaj tjedan najvisa cijena biti u srijedu i da ce se kretati oko 331.
koja je vasa procjena?
[/quote]

Vjerojatno ce do petka rasti jer je dividenda od 34,05 jako primamljiva bar za mene .
Tako da sutra nastavljam sa kupnjom .

A da kupite podr, atpl, igh, dlkv, bilo sto od toga….zasto kupujete ht u zadnji cas? Volio bih da fondovi to sasjeku za 25-30 kn i drze par mjeseci tako i onda opet krenu, a do tada ce vam neke druge dionice mozda lagano prema gore, a na HT cete zaraditi u vrh glave 10-15 kn na cijenu 330. NEkih 3-5%. PA sad, sritno, sto bi rekli splicani. Moja procjena je da ce cijena sljedeci tjedan biti 300-310 kn. Eto, ne mora biti tocno, no eto kad vam je to toliko zanimljivo, eto i mog misljenja. Ima smisla ta kupnja u kombinaciji sa sljedecom godinom, no kupiti da bi se izaslo za par dana, hm..tko zna. Prizeljkujem stabilizaciju na oko 300 kn, a u 2011 slicnu dividendu na cijeni od 350 kn nakon div day.

Imam informaciju da se mora doći u posjed dionica do 16.04. uključujuči i taj dan, te da se mora biti u posjedu dionica do kraja ranog dana 21.04. da bi se stekli uvjeti za dobivanje dividende.Da li je to istina ? Čemu ovaj 19.04.?

U pozivu za Glavnu skupštinu koja se održava 21.04.2010. piše:

Pravo na isplatu iznosa iz točke I. 1) ove odluke imaju dioničari koji su na dan održavanja Glavne skupštine upisani u depozitorij Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD). Isplate dospijevaju i izvršit će se 17. svibnja 2010. godine.

To znači da je 16.04.2010. zadnji dan za stjecanje prava na dividendu, a već slijedeći radni dan tj.
19.04.2010. može se prodati dionica bez gubitka prava.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

REGISTRACIJA PREPAIDA
Ivica Mudrinić: Registracija korisnika koštat će nas 200 milijuna kuna, male poduzetnike izbacit će iz posla
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Prema novoj zakonodavnoj proceduri mobilni operateri su obvezni registrirati sve pre-paid korisnike do 1.rujna 2010.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/mudrinic-registracija-ce-kostati-200-milijuna-kuna%2c-a-male-trgovce-izbaciti-iz-posla,74070.html

Pazi molim te pa ovaj zakon stvarno prolazi!!!
Ovaj kradeze stvarno više ne zna šta radi. Pogubili su se totalno otkad im je otišao doktor i smišljaju zakone jedan gluplji od drugoga. Od par članova te stranke koje poznam samo jedan normalnog i taj je tamo eto tako radi karijere pa ga mogu u neku ruku i razumjeti.
Jel ima još koji normalan u toj stranci da se javi čisto da pogledamo brojno stanje?

who dares, wins

nema to veze s HDZ-om. U Njemačkoj npr. su svi prepaidi registrirani.. i to su bili pred jedno 6-7 godina već. jest da je registracija bez veze, krši se sa zaštitom osobnih podataka i sve to, ali tako im to diktiraju izvana, čitaj EU. jel ti stvarno misliš da su oni tamo u HDZ-u tako maštoviti i da ih boli dupe za to?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


REGISTRACIJA PREPAIDA
Ivica Mudrinić: Registracija korisnika koštat će nas 200 milijuna kuna, male poduzetnike izbacit će iz posla
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Prema novoj zakonodavnoj proceduri mobilni operateri su obvezni registrirati sve pre-paid korisnike do 1.rujna 2010.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/mudrinic-registracija-ce-kostati-200-milijuna-kuna%2c-a-male-trgovce-izbaciti-iz-posla,74070.html

jedino mi nije jasno što ti uspješni poslovnjaci nikad ne pokušavaju pravosudno osporiti te zakone? valjda misle da to još uvijek ide bolje osobnim sastancima..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


nema to veze s HDZ-om. U Njemačkoj npr. su svi prepaidi registrirani.. i to su bili pred jedno 6-7 godina već. jest da je registracija bez veze, krši se sa zaštitom osobnih podataka i sve to, ali tako im to diktiraju izvana, čitaj EU. jel ti stvarno misliš da su oni tamo u HDZ-u tako maštoviti i da ih boli dupe za to?

Jedno je to kad je tako iz početka, a sasvim nešto drugo kad se film vraća unatrag. Druga stvar EU ni je u svim zakonima jedinstvena pa smo mogli za početak od Švaba prepisati neki pametniji zakon. Ima ih kod njih podosta takvih, a dobro bi nam došli. Krimosi se već odavno dopisuju preko skica ne majlu koje ne prolaze server pa se i ne snimaju. To je na Balkanu u modi već 2,3 godine pa si moš mislit kako to onda rade jakuze i ovi malo stručniji.

who dares, wins

ne prepisujemo mi ono što mi hoćemo, nego što nam kažu. Kad su uveli OIB i biometrijske isprave bio je kriv HDZ, a tko to stvarno uvodi i nadgleda fino ti piše na stranicama AKZ-a http://www.akd.hr/hr/naslovnica/delegacija-europske-komisije-s-podrucja-cestovnog-prometa-i-predstavnici-ministarstva-mora-prometa-i-infrastrukture-posjetili-agenciju-za-komercijalnu-djelatnost

kako to da AKZ npr. (navodno u državnom vlasništvu) radi kao urica, a ostale jednako bitne, ako ne i bitnije državne firme se raspadaju po šavovima?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ma da. Eno vidiš kako su shebali Polija a imao čovjek 20tak kartica i telefona. Koji dobar kupac, sad bi mu Mudrinić trebao napisati žalbu na pritvor jer HT trpi zbog toga.

who dares, wins

New Report

Close