DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 16:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
4.718
1,961
2,38
2,44
0,83%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Danas je bila Glavna skupstina drustva i cijena poraste za 11%, zanimljivo u najmanju ruku.

Takodjer je jos zanimljivije da nitko to ovdje nije objavio, a bitna je informacija.

https://www.zse.hr/default.aspx?id=91250

Evo i seebiz i tportal pisu o Dalekovodu i polako dolazi u fokus

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-dalekovod-dobitnik-dana-indeksi-pali/ar-191575/

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/najveci-promet-dionicama-hrvatskog-telekoma-optima-telekom-dobitnik-dana-20190319

Kako je dionica padala od pocetka prosle godine sa 20 kuna, tako ce sada i rasti shodno
rezultatima nove uprave koji ce sigurno doci, pogotovo ako refinanciraju sve obaveze i
izadju iz PSN-a. Veliki investitori poput OTP-a to vec vide, jer je ovo danas kupovao netko
veci, ali siguran sam da je danasnji kupac bio i na GS, a vjerojatno i na kavi prije iste.

Prije dva dana sam gore napisao da ce se lova preliti na Dalekovod, ali vidim samo minuse
na taj post..budite pozdravljeni!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Danas je bila Glavna skupstina drustva i cijena poraste za 11%, zanimljivo u najmanju ruku.

Takodjer je jos zanimljivije da nitko to ovdje nije objavio, a bitna je informacija.

https://www.zse.hr/default.aspx?id=91250

odluke koje su donesene su više formalne naravi …ništa posebno

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ne vrti se svijet oko optime iako tako nekima izgleda. Ja bih rekla da se na skuptini osjetio miris promjene, a možda i nekih neslužbenih informacija jer kvartal završava sljedeći tjedan.
Netko je kupio 50-ak tis dionica ne želeći čekati pomalo na bidu, procjenio je da nema vremena.
To je samo moje mišljenje.

Vidjet ćemo je li to bilo samo navlačenje da se nakupi bid iznad 7, ili je netko baš htio kupiti po višoj cijeni.


Prije dva dana sam gore napisao da ce se lova preliti na Dalekovod, ali vidim samo minuse
na taj post.

Odlično! Ovi koji su to mišljenje ocijenili negativno, to su budući kupci na cijenama iznad 8-9 kn. 🙂

Dragi Zoki, kada si ti stigao kupiti dionice kad stalno pljuješ po dlkv? Ako nsi javio kupnju djetinjasto je odmah prijaviti prodaju. Ispričavam se ako mi je promakla ta važna informacija.

Svi koji misle ovdje zaraditi na nekom sitnom pomaku cijene će na kraju pogubiti lovu. Prodavati Dalekovod prije FI-a za prvi kvartal 2019 vodi samo ka gubitku. Cijena se sruši na malom volumenu a onda se fondovi krcaju do 8 pa opet ruše, pa se opet krcaju. Njih sada pobjediti nemožete jer imaju i više para i više vremena.

@banana
a što ako FI za 1.kvartal OPET bude loše? pa cijena potone ispod 6 kn? što onda?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan
A šta ako dlkv bude izvješće pozitivno,pa cijena ode do 10.
Kod vlena ti je stanje bolje?! Ako uz ovu rasprodaju bude loše izvješće, potonut ce na povijesne razine.

@diokidina
pogledaj BV dalekovoda koji je ispod 6 kn pa onda pričaj o povoljnoj cijeni….
nego, kako tvoj uljanik koji tone kao titanik? nešto si nestao tamo s teme? ;-))

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pa ak im je ta proizvodnja teret nek ode u stečaj i idemo dalje na zdravim temeljima.


Pa ak im je ta proizvodnja teret nek ode u stečaj i idemo dalje na zdravim temeljima.

piše u prezentaciji da ce ove godine proizvodnju restrukturirati



Pa ak im je ta proizvodnja teret nek ode u stečaj i idemo dalje na zdravim temeljima.

piše u prezentaciji da ce ove godine proizvodnju restrukturirati
[/quote]

Ovdje se dogadja preokret u poslovanju i sve vijesti nakon loseg godisnjeg izvjesca govore tome u prilog. Smjena uprave, promjene u NO, GS tijekom koje dionica u jednom trenutku poraste 20%. Sve to nije slucajno i ovdje su sve lose vijesti vec debelo ukalkulirane u cijenu u padu sa 27 na 6 kuna. Trenutna trzisna kapitalizacija je 183 mil. kn., a samo vjetroelektrane su prodali za 115 mil. kn. pri cemu su izbjegli kaznu od 1 mil Eura!!?

U prezentaciji uprave sve lijepo pise koji su daljnji koraci konsolidacije, pa tko stigne moze procitati:

https://www.zse.hr/default.aspx?id=89994

Trenutno imaju potpisane ugovore za ovu godinu od otprike milijardu kuna, a neki tenderi su jos u tijeku, pa ce sigurno jos nesto dobiti.

Nemojmo zaboraviti da je novi PU dosao iz HEP-a u Dalekovod prije najavljenog velikog investicijskog vala u HEP-ovu mrezu.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Naslućuje li se to da će OTP banka refinancirat ovaj dug sa 40 miliona godišnje sve do 2029. godine tako da imaju fiksni trošak na nivou godine i da ne opterećuje poslovanje (Kumulativno onih 328 miliona ostatka duga po PSN)

Da li je potpisan ovaj ugovor u Norveškoj od 45 mil.eura?

New Report

Close