ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 17:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,07
52.392
258
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.






domobran,

vidjet ćeš kako utječe 🙁

može pojašnjenje za nas laike, kako izvješće matice utječe na ERNT?
[/quote]
Pojašnjenje će biti vjerovatno pad dobiti i prihoda u 2012 u ERI u RH, što znači nastavak trenda.
Što znači tko se sada iskrcaje po 1050, da će opet moći kupovati po 850-900.Pozdrav. [thumbsup]
[/quote]

kolega ipak bi trebao znati već ako pišeš na ovoj temi da ERNT radi i u inozemstvu….ma možda je bolje da neznaš
[/quote]
Kolega krivo si shvatio mislio sam na svekupno i vani i u RH, pada dobit i prihodi u 2012 po mojoj procjeni, što je tren već nekoliko godina zaredom (to možeš i sam provjeriti 2010 i 2011 godina).Pozdrav.
P.S.
Po mojoj procjeni ovih 20% u 20 dana je i dignuto prije objave izvješća za 10 dana koje će opet biti lošije nego zadnje. [thumbsup]
[/quote]
Ove godine ce poslovanje 100% biti bolje nego zadnje dvije. Prihodi ce biti kao i u najboljim godinama, a dobit bi mogla biti visoka. Mho prihodi 1800+ i dobit 150+
Nakrcao sam ernt 15% portfelja i vjerojatno cu to pojacati ovih dana. Vidim da nema bas istomisljenika, ali razumijem- trziste je u banani.


Ove godine ce poslovanje 100% biti bolje nego zadnje dvije. Prihodi ce biti kao i u najboljim godinama, a dobit bi mogla biti visoka. Mho prihodi 1800+ i dobit 150+
Nakrcao sam ernt 15% portfelja i vjerojatno cu to pojacati ovih dana. Vidim da nema bas istomisljenika, ali razumijem- trziste je u banani.

realno razmišljanje i vrlo lako ostvarivo [thumbsup]

Spremi za crne kutije u autima

Ericsson Nikola Tesla uveo je u Hrvatski autoklub, Državnu upravu za zaštitu i spašavanje i Tele2 Hrvatska sustav ePoziv.

Dio je to pilot-projekta EU koji do 2015. godine mora ući u standardnu upotrebu, a uključuje postavljanje crne kutije u sve nove automobile preko čega se u slučaju nesreće automatski alarmiraju službu 112. Alarm je moguće aktivirati i ručno, primjerice, u slučaju srčanog udara. "Za Ericsson Nikola Tesla je ovo nastavak dugogodišnjeg fokusa, razvoja i brige u području nacionalne i javne sigurnosti", kaže Hrvoje Strepački iz ENT.

idemo dalje…

U potpunosti se slažem sa poštovanim kolegom "worlock"…… Možemo očekivati vrlo uspješnu godinu, a što donosi i nastavak visokog dividendnog prinosa……LP

očito je da se par forumaša natrplao ERNT-om i sad danima druka za rast cijene. problem je što:

1. na ZSE nema para i ljudi da bi kupili jednu dionicu moraju prodati drugu. tako su prdavali druge i kupovali ERNT kad je bio neki dan na 900 kn, sad na 1050 kn više nije posbeno zanimljiv, osim onima koji su kasno počeli kupovati pa sad ne znaju što dalje
2. ERNT je isplatio 170 kn dividende, što znači da se za toliko smanjila vrijednost imovine po dionici
3. prije odluke o dividendi ERNT se tržio na ovih 1050 kn što znači da je (obzirom da je vrijednost dionice isplatom dividende umanjena za 170 kn) u ovu cijenu dionice već uračunato da će ERNT ove godine zaraditi nazad tih 170 kn dobiti po dionici. hoće li doista????

