ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 11:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,00
38.570
190
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vjerujte mi do kraja dana smo ponovno na 1050kn po dionici, kako bi se čekao ulazak nedodirljivih koji su na ljetovanju…..Poslije 16 slobodno komentirajte ovu moju teoriju…..

Bilo bi zanimjivo vidjeti "paralelu" DDJH – ERNT kao nedavno. A pogotovo sa izvještajem DDJH(koji mislim da neće biti dobar) + INGRA.

Zašto, kapitalno intenzivne industrije u ovom dijelu svijeta imaju problem sa isplativosti? Zašto je ERNT tu bolji bas zbog tog faktora?

Kako to da DDJH i PTKM nemogu napraviti rast dobiti na toj razini?

Zanimlljiva pitanja.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

domach ero prodaje pamet (najskuplju stvar na svijetu [wink]), a đuro iznamljuje ruke za sad i to je glavna razlika

Izvješće očekivano dobro, tek u Q3/2012 se očekuje pravi BOOM od izvješća kad se uz ovaj ruski ugovor priključe još neki poslovi :-).
Čestitke svim vlasncima ERNT-a.

Sad imamo 2 dana vikenda, taman dovoljno da se na ovom sra..u od burze sve zaboravi do ponedjeljka, jad i bijeda ZSE

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Čestitke rukovodstvu i ljudima u Eri, tako se tko radi! Hrvatski mediji
bi trebali, umjesto o vječitim gubitašima, više pisati o ovakvim
uspješnim tvrtkama koje bez obzira na loše gospodarsko okruženje
ostvaruju zavidne rezultate na zahtjevnim tržištima svijeta. Da nam je
bar više takvih…

bruto dobit po dionici u pola godine

HT 5,97 %

ERNT 5,45%

ERNT odlično,bravo
HT odličnije za desetak postotaka i sigurnije,a moglo bi biti i odličnije radi smanjenja trošarina

U HT i ERNT teče med i mlijeko!


Sad imamo 2 dana vikenda, taman dovoljno da se na ovom sra..u od burze sve zaboravi do ponedjeljka, jad i bijeda ZSE

Ne razumijem čemu nervoza, rezultat je tu, hoće li dionica odraditi svoje sad ili za par mjeseci svejedno. S obzirom kakav će biti Q3 ići će to još gore, ovo bi vrlo lako mogla biti rekordna godina za ERNT.


Izvješće očekivano dobro, tek u Q3/2012 se očekuje pravi BOOM od izvješća kad se uz ovaj ruski ugovor priključe još neki poslovi :-).


Samo jedan dio ruskog ugovora je odradjen u ovom kvartalu.
Ja sam ocekivao vecinu, ako ne i cijeli ugovor u ovom kvartalu pa su rezultati samo odlicni, ali ne i spektakularni. Osobno sam ocekivao prihode blize 900 mil (za Q2) i dobit oko 80mil, a ovako ce se veci dio prikazati u Q3. To se vec vidi prema 300mil kuna u zalihama koje se trebaju isporuciti kupcu.

Sada mozemo racunati na sigurnu godisnju dobit po dionici od preko 100kn sto uz neki P/E od 12 do 15 daje 1200-1500Kn po dionici iskljucujuci udio cash-a u dionici i vjerujatnu isplatu uobicajene izdasne dividende. Jedino sto je trziste malo u banani 🙂



Izvješće očekivano dobro, tek u Q3/2012 se očekuje pravi BOOM od izvješća kad se uz ovaj ruski ugovor priključe još neki poslovi :-).


Samo jedan dio ruskog ugovora je odradjen u ovom kvartalu.
Ja sam ocekivao vecinu, ako ne i cijeli ugovor u ovom kvartalu pa su rezultati samo odlicni, ali ne i spektakularni. Osobno sam ocekivao prihode blize 900 mil (za Q2) i dobit oko 80mil, a ovako ce se veci dio prikazati u Q3. To se vec vidi prema 300mil kuna u zalihama koje se trebaju isporuciti kupcu.

