DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Industrijska proizvodnja pada?
Ne, kolega "faust55" nego se padajući trend počeo kolebati, a oporavak nikad nije pravocrtan.
Krivo tumačite, ali u ovom općem pesimizmu vam je za oprostiti 🙂

Sjeverna Koreja nije u stanju voditi rat, nije to ista situacija kao 50 tih godina prošlog stoljeća, to je više manje tamo normalno.
Dalekovod pada jer nema novih poslova, to što su dobili je premalo. No dobivati će više, kako se situacija popravlja prvenstveno s dužničkom krizom. Unija bi prije ili kasnije imala dužničku krizu, neovisno od američke hipotekarne, kao i kriza u RH do koja bi došlo neovisno od EU ili USA. No stavri se polako popravljaju i mjenjaju.

USA je imala krizu i DJIA se oporavio odtad 60%, a u RH imamo pad i stagnaciju već 3 godine i pravog oporavka nema. Dalekovod tu nije mogao bolje proći, njegova cijena je odraz smanjenih zarada koje se očekuju u narednih 6 mjeseci.

Da se malo vratimo na ovaj posao u Ukrajini dobiven jučer. Evo nešto sa stranica Ukrenerga:

Розкриття тендерних пропозицій за контрактом "Розширення ПС 330 кВ "Бар" 1 жовтня 2010
29 вересня 2010 р. у приміщенні НЕК «Укренерго» відбулось розкриття тендерних пропозицій учасників міжнародних конкурсних торгів за контрактом «Розширення ПС 330 кВ «Бар», підготовка якого здійснюється в рамках спільного з МБРР проекту з передачі електроенергії. Загалом 3 компанії надали свої тендерні пропозиції : «АВВ Ag+LLC EYAM»
( Німеччина-Україна), «Укренергомонтаж»+ «Електропівденьзахідмонтаж- 6» (Україна)
та «Dalekovod» (Хорватія).
Наразі триває оцінка тендерних пропозицій.

Nakon pretkvalifikacije za ovaj posao dobiven jučer ostale su bile u igri 3 tvrtke. Nije mala stvar
kada na jednom natječaju pobjedite na domaćem terenu dvije domaće tvrtke i jednu domaću u suradnji sa Njemcima. Drugo, a što je možda i bitnije je ova rečenica iz jučerašnjeg Dalekovodovog
priopćenja na ZSE:

Ovo je za Dalekovod d.d. prvi projekt u Ukrajini te se nadamo da je to tek početak naše
dugotrajnije prisutnosti u tom, nama poslovno interesantnom, tržištu
.

Treba se prisjetiti da Dalekovod trenutno u Ukrajini za potrebe Ukrenerga sudjeluje na jednom mnogo većem natječaju:

генпідрядника 25 травня 2010
20 травня 2010 року в приміщенні НЕК «Укренерго» відбулося розкриття тендерних пропозицій в рамках проведення відкритого міжнародного тендеру з визначення генерального підрядника на об’єктах «Будівництво ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – Київська»(Лот 1) та «Будівництво заходу ПЛ 750 кВ Хмельницька АЕС – Чорнобильська АЕС на ПС 750 кВ «Київська» (Лот 2).
До подачі тендерних пропозицій були запрошені компанії, які пройшли попередню кваліфікацію.
Були розкриті тендерні пропозиції 5 компаній:

KEC International Limited (Індія),
Dalekovod (Хорватія),
ELTEL (Швеція),
Jyoti Structures Limited (Індія),
KALPA-TARU POWER TRANSMITION LIMITED (Індія).

Наразі триває оцінка пропозицій. Укладання контрактів за вище вказаними лотами заплановане на жовтень-листопад 2010 року.

