HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 18:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Vidim da mnogi pričaju o prodaji dionica HT-a već prvi dan jer su pametno primjetili da cijena naraste i do 60%,a uz to nema blokade.Međutim što će se dogoditi ako se zaista ogromna količina dionica nađe u jednom trenutku na prodaji.Zar mislite da će fondovi i tada srljati ‘grlom u jagode’ ili će samo pričekati bujicu povampirenih prodavaca.Pa ne sjede u fondovima baš takve budale.

E pa zato treba HT uzeti na kredu,a sa kešom čekati “nemoguć” razvoj situacije…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Znači isto kao i kod MAGME. Ja uplatim 38 000, ti uplatiš 30 000 kunića, oboje dobijemo isti broj dionica npr. 100 kom po 250 kn. Rest vraćaju.

OK ili not OK???

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Mislim da ce biti situacija ista kao ko magme… sto bi i bilo najpravednije prema malim investitorima koji nemaju kapitala za paket od 38000…

E pa zato treba HT uzeti na kredu,a sa kešom čekati “nemoguć” razvoj situacije…[smiley2]

Jos bolje je imati spreman cash i za jedno i za drugo [smiley2]


Znači isto kao i kod MAGME. Ja uplatim 38 000, ti uplatiš 30 000 kunića, oboje dobijemo isti broj dionica npr. 100 kom po 250 kn. Rest vraćaju. OK ili not OK???

Pa piše jasno: proporcionalno,a to znaci da će se npr. tebi smanjit za 10%,dakle za 3800,a meni za 3000(isto 10%).Što znači da ćeš ti dobiti 34200,a ja siromah 27 000.[smiley2]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Što se događa ukoliko već imam račun u SDA, dakle i PIN. Da li u tom
slučaju moram čekati X dana službenu potvrdu da mi je na račun u SDA
sjelo toliko i toliko dionica T-HT, ili mogu brokeru prenijeti dionice
i bez te potvrde, budući da znam koliko sam uplatio (ili koliko mi je
odobreno), a koliko košta 1 dionica, pa dakle znam i broj kupljenih
dionica.

Naravno da možeš, na računu će ti biti dionice barem dva dana prije nego dobiješ obavijest iz SDA.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Poruka svima koji se dvoume.
Nemojte upisivati dionice HT-a jer vam poslije može biti žao! [smiley9]
Da li ste razmislili, a što ako cijena padne, odmah na otvaranju?

Nije ovo kladionica kao što je uvaženi kolega spomenuo prije. Gubitak je uistinu moguć.

[smiley2][smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Naravno da možeš, na računu će ti biti dionice barem dva dana prije nego dobiješ obavijest iz SDA.

…a mozda i dosta vise… meni je obavijest o MGMA dosla kad su vec 5 dana bile kod brokera… a za HT ce biti jos veca guzva…

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Ovde još samo fali pitanje koje je postavio jedan lik kad je nazvao službu za korisnike T-Coma:
”Imam jedan problem….kupio sam bon…i potrošio se…U čemu je problem?’

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Vidim da mnogi pričaju o prodaji dionica HT-a već prvi dan jer su pametno primjetili da cijena naraste i do 60%,a uz to nema blokade.Međutim što će se dogoditi ako se zaista ogromna količina dionica nađe u jednom trenutku na prodaji.Zar mislite da će fondovi i tada srljati ‘grlom u jagode’ ili će samo pričekati bujicu povampirenih prodavaca.Pa ne sjede u fondovima baš takve budale.

