DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na Uljaniku (BV -681,76) i Optimi (BV 0,14) je prava vrijednost
za novac, a vidim da svi tamo ulažete…Dalekovod je u problemima,
to se svi slažemo, ali zamijenili su Upravu, NO i rade na refinanciranju
duga. Možda i vrijedi 5kn trenutno, ali ako uspiju dignuti firmu za par
godina vrijedit će puno više, a mi kupujemo budućnost, zar ne?

Vratili su pola duga iz PSN-a, to ste zaboravili
Uskoro će izaći iz PSN-a kada/ako refinanciraju dug
Prodali su Vjetroelektrane za 115 mil.kn i time izbjegli kaznu od 7.5 mil. kn
Tržišna kapitalizacija na 5 kn je 120 mil.kn, a na 4 kn je 96 mil.kn…Nije vam to premalo?
MILIJARDA kuna prihoda – pa da malo srežu troškove i izbace uhljebe bilježit će plus
Restrukturiraju proizvodnju
Dobili su nove poslove


Parica, nije namjerno, nemam nikakav interes u kupovini dionice DLKV tako skoro. Da, Grupa ima nešto veći BV od DD-a.
Svejedno je još uvijek debelo precijenjena i pitanje je kad i kako će početi poslovati s dobiti, što je najvažnije u ovom trenutku.
Da se mene pita, ljudi koji su tako brutalno lažirali FI i zadnjih 5 godina i tako svjesno dovodili investitore u zabludu bi trebali godinama trunuti po zatvorima. Nema opravdanja!!!

Točno si isto napisao i prije mjesec dana kada te Parica upozorio da postaš krivi BV. ccc


Na Uljaniku (BV -681,76) i Optimi (BV 0,14) je prava vrijednost
za novac, a vidim da svi tamo ulažete…Dalekovod je u problemima,
to se svi slažemo, ali zamijenili su Upravu, NO i rade na refinanciranju
duga. Možda i vrijedi 5kn trenutno, ali ako uspiju dignuti firmu za par
godina vrijedit će puno više, a mi kupujemo budućnost, zar ne?

Vratili su pola duga iz PSN-a, to ste zaboravili
Uskoro će izaći iz PSN-a kada/ako refinanciraju dug
Prodali su Vjetroelektrane za 115 mil.kn i time izbjegli kaznu od 7.5 mil. kn
Tržišna kapitalizacija na 5 kn je 120 mil.kn, a na 4 kn je 96 mil.kn…Nije vam to premalo?
MILIJARDA kuna prihoda – pa da malo srežu troškove i izbace uhljebe bilježit će plus
Restrukturiraju proizvodnju
Dobili su nove poslove


Sve stoji, ali zaboravili ste da ovdje drma drzava, tako da ce pravo restrukturiranje, koje je nephodno, biti provedeno tek u stecajnom postupku, kad se svaka lipa iscijedi.
Nazalost tako nasa drzava restrukturira (vidi DDJH, PTKM, ULJN, KSST…).
Nadam se da grijesim i da ce DLKV biti pocetak promijena u drzavnom upravljanju…p

Rastimo zajedno...

O čemu se tu sve govori??
Pa firma će vrlo brzo početi generirati dobit s obzirom na potencijal svoje branše i reference koje ima.
Sad više neće imati problema s likvidnosti nakon prodaje VE i to će biti veliki vjetar u leđa za dobivanje novih poslova.

Kolega forumas., vi ste prilično racionalni u svojim komentarima.
Ekipa sa Optime se povampirila i sada zvjeraju nove žrtve za izazivanje
panike, te poslije pump and dump. Nažalost, to im je već 2-3 puta prošlo
na Dalekovodu zbog loših prošlogodišnjih rezultata i općenito preplašenih
ulagača nakon stečaja Agrokora i Uljanika. Našli su nišu za kratkoročnu
zaradu, ali logika mi kaže: ako fondovi skupljaju ovu dionicu, a oni redovito idu
na skupštine i imaju sigurno više informacija od nas burek investitora, onda
ste vi vjerojatno u pravu da će godina u najmanju ruku biti bolja nego prošla,
ali konačan rezultat ćemo vidjeti na kraju godine kada se sve skupa zbroji.

