ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 01:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,00
69.223
341
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja sam 6 g u ovoj dionici i nakon svake, ali baš svake dividende, uvijek se nađe netko tko krene sa pričom kako je to loše, kako je ovo zadnja dividenda, kako slijedi propast …. Ali baš svake godine. Nevjerovatno. Kako vam ne dosadi više!


Ja sam 6 g u ovoj dionici i nakon svake, ali baš svake dividende, uvijek se nađe netko tko krene sa pričom kako je to loše, kako je ovo zadnja dividenda, kako slijedi propast …. Ali baš svake godine. Nevjerovatno. Kako vam ne dosadi više!

Pa pricali su i kad je bila 880, da ne vrijedi 500. To je uvijek tako, ne vrijedi im na 880, ne vrijedi im niti na 1600 (moj prosjek ulaza), a kamoli na 1400, svi bi brzu zaradu, nije ni cudo da ima toliko osisanih ovaca na burzi :).

Rusitelj vlade ^_^.

Meni osobno jedna od boljih dionica koje imam, ulazio po 1300, 1600 i 1000, pa je prosjek 11xx. Već peta godina solidna dividenda i porast cijene. Dividendni prinos cca 8%.

BVPS 215,43 kn

tu se kupuje po EPS-u


Koji je onda smisao ulaganja prije dividende ako dionica dan poslije padne više od iznosa dividende?

Smisao je dobra dionica i dobra dividenda svake godine.
Ako trazis brzu zaradu onda nema smisla.
Brzu zaradu mozes imat samo sa povlastenim informacijama.

ne kuzim ekipu koja u ovakvim stres situacijama koje se prvenstveno ticu Agrokorovih dionica prodaju ERNT dionice znajuci da ce za par mjeseci na racun za svaku dobiti 90 kn. A po meni dionica nece ni nakon ex-a potonuti previse jer ce izvjesce biti opet dobro zbog potpisanih ugovora ciji se pozitivni financijski odjek proteze kroz nekoliko kvartala….

za dividendu od 90 kn, slabo cijena ide gore


ne kuzim ekipu koja u ovakvim stres situacijama koje se prvenstveno ticu Agrokorovih dionica prodaju ERNT dionice znajuci da ce za par mjeseci na racun za svaku dobiti 90 kn. A po meni dionica nece ni nakon ex-a potonuti previse jer ce izvjesce biti opet dobro zbog potpisanih ugovora ciji se pozitivni financijski odjek proteze kroz nekoliko kvartala….

Možda u rasprodaji Todex članica vide veću priliku za zaradu nego u ERNT? Prodaš sigurnih 6 ili koliko već posto da kupiš potencijalnih 50 ili 100 posto 🙂 Možda im portfelj više nije balansiran pa je udio ERNT prevelik? Možda je netko podlegnuo panici i prodavao? Svaki ulagač ima svoju priču zašto je u nešto uložio ili nije i zašto je nešto prodao ili nije. Razloga za obje akcije uvijek može biti puno. Tvoja pretpostavka da se ERNT prodaje radi “stres situacije koja se prvenstveno tiče Agrokorovih dionica” je samo mali djelić ukupne slike. Koliki su zbog toga prodali, nikad nećemo znati.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Tartufar, zacijelo je mnogo razloga ali mislim da puno investitora u HR nema osjecaj da dionice mogu jako i padati, jer se to kod nas bas i ne dogadja, barem ne na velikim volume-ima. I onda kada se desi u neznanju rasprodaju dionice bez nekog razloga. Primjer: prije par dana Apple je objavio da kroz 2 godine ne namjeravaju vise koristiti graficke komponente Imagination Technologies u svojim Iphone-ima, vec ce razvijati svoj. Dionica je gotovo nevjerojatno pala 71% u jednom danu. Da li treba prodavati iako je udio prihoda od Apple-a u IMG 50 posto? Ne, ionako tada stavis tocku na i i potvrdis gubitak. To nije losa firma i oni ce vjerojatno naci nove partnere. Osim toga, mozda je to uvod u kupnju Apple-a IMG-a? Kako god, dobra firma je dobra firma i nema razloga raditi drasticne poteze ako firma sama ne objavi drasticne vijesti. Ja mislim da se na Ledu ili Jamnici nesto bitno ne moze kroz godine zaraditi (max 5 posto godisnje), ali to su dobre firme gdje se prvenstveno trazi sigurnost a ne velika zarada. Kako god, mislim da je ERNT dobro postavljen da onima koji nisu sigurni kuda sa novcima koje imaju, te novce stave u nj, upravo zbog osiguranja u vidu dividende koja je nemala za nase prilike. Pored toga, ocekujem nastavak dobrih rezultata koji je dodatni plus za dionicu, koja bi sa sljedecim financijskim trebala kotirati izmedju 1500-1540 kn.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/eLdeHQ6n4isQcNHF0yWkWg==.pdf

