ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
206,30
47.449
230
205,00
207,00
0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/gordani-kovacevic-novi-mandat-predsjednice-ericssona-nikole-tesle-129515

Čestitke!!

HT ulaže 54 milijuna kuna u 5G: Korisnici će imati brzine veće od 100 megabita

Nisam siguran koliko je Ericsson zastupljen kod HT-a za njihove bazne stanice, ali obzirom na njihovo prijasnje koristenje Ericssona, mislim da bi ERNT mogao dobiti cisto solidan ugovor za pruzanje opreme/usluge.

@ hrvalin
sad sam gledao fin.pokazatelje i vidim da je BV 220 kn pa gledam cijenu dionice od 1370 kn pa mi nije jasno zašto se ova dionica trži čak 5x više od svog BV-a??

Kolega hrvalin, ima li ijedna dionica koja je po Vašem mišljenju pogodna za ulaganje ? Do sada ste svima na svim topicima našli manu.

Bazne su ti u HT-u Huawei. Ericsson bye, bye… Preskupi su.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Moze neka potvrda za to? Koliko sam upoznat DT opcenito mora izbjeci Huawei ili koristiti dual vendor pristup. Nisam nasao nikakav clanak za to da HT koristi 5G bazne od Huaweia, pa ako mozes postavit link, rado bih vidio.

Ja jedino imam vrlo stari clanak da je HT koristio Ericssonove za pilot testiranja.

5G još nije u komercijali. Planira se pustit pilot projekt u Osijeku. Izbjegavanje Huawei-a u budućnosti su DT-ove smjernice, a to je politička odluka po diktatu Trumpa. Hbg… Njemačka je podložna američkoj politici. Nas ovdje nitko i ne pita 😉

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Moze neka potvrda za to? Koliko sam upoznat DT opcenito mora izbjeci Huawei ili koristiti dual vendor pristup. Nisam nasao nikakav clanak za to da HT koristi 5G bazne od Huaweia, pa ako mozes postavit link, rado bih vidio.

Ja jedino imam vrlo stari clanak da je HT koristio Ericssonove za pilot testiranja.

Bez brige, Huawei tesko da ce ista raditi … Merkel se izjasnila po tom pitanju

Clanak iz 11/2019 Lider:
“Iz HT-a su poručili da ova tvrtka implementira Ericssonovu opremu te da oprema Huaweija nije u planu. ‘Istovremeno, globalnu raspravu o sigurnosti mrežnih elemenata Deutsche Telekom shvaća vrlo ozbiljno te na razini DT Grupe nema naznaka da je došlo do narušavanja sigurnosti’. Valja pritom napomenuti da je Deutsche Telekom, vlasnik HT-a, nedavno objavio kako neće koristiti opremu kineskog dobavljača, što se moglo i očekivati imajući u vidu prisutnost ove kompanije na američkom tržištu i vrlo delikatan proces spajanja s konkurentskim Sprintom.”
https://www.lider.media/poslovna-scena/svijet/ht-nema-namjeru-koristiti-huawei-za-5g-ali-tele2-i-a1-zasad-ostavljaju-otvorena-vrata-129138

All trkelja i nema pojma… siri krive informacije, a zasto? Ko ce ga snati….

Nego, di je to izvjesce, sto se dogada?!

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/europska-unija-huaweiju-dala-dozvolu-za-izgradnju-5g-mreze


Bazne su ti u HT-u Huawei. Ericsson bye, bye… Preskupi su.

Bazne za koju tehnologiju?


Clanak iz 11/2019 Lider:
"Iz HT-a su poručili da ova tvrtka implementira Ericssonovu opremu te da oprema Huaweija nije u planu. 'Istovremeno, globalnu raspravu o sigurnosti mrežnih elemenata Deutsche Telekom shvaća vrlo ozbiljno te na razini DT Grupe nema naznaka da je došlo do narušavanja sigurnosti'. Valja pritom napomenuti da je Deutsche Telekom, vlasnik HT-a, nedavno objavio kako neće koristiti opremu kineskog dobavljača, što se moglo i očekivati imajući u vidu prisutnost ove kompanije na američkom tržištu i vrlo delikatan proces spajanja s konkurentskim Sprintom."
https://www.lider.media/poslovna-scena/svijet/ht-nema-namjeru-koristiti-huawei-za-5g-ali-tele2-i-a1-zasad-ostavljaju-otvorena-vrata-129138

Lazu non stop…


All trkelja i nema pojma… siri krive informacije, a zasto? Ko ce ga snati….

Nego, di je to izvjesce, sto se dogada?!

Izvjesca izlaze krajem drugog mjeseca.

Poprilicno velike transakcije na ERNT… U dva navrata vec po 1000 komada proslo po asku…



Bazne su ti u HT-u Huawei. Ericsson bye, bye… Preskupi su.

Bazne za koju tehnologiju?

[/quote]

Kompletna, ali baš KOMPLETNA tehnologija za sve mobilne mreže u T-com je ERICSSON ! I kompletnu zamjenu stare s novom također je odradio Ericsson. Dokazao je da može i da oprema radi, sada se ide u region.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close