HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 09:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,60
11.415
373
30,60
31,00
-1,29%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Molim vas za pomoć!

Ako dionice HT prodam 22.04.2008. da li će mi biti isplaćena dividenda?

Unaprijed se zahvaljujem.


ja mislim da će nakon 12.4 ( pravo branitelja da prodaju svoje udjele) opako pasti dole, pa čak i ispod cijena IPO-a.

a možda i ispod nominale?
branitelji kad podnesu zahtjev biti će isplaceni za 60 dana a prvotna sredstva za isplatu ide iz ranije isplacene dividende, pa dividende iz 2007 pa postoji mogucnost da se zaduze fondovi, a 12.04 je subota
a kolka ce cijena tek 13.04 u nedjelju biti ajoj nesmem se ni zmisliti, daj se malo uozbiljite.
jel uopce potrebno komentirati ovako nesuvisle postove

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Nakon što dugo vremena budete prisiljeni gledati u moderatorsku šprancu….nešto nešto nešto na razumjevanju!? (očekivao bi da jedan poslovni forum ipak ima lektore bolje od birtija s plastičnim stolcima koji prodaju balanntinnes ili kavu s mljekom ili sendviće) ugledat ćete prvi post mladića koji dugo gleda a prvi put se javlja. I ne javlja se da bi sudjelovao u inflaciji smajlića. Uglavnom pratim razvoj situacije s ht-om od najave IPO-a , a otprilike toliko vremena i ovaj forum. Nemam ništa protiv drukanja u bilo kojem smjeru, čak niti protiv namjernih, zlobnih, netočnih i sl. informacija (u ljubavi i na burzi je sve dopušteno). Moja “misija” na ovom forumu će biti retrospektivno sagledavanje misli forumaša (posebno etabliranih) koje su ili s vremenom promijenjene a mogle bi biti indikativne ili sadrže bezvremensku (aktualnu) vrijednost pa bi ih trebalo ponoviti još jednom. Svi moji postovi će imati zadaću informiranja prvenstveno zbog mojeg dobra a nadam se i ostalih, te krajnji cilj pokušaj uokvirenja “realne” cijene ove dionice na duži rok . S obzirom da je trenutno aktualna dividenda evo jedno razmišljanje cijenjenog postera forda :
“Dividenda 12-20% godišnje je odlična.
Vidit ćemo hoće li biti tako.
THT ima veću dobit nego INA i HEP zajedno.
Ali opet nisam toliki optimist glede veličine dividende .”
02.01.2007. 11:37
Dakle prije IPO -a, kad se dividenda spominjala kao rijetka svijetla točka gledano u budućnost i mogućnosti razvijanja, dakako mnogi su navodili trenutne (ondašnje) prednosti ht-a(monopol…..)

fundamentalist

poslovnieg:

ja mislim da će nakon 12.4 ( pravo branitelja da prodaju svoje udjele) opako pasti dole, pa čak i ispod cijena IPO-a.

a možda i ispod nominale?
branitelji kad podnesu zahtjev biti će isplaceni za 60 dana a prvotna sredstva za isplatu ide iz ranije isplacene dividende, pa dividende iz 2007 pa postoji mogucnost da se zaduze fondovi, a 12.04 je subota
a kolka ce cijena tek 13.04 u nedjelju biti ajoj nesmem se ni zmisliti, daj se malo uozbiljite.
jel uopce potrebno komentirati ovako nesuvisle postove

ma to svi nešto prognoziraju pa ako se ostvari govore “jesam vam rekao/rekla” da će biti tako. ako pogriješe onda šute.


Molim vas za pomoć!

Ako dionice HT prodam 22.04.2008. da li će mi biti isplaćena dividenda?