Kolega forumas

Kako to mislite da ce vrlo brzo poceti generirati dobit s obzirom na potencijal branse?
Pa zasto to onda nisu generirali dobit zadnjih 10 godina ili zadnjih 5 godina (nakon ulaska fonda)?
Ovdje je stvoren veliki minus na racunu, a prelazi se preko toga da su ranija godisnja izvjesca bila u plusu. To bi znacilo da je ovaj minus nastao u zadnjih pola godine? U to nitko ne vjeruje.
Za uspjesno poslovanje firme su nuzni kvalitetni radnici, inzenjeri, menadzeri.
Nuzno je pametno biranje poslova i ugovaranje s profitom (profit nakon odradjenog posla).
Takodjer je nuzno da u Hrvatskoj konacno pocnu dobivati poslove jer trenutno je to mizerija (utjecaj ima i poslovna klima u Hrvatskoj zadnjih par godina.
Netko napise u izvjestaju da ima novu Upravu i da ide prema restrukturiranju, refinanciranju i to bi trebalo biti to?
Znate i sami koliko se ovdje Uprava promijenilo.
One prave promjene nitko ne zeli provesti.

Kolega MarkBaum

Ne znam da li ste pratili ili pratite ulaganja fondova, ali ta njihova ulaganja uzmite s velikom dozom rezerve.
Fondovi su kupovali dionice Dalekovoda po cca 250 kn, napravili dubinska snimanja.
Nedugo nakon toga sd desio kolaps, dokapitalizacija za koju su glasali ti isti fondovi i cijena dionice 10 kn.
Takvo ulaganje napravi bilo koji clan ovog foruma i vjerojatno zaradi vise novca od fondova.

/quote]
Sve stoji, ali zaboravili ste da ovdje drma drzava, tako da ce pravo restrukturiranje, koje je nephodno, biti provedeno tek u stecajnom postupku, kad se svaka lipa iscijedi.
Nazalost tako nasa drzava restrukturira (vidi DDJH, PTKM, ULJN, KSST…).
Nadam se da grijesim i da ce DLKV biti pocetak promijena u drzavnom upravljanju…p
[/quote]

Itekako se slažem sa navedenim, no na istim navedenim dionicama dalo se itekako zaraditi, naravno zaradili su oni koji su se specijalizirali za zaradu na socijalno socijalističko antroploškim dijonicama.

Da, naspram Uljanika Dalekovod je zalogajčić, netko će iscjediti zadnju lipu a radnicima će se ponuditi dvije opcije:

1. odlazak van
2. ustaše, partizani, udbaši, komunisti itd

no, ne zaboravimo da su takve dijonice pa i TODEX i ULJN itekako tumbale cijenom gore dolje do zadnjeg daha. dakle prilike imamo. Ko ribe piloti uz veliku bijelu, ko moruzgva na raku samcu, ko strmorinac trbušan ((Carapud acus) i trp (Holothuria tubulosa) itd.

Koristiti prilike dok ih ima

Pozdrav svima,

kako se u dionice ne ulaže radi njihove prošlosti već budućnosti tako meni budućnost budi nadu u bolje poslovanje ove kompanije, u suprotnom slijedi stečaj jer ne može ovako u nedogled..

Iz prezentacije za investitore vidljivo je da slijedi financijsko restrukturiranje, ujedno splet okolnosti da su neki poslovi počeli tek početkom ove godine, iako su trebali biti započeti u 2018. daju naslutiti kako bi prvi kvartal mogao biti pozitivan.

Treba biti strpljiv. Banke su pune novaca i vjerujem da je svakoj banci u interesu refinancirati nečiji tuđi kredit radi svoje zarade, iako je Dalekovod kompliciraniji zbog sveobuhvatnosti tu će trebati i vremena da se sve pretoči i na sami “papir” no ne sumnjam da će se na kraju i izrealizirati. Idealno bi bilo kada bi i sama banka imala paket dionica kako bi mogla kontrolirati samo poslovanje i tako zaštiti svoju investiciju.

