ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 07:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,39
110.956
535
207,00
208,00
0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zakaj ovo tak pada? dividenda dobra i blizu, novi ugovori, nema skandala, nema politike….???

Meni tu nema ništa čudno. Cijena je svoje odradila kad je bila objava o isplati dividende. Mene više čudi zašto je prije tjedan – dva rasla, a ne zašto sada pada.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.



Zakaj ovo tak pada? dividenda dobra i blizu, novi ugovori, nema skandala, nema politike….???

Meni tu nema ništa čudno. Cijena je svoje odradila kad je bila objava o isplati dividende. Mene više čudi zašto je prije tjedan – dva rasla, a ne zašto sada pada.
[/quote]

vidjet ćeš kakva će navala biti idući tjedan jer će se ekipa početi trpati da pobere 150 kn (neto) dividende… tko ima vremena čekati pa kupi sada i sačeka 12 mjeseci vjerojatno će dobit još 150 kn po dionici, a 300 kn (ukupno) na cijenu od 1200 kn daje fantastičnih 25% prinosa!
pa u banci trebaš čekati 4 godine za taj % zarade, ovdje to imaš za godinu dana!
svi nešto briju da su veliki investitori, ali realno 90% investitora na burzi gubi, a uspješni ulagači su više nego zadovoljni s 25% godišnjeg prinosa, i to sasvim legalnog, dokazivog porijekla zarade [cool]

molim lumene s foruma koji su danas prodali 600 komada ERNT ispod 1200 kn da nam to objasne? mrsko vam je 150 kn dividende po dionici ili što?
zaista ne kužim i uljudno molim objašenjenje zašto ste prodavali?! [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

@zaldair
Nije to sve tako lijepo kao što izgleda, lagano dividendica sad pa za godinu opet 150-200 kn i eto 25%.
Bit će čupava godina za ERU, keš pozicija u firmi se istopila, zarade nisu što su bile, a osobno mislim da ona "objava posla" u Rusiji koja se spominjala može obrnuti situaciju nabolje, a i od fondova također očekujem da brane svoje (i moje).
Znači imam dva možda i s njima ostajem u ERI.
pozz [cool]

pišem samo na dionicama koje držim..


molim lumene s foruma koji su danas prodali 600 komada ERNT ispod 1200 kn da nam to objasne? mrsko vam je 150 kn dividende po dionici ili što?
zaista ne kužim i uljudno molim objašenjenje zašto ste prodavali?! [rolleyes]

Panika je ku… [wink]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

kolega,

slobodno to interpretiram čistom psihologijom.

Onaj koji prodaje nešto, želi još više i kupiti, ali naravno po nižoj cijeni.
Onda taj veliki lijepo udari na prodaju, širi paniku i nervozu, a u strahu se ne razmišlja racionalno, pa dolazi do bežanije dalje, domino efekt i onda taj isti veliki lijepo kupi jeftinije nego što je prodao.
Pa nije blesav da proda par dana prije isplate dividende.
Pa što bi radio s novcima, gdje ima veći prinos od ovih 15% u par dana


@zaldair
Nije to sve tako lijepo kao što izgleda, lagano dividendica sad pa za godinu opet 150-200 kn i eto 25%.
Bit će čupava godina za ERU, keš pozicija u firmi se istopila, zarade nisu što su bile, a osobno mislim da ona "objava posla" u Rusiji koja se spominjala može obrnuti situaciju nabolje, a i od fondova također očekujem da brane svoje (i moje).
Znači imam dva možda i s njima ostajem u ERI.
pozz [cool]

Ja ne znam nekad jel mi ovdje na forumu svi gledamo ista izvješća ili šta? Ericsson ima prema 1Q 2012 izvješću 664,7 milijuna kn u gotovini (54% aktive) i još ekstra 70 mil. u fin. imovini. Za isplatu dividende će im trebati cca. 225 mil. što znači da im ostaje 440 mil. kuna (43,5%) aktive. Da to oroče u banci po 5% mogu zaradit 22 mil. kn bez problema. Ukupne obveze pokrivaju kešom 3 puta (nakon isplate dividende). Poboljšali su naplatu potraživanja, kojih je preko 300 mil. i iako su prihodi manji, u 2011. i 1Q 2012. dobit je veća 12%.

Mi možemo pričati da će sa ovakvim usporavanjem i smanjenjem prihoda za 5 godina ova firma bit bljak na 1200 kn, ali činjenica je da imaju gotovine za barem još dvije godine ovakve dividende (prinos od preko 14%) nakon ove i to uz pretpostavku da poslovanje ostane isto. A mislim da je realno očekivati rast prihoda pogotovo na srednji rok i to prvenstveno od optike, mobilnog podatkovnog prometa (oprema za centrale, jer tko je prije 3 godine imao 1 GB prometa mjesečno sa mobitela) i izvoza generalno.

Always sunny in the rich man's world.


molim lumene s foruma koji su danas prodali 600 komada ERNT ispod 1200 kn da nam to objasne? mrsko vam je 150 kn dividende po dionici ili što?
zaista ne kužim i uljudno molim objašenjenje zašto ste prodavali?! [rolleyes]

Predobro! [thumbsup]

Al da kažem svoje viđenje..

Sve je to lijepo, prinos od 15% ako se sada kupi, al naravno pod uvjetom da cijena dođe na kupovnu razinu ako se misli prodavati. A što ako ne dođe? S kupnjom neke dionice samo zbog dividende je priča koja vodi u propast. Iskusio, pa znam što pričam. [cry]

Nisam stručnjak u tehničkoj analizi, ali činjenica je da se povijest ponavlja. A povijest cijene ERE poslije isplate dividende je… ha, tužna.
I što je sad bolje? – kupit na 1200 – 1250, pokupit dividendu i vidjet što dalje, ili čekati na padne na ispod 1000, pa uletit. Naravno, sve je to "ako". Ili se držat podalje od ERE..

Jedan od meni enigmatičnijih dana vezan uz osciliranje cijene prije isplate dividende je 29.04. prošle godine, petak, zadnji dan za stjecanje dividende od HT. Pred kraj dana pad i u 15:14 prekid trgovanja, nešto se dogodilo, ne sjećam se sad.

Kako to i zašto?…

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Vaš link

prema gornjem linku ERNT dijeli redovnu 20kn + izvanrednu dividendu 150kn . iz predhodnih postova spominje se samo 150kn dividende. neka mi netko pojasni sto je istina?

I noga u guzicu je korak naprijed

Sondo najbolje je sada uletit, pa ga prodat do 9mj i pokupit razliku. Pretpostavljam da će u 11 mj bit pokolj na burzi.

Mislim da je istina to što si rekao. Ovo 150 kn i slično je bilo zbog oporezivanja…

Vaš link

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.


Vaš link

prema gornjem linku ERNT dijeli redovnu 20kn + izvanrednu dividendu 150kn . iz predhodnih postova spominje se samo 150kn dividende. neka mi netko pojasni sto je istina?

170-(170*12% poreza na dividendu) = 149,6 valjda na to misle kad kažu 150.

Usput, prosječna cijena izlaska prije nekoliko dana mi je 1271,82.

Bio sam pred nekoliko tjedana stavio max target 1350 prije dividende ali očito je to bilo preoptimistično.

A sad ide cijena poslije dividende: ispod 1000!

New Report

Close