Unaprijed se zahvaljujem.

hoće, ako na skupštini prođe prijedlog odluke o isplati dividende

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Molim vas za pomoć! Ako dionice HT prodam 22.04.2008. da li će mi biti isplaćena dividenda? Unaprijed se zahvaljujem.

sve o dividendi i datumima vezano za k/p imate na

[color=blue]http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3796&pg=19[/color]

LookaBorna:

poslovnieg:

ja mislim da će nakon 12.4 ( pravo branitelja da prodaju svoje udjele) opako pasti dole, pa čak i ispod cijena IPO-a.

a možda i ispod nominale?
branitelji kad podnesu zahtjev biti će isplaceni za 60 dana a prvotna sredstva za isplatu ide iz ranije isplacene dividende, pa dividende iz 2007 pa postoji mogucnost da se zaduze fondovi, a 12.04 je subota
a kolka ce cijena tek 13.04 u nedjelju biti ajoj nesmem se ni zmisliti, daj se malo uozbiljite.
jel uopce potrebno komentirati ovako nesuvisle postove

ma to svi nešto prognoziraju pa ako se ostvari govore “jesam vam rekao/rekla” da će biti tako. ako pogriješe onda šute.

Gospodo, to nije prognoza nego činjenica, nakon 12.4 idemo dole (samo nitko ne zna koliko). I ja imam dosta dionica kao i većina vas i sigurno mi nije u interesu da dionica pada ali treba biti realan i prihvatiti neizbježnu stvarnost.

tanga je centar svemira!

Sve dionice koje će prodavati branitelji odkupljivati će fond i za to se pripremaju.Morate malo slušati što se radi a ne pisati gluposti i raditi paniku među malim dioničarima.

jučer je bila rasprava oko datuma koji je zadnji za kupnju ako želiš biti u vlaku za dividendu na 21.4.. Spominjalo se 14 odnosno 16.4 kao zadnji dan. E pa sad , nadam se da ta dva tj. četiri dana neće nikome baš toliko goriti da izađe iz BF i propusti dividendu, a još k tome mu je isplata 60 dan od danog zahtjeva. Dakle 2 mjeseca do isplate a cijena ona koja je na dan zahtjeva. Razumnije je uzeti onda sigurnu dividendu, pa onda izaći ako baš mora i to onda iza 21.5. . Ali….

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

Tko to kaže da će fond otkupljivati, pa HT je nedavno pao na 275, gdje su bili fondovi.
Vrijednost dionice je jedno, a psihologija dioničara nešto sasvim drugo. Možda branitelji i neće prodavati, ali pad sigurno slijedi. Nakon 16. 4. bit će jeftinog HT-a.

Erste snizio ciljanu cijenu dionica HT-a s 400 na 380 kn
http://www.seebiz.eu/hr/analize/erste-snizio-ciljanu-cijenu-dionica-ht-a-s-400-na-380-kn,11230.html

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Cijena HT u ovom trenutku je na takvoj razini da je apsolutno neisplativo izlaziti ( jedino ako volite kocku) i bolje je cekati dividendu. Realno iako je dionica na puno nizoj vrijednosti od realne, trebamo biti spremni da ponovno zaroni nakon skupstine do razine 285-290 kn. Ono sto nas spasava u ovom trenutku od potonuca, dok je nepovoljna situacija na trzistu je upravo ova dividenda. Dakle sa izlaskom velikog broja ljudi, BF i ostalim stvarima mozemo ocekivati relativni potop, ali????? Ukoliko se trziste stabilizira (NATO,BUSH, EU, pobjeda DS u Srbiji), a BF se rijesi na zadovoljavajuci nacin, sto onda? Moze se ocekivati da se cijena vrlo brzo vrati gore, a onda ce to biti 320+30 = 350 kn, negdje oko 15.svibnja. To je moja procjena, a volio bih pogrijesiti pa da to ode jos gore…[thumbsup]


Sve dionice koje će prodavati branitelji odkupljivati će fond i za to se pripremaju.Morate malo slušati što se radi a ne pisati gluposti i raditi paniku među malim dioničarima.

Da, fondovi će otkupljivati, ali po kojim cijenama!

tanga je centar svemira!

to su samo grube špekulacije!!!


Sve dionice koje će prodavati branitelji odkupljivati će fond i za to se pripremaju.Morate malo slušati što se radi a ne pisati gluposti i raditi paniku među malim dioničarima.

branitelji neće prodavati dionice nego udjele

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close