DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 14:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
6.938
2,902
2,40
2,42
-1,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo je bila i ostala igračka za fondove i njihove manipulacije. A vlasnici fondova su strane banke kojima nije u cilju da jačaju domaće gospodarstvo nego gospodarstva zemalja koje su njihovi vlasnici, Italija, Austrija, Njemačka. I zato nam i jest ovako u HR. Fondovi su obični strani slugani koji razaraju domaće gospodarstvo. U Ingri ih više nema pa zato cijena slobodno i raste bez njihovog istresanja i manipuliranja.

Rezultat je takav zbog 1.kvartala.

PILAPILA, 30.07.2020. u 10:52

Poslovni prihodi Grupe iznose 601,4 milijuna kuna i veći su za 8 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. EBITDA na razini grupe iznosi 32 milijuna kuna, što predstavlja rast od 22,7 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Poslovni prihodi Društva iznose 489 milijuna kuna i veći su za 18 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. EBITDA na razini Društva iznosi 39,2 milijuna kuna, što predstavlja rast od 20,5 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Operativna dobit (EBIT) je u izvještajnom razdoblju snažno porasla pa je tako kod Grupe iznosila 15,7 milijuna kuna,a kod Društva 25,4 milijuna kuna. Takvo ostvarenje predstavlja rast od 24,7 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godinena razini Grupe

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

amarananab, 30.07.2020. u 11:33

Ovo je bila i ostala igračka za fondove i njihove manipulacije. A vlasnici fondova su strane banke kojima nije u cilju da jačaju domaće gospodarstvo nego gospodarstva zemalja koje su njihovi vlasnici, Italija, Austrija, Njemačka. I zato nam i jest ovako u HR. Fondovi su obični strani slugani koji razaraju domaće gospodarstvo. U Ingri ih više nema pa zato cijena slobodno i raste bez njihovog istresanja i manipuliranja.

Slažem se sa tim da su fondovi strani slugani.

Budući da su im tu igru i igralište posložili i omogućili oni koje sami biramo na demokratskim izborima, znači da je to zapravo, indirektno….naš izbor.

A da su to sve naše banke i naši ljudi…vjerujem da bi bili još gori nego ovi strani…to je problem.

Strane banke pljačaju polako i sa mjerom, naše su npr. mene oderale 90-tih, prije privatizacije, bez mjere, divljački, sa eks  na stamb. kredit od 12%…kao ni jedna strana nikad do sad.

da očekivao sam i više jer je bilo puno promjena u menadžmentu pa nadalje očekujm dosta bolja poslovanja u budućem razdoblju xxx pozz

amarananab, 30.07.2020. u 11:20

I opet Dalekovod proizvodnja narušava cijelu sliku poslovanja. Stalno vuku neke minuse . Treba se i tog riješiti jer to je očito uteg društva.

Kakve veze ima kada je na burzi Dalekovod d.d.  a ne Dalekovod Grupa?

Fondovi sa prodajom svojih fondovskih DLKV-R-A dionica usporavaju njihov cjenovni rast. I tako puzajućim cjenovnim rastom dolazi se u konačnici do cijene koju će, pred kraj priče, biti teško korigirati naniže, a teško ih je i tokom takvog njihova rasta značajno cjenovno spuštati.

Pogledaj graf za period od 30.04.20.20 pa do danas. Pogledaj taj cjenovni rast sa malim usputnim cjenovnim korekcijama. Na kraju 2020. godine do koje cijene će nas dovesti  takav način trgovanja? Ja nemam pojma, nek’ svatko za sebe izračuna ili pretpostavi. Pa, temeljem toga kupi ili proda.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

https://www.seebiz.eu/tvrtke/odlicni-polugodisnji-rezultati-dalekovoda/238052/

Rezultati su takvi zbog 1.kvartala, 2. nije baš bio sjajan.

Koja razlika?

Kolega Forumas,

utoliko bolje jer mozete samo zamisliti sto ce biti kada ne bude korone i kada se Proizvodnja, koja je podijeljena u dvije samostalne divizije te je placena otpremnina za 50 i nesto ljudi, dotjera u red glede profitabilnosti.

Definitivno sam jako zadovoljan s putem kamo ide ova prica. Jako se stopa dionica od onih naravno kojima je u interesu da se na ovim razinama nakracaju ali ide sve teze a o tome govori i milijunski promet. Sve je bilo poskidano s aska.

u ovoj bari od zse mislim da je dlkv jedna lijepa priča.Dno je dotaknuto i mislim da ce turistički sektor koji je vlada godinama zamjeniti ovaj sektor ali nažalost samo ko preživi ,dlkv je na dobrom putu oporavka.

E sad počeo i AZ profit prodavati. Stvarno treba ove fondove ispratiti jednom zauvijek s tržišta i zabraniti im ulaganje u domaće dionice jer ga uništavaju.

amarananab, 31.07.2020. u 09:48

E sad počeo i AZ profit prodavati. Stvarno treba ove fondove ispratiti jednom zauvijek s tržišta i zabraniti im ulaganje u domaće dionice jer ga uništavaju.

Kolega, AZ profit na dan  01.07. imali 394 988 dionica, isti broj kao i 29.07… sorry ali ne prodaju.

A ako se udluce, nije problem uopce, dapace. Sjetite se kako je PBZ CO OIF laganini pao s 944 271 na 312 528 (znaci preko 600000 kom) dok si rekao keks…stoga neka mirovinci samo se igraju jer snaga tzv. malih uopce nije zanemariva, pogotovo na ovim razinama ce ponudjene dionnice biti zbrisane brzo…

Ide moj ljubljeni dlkv kao sjajna kometa u samo nebo!

lp

Ja mislim da se prodajom prvo vijetroelektrane, a sada i cinčaone samo krpaju rupe u tekućoj likvidnosti. Tko normalan prodaje vijetroelektrane kada su one proizvođači novca, o cinčaoni kao o sastavnom djelu čeličnih konstrukcija da se i ne priča. To da će Česi cinčati jeftinije nego sami sebi objesiti mačku o rep…

 

New Report

Close