/U okviru događanja na Mostarskom sajmu, Gordana Kovačević, predsjednica Ericssona
Nikole Tesle i Vilim Primorac, predsjednik Uprave i direktor HT Mostara, potpisali su ugovore
ukupne vrijednosti 11 milijuna kuna. /

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Vaš link …[/url]

Točka 6.
“Dioničarima Društva isplatit će se redovna dividenda u iznosu od 20 kuna po dionici i izvanredna
dividenda od 70 kuna po dionici, odnosno ukupno 90 kuna po dionici iz zadržane dobiti iz 2015.
godine, rezervi raspoloživih za isplatu te dobiti Društva ostvarene u financijskoj godini 2016.
Dividenda će se isplatiti 06. srpnja 2017. godine (payment date) svim dioničarima Društva koji 12.
lipnja 2017. godine (record date) imaju na računu vrijednosnih papira u Središnjem klirinškom
depozitarnom društvu upisane dionice Društva. Datum od kojega će se trgovati dionicom Društva
bez prava na isplatu dividende je 09. lipanj 2017. godine (ex date).
Dobit Društva za financijsku godinu 2016. u iznosu od 109.566.640,01 kn rasporedit će se za:
– isplatu dividende u iznosu koji nedostaje nakon uporabe neraspoređenog zadržanog
dobitka
– ostatak u zadržanu dobit.“

a cijena dionice otišla ispod 1400kn


Točka 6.
"Dioničarima Društva isplatit će se redovna dividenda u iznosu od 20 kuna po dionici i izvanredna
dividenda od 70 kuna po dionici, odnosno ukupno 90 kuna po dionici iz zadržane dobiti iz 2015.
godine, rezervi raspoloživih za isplatu te dobiti Društva ostvarene u financijskoj godini 2016.
Dividenda će se isplatiti 06. srpnja 2017. godine (payment date) svim dioničarima Društva koji 12.
lipnja 2017. godine (record date) imaju na računu vrijednosnih papira u Središnjem klirinškom
depozitarnom društvu upisane dionice Društva. Datum od kojega će se trgovati dionicom Društva
bez prava na isplatu dividende je 09. lipanj 2017. godine (ex date).
Dobit Društva za financijsku godinu 2016. u iznosu od 109.566.640,01 kn rasporedit će se za:
– isplatu dividende u iznosu koji nedostaje nakon uporabe neraspoređenog zadržanog
dobitka
– ostatak u zadržanu dobit.“

a cijena dionice otišla ispod 1400kn

a što sam vam ja pisao prije mjesec dana? (prethodna stranica)…

Ignore: KressoM, delux

Bravo avax10! Vidi se veliko iskustvo, mada sadašnja cijena ERNT-a nije posljedica objave dividende već situacije s Agrokorom. I ostale kvalitetne dionice su pale otprilike za isti postotak. Novi pad tek slijedi nakon 9. lipnja.

New Report

Close