DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 02:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
394.943
163,894
2,48
2,58
7,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Onda meni nije jasno tko prodaje ovako jeftino..a i sumnjam u neki rast ako dobe posao..al zato se kladim u pad dodatni ako ne pobjede na natjecaju
Luda kuca 😉

Institucionalni ulagači su napustili tržište, odnosno miruju pa otuda tolika nelikvidnost i fušeraj na tržištu. Tržište je trenutno prepušteno majstorima mešetarima!

@ noiz

ja mislim da će cijena past neovisno o (ne)dobivanju posla..
ako dobiju posao past će cijena zato što su dobili posao, a ako ga ne dobiju cijena ce past zato što nisu dobili posao!!

Imam recept za dalekovod!!
Nekaza predsjednika uprave stave predsjednika uprave ddjh-a, jer tamo dionice rastu u skladu s brojem gospodinovih letova na bliski istok, samo u slučaju dalekovoda bi trebao letjeti prema njemačkoj i skandinaviji!!

Pošto sam ja neznalica, molim znalce da daju svoje mišljenje o mom prijedlogu, hvala

Pa da je to tako nitko nebi kupovao ovu dionicu..kad ce svejedno pasti
Ja kuzim da je vecina oprezna al da dobe posao a dionica padne sa svim tim sto bi kumulativno imali ugovorenih skoro 400 milijuna eura posla u narednim godinama
Stvarno najbolja investicija trenutno je bit 100% u kesu 😉

@ bananarama

zato ne treba pratiti trgovanje iz dana u dan..
ja se osobno ne veselim trenutnim rastovima, niti plačem zbog pada na npr. 15 kuna.. čekat cu par godina, vjerujem u dugoročnu perspektivu zato me dnevne, tjedne oscilacije na zanimaju baš previše (ali da nije smješno što se događa neko vrijeme, je..)

@noiz – ključna riječ su ugovoreni..ako je netko spreman platiti 400 milijuna eura, a ja nisam sposoban izvući niti milijun eura iz toga, djabe mi trud..da se razumijemo, još uvijek i držim nešto sitno DLKV, ali kao što sam rekao, nisu ovo sličice pa da skupljam dupliće samo zato jer cijena pada..svaki ugovoreni posao je samo potencijal dok se ne završi i ne podvuče crta, a crta nije podvučena niti na jednom ugovorenom..dakle, želim to vidjeti u kvartalnom izvješću..dok se ti poslovi ne počnu pretakati u izvještaje, na milost i nemilost smo fondova koji se iskrcavaju šakom i kapom na svaku priliku i kad su objavljeni oni najeksplozivniji poslovi, pritisli su cijenu toliko jako da rast u odgovor na 200milijuna eura nije bio niti 20%..i to treba uzeti u obzir kada pričamo o ovoj dionici, a ne samo svijetlu budućnost i novo vodstvo, ima tu kostura u ormaru..

Ja to razumijem..i da su male marze pa i da ce biti valjda nepredvidivi troskovi pa i da imaju velike dugove al da zar na ovih 400 milijuna nece izvuc 10% ciste dobiti to ne vjerujem
Jest da su to ugovori na 2-3 godine ali skupit ce ih se jos..i da nitko ne vidi potencijal i da firma treba vise vrijedit
Kazes da smo na milost i nemilost fondova..pa ja bi razumio da kupuju pa da pritiscu cijenu..al oni prodaju jeftino a mogli bi bez problema skuplje
Jos ce se dodatno oni ove dane iskrcavat zbog adrisa i dividende

prodaju jeftino, a mogli bi bez problema skuplje..ako si platio dionicu 10kn i prodaješ ju po 18kn, to je 80%, a ne jeftino, a količine koje fondovi imaju mali igrači teško mogu progutati, tako da, ne, baš i nemogu skuplje dok dalekovod ne objavi posao, a onda mali počnu grist, a fondovi i veće ribe ih nahrane i još povrh, a cijena pada..kažem, dok se ti poslovi ne pretoče u izvješće, možemo mi u krug raspravljat hoće li oni izvući 10% ili 1%..a ugovori na 2-3 godine su upravo to, dugoročna perspektiva, a ne igra svatko na dugoročno(tj srednjoročno)..neka suma novca u DLKV za par godina može postati lijepo veća suma novca, ali ima i drugih riba u moru..

@bananarama
prošlo je vrijeme lijepe “njihove” gdje su nakupili 3mlrd. duga

Ako dobiju novi posao dionica će pasti jer eto rade s malom marzom, ako ne dobiju novi posao onda će dionica pasti jer firma ništa ne radi

…dlkv se već prekapacitirao poslovima u norveškoj i finskoj i tehnički, teško da se može prihvatiti bilo kakvog “novog” posla jer jednostavno nema kadra i opreme niti za finsku a ovaj natječaj u konzorciju sa zg.montažom, ako će politika odlučivati,sumnjam da će dobiti, upravo zbog čovića i njegovih kombinacija

što se tiće vrijednosti dionice, ona je sasvim Ok s obzirom na psn, dugove, dokap po 10 kn, izlazak fondova te kiselo i plitko tržište…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


…dlkv se već prekapacitirao poslovima u norveškoj i finskoj i tehnički, teško da se može prihvatiti bilo kakvog "novog" posla

Znači to što je tako brzo (ugovor za ugovorom) ugovorio poslove za dvije godine je loša stvar???!!!
Vjerojatno bi bilo puno bolje za dionicu da je knjiga narudžbi prazna i da se posao nalazi tek na završetku onog prethodnog?

Pa ne može DLKV raditi svaki posao koji postoji u RH ili u svijetu.

Ovo je jedina dionica gdje je problem za dionicu u višku poslova.[emo_smijeh]

New Report

Close