HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 00:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ljudi moji, što je ovo danas? Koliko vidim (a ne vidim dobro, moram priznati jer nemam alata), nema kupnje, cijena stoji već satima a promet mizeran za naš HT.

kako nema ????

7.3.2008. top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.865.749 3,50 Skrb. račun prodali 3438 komada
5. HPB D.D. 406.028 0,50 Skrb. račun kupili 800 komada
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 357.584 0,44 Skrb. račun kupili 1759 komada
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 312.112 0,38 Skrb. račun kupili 1000 komada
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 224.414 0,27 Skrb. račun kupili 5125 komada
Ukupno: 73,49

Dakle, i dalje u top 10 su promjene — neki podebljaju pozicije a pod brojem 4.PBZ D.D. dosta toga i dalje rasprodaje!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Svi oni koji su kupili na IPO Ht-r-a svakako bi trebali razmisliti da li im se isplati prodavati na ovim razinama od 330kn.
265 kn + 10% nagradnih dionica +11% dividende (11% na uloženih 265kn) = cca ovim razinama od 330kn.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Svi oni koji su kupili na IPO Ht-r-a svakako bi trebali razmisliti da li im se isplati prodavati na ovim razinama od 330kn. 265 kn + 10% nagradnih dionica +11% dividende (11% na uloženih 265kn) = cca ovim razinama od 330kn.

Ako nisi previše emotivan vrlo lako je shvatiti da imaš udio u tvornici novaca(HT).Ovo ne smiješ prodavati zbog iracionalnog tržišta.Čuvaj koju godinu ovu dionicu!
Realna vrijednonst ove dionice je preko 1000kn a cijena joj je 330kn.I sam vidiš koliko je tržište iracionalno.
Ako imaš višak od plaće ili neke rente samo nadokupljuj.
Ova firma pravi “lovu” svaki dan,znači nema obećavanja bit će “ovo i ono” nego će ti lova sjesti na tekući od dividende i to jako lijepa.
Kupi si nove Ray Ban cvike, naruči pivo i gledaj komade[tongue]

Novac je kisik burze!

Goran8:

Svi oni koji su kupili na IPO Ht-r-a svakako bi trebali razmisliti da li im se isplati prodavati na ovim razinama od 330kn. 265 kn + 10% nagradnih dionica +11% dividende (11% na uloženih 265kn) = cca ovim razinama od 330kn.

Ako nisi previše emotivan vrlo lako je shvatiti da imaš udio u tvornici novaca(HT).Ovo ne smiješ prodavati zbog iracionalnog tržišta.Čuvaj koju godinu ovu dionicu!
Realna vrijednonst ove dionice je preko 1000kn a cijena joj je 330kn.I sam vidiš koliko je tržište iracionalno.
Ako imaš višak od plaće ili neke rente samo nadokupljuj.
Ova firma pravi “lovu” svaki dan,znači nema obećavanja bit će “ovo i ono” nego će ti lova sjesti na tekući od dividende i to jako lijepa.
Kupi si nove Ray Ban cvike, naruči pivo i gledaj komade[tongue]

Kolega u potponosti se slazem s Vama, ali pogledajte koliko HT ima izdanih dionica, smanjite to za pola koliko ima DT jer on svoje kolicine nece dirati, i jos cca cetvrtinu koju drze razni fondovi, itd… Znaci cetvrtina dionica HT se nalazi na trzistu a moramo naglasiti da nasi mirovinski fondovi nisu ni slicni onima u SAD-u jer nasi love u mutnom sto se u SAD-u nikad ne bi dopustilo…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Goran8:

Svi oni koji su kupili na IPO Ht-r-a svakako bi trebali razmisliti da li im se isplati prodavati na ovim razinama od 330kn. 265 kn + 10% nagradnih dionica +11% dividende (11% na uloženih 265kn) = cca ovim razinama od 330kn.

