DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
2.406
970
2,44
2,48
1,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




njemcima koji bi iz dlkv napravili što su napravili i od ht-a
a da su zainteresirani prouči materijale za zadnjih nekoliko hrvatsko-njemačkih gospodarskih foruma
zovi ti njih marsijancima a da si živio tamo koju godinu kao ja
nabi lupetao takve gluposti,ispred nas su barem 50 godina,ali ne u novcima oni su došli kao posljedica
kulture i marljivosti
nigdje i nikad nisam upotrijebio u postovima Ja znam!, Siguran sam!, 100 odsto! i sl."
to je tvoja čista izmišljotina,možda ti je to posao.
nevjerojatno da netko nema dionice dlkv a da toliko vremena i energije troši na ovu temu.[lol]

Da su to Nemci hteli ikad kupiti i da misle da tamo ima vrednosti i velikog potensijala, verovatno bi našli načina da to učine… a ovako, još jedan pucanj u prazno i snovidjenja.
Pa, kolega napisali ste u predprošlom postu da ste sigurni da bi Nemci našli sposobnije ljude da vode kompaniju… eto ja nisam siguran u vašu izjavu da su Nemci ikad bili zainteresovani dca kupe kompaniju, a nekmoli da bi je bolje vodili… pogotovo ne na lokalnom terenu. Kolega, samo vi nastavite hodočastiti i džabalebariti po gospodarskim forumima, tamo ćete najčešće čuti isprazne priče o velikom potensijalu, al pravih para nećete se baš nagledati… ja se dotad još uvek više pouzdam u vlastite analise, praćenje trendova i ulaganja u potentnije priče od ovo jada. Nikada neću da svatim, a to se odnosi i na kolegu koji dao veoma pametne konstatacije na postu odma iza vas… zašto ganjati i pratiti nešta šta je u dugoročnom dauntrendu i u to ulagati pare (osim mozda spekulativvno kao neki oblik swing trejdanja). Kada se situasija promeni onda to ima smisla, a dotad ima na ovome svetu hilajde boljih akcija od ove i u takve treba da ulažemo pare… a kad se i ako se situasija rasčisti oko Dalekovoda i kompanija počme da pravi pare, e onda ćemo da je ozbiljno razmotrimo kao investiciju. Dotad samo posmatramo i komentarišemo svakojake gluposti i snovidjenja koje ovde možemo pročitati. Prijatno.

[/quote]

Prvi, inicijalni sastanak na tu temu s E.ON-om već održan, dok se slijedeći, sa konkretnijim potezima, očekuje uskoro.
ZAGREB Njemački energetski div E.ON Ruhrgas zainteresiran je za ulazak na hrvatsko tržište opskrbe plinom – potvrdio je našem listu potpredsjednik Vlade zadužen za investicije Domagoj Ivan Milošević, napominjući kako je prvi, inicijalni sastanak na tu temu s E.ON-om već održan, dok se slijedeći, sa konkretnijim potezima, očekuje uskoro.
»E.ON je na našem prvom sastanku iskazao ozbiljan interes za dolazak u Hrvatsku. Fukushima je svuda u svijetu promijenila pogled na energetiku, ponovno u prvi plan dolazi plin, pa i velike tvrtke poput E.ON-a pokazuju interes za nove projekte«, kazao je Milošević.

Javi li se E.ON hrvatskoj Vladi s konkretnijim prijedlozima, kako očekuju na Markovom trgu, Ina će, odnosno njena tvrtka »Prirodni plin«, prvi put dobiti konkurenciju. Na pitanje jesu li, moguće, inicijalni razgovori s E.ON-om potaknuti višemjesečnim sukobom Vlade i MOL-a oko Ine, Milošević odgovara niječno, napominjući kako to nipošto nema veze jedno s drugim.

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Gospodarstvo/Njemacki-energetski-div-E.ON-ulazi-u-Hrvatsku

[/quote]

A Dalekovod ulazi i u plinski biznis? Nisam to znao… Samo me zanim gde će nać tolike pare, najpre za solarnu, pa vetrenjače, pa valda biomasa i otpad, pa gas, još samo čekam da sa Beljem najave sejanje uljane repice za biodieselu kooperasiji s Ingrom… koja je već 5 puta najavila investicije u tom sektoru, a realizovala Potemkinova sela.
[rolleyes]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...





