HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 11.05.2024. u 21:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,65
179.856
6,066
29,50
29,70
-3,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel počela ta sjednica više………..!!!!????

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Bravo Samodol, tako treba. Po mogućnosti još da odgodi HT iza izbora i puknuo bih od smijeha da vidim face vladajućih [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

@ asd
da upravo tako, to je posao HANFE da provjeri točnost navoda iz prospekta…da nije tako, ne bi ni bilo potrebe da ga HANFA ODOBRAVA…kužiš, ne?

Da, odobrava tocnost navoda.

A kako se odobrava tocnost navoda?
Referenciranjem na relevantni izvor. U ovom slucaju izvjestaj revizora.
Ukoliko je HT u Prospekt upisao iste brojeve koji se nalaze u revidiranom izvjestaju onda je navod u prospektu tocan. Kuzis?

Ili Hanfa salje 50 revizora i odvjetnika na 3 mjeseca u svaku firmu koja ide na IPO?


Bravo Samodol, tako treba. Po mogućnosti još da odgodi HT iza izbora i puknuo bih od smijeha da vidim face vladajućih [smiley2]

Da i onda bi se nekim čudom okliznuo na stepenicama kad bi išao na posao ujutro, pa bi zbog nemogućnosti obavljanja svojih svakodnevnih dužnosti, (na žalost vladajuće strukture) bio smjenjen.

budd:

asd:

Dajte decki malo lakse.

Oni su vec prije vidjeli prospekt i procitali ga.

Trazili su izmjene FI zbog izvanredne dividende.

HT je morao napraviti “restating”. Revizori su pogledali nove brojeve i potpisali da su OK.

Sad su to poslali u Hanfu.

Pa, sta vi mislite da Hanfa radi? Provjerava tocnost financijskih izvjestaja?!
Oni pogledaju jesu li promijenili brojeva na svim relevantnim stranicama i bok.

To mogu i ja raditi doma posle kave. Ne treba Hanfa

Vidiš da ne znaš pravopis igramatiku. Ako pišeš posle, ispravno je kafe. Imaš bradu, a ti jedno misle, drugo rada, treće pišu i ceo svet ih mrzi.[smiley1] Živio Ante Samodol [smiley2]

Vidi ga kako se našao uvrijeđen, sigurno radi u Hanfi. A ja uopće nisam nikoga vrijeđao (osim rumenog). A Hanfu ću vrijeđati ukoliko odobre prospekt danas.

Ja nisam dovoljno stručan da bi radio u Hanfi, ali imam pravo svakoga kritizirati, jer je ovo slobodna država (barem tako piše)[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

avax10:

Bravo Samodol, tako treba. Po mogućnosti još da odgodi HT iza izbora i puknuo bih od smijeha da vidim face vladajućih [smiley2]

Da i onda bi se nekim čudom okliznuo na stepenicama kad bi išao na posao ujutro, pa bi zbog nemogućnosti obavljanja svojih svakodnevnih dužnosti, (na žalost vladajuće strukture) bio smjenjen.


Srećom ili nesrećom ima još ljudi kojima na prvom mjestu nije osobna promocija, nego profesionalno obavljanje svog posla ,štiteći privatni interes svakog pojedinca i društva uopće. Većina sudi po sebi pa im takovi likovi izgledaju smješno i čudno. No to nije problem g. Samodola, već onih drugih koji bi dali i guzice
samo da im je dobro. Ne znaš što je lošije dati guzice za lovu ili badava.[smiley1]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Bravo Samodol, tako treba. Po mogućnosti još da odgodi HT iza izbora i puknuo bih od smijeha da vidim face vladajućih [smiley2]

aj avaks ne laprdaj da ti maca ne popapa jezik

TvrtkoPTT:

budd:

asd:

Dajte decki malo lakse.

Oni su vec prije vidjeli prospekt i procitali ga.

Trazili su izmjene FI zbog izvanredne dividende.

HT je morao napraviti “restating”. Revizori su pogledali nove brojeve i potpisali da su OK.

Sad su to poslali u Hanfu.

Pa, sta vi mislite da Hanfa radi? Provjerava tocnost financijskih izvjestaja?!
Oni pogledaju jesu li promijenili brojeva na svim relevantnim stranicama i bok.

To mogu i ja raditi doma posle kave. Ne treba Hanfa

Vidiš da ne znaš pravopis igramatiku. Ako pišeš posle, ispravno je kafe. Imaš bradu, a ti jedno misle, drugo rada, treće pišu i ceo svet ih mrzi.[smiley1] Živio Ante Samodol [smiley2]

Vidi ga kako se našao uvrijeđen, sigurno radi u Hanfi. A ja uopće nisam nikoga vrijeđao (osim rumenog). A Hanfu ću vrijeđati ukoliko odobre prospekt danas.

