ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 11:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,00
38.570
190
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Naime ako su se s tržišta povukli mali investitori, ako su se povukli strani investitori, zašto onda oni koji su preostali, a to su OMF- ne rade ništa.
Pametni znaju zašto, ali nas to živcira i ukazuje na dogovor velikih da dalje ruše i jeftino kupuju.
Ako ih nemožemo pobjediti, najbolje da im se pridružimo

A tko može nekoga natjerati da kupuju baš neku dionicu ? Ima li vama to smisla..Zamislite da ste fond manager i onda dobijete poziv neznam iz Ministarstva financija "ej Malidion, daj kupi ERNTa za jedno 5-6 milijuna kuna i digni cijenu za 20%..ono nije par dana trgovalo pa daj malo baci lovu u vjetar kad nitko drugi neće" ..Ima li vama to smisla? Nije li to direktno uplitanje u tržište…Razumijete li vi uopće ekonomiju i pojmove ponuda/potražnja i njihovu povezanost ???

I na kraju sami sebi skačete u usta jer kažete "da fondovi ruše i jeftino kupuju", a kako to jeftino kupuju kada prometa nema !?

Imam dionice ERNTa nije nagovor na kupnju/prodaju

...


kolega,

Vi stvarno nerazumijete, pa mi molim nemojte ni odgovarati.

Znači želim reći kako nema trgovine.
Želim reći kako nema potražnje.
Pitam Vas kako to da je upravo potražnja od onih od kojih je trebala doći izostala.
Naime ako su se s tržišta povukli mali investitori, ako su se povukli strani investitori, zašto onda oni koji su preostali, a to su OMF- ne rade ništa.
Pametni znaju zašto, ali nas to živcira i ukazuje na dogovor velikih da dalje ruše i jeftino kupuju.
Ako ih nemožemo pobjediti, najbolje da im se pridružimo

Ili ti poznata paradigma koju slijedite: Gdje svi tu i mali Mujo – sad ne zvuci bas pametno jel da?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

kolega HaoRen,

forum držim mjesto za iznošenje stavova, a osobno teško ulazim u polemike.

Kod Vas ću učiniti iznimku jer ste tražili zahtjev za prijateljstvom.

Naime, prije nego pokušate dijeliti lekcije preispitajte svoje vlastito ekonomsko znanje o ponudi, potražnji i njihovom utjecaju na cijenu.
Vi naravno znate da suvremena ekonomska misao nemože potvrditi stvara li ponuda potražnju ili potražnja ponudu, te da to ima različite reperkusije na kretanje cijene.

Ozbiljno Vam kažem, ako imate potrebu nastupati "von oben" propustit ćete priliku nešto ćuti.

Dajem Vam dobronamjeran savjet da ne odgovarate na pitanja koja netko nije postavio, jer to u najmanju ruku nije korektno.
Nisam napisao da netko nekog treba " natjerati da kupuje", ali dajem svoj stav kako je znakovito da jedna ovakva "blue chip" dionica, s permanentnim dividendnim prinosom,a u kojoj su nazočni fondovi, a koja nota bene ima veliki napredak u poslovanju, bude uskračena za potražnju na niskoj razini trgovanja.

Ako Vama to nije eklatantni primjer želje za akumulacijom novih dionica od strane, tih istih fondova, naravno u malom obujmu,ali po niskoj cijeni, onda stvarno nemamo potreba za komunikacijom.

Ova je prava..potpisujem! [thumbsup]

Malidion puno tebi stvari nije jasno cini se meni, a nakon onog Hasunffefera ne mislim vise ulaziti u rasprave s takvima po forumima.

Jeste li se zapitali možda da postoji dobar razlog (a da nije kriminal) zasto dionicu koju vi smatrate "blue chipom" nije prepoznata kao "blue chip" od strane vecine drugih ulagatelja na ZSEu (jer da je onda bi bilo prometa i cijena bi rasla)…. Isto tako jeste se zapitali je li mozda razlog ovako slabog prometa na ZSE opcenito da ni sami fondovi nemaju love? Iritira me kada ekipa pise o "pljackanju " i sto ti ja znam cemu, kako moze biti icega kada nema niti prometa !?

Inace imam ERNT no treba razmisljati realno a ne "sused sve je to mafija style"

...


kolega HaoRen,

forum držim mjesto za iznošenje stavova, a osobno teško ulazim u polemike.

Kod Vas ću učiniti iznimku jer ste tražili zahtjev za prijateljstvom.