njemcima koji bi iz dlkv napravili što su napravili i od ht-a
a da su zainteresirani prouči materijale za zadnjih nekoliko hrvatsko-njemačkih gospodarskih foruma
zovi ti njih marsijancima a da si živio tamo koju godinu kao ja
nabi lupetao takve gluposti,ispred nas su barem 50 godina,ali ne u novcima oni su došli kao posljedica
kulture i marljivosti
nigdje i nikad nisam upotrijebio u postovima Ja znam!, Siguran sam!, 100 odsto! i sl."
to je tvoja čista izmišljotina,možda ti je to posao.
nevjerojatno da netko nema dionice dlkv a da toliko vremena i energije troši na ovu temu.[lol]

Da su to Nemci hteli ikad kupiti i da misle da tamo ima vrednosti i velikog potensijala, verovatno bi našli načina da to učine… a ovako, još jedan pucanj u prazno i snovidjenja.
Pa, kolega napisali ste u predprošlom postu da ste sigurni da bi Nemci našli sposobnije ljude da vode kompaniju… eto ja nisam siguran u vašu izjavu da su Nemci ikad bili zainteresovani dca kupe kompaniju, a nekmoli da bi je bolje vodili… pogotovo ne na lokalnom terenu. Kolega, samo vi nastavite hodočastiti i džabalebariti po gospodarskim forumima, tamo ćete najčešće čuti isprazne priče o velikom potensijalu, al pravih para nećete se baš nagledati… ja se dotad još uvek više pouzdam u vlastite analise, praćenje trendova i ulaganja u potentnije priče od ovo jada. Nikada neću da svatim, a to se odnosi i na kolegu koji dao veoma pametne konstatacije na postu odma iza vas… zašto ganjati i pratiti nešta šta je u dugoročnom dauntrendu i u to ulagati pare (osim mozda spekulativvno kao neki oblik swing trejdanja). Kada se situasija promeni onda to ima smisla, a dotad ima na ovome svetu hilajde boljih akcija od ove i u takve treba da ulažemo pare… a kad se i ako se situasija rasčisti oko Dalekovoda i kompanija počme da pravi pare, e onda ćemo da je ozbiljno razmotrimo kao investiciju. Dotad samo posmatramo i komentarišemo svakojake gluposti i snovidjenja koje ovde možemo pročitati. Prijatno.

[/quote]

Prvi, inicijalni sastanak na tu temu s E.ON-om već održan, dok se slijedeći, sa konkretnijim potezima, očekuje uskoro.
ZAGREB Njemački energetski div E.ON Ruhrgas zainteresiran je za ulazak na hrvatsko tržište opskrbe plinom – potvrdio je našem listu potpredsjednik Vlade zadužen za investicije Domagoj Ivan Milošević, napominjući kako je prvi, inicijalni sastanak na tu temu s E.ON-om već održan, dok se slijedeći, sa konkretnijim potezima, očekuje uskoro.
»E.ON je na našem prvom sastanku iskazao ozbiljan interes za dolazak u Hrvatsku. Fukushima je svuda u svijetu promijenila pogled na energetiku, ponovno u prvi plan dolazi plin, pa i velike tvrtke poput E.ON-a pokazuju interes za nove projekte«, kazao je Milošević.

Javi li se E.ON hrvatskoj Vladi s konkretnijim prijedlozima, kako očekuju na Markovom trgu, Ina će, odnosno njena tvrtka »Prirodni plin«, prvi put dobiti konkurenciju. Na pitanje jesu li, moguće, inicijalni razgovori s E.ON-om potaknuti višemjesečnim sukobom Vlade i MOL-a oko Ine, Milošević odgovara niječno, napominjući kako to nipošto nema veze jedno s drugim.

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Gospodarstvo/Njemacki-energetski-div-E.ON-ulazi-u-Hrvatsku

[/quote]

A Dalekovod ulazi i u plinski biznis? Nisam to znao… Samo me zanim gde će nać tolike pare, najpre za solarnu, pa vetrenjače, pa valda biomasa i otpad, pa gas, još samo čekam da sa Beljem najave sejanje uljane repice za biodieselu kooperasiji s Ingrom… koja je već 5 puta najavila investicije u tom sektoru, a realizovala Potemkinova sela.
[rolleyes]
[/quote]
nije poanta dali će dlkv u plinski biznis već da njemci ulaze na mala vrata
kada se tome doda udio dionica koje drže fondovi u vlasništvu stranih banaka
i to ne samo onih u prvih deset
dobiva se jedna nova perspektiva budućih događanja [wink]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Samo dobro informiran investitor može da ulazi u DLKV.
Jako opasno, ja još nisam uletio, i ne namjeravam još.
Njima je 100 mil. kikiriki, krpanje rupa.
Pravi projekti zahtijevaju 100 mil. EURA. [bye]


Samo dobro informiran investitor može da ulazi u DLKV.
Jako opasno, ja još nisam uletio, i ne namjeravam još.
Njima je 100 mil. kikiriki, krpanje rupa.
Pravi projekti zahtijevaju 100 mil. EURA. [bye]

U članku lijepo piše-za početak dali 100 mil kn-znači da su, bude li potrebe, spremni investirati još . Stvari u Dalekovodu definitivno kreću u dobrom smjeru, a kad dočekate plodove restrukturiranja i "positivan bilans", Dalekovod će već biti na 400-500 kn, a onda vam opet bude preskup…i tako u nedogled do neke nove Velike ekonomske krize.

