ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 19:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,90
80.948
397
204,00
206,00
1,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da se nadovežem na gornje postove, niko ne navodi da će trezor počet uskoro sa kupnjom ERNT, što su mnogi preduhitrili, tim tragom ne čude ovakvi volumeni a i cijena.

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ponuda je presušila,334 dionice do 1.627,00 kuna[emo_smijesak]

ERNT ne kupuje izravno za trezor vec oni obicno to kupe od RBA brokeraja, a ovi to prikupljaju po vlastitom nahodjenju i to su dosta male kolicine (par tisuca komada).

I da, ja volim citati Alan Ford 😀

gdje li su sada famozni analiticari iz erstea? Da imaju obraza barem bi ponudili javnu ispriku za totalno promasenu prognozu i to treci put u manje od godinu dana[emo_palacd]


Ponuda je presušila,334 dionice do 1.627,00 kuna[emo_smijesak]
ah da samo si zaboravio na ovih 700 po 405

ljudi ne prodajite ispod 2000 kuna.ispod je sve poklon kupcu.cijena će sigurno ići gore na oko 2000 kuna za mjesec-dva.pozdrav

po meni je target na 1.600 – 1.650 kn, to je rast od cca 80% u odnosu na dno iz lipnja 2012. u ovom trenutku mislim da nije dobro kupovati, ali držati da svakako i čekati trenutak za prodaju. bliži se faza distribucije koja je lani dugo trajala: čak dva mjeseca.
zanimljivo, uvjet za značajan rast ove dionice je da ju ja nemam u portfelju [emo_smijesak]
zato čestitam svima vama koji imate ernt!

medvjedic – zašto ne kupovati a svakako držati.. ? Ovakvu logiku nikada ne razumijem.. imam keš, predviđaju svi da će dionica još barem 15% gore i što sada, ne kupovati? A ako ju imam, zašto nikako ne prodavati ako se ne isplati kupiti? Ništa više ne razumijem ali srećom imam ERNT 😉

ja bih se slozio sa tribal1, meni se cini da i oni koji su malo zakasnili ovdje imaju ziher 10-15% i to u relativno kratkom vremenskom periodu[emo_palacg]

medvjedic, 03.01.2013. u 14:05
medvjedic – zašto ne kupovati a svakako držati.. ? Ovakvu logiku nikada ne razumijem.. imam keš, predviđaju svi da će dionica još barem 15% gore i što sada, ne kupovati? A ako ju imam, zašto nikako ne prodavati ako se ne isplati kupiti? Ništa više ne razumijem ali srećom imam ERNT ;)

evo zašto: dionica može zapeti već na 1.500 i ne pomaći se dalje. ako kupuješ danas na 1.430, na 1.500 sumnjam da ćeš ju htjet prodavat. a na dionici nakon velikog rasta slijedi hlađenje. i tad relativno kratak period pretvara u tzv dugoročnog investitora (investitora kojki se zaj..o). za to vrijeme druge dionice (i iz drugih sektora) mogu ostvariti značajniji rast (napisao sam mogu, nemam garanciju za nijednu da će ići up [emo_cool]) koje dionice pitaš? one koje sada svi pljuju kao što su pljuvali ernt na 900!

hoći reći sad je omjer željenog dobitka i rizika pada nepovoljniji na ovoj dionici u odnosu na neke druge. kad kažeš da svi predviđaju, e vidiš toga se ja inače bojim, jer kad nastane velika euforija i kad svi vide dionicu kako će sigurno rasti, onda je trenutak za razmišljanje o izlazu. većina je u krivu.

no ovo je moja strategija i razmišljanje, naravno da se strategije ulagača razlikuju. da ne, burze ne bi niti bilo – kad bi svi mislili da će rasti, nitko ne bi prodavao.

masa je uvijek u pravu cak i kad nisu u pravu, radije cu uskociti u vlakic koji se lagano penje uzbrdo nego hvatati padajuci noz[emo_palacg]

kupovina nešto slabo ide.valjda se čeka izvješće,no tad će već biti kasno jer će onda dosta skočiti.

kupovina nešto slabo ide.valjda se čeka izvješće,no tad će već biti kasno jer će onda dosta skočiti.
[/quote]sve u svoje vrijeme @platformac, postoji vrijeme sjetve i vrijeme zetve, u jedno sam siguran, zetva nije daleko[emo_palacg]i bit ce iznadprosjecno dobra[emo_novac].Ako to znam ja a znas i ti onda mozemo pretpostaviti da znaju svi a ako znaju svi mislis da su veslo sisali da cekaju objavu dividende???Veliki skok je neizbjezan i to uskoro!Dali ce to biti sutra ili iduci tjedan?Ako si unutra to su slatke muke[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_novac][emo_palacg]


kupovina nešto slabo ide.valjda se čeka izvješće,no tad će već biti kasno jer će onda dosta skočiti.

Ja bih rekao da su rezultati za 2012 već ukalkulirani u trenutnu cijenu (Worlock je već spomenuo očekivane vrijednosti), na osnovu toga su fondovi i formirali trenutnu cijenu 1400-1450. Skok možemo očekivati nakon rezultata za Q1/2013 koji će sigurno biti bolji nego prošle godine.

jos jedna od onih dogovorenih transakcija, 744 u komadu svaka cast, nikada prikazanih na kupnju ili prodaju dobrodosli na BANANA BURZU

New Report

Close