ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 23:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
206,41
60.477
293
205,00
207,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@ ovisnik
daj molim te prevedi ovaj svoj post na hrvatski nije baš da razumijem na što ciljaš i o čemu pričaš.
Ernt isto jedan od mojih ljubimaca. Šta fali firmi koja otpiše 139 milja kuna potraživanja , te isplaćuje 250 000 000 kn dividende a na računu ostalo skoro za isplatit još dvi takve dividende?
ERNT je u zadnjih 5 godina isplatio 970 kn po dionici kumulativno a kako stvari stoje ako hoće i žele moći će isplatiti još toliko u idućih 5 godina.
Pad financijskih prihoda je uzrokovan visokim isplatama dividendi ,dok su škakljivi poslovni prihodi čiji pad možemo pripisati financijskoj krizi pa recesiji ali svejedno treba biti oprezan i pratit izvještaje šta se zbiva sa poslovnim prihodima te hoće li oni živnit ako krene gospodarski oporavak.
Još jedna od prednosti ERNT je što većinu prihoda ostvaruje na inozemnim tržištima.

Zna li itko koliko ERNT ima još novaca u banci za eventualno isplatu dividende?

Kaže da trenutno imaju u banci 673 000 000 kuna +63 000 000 milijuna kratkoročne financijske imovine.

croata je ti čitaš bilancu (pogledaj pod novac u banci i gotovina na kraju 2010 skoro 674 milje kuna, što bi se reklo čistog keša, pa još 63 milje kratkotrajne financ. imovine vjerojatno depoziti)

i to nije sve jer još imaš potraživanja duplo veća od dugovanja (kratkoročna)

dugoročnu financijsku imovinu i potraživanja u odnosu na dugoročne obveze kod ere možemo zanemarit (nekih 2 milja kuna razlike plusa)

a ovih 190 kuna po dionici je oko 250 milja kuna

pa sam dalje računaj

Nije se odnosilo na ERNT nego na HT,ADRS,FRNK i druge dobre tvrtke.Cijena do isplate dividende za ERO bi trebala rasti do 2000.

obožavam strvine-posebno ovce


Nije se odnosilo na ERNT nego na HT,ADRS,FRNK i druge dobre tvrtke.Cijena do isplate dividende za ERO bi trebala rasti do 2000.

Pretpostavljam da posjedujes sve 4 navedene dionice i da si uzeo eru po 1250-1300 pa sad drukas tu nebi li prodao sto skuplje 🙂

sreca je samo popratni faktor znanja


Nije se odnosilo na ERNT nego na HT,ADRS,FRNK i druge dobre tvrtke.Cijena do isplate dividende za ERO bi trebala rasti do 2000.

Polako ne se tresti sve će sjesti na svoje mjesto tržište nagrađiva uspješne a loše kažnjava korekcija i
kolebljivosti tržišta su neminovne ali na kraju priče svak dobije po zaslugama (uspjesima)



Nije se odnosilo na ERNT nego na HT,ADRS,FRNK i druge dobre tvrtke.Cijena do isplate dividende za ERO bi trebala rasti do 2000.

Pretpostavljam da posjedujes sve 4 navedene dionice i da si uzeo eru po 1250-1300 pa sad drukas tu nebi li prodao sto skuplje 🙂
[/quote]
Ne, nemam sve navedene,možda sutra nešto kupim? ali nije bitno što ja imam ili nemam.Radi se o tome da ovo tržište ima teške defekte.Ako usporedimo naprimjer Franck i Ledo zašto takova drastična razlika ? to jednostavno nema uporišta u pokazateljima.

obožavam strvine-posebno ovce


Nije se odnosilo na ERNT nego na HT,ADRS,FRNK i druge dobre tvrtke.Cijena do isplate dividende za ERO bi trebala rasti do 2000.

Kolega a sa čim opravdavate toliki rast? ne valjda time što su dobit iz prijašnjih razdoblja odlučili podijeliti. Za firmu bi bilo bolje da su je negdje mogli uložit



Polako, još skupština nije zakazana…

a kamoli odluka o prijedlogu isplate dividende donošena…
[/quote]

Zašto se ljutite na ovakva pitanja ?

ERNT ni jednom službenom izjavom nije potvrdio dividendu kao niti vrijeme isplate.
Jedina činjenica je objava ZG burze da će biti dividende, ali nema službenog dokumenta .
Biti će da je neki telefonski razgovor u điru ?

Ovo nimalno nije uobičajeno za ERNT i njihovu kulturu poslovnog izražavanja. Dividneda će biti definitivno jer Šveđani traže pare, ali kolika i kada nisu napisali koliko ja vidim, a ZSE prenio info iz žutoga tiska ?

NIsam od jutra pratio, pa pitam da je to Seebiz objavio prvi ????
Izgledada su ovdje već danas mogi zaradili dividendu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…deca dajte malo čitajte…

…"Nadzorni odbor Ericssona Nikole Tesle podržao je prijedlog Uprave te uputio na Glavnu skupštinu dioničkog društva prijedlog na usvajanje isplate redovne dividende u iznosu od 20 kuna po dionici i izvanredne dividende od 170 kuna po dionici."

http://www.ericsson.hr/investitori/2011/konferencija_rezultati_2010.shtml



Nije se odnosilo na ERNT nego na HT,ADRS,FRNK i druge dobre tvrtke.Cijena do isplate dividende za ERO bi trebala rasti do 2000.

Kolega a sa čim opravdavate toliki rast? ne valjda time što su dobit iz prijašnjih razdoblja odlučili podijeliti. Za firmu bi bilo bolje da su je negdje mogli uložit
[/quote]
Vrlo jednostavno,ERO pametno radi za razliku od Adrisa koji kratkoročnu imovinu pretvara u dugoročnu ( beton ).ERO ima uvjek dobar povrat na kapital ( ROE ) njima nije potrebno u nešto ulagati ( osim u kadrove ) ako žele nešto kupiti onda za to postoje banke.Takov je to sektor,nije to Agrokor ili građevina.

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close