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Sve osobe koje nemaju prijatelja imaju više profila. Tako par osoba druka na jednoj dionici u želji da ju prodaju. Ovo je trenutno jako dobra cijena za ernt, a po 1100kn bi ga bilo još bolje prodati. Prije dividende se mogao kupiti po 1050kn bez problema. Tako da je ovo sada premija

zadnjih dana se ipak skida sa aska,jeli radi izvješća ili novih poslova….bit ćemo pametniji za koji dan

Vidim da ima puno onih koji namjerno ili iz neznanja pročitaju naslov izvještaja i to im je dovoljno da zaključe da je matica pala bla bla bla, kao prvo, radi se o ozbiljnoj firmi a ne o balkanskoj cementari sa friziranim izvještajima, drugo, napravili su više prihoda, a dobit je pala zbog poslovnih planova, ivnestiranja i doslovno okupiranja što većeg djela tržišta, jer cijeli svijet ide ka umrežavanju neovisno o krizi, jer to je nužnost, a mama Ere želi što više u cijelom tom kolaću i itekako se koristi svim reursima da to i dobije, tako da se ne morate brinuti o mamici

Meni se čini da je kod ERNT sve jednostavno…kad dionica stagnira i kad je kriza imamo dobru dividendu, kad zemlja cvijeta….oni rastu pa je u tom trenutku dividenda nebitna, tada spremaju kao hrčak i nagrade nas opet lijepom dividendom kad dođu teški dani ……i tako godinama. Oni malo stariji sjetit će se i smanjenja temeljnog kapitala (višestrukog) i izvanrednih dividendi! Baš volim ovu dionicu i briga me za cijenu…dividendni i ini prinosi zadnjih 15 godina su…..pametnom dosta!
Uz uvijek obaveznu rečenicu…ništa nije zauvijek!
Al kod ERNT bi volio da ovako potraje………….

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Molio bih poštovane kolege sa iskustvom da daju komentar na kretanje cijene ove dionice u narednom razdoblju…….. Evidentno je da je kupnja jaka i da postoji interes za ovu dionicu, bez obzira na "ljetnu letargiju"……. Za nekoliko dana dolazi izvješće koje će nam puno pokazati, poslova ima i tu isto nebi smjelo biti problema……. LP

Ukoliko ERNT bude imao prostora za isplatu dividende na razini od 7-8% u budućem vremenu, bit će to jako lijepo ulaganje s obzirom na nestabilnost svjetskog tržišta. Ova dionica sigurnije je ulaganje od državne obveznice, a ima i bolje prinose…sveukupno trebalo bi novac još uvijek držati u dividendnim dionicama!

Pocelo je lagano formiranje cjene na vecim razinama,mislim da sve sto se dogodilo od nove godine,kosovo,bosna …..rusija,+ izvjesce matice da je globalno pod acila na trzistima kine i rusije ali da su zato tvrtke kao nikola tesla spasile stvar sa veliki ugovorima koji ce biti dio oko 50% prihoda cjele kompanije,govori sve. Mali ove godine spasavaju maticu a to je pokazatelj da je nikola tesla rasturio prvo polugodiste,sta reci vise,sam izvjestaj matice govori sve sto se tice njene kompanije u RH .

Samo bih podsjetio da je preporuka RBA analitičara bila da se riješite dionice ERNT-a i to kratko vrijeme prije nego što je objavljeno da je sklopljen mega ugovor sa Rostelekomom, to nije slučajno !!!!!!!!! pratim analitičare, a RBA mi je zapeo za oko po tome što uvijek daje prognoze koje su 100% krive, i to već godinama, to su neke prljave igre, u to sam siguran


RBA mi je zapeo za oko po tome što uvijek daje prognoze koje su 100% krive, i to već godinama, to su neke prljave igre, u to sam siguran

Možda ljudi jednostavno ne znaju, pogledajte samo kako ima stoje fondovi.
http://www.hrportfolio.hr/
U zadnjih godinu dana RBA Central europe je šampion po prinosima.
Za fond koji diverzificira imovinu na više od 30 pozicija, aj moguće je izgubiti 10% ali 27% je umijeće.
Ja vjerujem da su oni samo izgubljeni, ništa drugo.

New Report

Close