Naime, prije nego pokušate dijeliti lekcije preispitajte svoje vlastito ekonomsko znanje o ponudi, potražnji i njihovom utjecaju na cijenu.
Vi naravno znate da suvremena ekonomska misao nemože potvrditi stvara li ponuda potražnju ili potražnja ponudu, te da to ima različite reperkusije na kretanje cijene.

Ozbiljno Vam kažem, ako imate potrebu nastupati "von oben" propustit ćete priliku nešto ćuti.

Dajem Vam dobronamjeran savjet da ne odgovarate na pitanja koja netko nije postavio, jer to u najmanju ruku nije korektno.
Nisam napisao da netko nekog treba " natjerati da kupuje", ali dajem svoj stav kako je znakovito da jedna ovakva "blue chip" dionica, s permanentnim dividendnim prinosom,a u kojoj su nazočni fondovi, a koja nota bene ima veliki napredak u poslovanju, bude uskračena za potražnju na niskoj razini trgovanja.

Ako Vama to nije eklatantni primjer želje za akumulacijom novih dionica od strane, tih istih fondova, naravno u malom obujmu,ali po niskoj cijeni, onda stvarno nemamo potreba za komunikacijom.

Ok, eklatantan?

Nisam baš naj-nepismeniji ali molim objašnjenje riječi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

copy/paste
samo podsjetnik jer je tekst pisan u osmom mjesecu pa zato, copy paste, nisam nikoga želio uvrijediti, ali situacija je takva da će se sada mjesec dana kipati svi ovi koji su bili na odmoru i onda kreće korekcija……..jer bilo bi nepravedno da vip klijenti banaka nakon svih odličnih vijesti zbog boravka na svojim jahtama propuste kupnju ove dionice po fer cijeni….

sa jeseni stiže ludnica, svi ovi ugovori,dividenda se spominje na 350,ako se gledaju novi pokazatelji po Hallerovoj teoriji,dionica je totalno podcijenjena,sjetimo se vrijednosti 2008-2009 a gdje su tada bili ovakvi poslovi,počeli se pojavljivat paketi dionica na velikim iznosina na 1700kn,mislim da sa završetkom ljeta kreće oštra korekcija. prognoze dvije jake europske kuće su na 2100-2300,razmislite prije nego nudite ovu dionicu po 1100kn……………

Nije nagovor na kupnju,prodaju…. posjedujem veliku količinu dionica

Kolega šta predlažete kupovina sad po 1100kn, pa prodaja na zimu po 950kn? I onda kupovina u 6mj po 1250kn

Ne,sada ostati unutra i za bozic prodavati po 1500

Tko za Božić kupuje dionice?? Mislim da ni mi na forumu nismo toliki ovisnici [lol]


Ne,sada ostati unutra i za bozic prodavati po 1500

tebi nisu rekli da djed mraz ne postoji? [undecid]

moji postovi nisu investicijski savjeti u smislu ulaganja i/ili kupnje/prodaje dionica!

poštovani kolega, ON postoji na na burzi ga zovu santa Claus rally, a evo i poduke malo vama nečega što radim posljednjih 10 godina oko 15.12 kada se tijekom jedanaestog i dvanaestog mjeseca ulazim u fondove koji su vezani uz američku burzu, do božića izađem redovito sa oko 4-6% zarade u tjedan dana tzv. santa relly i odmah kupujem ili ERNT ili HT jer većinom još toliko sve poraste do drugog mjeseca kada su objave dividendi i izlazimpar dana prije, u mjesec dana zaradim minimalno 10% pa, evo zato ja vjerujem u Djeda Mraza 🙂

Pogledajte samo i lagano grupiranje na 1300kn, vjerujte mi još kratko će biti prilika za ukrcaj po ovoj cijeni u ERNT…….
sa jeseni stiže ludnica, svi ovi ugovori,dividenda se spominje na 350,ako se gledaju novi pokazatelji po Hallerovoj teoriji,dionica je totalno podcijenjena,sjetimo se vrijednosti 2008-2009 a gdje su tada bili ovakvi poslovi,počeli se pojavljivat paketi dionica na velikim iznosina na 1700kn,mislim da sa završetkom ljeta kreće oštra korekcija. prognoze dvije jake europske kuće su na 2100-2300,razmislite prije nego nudite ovu dionicu po 1100kn……………

Ah i dalje među 20% loše ocjenjenih članova, hvala vam, to mi je samo dokaz da pišem istinu 🙂

http://www.2shared.com/photo/u_Lae5Tq/ernt.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

New Report

Close