DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 11.05.2024. u 05:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo da izdvojim iz razgovora s direktorom HEP-a planirane projekte HEP-a za 2019:
Plan je do 2021. investirati ukupno šest milijardi kuna. Koji projekti idu sljedeće godine?

– Od projekata koje ćemo započeti iduće godine, izdvojio bih gradnju trafostanice Zamošće, koja je bitna za napajanje budućeg pelješkog mosta, te rekonstrukcije trafostanica Osijek 3 i Prelog. U Dalmaciji bih još izdvojio gradnju dalekovoda Opuzen – Brist te rekonstrukciju dalekovoda Trogir – Marina i Bilice – Vodice. Ustvari, radi se i radit će se po cijeloj Hrvatskoj, u Budimcima, Novskoj, Mikanovcima, Gregovici, Oriovcu…
JL.

sve je to lijepo, samo zaboravljate da stručni KV radnici odlaze iz HR pa tako i iz dalekovoda jer su vani duplo veće plaće nego kod nas. netko je dobro nedavno napisao: nije problem dobiti posao jer ga ima koliko hoćeš, ali sve je veći problem odraditi ga na vrijeme i kvalitetno

sumnjivo je ovo skrivanje FI do zadnjeg trenutka

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

a necete slusati kada pricam….
evo jos jedan u nizu, ode i ovo uskoro na vjecna lovista

i najbolje uprava se ruga, kaze da zeli prodati vjetroelektrane, a ne prodaju ih…tj. znaju kada ih prodaju da su za 9 mjeseci u stecaju…


Izvješće je slabo.
U tom smislu je i trabunjanje o novim tenderima kao nekavom spasu… što pomalo podsjeća na brodogradnju koja stalno navodi broj ugovorenih brodova a ne profitabilnost tih istih brodova.

Ovo je bio moj komentar na drugi kvartal…komentar na treći kvartal -K.A.T.A.S.T.R.O.F.A-
obratite pažnju na novoistu priču o tenderima…

Bas lose ovo je kvartal koji bi trebali imat najbolje pokazatelje zbog vremenskih uvjeta na gradilistima kad mogu radit stalno pogotovo u norveskoj koja im je trenutno najvaznije trziste, sta ce bit tek u 1Q i 4Q kad pola toga stane zbog tih vremenskih uvjeta.

Ignore : renči

Ajme koja pušiona! Brrr, crni oblaci na horizontu
https://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=180

Ignore: KressoM, delux

Realno gledajući izvješće je loše ali cijena dionice je tu gdje je, nije bez razloga. Mislim da je ovakvo izvješće već ukalkulirano u ovu cijenu dionice jer nitko nije očekivao bajno izvješće, bilo je samo pitanje koliki je gubitak. Ono što vidim kao dobro je da su u stanju redovito otplaćivati obveze iz PSN-a i redovno ih otplaćuju. Zbog toga vidimo da se dug konstantno smanjuje i dok je tako ja ne brinem za ovo društvo. U ovoj godini je isplaćena zadnja rata obveze prema dobavljačima i ostaju samo obveze prema fin. institucijama što je itekako manje opterećenje u budućem razdoblju. Smatram da je ovo loša godina za Dalekovod i da će u budućnosti biti bolje.

Uprava bi za ovakve rezultate trebala dobiti pedalu. Da sam ja vlasnik dobili bi kartonsku kutiju da pokupe svoje gluposti sa stola i 5 minuta da se udalje iz kruga firme u pratnji zaštitara. Kao u Americi. Noga u dupe i marš!

Slažem se, jedinica za upravu za ovakvo izvješće!

@zorangutan – Ne kažem da nije ili je, kažem samo da sam ja vlasnik da bi ih najurio u roku keks. Ako mi nisi u stanju zaraditi novac, nisi dorastao zadatku pa adio, naći ću nekog tko može. Nema rasprave.

Gdje je sad ekipa koja je pričala nebuloze o troznamenkastoj cijeni dionice.
Ništa bolje se nije ni moglo očekivati, svi znamo kako to izgleda kad politika postavlja članove uprave i direktore.
Kolak će sad fino pokupiti otpremninu i put pod noge, a nama radnicima ostaje firma u još gorem stanju nego ikad.

Očekivano, izvješće je pokazalo da Dalekovod ne proizvodi novce.
Tako je već dugi niz godina. Prošla godina je završila u plusu zahvaljujući “prodanim pravima Min. financija”. Pitanje je kada i da li će se ista uopće naplatiti.
Tražiti opravdanja u cikličnosti poslovanja, manjem broju tendera itd. je “šamar” onima koji ovu dionicu kupuju ili očekuju zaradu na istoj.
Nažalost, što veći broj poslova bude ugovoren ispada da možemo očekivati samo veći gubitak.
Krivce za rezultat ne treba tražiti u šumi, nego u vlastitom dvorištu, pardon, foteljama.

Još će ovo dugo propadati. Ne nadajte se nekom “strelovitom” oporavku. Cilj je firmu totalno obezvrijediti i onda pokloniti nekome za “šaku kuna”. A> taj će se onda promovirati kao “spasitelj” radnika i proizvodnje.
A to traje. Drugi slučaj Petrokemije, s tim što je Dalekovod u gorem položaju jer nema državu kao nepresušni izvor keša kada zapadne u probleme.

Lijepo sam govorio da nije dobro.
Vrijeđali su me neki da sam navlakač.
Dajte sad ljudima lijepo objasnite kako će cijena do Božića biti “na tri znamenke, a prva nije 1”
I kako je super budućnost jer se sve više struje troši u svijetu, pa je logično da se grade novi dalekovodi.

Da nije žalosno bilo bi smiješno.

Možda bi se nekom hitnom instalacijom male uprave od svjetskog formata stvar dala spasiti, u suprotnom za cca 1-2 godine bojim se da će biti “laku noć svirači…”
Samo moje mišljenje, NHF



@zorangutan
– Ne kažem da nije ili je, kažem samo da sam ja vlasnik da bi ih najurio u roku keks. Ako mi nisi u stanju zaraditi novac, nisi dorastao zadatku pa adio, naći ću nekog tko može. Nema rasprave.

Ovdje i je glavni problem što nitko ne zna tko je vlasnik, na prvu je sve lijepo i Konoslidator ima 60% ali iza te maske nitko ne zna tko i koliko zapravo ima. Pogotovo ne nakon ovog s Agrokorom…

Kakva uprava, odnosno društvo za upravljanje, takvi rezultati… Ovi još nisu u plusu nigdje završili, a postojeca vlasnička struktura im je idealna platforma za nova isisavanje i igranje managera

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close