Ja nisam dovoljno stručan da bi radio u Hanfi, ali imam pravo svakoga kritizirati, jer je ovo slobodna država (barem tako piše)[smiley1]


Kolega Budd vi sigurno ne bi odobrili prospekt. Al nisu svi idealni kao vi . [smiley1]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

službeni raspon cijene 245-320 kn.


@ asd da upravo tako, to je posao HANFE da provjeri točnost navoda iz prospekta…da nije tako, ne bi ni bilo potrebe da ga HANFA ODOBRAVA…kužiš, ne? Da, odobrava tocnost navoda. A kako se odobrava tocnost navoda? Referenciranjem na relevantni izvor. U ovom slucaju izvjestaj revizora. Ukoliko je HT u Prospekt upisao iste brojeve koji se nalaze u revidiranom izvjestaju onda je navod u prospektu tocan. Kuzis? Ili Hanfa salje 50 revizora i odvjetnika na 3 mjeseca u svaku firmu koja ide na IPO?
beholder, 13.09.2007. u 13:44

ajde pročitaj molim te još jednom, pa kada malo razmisliš postavljaj nekakva suvisla pitanja…btw. HANFA ima ovlaštenje napraviti superviziju podataka i navoda…ali ne da mi se tebi sada tu tumačiti jer bi to bio jalov posao…
koji ti dio nije jasan? HANFA prije odobravanja prospekta mora provjeriti njegovu točnost inaće ne vidim koji bi smisao bio u odobravanju prospekta…

Prema najnovijim istraživanjima koja su provedena, na IPO T-HT će se javiti 250.000 ljudi, te predviđeno rezanje paketa na 20.000 kuna/paketu.[smiley5]

postovani forumasi

smatram se jednim od onih koji neznaju jos mnogo toga o ovom hrvatskom letecem cirkusu dionica,
ima jos dosta toga sto nisam procitao i naucio, no trudim se…nisam novi ovdje iako po broju postova nisam visoko
no radje citam i pustam dobar dio vas koji pametno zbore,nego da ja pisem kojekakve gluposti, premda ima i takvih

no evo i ja imam jedno pitanje, pa vas molim da za odgovor iako
mozda neki od vas ga budu smatrali glupim.

pitanjce je vezano za jednog velikog osjeckog igraca, koji je na IPO Ine potorbario cijelu baranju
a evo i sada isto radi sa HT-om
i tako i meni je ponudjeno isto da upise se na moje ime i daje 50% zarade kad proda…

i tako bla bla, no nesto sto mi je zapelo za uho, je to da
“je to sve vec dogovoreno za prodaju na londonskoj burzi”
kako je to moguce!?

jos jednom hvala!

Raspon cijena za dionice T-HT-a će se kretati od 245 do 320 kuna, odlučila je Vlada na današnjoj sjednici. Premijer Sanader je podsjetio da javna ponuda počinje 17. rujna i traje do 27. rujna, dok za institucionalne ulagače je taj period duži – od 17. rujna do 1. listopada.

Hrvatski državljani imaju pravo prvenstva na kupnju dionica do 38.000 kupnja i bonus od 1 dionicu na svakih 10 dionica ako ih zadrže godinu dana.

Nakon što završi prikupljanje javih ponuda, odredit će se konačna cijena dionica i točan broj dionica u paketu, a 5. listopada dionice idu na burzu i to istovremeno u Zagrebu i Londonu točno u 10:30 minuta po srednjouropskom vremenu.

Potpredsjednik Vlade Damir Polančec objasnio je da je raspon cijena baziran na projiciranim rezultatima poslovanja T-HT-a za narednih 3 do 5 godina.

Vlada: Raspon cijene dionica T-HT-a će biti od 245 do 320 kuna

Nada Starijaš Al Issa
13.09.2007 13:43
Pročitaj komentare(0)

Raspon cijena za dionice T-HT-a će se kretati od 245 do 320 kuna, odlučila je Vlada na današnjoj sjednici. Premijer Sanader je podsjetio da javna ponuda počinje 17. rujna i traje do 27. rujna, dok za institucionalne ulagače je taj period duži – od 17. rujna do 1. listopada.
Hrvatski državljani imaju pravo prvenstva na kupnju dionica do 38.000 kupnja i bonus od 1 dionicu na svakih 10 dionica ako ih zadrže godinu dana.

Nakon što završi prikupljanje javih ponuda, odredit će se konačna cijena dionica i točan broj dionica u paketu, a 5. listopada dionice idu na burzu i to istovremeno u Zagrebu i Londonu točno u 10:30 minuta po srednjouropskom vremenu.

Potpredsjednik Vlade Damir Polančec objasnio je da je raspon cijena baziran na projiciranim rezultatima poslovanja T-HT-a za narednih 3 do 5 godina.

Mislim da moram svoju procjenu konacne cijene za IPO povuci na 290-310.

New Report

Close