ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,90
80.948
397
204,00
206,00
1,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dobro se oporavila nakon dovidende – vecina na forumu je cekala ispod 1200 ali su se prevarili.
Da se ne štopa oporavak bi bio i bolji.

neće uvijek biti ovako.



Dobro se oporavila nakon dovidende – vecina na forumu je cekala ispod 1200 ali su se prevarili.
Da se ne štopa oporavak bi bio i bolji.
[/quote]

Kolega, niti ne znate koliko ste u pravu i kolike su tu igre oko štopanja cijene, a sve povezano sa fondićima koji ulažu po diktatu a ne po procijeni 🙁

HUP: Ustavni sud ukinuo retroaktivno oporezivanje dividende

Ericsson Nikola Tesla d.d. – HT i Ericsson zajednički do bolje kvalitete mreže
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/NV5pZTnkDux4WKMfzGYG2A==.pdf

moram priznat, zanimljivo

po ovome se da zaključiti će erina tvrtka kćer održavat kompletnu IT infrastrukturu HT-a (skoro cijela HR) sa radnicima koji su sada u HT-u

Zanimljivo je da ERNT “preuzima kompaniju” od 650 zaposlenika i da to apsolutno ne mjenja cijenu na burzi (bez obzira na smjer). [emo_zacudjen]
Stvarno su nam na burzi sve znalci.

pa zapravo još uvijek ne preuzima tek je u povojima za sad [emo_naivan]


Zanimljivo je da ERNT "preuzima kompaniju" od 650 zaposlenika i da to apsolutno ne mjenja cijenu na burzi (bez obzira na smjer). [emo_zacudjen]

Ako to ne razumijete, onda vam je bolje da se klonite burze.


Ako to ne razumijete, onda vam je bolje da se klonite burze.

Hvala na savjetu!
Jesam li što dužan ili je prvi put besplatno?

Nije besplatno, koštalo vas je i koštati će vas živaca.

Ustvari mi je bilo zanimljivo vidjeti kako netko tko ne razumije osnove formiranja cijene omalovažava ostale učesnike na burzi svrštavajući ih u skupinu kojoj najvjerojatnije, sam pripada.

Naime, ‘znalci’ su prije 2 godine čuli za ovaj projekt a prije dva mjeseca su dobili potvrdu da će se realizirati. Pa su onda ‘digli’ cijenu. A tu ‘privilegiranu’ informaciju su mogli čuti od bilo kojeg zaposlenika HTa. Na vrijeme.

E ovo vam je bilo besplatno objašnjenje.


Nije besplatno, koštalo vas je i koštati će vas živaca.

Ustvari mi je bilo zanimljivo vidjeti kako netko tko ne razumije osnove formiranja cijene omalovažava ostale učesnike na burzi svrštavajući ih u skupinu kojoj najvjerojatnije, sam pripada.

Naime, 'znalci' su prije 2 godine čuli za ovaj projekt a prije dva mjeseca su dobili potvrdu da će se realizirati. Pa su onda 'digli' cijenu. A tu 'privilegiranu' informaciju su mogli čuti od bilo kojeg zaposlenika HTa. Na vrijeme.

E ovo vam je bilo besplatno objašnjenje.


Eto, u korist dizanja kvalitete foruma ste to mogli odmah napisati.
Nervoza? Pa rekao bih da su neki nervozni kao da pripadaju u ovih 650 zaposlenika HT-a?

Naravno da se zna. I kad su poceli pregovori za izdvajanje managed servisa, i kad su stopirani. I tko ih je ponovno inicirao i dao nalog za hitnu provedbu. Zna se i da su Ericsson i DT potpisali globalni agreement vezano uz servise. Zna se i koliki ce biti ugovor i na koliko godina te koja su prava na zadrzavanje zaposlenih. Zna se i tko ce potpisati ugovor, a tko ce ga provoditi i nadzirati. Zna se i menadzerska i konzultantska struktura. Znaju se i ocekivani rizici, smanjenje troskova i profitabilnost ovog posla.
ALI, evo, ja neuk i neiskusan sam ipak ocekivao da cijena HT-a i ERNT barem malo mrdne na neku stranu. Oprostite mi zbog toga.

Nemam ni HT ni ERNT pa eto samo malo skicam sa strane.

Ma , samo su se zajedno ujedinili..protiv konkurencije…
Rasteretiti će poslovanje jedne firme, i proširiti tržite druge…
Ali, problem je u sredini…a to je bespoštedna utakmica nižim cijenama
konkuretnih mreža.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ericsson Services d.o.o.
http://sudreg.pravosudje.hr:

Osnivači/članovi društva
Telefonaktiebolaget LM Ericsson, Švedska, Broj iz registra: 556016-0680, Naziv registra: Trgovački registar Švedske, Nadležno tijelo: Trgovački registar Švedske, OIB: 00489837165
Švedska, Stockholm, Torshamnsgatan 21 – jedini osnivač d.o.o.

“Milijarda eura iz EU fondova za optiku”. Tko će to dobiti? Prema registraciji tvrtke Ericsson Services novac iz fonda propuštaju i HT i ERNT? Tko će biti vlasnik optike?

A šveđani su vlasnici nove firme? Nisam to nigdje čuo, ali ovako djeluje kao da ovo uopće neće ići u bilancu od ERNT! Što je donekle logično, zbog netransparentnosti financija ERNT prema LME.

Posao će voditi ljudi iz ERNT, to je sigurno.

A kakve veze ovo ima s optikom? Tvrtka kćer će koliko znam samo raditi održavanje sustava za HT, a dugoročno i za cijelu regiju. Instalacije novih stvari idu preko ERNT, ali investitori su uvijek telekomi…

New Report

Close