HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 09:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,04
4.506
150
30,10
30,40
0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


da li se isplati izac iz zb aktiva i zb globala zbog ht pa zaraditi na ht i vratit se nazad.koliko znam izlazna naknada je 2 % a fondovi ne mogu kupovat po ovim cjenama ht

Usporedite ocekivanu dobit od fonda i kupnje HT-a. Pa onda korigirajte za rizik jedne i druge transakcije.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Mala ispravka P/E =15 ,a ne P/S sorry….

Mislim da je to malo optimisticno, ja bi ipak rekao da bi dosli negdje na P/E 13-14. Ali s druge strane, ovo je hrvatsko trziste…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


dee:

OPORTUNIST: ” Cijena na IPO-u ce biti oko 240 ( ako uzmemo u obzir P/S=15 sto je odlican fundament ,realna cijena je oko 367)…… ” moze li se znati na osnovu cega ste dosli do realne cijene od 367 kn?

E=dobit (2 milj. kuna)…….x 15 = 30 milj.
30milj. podijeli sa brojem dionica od 81milijun i nesto sitno

ispricavam se na nepreciznosti. to je jasno, naravno – pravo pitanje je zapravo, odakle P/E = 15?


Da li netko od kolega ima neku šprancu ugovora o kojem govori kolega …. ugovor o prijenosu

Za takva pitanja:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2703

Mozda vec ima tamo, prelistajte malo…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Alokacija dionica će biti najvjerojatnije razmjerna što znači , ako se maximum preplati za 30% za isti će se rezati i paketi , što znaci da je svejedno 1 x 38000 ili 2 x 19000……to je korektnije da se umanji gužva i špekulacije , a i vladi jednostavnije.

Ali ako je ovaj IPO, a je, kupovanje glasova onda ih zaboli K za korektnost vec im je prvenstveni cilj zadovoljiti male ulagace .Mozda grijesim…?

zaboravio sam rec da sam u fondu od 01.08.2007 sa 100 k

[b][/b][i][/i][u][/u]Jednostavnost iznad svega[color=blue][/color]

Evo ja bih zamolio ako netko ima volje da postavi osnovne fundamente koji su bili kod IPO-a INE i MAGME i kavi su kod T-HT-a.

Gospodo sve se znade![smiley2] nemojmo se ponavljati, a isto tako treba i osobno napregnuti vijuge, ne da se dobije sve na taci ( po zagrebački )
Sada, samo treba biti dobar ANALITIČAR! ( tko je bolji ima više uspjeha! )
Skupiti podatke, vidjeti koliko je pučanstvo već u KREDITIMA!?[smiley2] ( jedno je željeti, jedno htjeti a jedno MOĆI – biti likvidan! ) Osobno mislim da se radi velika greška o percepciji platežne moći pučanstva koje je VEĆsada u dobrim dugovima! Onaj tko ima keš sigurno zarađuje![smiley1]
Omjer upisa: max 60- 70% pučanstvo, ostalo fondovi![smiley2]


Gospodo sve se znade![smiley2] nemojmo se ponavljati, a isto tako treba i osobno napregnuti vijuge, ne da se dobije sve na taci ( po zagrebački ) Sada, samo treba biti dobar ANALITIČAR! ( tko je bolji ima više uspjeha! ) Skupiti podatke, vidjeti koliko je pučanstvo već u KREDITIMA!?[smiley2] ( jedno je željeti, jedno htjeti a jedno MOĆI – biti likvidan! ) Osobno mislim da se radi velika greška o percepciji platežne moći pučanstva koje je VEĆsada u dobrim dugovima! Onaj tko ima keš sigurno zarađuje![smiley1] Omjer upisa: max 60- 70% pučanstvo, ostalo fondovi![smiley2]

Zaboravljate namjenske kredite, kolega. A također i utjecaj očekivanja brze i lake zarade. K tome, prava kampanja za HT tek slijedi. Sjetite se INE. Narod bi se mogao napregnuti do krajnjih granica da namakne sredstva za ovaj IPO. Kasnije će to biti ili vrlo zadovoljan i miran ili vrlo ogorčen i ljutit narod, ovisno o ispunjenju spomenutih očekivnja. Ne zamjerite kolega, to je tek moj stav.


Gospodo sve se znade![smiley2] nemojmo se ponavljati, a isto tako treba i osobno napregnuti vijuge, ne da se dobije sve na taci ( po zagrebački )
Sada, samo treba biti dobar ANALITIČAR! ( tko je bolji ima više uspjeha! )
Skupiti podatke, vidjeti koliko je pučanstvo već u KREDITIMA!?[smiley2] ( jedno je željeti, jedno htjeti a jedno MOĆI – biti likvidan! ) Osobno mislim da se radi velika greška o percepciji platežne moći pučanstva koje je VEĆsada u dobrim dugovima! Onaj tko ima keš sigurno zarađuje![smiley1]
Omjer upisa: max 60- 70% pučanstvo, ostalo fondovi![smiley2]

Ma to i ja mislim da se pretjeruje sa tolikim odazivom građana . Mi nismo toliko bogata država da svi imaju velike količine gotovine koje drže u banci !

na 4300 sve prodajem...