[/quote]
nije poanta dali će dlkv u plinski biznis već da njemci ulaze na mala vrata
kada se tome doda udio dionica koje drže fondovi u vlasništvu stranih banaka
i to ne samo onih u prvih deset
dobiva se jedna nova perspektiva budućih događanja [wink]
[/quote]

Gle, sva je sreća da je živim od sopstvenih procena, a ne od ovakih perspektiva. Fondovi u vlasništvu stranih banaka su domaći fondovi i nemaju nikake veze s ovime što ti pokušavaš da nam ovde napričaš. Nemci će ući tamo gde vide da postoji prostor za neki profitabilan posao, kao i drugi investitori. Ono, šta bi njih moglo da zanima je evntualno Hep ili Plinacro ako jednog dana dodju na red za prodaju, no ako oni jednog dana i udju u te kompanije, onda baš nije realno očekivati da će im sve poslove obavljati Dalekvod, Končar ili Ingra. Imaju oni mnogo boljih konja za trku… a i mnogo bolju rasvojnu strategiju. Ja osobno nemam ništa protiv tvojih vidjenja, no ta vidjenja uklučuju samo positivna očekivanja, a zaobilaze negativne posledice… Istina je najčešće negde na sredini i to treba imati na umu pri izradi dugoročnih procena. Tim više kada se kompanija nalazi u egsistencijalnim problemima u kakovima se trenutno nalazi Dalekovod.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Gle, sva je sreća da je živim od sopstvenih procena, a ne od ovakih perspektiva. Fondovi u vlasništvu stranih banaka su domaći fondovi i nemaju nikake veze s ovime što ti pokušavaš da nam ovde napričaš.

Prika, ako ti je 227 bilo previše pa si ga čekao na 190 onda danas moš te svoje sopstvene procene okačit mačku o rep [thumbsup]

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

fotije

sve se bojim da će ti menađerčići svojevoljno odlučivat kome će prodat npr. erste fondovi
prodat svoje pakete,dobit će poziv iz njemačke sa instrukcijama kad dođe vrijeme za to[bye]
ti fondovi imat će istu ulogu kao što je i otp banka koja je dala kredit za podravku
uz uvjet prodaje ine,tako fonkcionira starnost
zovi ti njih koliko hoćeš hrvatskim a vrijeme će pokazati sve
velika je vjerojatnost da će ih prodati eon-u bez obzira na cijenu jer zato su te banke i došle u hrvatsku.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Hrvatska administracija koči "zeleni" bum

30.5.2011 14:46:00 | Autor/Izvor Limun.hr
Tvrtka Sense Consulting, jedna od vodećih tvrtki za poslovno savjetovanje, u svibanjskom broju svoje analitičke publikacije – Konsenseus – ukazuje na stvarne probleme s kojima se države i investitori bore u realizaciji vlastitih projekata iz područja obnovljivih izvora energije (OIE). Održivi razvoj, energetska učinkovitost, obnovljivi izvori energije te zaštita okoliša – postaju redovite teme među investitorima koji u OIE projektima prepoznaju poslovne prilike. Riječ je o mladoj, ali dinamičnoj grani industrije za čiju će punu uspostavu u Hrvatskoj biti potrebno dodatno pojednostaviti administrativne procedure, navodi se u priopćenju.

U posljednjih dvadesetak godina tehnologija i primjena obnovljivih izvora energije važan su dio državnih i ekonomskih strategija svugdje na svijetu. Zakoni, pravilnici i direktive Europske Unije uz različite poticajne mjere stvaraju podlogu i potiču sve veći interes privatnog sektora, i u Hrvatskoj. Postupak koji investitor u Hrvatskoj mora proći kako bi proizvodio električnu energiju iz OIE iznimno je opsežan dok je i sama realizacija spora i otežana. Dodatne zapreke navedenom postupku ne nalaze se samo u nedostatku financijskih sredstava već u administrativnim procedurama, spajanju i pristupu električnoj mreži te ograničenoj dostupnosti informacija.

