HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 20:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kad će HT na 130 kuna da se pošteno nakrcam, ne mogu više čekati!?
Di su sad oni Noštradamusi koji su mi to obećali?

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Meni je povrat na kapital od 14% godišnje (pri ovim cijenama) sasvim OK u ovim vremenima. Ne kažem da neke druge dionice nemaju veći potencijal rasta, ali jbg kada nemam kristalnu kuglu pa se oslanjam samo na fundamente…. Sigurno propuštam brojne rastove drugih dionica ali sam po prirodi konzervativan pa ulažem u TVRTKU koja ima sigurne prinose. Nemam pojma što će biti u budućnosti ali u jedno sam siguran, moj prinos će iz godine u godinu biti veći, bez pretjeranog lutanja po bespućima hrvatskog tržišta kapitala. Vjerojatno riskiram propust oportune zarade ali sam u ovoj TVRTKI zbog sigurnosti u ova volatilna vremena. Vjerojatno će te zaraditi više od mene, a ja ću samo pokušavati iskoristiti dividendu da pomalo poboljšam poziciju koju imam po mom mišljenju u više rizičnim dionicama….




sto ne znate?! [lol]
pa zar nisu rekli "kolege" rekle da to ide na 150 kn tj. na 20% dividend yield-a za najlikvidniju dionicu na burzi [cool]
uz kupovinu trezora nakon ex-dividend day-a [yawn]

no svasta je moguce… [tongue]


nelikvidnost nam je najveci problem a kad se pojav namjera otkupa 10% djonica ona će padati…
bas su se ti kolege napusili lose trave
[/quote]
nelikvidnost je loša za burzu,a ne za ht,pošto je ona likvidna..nitko nije rekao da će dionica padati..logika govori da će cijena dionice rasti,pa me čudi što već nije lagano počela uzlazni trend,a zašto fondovima nije interesantna?to nije istina,jer tko kupuje na dan po par miliona,a nisu mirovinci?mene osobno čudi zašto mirovincima nije zanimljiva atpl?trenutno smo u zadnjoj fazi recesije,a za prvu fazu konjukture je preporučeno kupovati dionice telekomunikacija,jer je povijest pokazala da one tada najviše skoče,kao i dionice vezane za prehranu i turizam,međutim..ali…uvijek postoji ono ali…
[/quote]

pojasni molim te to da smo u zadnjoj fazi recesije

koliko sam ja primjetio, kod nas ce recesija tek uzeti maha, nismo jos nista vidjeli, a vani se vec posteno zalaufala, ali bez ikakvih naznaka da ce skoro stati

samo ti, suki, polancec i sanader ne vidite sto se sprema, izgleda

ovo gore ne znaci da ja mislim da ht ide na 150, nemam pojma, ali da ce ici nize od trenutnih razina – ici ce, kupovina po 180 za koji mjesec je vrlo izgledna

Nakon što su u americi ubrizgali ove milijarde na tržište mislim da je to promjenilo sve analize. I da je upitno hoće li biti novog dna.
Mislim da je crobex odradio svoju najnižu točku. A ht će se još malo hladiti
zbog izdavanja dividende. Možda još malo dole a tad rast. Zar stvarno neki od vas misle da može na 130?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Dobro, HT ko narodna dijonica mora pasti ti 17 kuna kolko je dividenda, zato u ovom ludlu svi oko nje obilaze ko oko vruće kaše, naime nitko ne zna jer ta dividenda već uračunata, oćel se uračunati pet daana pred dividenda dej, il neki drugi dan.

Počelo se raspravljati u implikacijima utjecaja otkupa trezora na dijonicu pa je to još više zakopliciralo stvar.

najoptimističniji scenarijo glasi: THT valja kupiti što prije, pače odmah, jerbo su druge dijonice odradile puno rasta. kada i HT ej odradi rast, ako ne bude Kata i Klizma na tržištu, treba kupovati nelikviduše s dividendom, no to je druga priča. Idemo dalje, ako rally potraje, može se ćopt i dividenda, ondak će kažu neki trezor čuvati da dijonica odma nerokne za vrijednost dividende.
rezultat: iako ne divlja na tržištu, kada se zbroji blagi rast , dividenda i influenc trezora HT je prava dijonica za drugi dijo rallija.
Ko ne vjeruje neka se vrati svojim omiljenim perjanicama MNDS, FNVC, BCIN, zdenki i pounje trikotaži.

zadnja faza recesije je u svijetu,pa zar ne vidiš da crobi prati svjetske trendove,a hrvatska je u banani,pa kad to nismo bili u banani?a mi smo u drugoj fazi recesije,čeka nas još treća,najveća-ali to ne znači da dionice neće rasti,unatoč i usprkos…

Vjerojatno je već više puta napisano, ali molio bi odgovor: Kada je zadnji dan za kupnju dionica a da se ima pravo na dividendu?

zadnji dan ti je 17.04. petak!!!!

