HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.06.2024. u 12:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,12
21.716
721
29,90
30,40
1,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

S tim da nakon Ex-DIVA pada cijena djjonice..
Jer tog casha vise nema u firmi.

Osnove, ljudi osnove!!!!

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


S tim da nakon Ex-DIVA pada cijena djjonice..
Jer tog casha vise nema u firmi.

Osnove, ljudi osnove!!!!

a i ovako je vec dosta nisko, ne treba dalje poticat [proud]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


S tim da nakon Ex-DIVA pada cijena djjonice.. Jer tog casha vise nema u firmi. Osnove, ljudi osnove!!!!

uz sve napore ovo nisam skužio???a isto tako svaki dan stiže 1,5 milijuna $ čistog friškog casha, odnosno profita i to 365 puta u godini[smiley]

Izgledi za Grupu u 2008.

Prihod

Očekuje se da će prihod Grupe ostati stabilan na razini iz 2007.

Pad u prihodu od nepokretne telefonije zbog općih trendova i snažnijeg tržišnog natjecanja nadoknadit će kontinuirani rast prihoda od internetskih usluga i pokretne telefonije. Očekuje se da će prihod od veleprodaje ostati stabilan.

Očekuje se da će rast baze korisnika ADSL-a na otprilike 450.000 korisnika do kraja 2008. rezultirati snažnim rastom prihoda od širokopojasnih usluga. Očekuje se i nastavak snažnog rasta baze korisnika MAXtv-a.

Rast u broju pretplatnika pokretne telefonije i podatkovnim uslugama nadoknadit će pad ARPU-a. Očekuje se da će ovo rezultirati malim jednoznamenkastim rastom prihoda od pokretne telefonije u 2008.

CAPEX

Usredotočeni smo na razvoje pristupne mreže kao dijela naše strategije migracije na jednu IP platformu. Stoga se očekuje da će kapitalna ulaganja kao postotak prihoda biti nešto viša nego u 2007.

EBITDA

Povećani troškovi pridobivanja i zadržavanja korisnika u oba segmenta, i u nepokretnoj i u pokretnoj telefoniji, stavit će pritisak na maržu EBITDA-e Grupe. Naš program optimizacije troškova nastavit će u određenoj mjeri ublažavati očekivani pad EBITDA-e. Naš program optimizacije broja zaposlenika će se također nastaviti, ali ne tako opsežno kao u 2007.

Regionalno širenje

Namjeravamo sudjelovati u procesu privatizacije HT Mostara čiji se početak očekuje tijekom 2008. Trenutačno Društvo ima 39,1% udjela u HT Mostaru te već ima predstavnike u upravljačkim tijelima. Nastavit ćemo pažljivo pratiti i procjenjivati sve druge prilike za širenje fokusirajući se na stvaranje vrijednosti za dioničare.

Tona

D


blueman: ” S tim da nakon Ex-DIVA pada cijena djjonice.. Jer tog casha vise nema u firmi. Osnove, ljudi osnove!!!! ” uz sve napore ovo nisam skužio???a isto tako svaki dan stiže 1,5 milijuna $ čistog friškog casha, odnosno profita i to 365 puta u godini[smiley]

Da naravno, to se netira, samo kazem ljudi misle kada firma isplacuje dividendu da onda pod mus vise vrijedi od one koja ne isplacuje dividendu.
Za HT je sve ok jer nemaju oni neke projekte gdje mogu ulagati sa nekim povratom koji bi opravdao da ne isplacuju dividendu.
Uglavnom kuzimo se, ovo je samo za one koji neznaju.
Bude sigurno malo pala poslije ex-diva naravno sa cijene na dan ex-diva..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

napokon jedan dobar i kvalitetan dan za HT… valjda i ovih 20 stupnjeva vani tome pridonosi 😉
i 30kn dividenda… lipo!