Sada mozemo racunati na sigurnu godisnju dobit po dionici od preko 100kn sto uz neki P/E od 12 do 15 daje 1200-1500Kn po dionici iskljucujuci udio cash-a u dionici i vjerujatnu isplatu uobicajene izdasne dividende. Jedino sto je trziste malo u banani 🙂
[/quote]

Potpisujem svaku riječ. Spektakularnost je ostavljena za kraj godine:-)

http://www.poslovni.hr/vijesti/rba-ulagacima-smanjite-broj-dionica-ericssona-nta-206008.aspx

svaka čast vrsnim analitičarima! posljedice? ništa eh?



Izvješće očekivano dobro, tek u Q3/2012 se očekuje pravi BOOM od izvješća kad se uz ovaj ruski ugovor priključe još neki poslovi :-).


Samo jedan dio ruskog ugovora je odradjen u ovom kvartalu.
Ja sam ocekivao vecinu, ako ne i cijeli ugovor u ovom kvartalu pa su rezultati samo odlicni, ali ne i spektakularni. Osobno sam ocekivao prihode blize 900 mil (za Q2) i dobit oko 80mil, a ovako ce se veci dio prikazati u Q3. To se vec vidi prema 300mil kuna u zalihama koje se trebaju isporuciti kupcu.

Sada mozemo racunati na sigurnu godisnju dobit po dionici od preko 100kn sto uz neki P/E od 12 do 15 daje 1200-1500Kn po dionici iskljucujuci udio cash-a u dionici i vjerujatnu isplatu uobicajene izdasne dividende. Jedino sto je trziste malo u banani 🙂
[/quote]

Riječ je o najvećem poslu koji je kompanija Ericsson Nikola Tesla potpisala u posljednjih nekoliko godina, a realizacija tih ugovora planirana je do kraja godine. S novom pokretnom mrežom Rostelekom postaje konvergentni operater koji će svojim korisnicima pružiti cijelu paletu konvergentnih usluga na području informacija i telekomunikacija u pokretnim i nepokretnim mrežama diljem Ruske Federacije.

Kako bi rekao kolega lupež ovdje će tek počimnje teć med i mljeko…tutanj u ERU a ne iz ERE…kolega Lopina je li ti to jasno… [lol]

Vrlo dobro izvješće, no ono što bode u oči i što iritira je da su neki još pred mjesec dana znali za ovo i krcali se po 900 kn, pa sad kad su digli cijenu +20% polako se kipaju [rolleyes]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Vrlo dobro izvješće, no ono što bode u oči i što iritira je da su neki još pred mjesec dana znali za ovo i krcali se po 900 kn, pa sad kad su digli cijenu +20% polako se kipaju [rolleyes]

sve dok regulator samoinicijativno ( a ne po nečijoj prijavi) ne bude kontrolirao transakcije prije i poslije značajnijih događaja nema ni govora o poštenoj trgovini. to je sasvim normalna stvar na svim uređenim tržištima jer se za pare nikome apriori ne vjeruje. sjetite se samo onih velikih naloga po nebuloznim cijenama! iskreno me zanim čija tetka ili strina je to kupila te koji fond je to prosuo po cesti. sve bi se to dalo saznati za cca 30 minuta kad bi bilo volje.

who dares, wins



Vrlo dobro izvješće, no ono što bode u oči i što iritira je da su neki još pred mjesec dana znali za ovo i krcali se po 900 kn, pa sad kad su digli cijenu +20% polako se kipaju [rolleyes]

sve dok regulator samoinicijativno ( a ne po nečijoj prijavi) ne bude kontrolirao transakcije prije i poslije značajnijih događaja nema ni govora o poštenoj trgovini. to je sasvim normalna stvar na svim uređenim tržištima jer se za pare nikome apriori ne vjeruje. sjetite se samo onih velikih naloga po nebuloznim cijenama! iskreno me zanim čija tetka ili strina je to kupila te koji fond je to prosuo po cesti. sve bi se to dalo saznati za cca 30 minuta kad bi bilo volje.
[/quote]

Točno tako… jedan ERNT ne bi si smio dozvoliti ovakve stvari. Pogotovo HANFA bi trebala reagirati jer je trgovanje na ZSE gotovo zamrlo, a ovakve stvari će ga zatući do kraja, ostat će tu samo fond manageri i njihovi fondovi pa će trgovati među sobom. Ako je to cilj, onda OK….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close