HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 02:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,96
297.171
9,598
31,00
31,10
1,97%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


može li MACD graf. hvala.

VedroNebo:

James Knox:

jel imam ja kakve obaveze u vezi dividende, gdje i kako će mi ona bit isplaćena?

Nikakve obaveze osim posjedovat dionice na dan kad to odredi skupstina. A dividenda ce sjesti na tekuci racun koji je upisan u SDA.

da tu je problem, u međuvremenu sam zatvorio taj račun…
a od ovih kupljenih preko investora ide na pbz tekući?


17. Kako mogu promijeniti podatak o računu na koji želim primiti isplatu novčanih sredstava iz korporativnih akcija (npr. dividendu)?

a) ukoliko ste domaća ili strana fizička osoba, možete poštom dostaviti osobno potpisan zahtjev, uz priloženu presliku važeće identifikacijske isprave ili doći u ured za stranke Agencije.

b) domaća ili strana pravna osoba će zahtjevu (koji je dostavljen faksom ili poštom) priložiti i presliku ugovora o obavljanju poslova platnog prometa odnosno otvaranju nerezidentnog računa kod domaće poslovne banke. Taj se podatak može za domaće pravne osobe provjeriti i uvidom u javni registar računa koji vodi FINA (Financijska agencija).

http://www.tanjug.co.yu/

“TELEKOM SLOVENIJE” ŽELI NA TRŽIŠTE SRBIJE I HRVATSKE

LJUBLJANA , 6. marta (Tanjug-Ekos) – Slovenačka telekomunikaciona kompanija “Telekom Slovenije” namerava da se ove godine proširi na tržište Srbije i Hrvatske, najavio je danas njen izvršni direktor Bojan Dremelj.

“Držimo na oku ova i druga tržišta u regionu,” rekao je Dremelj, ne želeći da otkrije bliže pojedinosti planirane ekspanzije, prenela agencija STA.

On je samo rekao da kompanija u ovom trenutku ne želi da otkrije načine i vreme ekspanzije.

Slovenačka agencija podseća da je “Telekom Slovenije” već prisutan u Republici Srpskoj preko provajdera internet usluga “Blic.net”, ali da sada želi da se proširi i na drugi entitet Bosne i Hercegovine.

Kada je reč o drugim tržištima u regionu, u fokusu su, kako se navodi, prošle godine bili Makedonija i Kosovo na polju razvoja širokopojasnog interneta, a ove godine na red dolaze Albanija i BiH, rekao je potpredsednik kompanije zadužen za međunarodne poslove Dušan Mitić.

On je najavio da će “Telekom Slovenije” nastojati da sadašnje prisustvo na tržištu internet usluga Makedonije i Albanije proširi i na mobilnu telefoniju.

Kompanija je prošle godine povećala prodaju usluga za pet odsto na 786 miliona evra, ali joj je profit smanjen 15 odsto, na 87,8 miliona evra.

Dremelj je rekao da su ovi rezultati dobri s obzirom na “tendencije koje pogađaju sve evropske operatere” i da je kompanija namenila 380 miliona evra za investicije.

(Kraj)

Drage kolegice i kolege, zašto se uzrujavate oko cijene dionice HT-a? U smislu: tko je ovdje lud? Zašto je cijena pala na “samo” 333? Branitelji će uništiti cijenu dionice i sl. Ako ne možete izdržati pritisak svakodnevnih oscilacija prodajte ih, a ako vas to previše ne zabrinjava ostavite ih. To je vjerojatno lakše reći negoli učiniti ali treba trenirati strpljenje i čuvati živce. Bit će još puno oscilacija cijene u našem burzovnom životu. Jedina cijena koja je bitna je ona na dan prodaje (i prije toga kupnje, naravno). Sve druge cijene su nebitne. Ako nećete prodavati prije kraja godine (a većina ovdje prisutnih vjerojatno neće) opustite se, okrenite se svakodnevnim događajima, okrenite se svome “core businessu” (ako vam to nisu dionice), obitelji, fakultetu, sutra poklonite nekome do koga vam je stalo nešto lijepo, izvedite ju na večeru. Bit će dionice ovdje i u ponedjeljak, i druge godine i još puno godina i kada nas više ne bude. Pozdrav svima i ugodan vikend bez burze.

Rijeka svaka cast na ovom postu[thumbsup]

No pain no Game

VedroNebo:

James Knox:

jel imam ja kakve obaveze u vezi dividende, gdje i kako će mi ona bit isplaćena?

Nikakve obaveze osim posjedovat dionice na dan kad to odredi skupstina. A dividenda ce sjesti na tekuci racun koji je upisan u SDA.

da tu je problem, u međuvremenu sam zatvorio taj račun…
a od ovih kupljenih preko investora ide na pbz tekući?

ako si zatvorio racun u SDA nemas frke,posto imas dionice preko investora odnosno PBZ skrb. dividendu ces dobiti na svoj tekuci racun u PBZ-u.Ako zelis u dokap.bilo koje druge dionice koju posjedujes na investrou tada saljes fax-om pbz da hoces na slobodnu poziciju,mislim da ti onda SDA automatski otvara novi racun sa novim pass.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Dakle hoće li biti T-3 ili će skupština odlučiti drugačije?
Ima tko neki pouzdani info?

hvala!

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5283cd64-5c3d-41f3-ac87-5ebfaba70c47
treba kupovat prave firme sta dobro stoje u poslovanju bogmi se dobro i drze na burzi
INDG-R-A +0,56
HT-R-A -2,69
KO JE TU LUD

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Dakle hoće li biti T-3 ili će skupština odlučiti drugačije? Ima tko neki pouzdani info? hvala!

Kolega skupstina ima zapoved od obermana i to je najvaznija inf. da se prijlog isplate dividende sigurno usvaja

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Trenutno HT:

2 – – 329,00
87 – -328,07
50 – – 328,06
33 – – 328,03
33 – – 328,02

Cijena Prodaja
329,99 – – 8
330,00 – – 23
331,00 – – 100
332,00 – – 398
333,00 – – 35

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

ma cijena prije dividende će bit 360+….

New Report

Close