D darac: ” blueman: ” S tim da nakon Ex-DIVA pada cijena djjonice.. Jer tog casha vise nema u firmi. Osnove, ljudi osnove!!!! ” uz sve napore ovo nisam skužio???a isto tako svaki dan stiže 1,5 milijuna $ čistog friškog casha, odnosno profita i to 365 puta u godini[smiley] ” Da naravno, to se netira, samo kazem ljudi misle kada firma isplacuje dividendu da onda pod mus vise vrijedi od one koja ne isplacuje dividendu. Za HT je sve ok jer nemaju oni neke projekte gdje mogu ulagati sa nekim povratom koji bi opravdao da ne isplacuju dividendu. Uglavnom kuzimo se, ovo je samo za one koji neznaju. Bude sigurno malo pala poslije ex-diva naravno sa cijene na dan ex-diva..

ma kužimo se mi…nadam se da neće roniti previše ipak je riječ o još dosta podcijenjenoj dionici, sa dividendom ili bez…sve ovisi kako će se dići kojem fond menageru, tu smo nemoćni

Ovo je opet očita manipulacija cijenom koju diktiraju vjerovatno mirovinski fondovi. Umjesto da je HT otišao jutros u blokadu i podigao cijelo tržište, cijena je rušena namjerno i sustavno od agenata “rušenja cijene”.

Pa HT ima dobit veću od svih ostalih zajedno ako izuzmemo ( INU i ADRS ). Dividendu da i ne spominjem.

Za ovakve stvari mirovinski fondovi bi trebali ostati bez licence.

Ipak možda se pojavi neki veći strani fond i pomrsi im planove ( nadam se recimo Templeton ili Pionir a poželjna bi bila i neka veća banka )

Pozdrav u očekivanju HT-a iznad 400 kuna.[thumbsup]

Nekoliko sam puta promasio dividendu jer nisam na vrijeme bio vlasnik pa kiks[cry]
Zadnje je sa Virom prosle godine…

Imam nekoliko paketa koje sam stavio na slobodnu poziciju (bili registrirani).
Sad me zanima, da li je u redu ostaviti tako ili ih moram registrirati kod brokera u pokusaju da se dobije dividenda (ako sve prode kako mi zelimo) [pray]


tenkista: ” Vjerujem da bi bili već na 350 kn da je Evropa zelena. A bit će ako ne već danas, onda sutra! ” Mislim da se bez pretjerivanja moze rec: da su neka normalna vremena, HT bi morao bit oko 500-550 HRK . Prije nego ga netko preuzme 100%. Svaka im cast ja se nisam nadao ovolikoj dividendi. Mislio sam da ce veliki igraci opet nesto izmislit. Ali ovo je [thumbsup][thumbsup][thumbsup][kiss]

a zasto nisi?
pa sve je jasno… mudrinic je HDZovac i dr. ivo isto. jel?[wink]
HT je narodna dionica i ako Ht dobro stoji onda je narod sretan.
ako je narod sretan onda je se percipira da je i vlada uspjesna…
slobodno ulozi sve u HT, oni se brinu da ti budes sretan!
i to je u redu. [smiley][smiley]


Ovo je opet očita manipulacija cijenom koju diktiraju vjerovatno mirovinski fondovi. Umjesto da je HT otišao jutros u blokadu i podigao cijelo tržište, cijena je rušena namjerno i sustavno od agenata “rušenja cijene”. Pa HT ima dobit veću od svih ostalih zajedno ako izuzmemo ( INU i ADRS ). Dividendu da i ne spominjem. Za ovakve stvari mirovinski fondovi bi trebali ostati bez licence. Ipak možda se pojavi neki veći strani fond i pomrsi im planove ( nadam se recimo Templeton ili Pionir a poželjna bi bila i neka veća banka ) Pozdrav u očekivanju HT-a iznad 400 kuna.[thumbsup] bogami ćeš se načekat da bude iznad 400


Ovo je opet očita manipulacija cijenom koju diktiraju vjerovatno mirovinski fondovi. Umjesto da je HT otišao jutros u blokadu i podigao cijelo tržište, cijena je rušena namjerno i sustavno od agenata “rušenja cijene”. Pa HT ima dobit veću od svih ostalih zajedno ako izuzmemo ( INU i ADRS ). Dividendu da i ne spominjem. Za ovakve stvari mirovinski fondovi bi trebali ostati bez licence. Ipak možda se pojavi neki veći strani fond i pomrsi im planove ( nadam se recimo Templeton ili Pionir a poželjna bi bila i neka veća banka ) Pozdrav u očekivanju HT-a iznad 400 kuna.[thumbsup]

Ovdje se vidi očita manipulacija sa tržištom jer predložena dividenda je oko 10 posto dok sam porast cijene je oko 6,27 posto jer da se radi o bilo kojoj drugoj dionici rast bi bio najmanje 15-20 posto……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close