Ako nisi previše emotivan vrlo lako je shvatiti da imaš udio u tvornici novaca(HT).Ovo ne smiješ prodavati zbog iracionalnog tržišta.Čuvaj koju godinu ovu dionicu!
Realna vrijednonst ove dionice je preko 1000kn a cijena joj je 330kn.I sam vidiš koliko je tržište iracionalno.
Ako imaš višak od plaće ili neke rente samo nadokupljuj.
Ova firma pravi “lovu” svaki dan,znači nema obećavanja bit će “ovo i ono” nego će ti lova sjesti na tekući od dividende i to jako lijepa.
Kupi si nove Ray Ban cvike, naruči pivo i gledaj komade[tongue]

Kolega odlično kazano i slažem se sa vašim razmišljanjem!
Samo kod mene je malo drukčija situacija tj.skupa sa familijom imam 4 paketa a do 10.mjeseca ćemo 2 morati prodati zbog nepredvidivih troškova!
Inače, ova dionica ima pontencijala za rasti te je po0dcijenjena! Dividenda je sigurna i izdašna..[thumbsup]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Iako sam do sada prešućivao morsam ovo reći na dobrobit svih. Buffet nikada nije i nikada neće ulagati u tehnološke dionice. Nije mu bilo lako gledati dok su drugima dionice rasle ali kad su počele padati, to je bilo strašno, nitko nije stigao prodati i ljudi su izgubili 95 % uloženog. Onda se je vidjelo da je pravu što nije kupovao.Svatko tko je pročitao knjigu “Kako to radi Buffet” zna da govorim istinu. Zato sam ja prodao 4 paketa a samo jedan ostavio.
Reći ćete da je ovo drukčije a da li je???[undecid]


Realna vrijednonst ove dionice je preko 1000kn a cijena joj je 330kn.I sam vidiš koliko je tržište iracionalno.

Iznositi ovakve brojeve i na ovaj način prilično je neodgovorno. Mi svi imamo pravo predviđati budući razvoj nekog poduzeća pa tako i HT-a, pa i maštati o njemu, možemo biti i nerealni u vezi toga, ali reći da je baš sadašnja realne vrijednost HT-a preko 1000 kn nije baš pristojno, dovodiš ljude u opasne zablude.
Kada bi smatrali da je današnja realna vrijednost HT-a 1000 kn, to bi značilo da prihvaćamo ulaganje u poduzeće uz P/E oko 32-40, ovisno gledamo li ovogodišnju dobit cijelu ili sam iz redovnog poslovanja, odnosno prošlogodišnju dobit radi realnijeg sagledavanja situacije.
A obzirom na sektor o kojemu se radi, koji je baš najbolji primjer sektora kojega se treba promatrati izrazito kroz neto dobit i/ili EBITDA, jasno je da nemaš nikakve druge argumente kojima bi mogao opravdati ovako neuobičajeno visoko vrednovanje u odnosu na zaradu.
Jedino što ti može biti argument za ovu cijenu je očekivanje nekog velikog rasta dobiti narednih godina, smatraš HT izrazito brzorastućom kompanijom… sve bi to imalo smisla kada bi na pomolu bile neke ozbiljne akvizicije izvan zemlje, možda ti imaš neke vrlo pouzdane informacije na tu temu?? U suprotnom dovodiš ljude u teške zablude.
Činjenica je da je HT trenutno podcjenjen, ali to nam ne daje opravdanje za ovako teška pretjerivanja.


