DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ništa iz ovog ako se fondovi ne uključe u igru i počnu kupovati….

Kakve veze imaju naši truli i inertni fondovi kada na WSE počne šoping. Ovdje će se raditi samo arbitraža jer za drugo nisu sposobni.

http://www.dalekovod.hr/EasyEdit/UserFiles/pdf/uvrstenje-redovnih-dionica-dalekovod-na-sluzbeno-trziste-zagrebacke-burze.pdf

Ovo sam stavio samo kao podsjetnik što je Dalekovod predstavio domaćim investitorima prilikom
uvrštenja u službeno tržište ZSE. Ima tu dosta zanimljivih stvari, a dosta se pojavilo i novih od onda,
kao npr.:

1) Napravili su jednu vjetroelektranu, sada rade drugu, a najavili su i dodatna ulaganja u vjetrolektrane od cca 200 mil. eur-a čim za to dobiju potrebite dozvole. S obzirom na ovu tragediju u Japanu, obnovljivi izvori energije i tvrke koje se time bave još su više dobile na značaju.

2) http://www.energetika-net.com/vijesti/7974

U cijeloj EU idu velika ulaganja u dalekovode, a Dalekovod tu može ponuditi "ključ u ruke".

3) http://www.landisgyr.com/hr/sc/pub/o_nama.cfm

http://www.landisgyr.com/hr/sc/pub/novosti.cfm?news_ID=3166

Europski parlament postigao je dogovor o EU energetskom paketu, najavljujući da će svako kućanstvo diljem EU-a morati biti opremljeno pametnim brojilima do 2022. godine. Pored toga, Parlament je čuo prvo čitanje direktive Energy Efficiency of Buildings Directive (EPBD) (Energetska efikasnost zgrada) te glasao za daljnje ubrzavanje primjene pametnog brojila zahtijevajući da sve nove zgrade i one koje se renoviraju moraju biti opremljene pametnim brojilima

http://www.dalekovod.hr/EasyEdit/UserFiles/u-medijima/business.hr-28072009.pdf

Dalekovod EMU d.o.o.
43. ulica broj 36
HR-20270 Vela Luka

Definitivno imaju što ponuditi.

I kaj sad, moramo u Poljsku ići prodavati dionice? Radije ih sutra iskrcam po bidu pošto poto. [wink]


Molio bih Bakicu za komentar današnjih vijesti,ili je ovo još jedna patka, zavjera i slično

…zanimljivo,koliko je meni poznato u poslovnom smislu kod Dalekovoda se ništa spektakularno ne dešava,dapače,na osnovu prethodnih vijesti možemo očekivati samo još lošije i tromjesečno izviješće…

…činjenica da će predstavnici Dalekovoda"održati više sastanaka s institucionalnim ulagateljima – predstavnicima poljskih mirovinskih i otvorenih investicijskih fondova u sklopu ING-ove investitorske konferencije „East meats West“,mene ne uzbuđuje toliko koliko i vas…

…ljudi došli na seminar i pijuckaju piće uz čašicu razgovara i škicaju zgodne Poljakinje…

…zar je to razlog da bi se dionica morala vinuti u neke visine,ta hajte molim vas…

…a ova Dalekovodova uprava je i inače poznata da plasira minorne vijesti u trenutku kad se treba saopćiti kakova loša…

[rolleyes]

Biti će posla i u plinskom biznisu

http://www.poslovni.hr/vijesti/plinacro-i-bhgas-potpisali-pismo-namjere-o-pripremi-projekata-interkonekcija-176795.aspx

Kako se dalje dodaje, potpisivanjem Pisma namjere potvrđena je i spremnost obje kompanije za nastavak pripreme projekata povezivanja hrvatskog i bh. plinskoga transportnog sustava, i to izgradnjom interkonekcijskih plinovoda na tri koridora. Riječ je o pravcima Lička Jesenica–Tržac, zatim Ploče–Čapljina–Mostar–Konjic–Sarajevo, odnosno Zagvozd–Imotski–Posušje–Tomislavgrad–Šuica–Kupres–Bugojno–Travnik te Slobodnica–Bosanski Brod–Zenica. [/u]

___________________

Inače ovo je iz Slobodne Dalmacije od jučer izjava Luke Miličića, na temu "slučaj Živković", pa kako
do sada nitko to nije prokomentirao evo da vas podsjetim:

"…Ništa riječitiji od Živkovića u komentiranju cijelog slučaja nije bio ni Miličić.
Trenutno sam u Beogradu i ne mogu reći ništa. Javite se sutra – poručio je uljudno Miličić kada smo ga nazvali na mobitel…"

Što mislite što je Luka radio u Beogradu?