I namjenski i nenamjenski i kratkoročan i dugoročan i hipotekarni i ljevi i desni KREDIT i obveza se moraju VRATITI[smiley2]
Vraćati ga moraš, a ne raspolažeš s dionicama ( krediti koje bi većinom uzimali )
Svak oje krojač svoje sreće i za svoje postupke snosi odgovornost i posljedice![smiley13]

dee:

OPORTUNIST, 01.09.2007. u 18:19

ispricavam se na nepreciznosti. to je jasno, naravno – pravo pitanje je zapravo, odakle P/E = 15?

P/E = 15 uzima se u ozbiljnim financijskim krugovima kao gornja granica isplativosti ,( normalno bolje je sto je niže), koja određenu dionicu svrstava u razred isplativo…..poznata je Buffetova izjava ” nikad nisam uložio u dionicu kojoj je P/E bio iznad 15″…prema tome primjenjivo i za THT.


I namjenski i nenamjenski i kratkoročan i dugoročan i hipotekarni i ljevi i desni KREDIT i obveza se moraju VRATITI[smiley2] Vraćati ga moraš, a ne raspolažeš s dionicama ( krediti koje bi većinom uzimali ) Svak oje krojač svoje sreće i za svoje postupke snosi odgovornost i posljedice![smiley13]

Slažem se s Vama, poštovani kolega. Kada bi svi ljudi razmišljali kao Vi, bilo bi puno manje problema, stečajeva, propadanja… Međutim, ne bih stavio ruku u vatru da naš narod nije sklon kredima, uz promišljanje da će se već nekako snaći kada ga bude trebalo vratiti. Obratite pozornost na broj prodanih novih automobila… Automobili se uglavnom financiraju iz kredita.

Glede Vaše primjedbe da se kredit mora vraćati, a da nema raspolaganja s dionicama, i opet se potpuno slažem s Vama. Samo, nisam siguran da će ljudi koji budu uzimali namjenske kredite shvatiti što to u stvari znači. Primjerice, poznajem osobu koja posjeduje dionice i koja misli da ih je oročila u nekoj instituciji ili ustanovi, ali nije baš sigurna u kojoj. Ta osoba također nema novaca (stambeni kredit, kredit za auto i minus na tekućem), ali je pročitala Lokinovo mišljenje i sada se raspituje o namjenskom kreditu. Kada sam joj rekao kako stvari stoje s tim kreditima i koliko je vremena potrebno od vraćanja kredita do prava na prodaju dionica i što se sve može na burzi promijeniti za to vrijeme, rekla je: “Ma već ću se nekako snaći”. O takvim ljudima govorim kada spominjem kredite. Na dao Bog da ta osoba ne zaradi ili da izgubi na HT-u jer će joj svi biti krivi, a najviše Vlada koja je to omogućila. Narod bi tada govorio: “Namamili su nas da bi nas mogli opljačkati!”, “Privatizacija na hrvatski način!”, “Nas su navukli na kredite, a sebi su strpali novce u džep!” i sličo, a nitko se više ne bi sjećao pozivanja na oprez s kreditima.

Dakle, da zaključim: moje je mišljenje da će narod, ohrabren uspjehom INE, a osobito MAGME o kojoj se u zadnje vrijeme puno govorilo u medijima, hrabro poći u nove kreditne pobjede. Svoju će zaradu uspoređivati sa zaradom onih koji su sudjelovali u MAGMI (ne zaboravimo, MAGMA je Fižulićeva i skočila je gotovo 50%). Ako izgube na ovom IPO-u, ljudi će željeti pravdu, poreze, kažnjavanje zarade na burzama, a nalazit ćemo se u sred izborne kampanje.

Nadam se da nikog nisam uvrijedio svojim stavom.

O kakvim to ugovorima p prijenosu dionica pričate? Pa dok ih već platite ako vas osoba na koju pišete želi prevariti onda nemora pristati na prijenos dionica. Isto vam je da novac sjedne na njihov tekući, mogu vas i prevariti i ne prevariti. isto vam dođe, samo imate više posla i troškova. A najbolje je da vam broker napiše da novac od prodaje ide na vaš tekući i mirna Bosna.

Molim da netko točno razjasni što to znači NEPOVLAŠTENI upis iznad 38000 kuna? Ako je to samo gubljenje nagrade od 10 % na godinu dana čemu da pišem više paketa pošto me ta nagrada ne zanima. Onda upišem milju i bog. Netko mi je odgovorio da je to u drugom krugu. Kakav drugi krug kad će sve biti pojedeno u prvom? Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3]

New Report

Close