Također, drago mi je da je počelo i s uhićenjima direktora, možda se i sadašnji malo prizemlje jer je došao kraj tomu da država pomaže, a da će isti prolaziti nekažnjeno. Što se tiče nove uprave stječem dojam da nešto i žele napraviti, već je dobrano iscjeđeno što se iscijediti dalo i sada im preostaje samo zapeti i pokušati napraviti nešto.

Imam dionice Dalekovoda, nije nagovor na kupnju niti prodaju. ionako od nas malih ništa ne zavisi..

pozz


Na Uljaniku (BV -681,76) i Optimi (BV 0,14) je prava vrijednost
za novac, a vidim da svi tamo ulažete…Dalekovod je u problemima,
to se svi slažemo, ali zamijenili su Upravu, NO i rade na refinanciranju
duga. Možda i vrijedi 5kn trenutno, ali ako uspiju dignuti firmu za par
godina vrijedit će puno više, a mi kupujemo budućnost, zar ne?

Vratili su pola duga iz PSN-a, to ste zaboravili
Uskoro će izaći iz PSN-a kada/ako refinanciraju dug
Prodali su Vjetroelektrane za 115 mil.kn i time izbjegli kaznu od 7.5 mil. kn
Tržišna kapitalizacija na 5 kn je 120 mil.kn, a na 4 kn je 96 mil.kn…Nije vam to premalo?
MILIJARDA kuna prihoda – pa da malo srežu troškove i izbace uhljebe bilježit će plus
Restrukturiraju proizvodnju
Dobili su nove poslove

potpisujem sve. Naravno da je premalo, treba u vrijednost dionice uključiti i potencijal. Poslova u budućnosti će biti u to nema sumnje kao i da je Dalekovod sposoban stvoriti dobit, Ostaje Proizvodnja koja je očito preskupa u tržišnim uvjetima i vjerojatno ni oni ne znaju što s njom, s jedne strane sudbine radnika s druge da bi se spasilo zdravu firmu nekad treba napraviti i bolne rezove.

I fin za 2018. je navelo velike gubitke zbog štrajka, problema s lošom izvedbom zbog materijala ili čeg već, usklađenje imovine što su ajmo reć izvanredni čimbenici koji su stvorili 100 M minusa.. ukoliko se ne ponove, s 30 posto većim prihodima i manjim rashodima, kao i manjim obvezama po PSN… uz mogućnost i izlaska iz PSN.. ovo bi mogla na kraju biti i lijepa priča 🙂

Kolega bensell

Tako su ljudi (ukljucujuci i mene) kupovali po 10 kn dionice gledajuci u buducnost.
Neki su prodali, drugi trejdaju (vic maheri), a neki drze i dalje dionicu i cekaju nesto.
To nesto je u pravilu nedefinirano. Kad sam bio mladji, onda sam imao simpatije prema nekim firmama, pa bi te dionice imao do smrti i znate da je takvih malih ulagaca bilo puno.
Onda sam prezivio par slomova burzi, pa na silu postao iskusniji ulagac.

Bensell,
Slažem se da firma ima dobar ptencijal,ali(uvijek ono ali),ako ne naprave pravo suštinsko restruktuiranje jednostavno ne može krenuti naprijed.A dok je ovakva vlasnička struktura ne vidim da će to napraviti.

sačekati da ovo dođe na BV pa onda eventualno kupovati…sada kupovati je bacanje para

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


sačekati da ovo dođe na BV pa onda eventualno kupovati…sada kupovati je bacanje para

Ti cekaj, ja sam nedavno podebljao kad je bilo palo i smanjio onu dokapitalizaciju, pasmtr.



sačekati da ovo dođe na BV pa onda eventualno kupovati…sada kupovati je bacanje para

Ti cekaj, ja sam nedavno podebljao kad je bilo palo i smanjio onu dokapitalizaciju, pasmtr.
[/quote]

Ovdje su sve negativne vijesti već uračunate u cijenu, a tome je svjedočio pad
sa 27 na 6 kuna u godinu i nešto dana. Kolega koji je godinu dana drukao za
pad cijene (i još uvijek to radi), nesvjesno je napisao najveću istinu, a to je da
više nema vijesti koja bi nas mogla negativno iznenaditi, tako da će se uz svaku
pozitivnu vijest koja bude dolazila cijena polako oporavljati.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close