[wink]



Ništa iz ovog ako se fondovi ne uključe u igru i počnu kupovati….

Kakve veze imaju naši truli i inertni fondovi kada na WSE počne šoping. Ovdje će se raditi samo arbitraža jer za drugo nisu sposobni.
[/quote]

nije im dlkv vrijedio ni kad je bio na 220
šta dalje imamo pričat o tim likovima iz zemlje čudesa
čekaju da dođe na 500 kn e onda će već počet razmišljat o ulasku [pray] [lol]
ina nije valjala na 1500 ali na 4000 je super prilika
tako se to radi sa tuđim novcima u ovoj državi [cool]
i zato čim prije bilo kuda, van ove žabokrečine od burze

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

BAKICAAA slažem se sa vama. Vjerovatno netko treba iskrcat veću količinu jer tromjesečno nije dobro pa ga vinuo. Bumo vidli sutra 🙂

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Svaki odmak od ove učmale bare koja se zove ZSE je veliki plus. Siguran sam da će se ubzo saznati prava vrijednost dalekovoda, jer više neće biti ovisan o ovoj žabokrečini od burze. Fer cijena je svakao iznad 500 kn ma što mi mislili o tome, iako se potajno nadam da će se kretati oko 100 eur radi lakše računice.

Ne želim komentirati navedene cijene ali mi se svakako sviđa ovaj način razmišljanja.
A kolegama koji još uvijek trpaju Dalekovod u građevinare poput Ingre treba ponovo naznačiti da se radi o Joint Stock Company for engineering, manufacturing and construction. Debela je to razlika za firmu koja svoju budućnost umjesto crkavanja u domovini počinje uspješno intezivno širiti na strana tržišta.

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana


BAKICAAA slažem se sa vama. Vjerovatno netko treba iskrcat veću količinu jer tromjesečno nije dobro pa ga vinuo. Bumo vidli sutra 🙂

upravo tako, nisu imali kome prodavati dionice DLKV, pa su opet lansirali priču o varšavi da navuku naivne ulagače….tko da će zbog toga dionica vrijediti više??? pa INA i HT izlistane su u Londonu koji je puno jači od Varšave, pa zbog toga te dionice nisu narasle niti 1%, dapače cijene tih dionica na našoj burzi uglavnom su više nego vani [bye]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

Bilo kako bilo danas je bilo dobro biti vlasnik dlkv-r-a dok sve pada a on se ne da – kao dalekovod! [smiley]

@ čekić & bakicaaaa & gekko

Ljubomorni ste što se niste ukrcali, pa kvarite dobar druk.
Sram vas bilo. [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Hugo, nije se bio problem ukrcati, kad je vijest izašla, cijena je bila na 250-255 kn, tako da je vremena bilo tko je želio ući. Ja sam također odlučio ne ulaziti jer mi ovo djeluje kao još jedna navlakuša da se netko iz krugova bliskih upravi – iskrca.
Ne kažem da cijena možda neće i na 270 kn, ali kad počne iskrcaj, cijena će opet nazad na 240-250 kn.
Osim toga, samo izlistivanje u Varšavi ne mijenja fundamentalno ništa za DLKV niti jamči rast cijene dionice što se vidjelo na primjerima INE i HT-a koji kad su rasli, rasli su uglavnom na ZSE, a vani su ih samo pratili cijenom, rijetko je bilo obrnuto.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

koliko vidim puno oprečnih mišljenja što je prava istina znat ćemo za par dana
do tada strpljenje

Nekako mi se čini da će se ponovo zavrtjeti krug – tko zadnji magarac.
Jednostavno, bilo je prodano previše lažnjaka u posljednje vrijeme gdje su mali dioničari bili ostriženi.
Za vratiti povjerenje treba nešto više od najava.

Nemam DLKV – izašao sam kada se vidjelo da prodaje čovjek iz uprave.
Kasnije sam se nešto sitno poigrao i sada sam out.

Nisam zlonamjeran, želim Dalekovodu što više poslova kao i svakoj našoj tvrtki.


Nekako mi se čini da će se ponovo zavrtjeti krug – tko zadnji magarac.
Jednostavno, bilo je prodano previše lažnjaka u posljednje vrijeme gdje su mali dioničari bili ostriženi.
Za vratiti povjerenje treba nešto više od najava.

Nemam DLKV – izašao sam kada se vidjelo da prodaje čovjek iz uprave.
Kasnije sam se nešto sitno poigrao i sada sam out.

Nisam zlonamjeran, želim Dalekovodu što više poslova kao i svakoj našoj tvrtki.

Moguće ali ako i je krug – on tek počinje!

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close