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................


Vjerojatno je već više puta napisano, ali molio bi odgovor: Kada je zadnji dan za kupnju dionica a da se ima pravo na dividendu?

ZAŠTO ČEKATI 16.04. kad je možeš sada uzeti po manjoj cijeni?

206,79 8000 kom…I fondovi trejdaju..ne čekaju dividendu..

trenutno smo u zadnjoj fazi recesije

recesija je pocela zbog kredita i nedostatka novca i uopce ne ovisi o gospodarstvu. zavrsiti ce kad banke postignu svoj cilj i odmrznu kredite. sve puste milijarde koje su ameri ubrizgali znace nista jer novaca nema. previse kredita koji se ne mogu naplatiti sad snosi drzava i printa novac bez pokrica koji koristi bankama i samo njima jer ga peru kroz kamate. da li se isplati sad kupovati dionice, bas i ne jer kad gradjani upumpaju novce banke ce prodavati a gradjani u gubitak. na kraju banka kupuje sve za sicu i svi su preko glave u kreditima. bankarska utopija, hm bas i ne dogadjalo se i prije.

Prosječna valuacija poduzeća u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa iznosi 16,4 puta neto dobit poduzeća u njegovom sastavu ostvarena tijekom zadnja četiri kvartala i najviša je od mjeseca prosinca 2007. godine, pokazuju podaci koje je prikupio Bloomberg.

Objavljeno danas na SEEBIZ-u.

Ako na isti način procijenimo dionicu HT-a dolazimo do rezultata da valuacija HT-a iznosi 7,32 puta neto dobit ostvarena tijekom zadnja 4 kvartala. Ili da to prenesemo u vrijednost dionice pod istim kondicijama kao u Aziji i Pacifiku (16,4 puta neto dobit), vrijednost dionice bi bila točno 462,63 kuna.

Naravno da ovime ne tvrdim da HT vrijedi toliko. Niti da će uskoro dostići tu vrijednost. Samo sam napravio malu računicu zabave radi. Ti podaci su realno neusporedivi, ali eto, malo matematike u ova (još uvijek) sumorna vremena.


Prosječna valuacija poduzeća u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa iznosi 16,4 puta neto dobit poduzeća

Ako na isti način procijenimo dionicu HT-a dolazimo do rezultata da valuacija HT-a iznosi 7,32 puta neto dobit ostvarena tijekom zadnja 4 kvartala. Ili da to prenesemo u vrijednost dionice pod istim kondicijama kao u Aziji i Pacifiku (16,4 puta neto dobit), vrijednost dionice bi bila točno 462,63 kuna.

Naravno da ovime ne tvrdim da HT vrijedi toliko.

– ova računica me stvarno jako puno zanima.
– ali sam malo priglupa te ne mogu sve ovo ni kužiti.

– nije mi jasno ono 16.4 puta dobit poduzeća,
– a ht 7,32 puta dobit poduzeća,

– što se tu s čime množi,
– i jesu li to ista djelatnost firmi telefon ?????
– i koliko je njihovo tržište precijenjeno, podcijenjeno.

– I love this game.
Pozdrav !

Kod HT je vaznije koliko je dividend yield, a ne koliki je P/E
[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Gledajući prethodna izvješća HT-a, očekivana dobit će se kretati cca 30 kuna po dionici. S obzirom da će se dobit isplaćivati kroz dividendu da DY ne bi smio biti manji od 10%, a to znači da je sve ispod 300 kuna ok cijena za kupovati.
S druge strane, ne očekujem neke akvizicije od strane HT-a tako da ne vidim neki ludi prostor za napredak tako da sve preko 300 kuna je po meni previše za HT.

New Report

Close