U usporedbi s nekim zemljama Europske Unije, u Hrvatskoj su spomenuta ograničenja veća, a administrativne prepreke u znatnoj mjeri otežavaju sam postupak ishođenja potrebnih dozvola i pokretanja projekata. Dok bi vam, primjerice, u Švedskoj za ishođenje dozvola za vjetroelektranu trebalo između 10 i 18 mjeseci, u Hrvatskoj se procjenjuje da postupak traje oko 60 mjeseci. U publikaciji je objašnjeno kako je za primjere sličnih projekata u Njemačkoj potrebna jedna do dvije dozvole, dok će u Hrvatskoj za isti postupak biti potrebno ishodovati čak 6 dozvola, stoji u priopćenju.

Banke novcem umirovljenika spašavaju svoje kredite u posrnulom Dalekovodu
http://www.nacional.hr/clanak/109177/banke-novcem-umirovljenika-spasavaju-svoje-kredite-u-posrnulom-dalekovodu

Kolega trebate zbrojiti 2 i 2, a to je :
1. Njemci su donijeli odluku o zatvaranju nuklearnih elektrana
2. Naglasak se stavlja na obnovljive izvore energije
3. Za to će im trebati pozicije sa puno sunčanih dana koje nisu previše skupe, a kod nas ih ima koliko hoćeš
4. Naravno da neće direktno ulaziti nego će se poslužiti domaćom tvrtkom radi lakšeg poslovanja
5. Ima li u Hrvatskoj za to bolje tvrtke od Dalekovada ????


Banke novcem umirovljenika spašavaju svoje kredite u posrnulom Dalekovodu
http://www.nacional.hr/clanak/109177/banke-novcem-umirovljenika-spasavaju-svoje-kredite-u-posrnulom-dalekovodu

parama raje spašava se privatni kapital … nije prvi put.

Cookie Monster


Banke novcem umirovljenika spašavaju svoje kredite u posrnulom Dalekovodu
http://www.nacional.hr/clanak/109177/banke-novcem-umirovljenika-spasavaju-svoje-kredite-u-posrnulom-dalekovodu

Dobro pročitajte ovaj članak da vidite u kakvu propalu firmu ulažete.DUgovi veći od kapitala i to nekoliko puta, posla niotkuda, grade sami sebi poslovni toranj na dug i onda nemaju novaca niti da se usele u njega. Da im mirovinci sad nisu dali 100 milja naših novaca objavili bi stečaj. Te mirovince treba nabiti na kolac.Bravo Samodole, konačno da si progovorio

“A man's got to do what a man's got to do”



Banke novcem umirovljenika spašavaju svoje kredite u posrnulom Dalekovodu
http://www.nacional.hr/clanak/109177/banke-novcem-umirovljenika-spasavaju-svoje-kredite-u-posrnulom-dalekovodu

parama raje spašava se privatni kapital … nije prvi put.
[/quote]



Banke novcem umirovljenika spašavaju svoje kredite u posrnulom Dalekovodu
http://www.nacional.hr/clanak/109177/banke-novcem-umirovljenika-spasavaju-svoje-kredite-u-posrnulom-dalekovodu

Dobro pročitajte ovaj članak da vidite u kakvu propalu firmu ulažete.DUgovi veći od kapitala i to nekoliko puta, posla niotkuda, grade sami sebi poslovni toranj na dug i onda nemaju novaca niti da se usele u njega. Da im mirovinci sad nisu dali 100 milja naših novaca objavili bi stečaj. Te mirovince treba nabiti na kolac.Bravo Samodole, konačno da si progovorio
[/quote]
Kako mi se čini kolege Dalekovod ima dobre izglede za duboki zaron bit će zbrajanja gubitaka .


Kolega trebate zbrojiti 2 i 2, a to je :
1. Njemci su donijeli odluku o zatvaranju nuklearnih elektrana
2. Naglasak se stavlja na obnovljive izvore energije
3. Za to će im trebati pozicije sa puno sunčanih dana koje nisu previše skupe, a kod nas ih ima koliko hoćeš
4. Naravno da neće direktno ulaziti nego će se poslužiti domaćom tvrtkom radi lakšeg poslovanja
5. Ima li u Hrvatskoj za to bolje tvrtke od Dalekovada ????

Nema,još sa ovakvim poslovanjem……sretno tebi i Dalekovodu [lol]

ZAGREB, 30. svibnja 2011. – Obavještavamo da je potpisan ugovor o kreditu za projektno financiranje izgradnje vjetroelektrane ZD2 i ZD3 u ukupnom iznosu od EUR 53.500.000,00.

New Report

Close