Evo da se prisjetimo koliko je tažak ovaj natječaj koji je u tijeku.

http://energetika-net.hr/vijesti/9450

Dakle cca 350 mil. eurića. Pa kad smo dobili Ukrajinu doma pojačane sa Njemcima, valjda ćemo moći
dobiti i Indijce i Šveđane.


treba biti strpljiv i sačekati pravi trenutak za kupnju, vani indexi već par dana padaju, jučer žestoko, a kuha se i s 2 Koreje. Industrijska proizovidnja u Hrvatskoj i dalje pada i očito još nismo došli do dna krize i dna pada cijena dionica.
osim toga, DLKV ima enormno jaku (ras)prodaju i tu ne pomaže ništa, da sklope još 10 poslova, cijena će padati i dalje. treba se jednostavno maknuti s bida pa neka što prije padne gdje mora, da se obave prekrcaji koji se čekaju pa tek onda može početi rast.
ovo lovljenje padajućih noževa je gadan posao (k tome bolan i uzaludan)

Pogledaj ovaj sporazum Viadukta 14 miljardi u Rusiji cestogradnje ii energetike,
Josipović idući tjedan u Libiji….
iza tog ide u Kazahstan….
i vodi sa sobom građevince….
Pa i nije baš sve tako crno, kao što reče seljak, poslje kiše dolazi sunce. [wink]


Pogledaj ovaj sporazum Viadukta 14 miljardi u Rusiji cestogradnje ii energetike,

14 milijardi za VDKT kažeš? hohoohhooo, puknut ću od smijeha [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje



treba biti strpljiv i sačekati pravi trenutak za kupnju, vani indexi već par dana padaju, jučer žestoko, a kuha se i s 2 Koreje. Industrijska proizovidnja u Hrvatskoj i dalje pada i očito još nismo došli do dna krize i dna pada cijena dionica.
osim toga, DLKV ima enormno jaku (ras)prodaju i tu ne pomaže ništa, da sklope još 10 poslova, cijena će padati i dalje. treba se jednostavno maknuti s bida pa neka što prije padne gdje mora, da se obave prekrcaji koji se čekaju pa tek onda može početi rast.
ovo lovljenje padajućih noževa je gadan posao (k tome bolan i uzaludan)

Pogledaj ovaj sporazum Viadukta 14 miljardi u Rusiji cestogradnje ii energetike,
Josipović idući tjedan u Libiji….
iza tog ide u Kazahstan….
i vodi sa sobom građevince….
Pa i nije baš sve tako crno, kao što reče seljak, poslje kiše dolazi sunce. [wink]
[/quote]
naravno da nije tako crno pogotovo za dalekovod.pa oni su svako malo u potpisu nekog posla izvan hr.samo sto neki uvijek žele okrenut priću tezama pitanje jel će naplatit, taj posao je premali itd…da se razumijemo, dlkv je svjetska firma i za nju će posla uvijek biti.evo jučer otvoreno novo tržište u ukrajini.



Pogledaj ovaj sporazum Viadukta 14 miljardi u Rusiji cestogradnje ii energetike,

14 milijardi za VDKT kažeš? hohoohhooo, puknut ću od smijeha [bye]
[/quote]
Gdje vidiš da piše "za Vijadukt" ??
[lol]

marcello

http://www.poslovni.hr/vijesti/viaduktu-posao-na-ruskom-projektu-vrijednom-vise-od-14-milijardi-eura-164506.aspx

ima i energetike
u kakvim su odnosima vdkt i dlkv dali netko zna ima li kakve suradnje?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Tko ono od forumaša ima uzrečicu: Izvještaje čitaj, seljaka pitaj!
Pričao sam ovih dana sa nekim ljudima iz DLKV. Stvar je puno gora nego sam mislio.
Osim ovog "internacionalnog" odjela koji radi kako-tako, dobiva poslove u međunarodnoj konkurenciji (ali pitanje kakva će tu biti konačna profitabilnost), ostali dijelovi firme su u gadnom sosu. Previše zaposlenih (preko 2100, a ne može ih se otpustiti jer su "rođaci" i "kumovi"), visoke plaće koje troše puno para a nije ih lako zaraditi, malo ili ništa posla, nakupovalo se firmi po RH i BIH, a sad se ne zna što s njima…
Nije dobro, nije dobro….