Slažem se i već sam govorio kako je najveća opasnost po cijenu T-HT-a upravo ta ogromna masa novih investitora koje nitko neće moći kontrolirati.(Istini za volju, teško je kontrolirati i dugogodišnje mešetare. To se najbolje vidi po korekciji ovih dana/tjedana.) Ipak, s obzirom na diskont vlade uoči izbora na koji svi računaju, mislim da se i dugoročno isplati investirati u tu dionicu sve i na kredit. Pitanje je samo hoće li se netko zadovoljiti sa 30-ak posto ili će apetiti narasti zbog bzog rasta INE.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

Evo od PBZ-a:

Privredna banka Zagreb d.d. je odlučila za svoje klijente i sve punoljetne članove njihove obitelji, pripremiti povoljan i vrlo jednostavan kredit za kupnju dionica T-HT-a u inicijalnoj ponudi, s posebnim pogodnostima i pravom prvenstva za građane RH – krediti namijenjeni klijentima Banke koji primaju plaću na tekući račun u Banci i punoljetnim članovima njihove obitelji

Osnovne karakteristike proizvoda su slijedeće:

Ø krediti se odobravaju u kunama

Ø kamatna stopa 7,98% (EKS od 8,74%)

Ø naknada za obradu kreditnog zahtjeva iznosi 1% od iznosa kredita, a minimalno 500 kuna – uplata iz vlastitih sredstava prilikom korištenja kredita

Ø rok otplate do 60 mjeseci

Ø mogućnost počeka do 12 mjeseci – poček je uključen u rok otplate

Ø ne naplaćuje se naknada za prijevremenu otplatu

Ø PBZ kreditira do 90% iznosa dionica koje klijent odluči upisati – korisnik kredita mora deponirati 10% učešća na tekućem računu

Ø građani mogu, uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost kupiti dionica T-HT-a najviše do iznosa od 38.000,00 kuna. Kako korisnik kredita može zatražiti maksimalno 90% iznosa navedenog u ponudi, maksimalni iznos kredita koji ću mu Banka odobriti je 34.200,00 kuna, odnosno 205.200,00 kuna ako kredit uzima za sebe i još najviše pet članova obitelji (roditelji, bračni drug i punoljetna djeca).

Ako se odlučite za kupovinu dionica uz PBZ kredit, postupak je vrlo brz i jednostavan. Dovoljno je da u poslovnici ERSTE BANK ili HPB uzmete obvezujuću ponudu za kupnju dionica, te u najbližoj PBZ poslovnici ispunite zahtjev za kredit i priložite kopije osobnih iskaznica za sve sudionike u kreditu. Sredstva će Vam biti isplaćena u roku 24 sata.

Za sve dodatne informacije molimo da se obratite u Vama najbližu poslovnicu Banke.

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

HE he. Nadam se da če dionica PBZ porasti, jer je tu sigurna dobit.[smiley2]


” Slažem se i već sam govorio kako je najveća opasnost po cijenu T-HT-a upravo ta ogromna masa novih investitora koje nitko neće moći kontrolirati.(Istini za volju, teško je kontrolirati i dugogodišnje mešetare. To se najbolje vidi po korekciji ovih dana/tjedana.) Ipak, s obzirom na diskont vlade uoči izbora na koji svi računaju, mislim da se i dugoročno isplati investirati u tu dionicu sve i na kredit. Pitanje je samo hoće li se netko zadovoljiti sa 30-ak posto ili će apetiti narasti zbog bzog rasta INE.

Ja ne sumljam u dugoročno pozitivan ishod,ali nisam siguran što će biti prvih 5 dana trgovanja.Mogao bi nekoga ‘čopit’ herc.Pogotovo mislim na penzionere.Uz to se nadam da neće biti kamikaza koji će prodavati ispod 250.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

buy_sell imaš link od PBZ-a sa kojeg si ti skinuo?

I Believe I Can Fly ...


Poruka svima koji se dvoume. Nemojte upisivati dionice HT-a jer vam poslije može biti žao! [smiley9] Da li ste razmislili, a što ako cijena padne, odmah na otvaranju? Nije ovo kladionica kao što je uvaženi kolega spomenuo prije. Gubitak je uistinu moguć. [smiley2][smiley2]

Ak je prosla, Magma i INA, HT nema sanse da propadne… fundamenti su na strani HT-a… DT ima P/E 18 a HT bi s tim fundamentom imo cijenu od 570kn… pa tako ni 100% zarade prvi dan nebi bilo cudo…

New Report

Close