DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 12.05.2024. u 15:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dalekovod grupa u prvom polugodištu s 30 milijuna kuna neto dobiti

Vjetroelektrane su u prvom knjizene.


Vjetroelektrane su u prvom knjizene.

Čovjek iznese istinitu činjenicu (nek svatko pogleda izvješće) i vi mu lupate minuse??
Pa kakvi ljudi ovdje komentiraju i prate forum.
Komu je u cilju da sve propadne i zašto se ne možete veseliti kada nešto krene na bolje? Ako dlkovodu krene na bolje stotine radnika jednog dana nece ostati bez posla, država tkđ ima koristi kao i cijela zajednica..
Pa ja bih najsretniji bio kad bi crobex bio na 2500 iako imam samo par dionica u portfelju.

Mislim da svi moramo biti realniji i prenositi koliko toliko realno stanje na hrv tržištu kapitala, a pogotovo dugogodišnji korisnici ovog foruma koji imaju puno više iskustva i “utakmica u nogama”.

U nadi za bolje sutra, ln svima

P.s. sad sam pročitao i komentar kolege Parica jer od “ljutnje” nisam ni stigao pročitati njegovo mišljenje o svemu.. svaka čast kolega.. i kolegici amarananab ste “poklapali” bzvz i neargumentirano

Da nevjerojatna stvar.
Ako vec ljudi ulazu novac onda bi trebali znati neke osnove racunovodstva.
Ili je ovdje u pitanju tipičma inercija.

Sam Q2 je bio dobar, ali smatram da je to kratkog daha. Problem je strukturalni i onda se tijekom jedne godine pojave kvartalne rupe koje se krpaju prodajom imovine. Kako više nemaju što za prodati, brzo će opet doći do velikih problema.
Hitno se moraju povući radikalni potezi koji će promijeniti način poslovanja, a to, po meni, može napraviti samo “pravi” vlasnik, a trenutni to sigurno nije.

@starigrac
Kolega, to su vaše pretpostavke, a postovi s pretpostavkama ovdje prolaze samo od zaštićenih pojedinaca čini se. Pričekajmo FI za Q3 pa tada komentirajmo. Puno je posla ugovoreno. Vidjet ćemo. Možda ova dionica nakon nekog vremena postane najbolja udavača. Naravno, u tom slučaju opet će kao i mnogo puta do sad najviše profitirati oni koji ne vidješe, a vjeruju.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

@maratonac
Izaslo je izvjesce za q2…q1 je vec prozvakan i poprilicno je utjecao na cijenu…i ne bi treba biti predmet rasprave (mozete isto tako komentirat i npr. GFI iz 2008).
U Q2 je DLKV rasturio, ima dobit od 18 mil, EBITDA-u oko 33 mil kune, pozitivan CF iz poslovnih aktivnosti, rast bruto marze (veci posl. prihodi, a manji mat. troskovi; Bravo!!!), pozitivan radni kapital uz trend poboljsanja (brzi pad KO od KI)…uglavnom odlicno izvjesce, problem je sezonalnost i sumnja u kontinuitet ovakvog poslovanja…

Nemam ni jednu dionicu DLKV jer mislim da je ovo jednokratni bljesak, ali q2 je zaista odlican…

Rastimo zajedno...

Njihove kvartalne rupe nisu pretpostavke nego činjenice. Također i socijalističko upravljanje u kojem manageri dobivaju bonuse po vrijednosti ugovorenih poslova ne po dobiti u tim poslovima, u kojem uhljebu ne možeš dati otkaz i sl.
Slažem se, pretpostavka jest da će tako biti i u buduće, ukoliko se ne promijeni vlasnik pa time i vođenje firme.
Koja, usput rečeno, ima veliki potencijal, ali ovako ostaje samo na potencijalu.

Stavka “Ostali fin. prihodi” je književna u 1Q, u 2Q nema jedokratnih stavki. Razlog dobrog rezultata je rast operativne marže. Ajmo ne laprdati nego reći da je nešto dobro ako je stvarno dobro.
PS: ako su iskazali troškove realno, onda je ovo fantastičan kvartal. Samo dalje ovako!


Njihove kvartalne rupe nisu pretpostavke nego činjenice. Također i socijalističko upravljanje u kojem manageri dobivaju bonuse po vrijednosti ugovorenih poslova ne po dobiti u tim poslovima, u kojem uhljebu ne možeš dati otkaz i sl.
Slažem se, pretpostavka jest da će tako biti i u buduće, ukoliko se ne promijeni vlasnik pa time i vođenje firme.
Koja, usput rečeno, ima veliki potencijal, ali ovako ostaje samo na potencijalu.

Misliš netko kao Gljadelkin?
To su naši “pravi” vlasnici, oni koje čekamo.
Isti kao i nadzor burze, one na kojoj ulažemo.
Jedva čekam njihov dolazak!
Pa da uložim u DLKV i da opet dođem u situaciju da ne znam koliko imam (HDEL npr.). Ili da znam da nemam ništa (VDKT npr.).
Živili naši “pravi” vlasnici, posebno investitori u građjevinu i industriju (točnije u ono što je preostalo)!
Ali, daleko im (moja) kuća…


Pa da ima razloga za rast zbog izvještaja, i nema.

Molim pojašnjenje napisanog. Hvala.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Žilav je DLKV, mora se priznat.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



Njihove kvartalne rupe nisu pretpostavke nego činjenice. Također i socijalističko upravljanje u kojem manageri dobivaju bonuse po vrijednosti ugovorenih poslova ne po dobiti u tim poslovima, u kojem uhljebu ne možeš dati otkaz i sl.
Slažem se, pretpostavka jest da će tako biti i u buduće, ukoliko se ne promijeni vlasnik pa time i vođenje firme.
Koja, usput rečeno, ima veliki potencijal, ali ovako ostaje samo na potencijalu.

Misliš netko kao Gljadelkin?
To su naši "pravi" vlasnici, oni koje čekamo.
Isti kao i nadzor burze, one na kojoj ulažemo.
Jedva čekam njihov dolazak!
Pa da uložim u DLKV i da opet dođem u situaciju da ne znam koliko imam (HDEL npr.). Ili da znam da nemam ništa (VDKT npr.).
Živili naši "pravi" vlasnici, posebno investitori u građjevinu i industriju (točnije u ono što je preostalo)!
Ali, daleko im (moja) kuća…
[/quote]

Mislio sam na Norvežane a ne na mafiju (našu i/ili stranu)

Ovdje opet rasprodaja, što se događa?

Prodaje se DLKV i kupuje PTKM…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Pripetavanje na bidu i asku, tko je jači?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close