rocky: ” Realna vrijednonst ove dionice je preko 1000kn a cijena joj je 330kn.I sam vidiš koliko je tržište iracionalno. ” Iznositi ovakve brojeve i na ovaj način prilično je neodgovorno. Mi svi imamo pravo predviđati budući razvoj nekog poduzeća pa tako i HT-a, pa i maštati o njemu, možemo biti i nerealni u vezi toga, ali reći da je baš sadašnja realne vrijednost HT-a preko 1000 kn nije baš pristojno, dovodiš ljude u opasne zablude. Kada bi smatrali da je današnja realna vrijednost HT-a 1000 kn, to bi značilo da prihvaćamo ulaganje u poduzeće uz P/E oko 32-40, ovisno gledamo li ovogodišnju dobit cijelu ili sam iz redovnog poslovanja, odnosno prošlogodišnju dobit radi realnijeg sagledavanja situacije. A obzirom na sektor o kojemu se radi, koji je baš najbolji primjer sektora kojega se treba promatrati izrazito kroz neto dobit i/ili EBITDA, jasno je da nemaš nikakve druge argumente kojima bi mogao opravdati ovako neuobičajeno visoko vrednovanje u odnosu na zaradu. Jedino što ti može biti argument za ovu cijenu je očekivanje nekog velikog rasta dobiti narednih godina, smatraš HT izrazito brzorastućom kompanijom… sve bi to imalo smisla kada bi na pomolu bile neke ozbiljne akvizicije izvan zemlje, možda ti imaš neke vrlo pouzdane informacije na tu temu?? U suprotnom dovodiš ljude u teške zablude. Činjenica je da je HT trenutno podcjenjen, ali to nam ne daje opravdanje za ovako teška pretjerivanja.

Kolega, pa ljudi kupuju INGR-u, ATGR na tim razinama pa ne vicu da je skupo… sto ne bi onda i HT kupovali na toj cijeni…[thumbsup]


Kolega, pa ljudi kupuju INGR-u, ATGR na tim razinama pa ne vicu da je skupo… sto ne bi onda i HT kupovali na toj cijeni…[thumbsup]

ATGR i HT su po razvojnim perspektivama bas jako usporedive! [shocked]


Miro25: ” Kolega, pa ljudi kupuju INGR-u, ATGR na tim razinama pa ne vicu da je skupo… sto ne bi onda i HT kupovali na toj cijeni…[thumbsup] ” ATGR i HT su po razvojnim perspektivama bas jako usporedive! [shocked]

[wink] u pravu ste… Kladionica je kod Hrvata uvjek u prednosti… ATGR je tipican primjer Kutlinog principa voznje bicikla… čak 45% obveza im čini dug prema dobavljačima… sto ce bit kad neko prestane vrtiit pedale a to su ovdje dobavljači…


Iako sam do sada prešućivao morsam ovo reći na dobrobit svih. Buffet nikada nije i nikada neće ulagati u tehnološke dionice. Nije mu bilo lako gledati dok su drugima dionice rasle ali kad su počele padati, to je bilo strašno, nitko nije stigao prodati i ljudi su izgubili 95 % uloženog. Onda se je vidjelo da je pravu što nije kupovao.Svatko tko je pročitao knjigu “Kako to radi Buffet” zna da govorim istinu. Zato sam ja prodao 4 paketa a samo jedan ostavio. Reći ćete da je ovo drukčije a da li je???[undecid]

Kolega, nikako ne možeš uspoređivati HT (p/e 10,8) i tehnološke dionice 2000-2002 godine.
Rast tehnoloških dionica početkom stoljeća je pratila euforija i slijepo vjerovanje da će taj sektor exponencijalno rasti za samo nekoliko mjeseci i godina, popraćen je nevjerojatnim uvjeravanjima analitaičara i čudnovatim događajima (splitingom dionica i to nekoliko puta) ,Tada su tehnološke dionice za samo 1-2 godine narasle i po nekoliko desetaka puta a FI izvješćima se nije vidio zančajniji pomak i na kraju je balon ispuhao.
Kad pogledaš grafove i euforiju tehnoloških dionica za vrijeme 2000-2002 , pa i Deuche Telekom se tržio na cca 100 dolara (tada je dolar bio i veći od eurai) jasno je da bi se i naš telekom da je bio na US marketu tržio na cca 2500kn – 3330kn.
To je bilo tad , za taj sektor, i teško da će se više ikad ponoviti.
Na našoj burzi imamo kratkotrajne slične situacije euforija npr, CROR-R-A , JDOS-R-A i ATLN-r-a koji je sada 65kn a prije godinu dana na buzi je bio 260kn.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close