Dobro vam je kolega izvor iz Dalekovoda upućen u njihovo poslovanje. Zaboravio vam je napomenuti,
ili možda niti ne za da Dalekovod trenutno u RH radi:

– Trgovački centar SUPERNOVA cca 80,7 mil eur-a
– II i III fazu plinifikacije Like i Dalmacije cca 60,00 mil. eur-a
– drugu fazu Velikogoričke obilaznice
– izmjenu sustava električe vuče na dionicama Moravice – Rijeka – šapjane i Škrljevo – Bakar
– dodatne radove na zračnoj luci Dubrovnik (imaju anex ugovora)
– opremaju tunel Pećine na cesti D-404
– grade novi pogon DIV-a iz Knina ( 6 proizvodnih hala)

Malo ili ništa posla a prijave dobit od preko 36 mil. kn za 3Q/2010? Svaka im čast. Što li će tek biti
kada poslovi krenu?


Tko ono od forumaša ima uzrečicu: Izvještaje čitaj, seljaka pitaj!
Pričao sam ovih dana sa nekim ljudima iz DLKV. Stvar je puno gora nego sam mislio.
Osim ovog "internacionalnog" odjela koji radi kako-tako, dobiva poslove u međunarodnoj konkurenciji (ali pitanje kakva će tu biti konačna profitabilnost), ostali dijelovi firme su u gadnom sosu. Previše zaposlenih (preko 2100, a ne može ih se otpustiti jer su "rođaci" i "kumovi"), visoke plaće koje troše puno para a nije ih lako zaraditi, malo ili ništa posla, nakupovalo se firmi po RH i BIH, a sad se ne zna što s njima…
Nije dobro, nije dobro….

Dobro vam je kolega izvor iz Dalekovoda upućen u njihovo poslovanje. Zaboravio vam je napomenuti,
ili možda niti ne za da Dalekovod trenutno u RH radi:

– Trgovački centar SUPERNOVA cca 80,7 mil eur-a
– II i III fazu plinifikacije Like i Dalmacije cca 60,00 mil. eur-a
– drugu fazu Velikogoričke obilaznice
– izmjenu sustava električe vuče na dionicama Moravice – Rijeka – šapjane i Škrljevo – Bakar
– dodatne radove na zračnoj luci Dubrovnik (imaju anex ugovora)
– opremaju tunel Pećine na cesti D-404
– grade novi pogon DIV-a iz Knina ( 6 proizvodnih hala)

Malo ili ništa posla a prijave dobit od preko 36 mil. kn za 3Q/2010? Svaka im čast. Što li će tek biti
kada poslovi krenu?

kolega uopće ovdje sve to ne treba nabrajati jer svi znamo da dlkv ima poslova kao u prići, ovakvi dolaze sa svojom postovima iz drugih razloga.kad dlkv dobije posao uvijek imaju razlog da to baš i nije dobro.
PRESMIJEŠNO….

[/quote]



Tko ono od forumaša ima uzrečicu: Izvještaje čitaj, seljaka pitaj!
Pričao sam ovih dana sa nekim ljudima iz DLKV. Stvar je puno gora nego sam mislio.
Osim ovog "internacionalnog" odjela koji radi kako-tako, dobiva poslove u međunarodnoj konkurenciji (ali pitanje kakva će tu biti konačna profitabilnost), ostali dijelovi firme su u gadnom sosu. Previše zaposlenih (preko 2100, a ne može ih se otpustiti jer su "rođaci" i "kumovi"), visoke plaće koje troše puno para a nije ih lako zaraditi, malo ili ništa posla, nakupovalo se firmi po RH i BIH, a sad se ne zna što s njima…
Nije dobro, nije dobro….

Plaće su srezane još u proljeće za čak 40%. Inače već dvije godine postoji zabrana novog zapošljavanja
[/quote]

Plaće su srezane na proljeće 10%! To govorim iz osobnog iskustva.

poozDRAV LJUDI,,KO STO SAM REKAO NEKI DAN,,IMAM VISKA LOVE,,—-I SAD JEL UČ U DLK ILI JOS CEKAT,,,,KUPOVO SAM I PO 1000,00 ,,PRADAVAT NEMISLIM NIKAD ONO—-EH SAD——


poozDRAV LJUDI,,KO STO SAM REKAO NEKI DAN,,IMAM VISKA LOVE,,—-I SAD JEL UČ U DLK ILI JOS CEKAT,,,,KUPOVO SAM I PO 1000,00 ,,PRADAVAT NEMISLIM NIKAD ONO—-EH SAD——

moj savjet je: pričekati jači pad….a sve miriše da će ga biti

New Report

Close