DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 18:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
4.718
1,961
2,38
2,44
0,83%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliko vidim svi ste potencijalni prodavatelji. Ima li tko ozbiljan kupac. Ako ima eto mu likvidnosti.

Evo podaci o trgovanju iz prošle godine od 25.03.2015. do 31.03.2015.

Datum Prva Zadnja Prosječna Promjena % Promet
31.3.2015 17,47 18,30 18,31 7,02 1.884.545,60
30.3.2015 15,45 17,10 16,61 11,76 991.255,93
27.3.2015 14,22 15,30 15,10 5,52 380.420,20
26.3.2015 14,78 14,50 14,59 3,35 24.444,20

Ovi gore rastovi i prometi su se dogodili prije slijedećeg:
30.03.2015 12:19 – Dalekovod pred potpisom dva velika ugovora u Norveškoj – ispravak
30.03.2015 10:12 – Dalekovod pred potpisom dva velika ugovora u Norveškoj

Obzirom da je danas raslo +6,79%, a nije objavljena nikakva vijest bit će zanimljivo pratiti ovu dionicu slijedećih nekoliko dana obzirom da se očekuje slijedeće:
– objava revidiranih financijskih izvještaja za 2015 godinu
– objava rezultata za 1Q 2016
– očekuje se objava da je potpisan ugovor s HŽ infrastrukturom (isti mora biti potpisan prije 01.svibnja 2016. da bi HŽ mogao povući novac iz EU fondova za projekt željezničke pruge Dugo Selo Križevci.
– potpisom ugovora s HŽ infrastrukturom na 1.236.000.000,00 kn dostavom garancije banke Investitoru se može povući avans u iznosu 10% ugovora što je 123 milijuna kuna čime će se značajno povećati likvidnost i mogućnost avansnih plaćanja za nabavu robe
– prema nacrtu predstečajne nagodbe Dalekovod d.d. treba prodati udio u Vjetroelektranama čime će se ostvariti značajan prihod u vidu dosada amortiziranog dijela vjetroelektrana te eventualno postignute marže kod prodaje projekta, a dodatni benefit će biti postignut kroz smanjenje prezaduženosti u bilanci te postizanje boljeg kreditnog rejtinga

Imajući u vidu da je sveukupno promet na ovoj dionici od početka godine tek mizernih 4,4 milijuna kuna, proizilazi da vlasnici ne daju ovu dionicu za sitan novac te bi jednim malo jačim dnevnim prometom koji bi bio možda i veći od prošle godine od 31.03.2015. u iznosu od 1,8 milijuna kuna ovu dionicu vratio na vrijednost od 18-25 kn i ova dionica bi mogla postići rast veći od Đure Đakovića od prije nekoliko dana.

Uglavnom bit će zanimljivo prije objave izvještaja, a danas je završilo BID/ASK – 60.000,00 / 66.000,00

Nego. gdje je nestao g. Bolinger na ovoj temi? Gornji boll na 12,20kn, donji na 7,313kn ???

treba biti pošten , kolega je još u igri, još nismo dotaknuli ovih 12,20 . ali ako probije, promašio je cijelu loptu… 🙂

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

jučer su kupnje/prodaje u jednom trenutku bile: 72000 / 67000
do prije neki dan su bile uglavnom: 15000 / 80ak 000

što se tiče kolege koji je ušao prosječno na 45 on će jednom zaraditi samo 100tinjak posto kad cijena dlkv bude 100tinajk kuna (nije da mu vadim mast, ali ja ću tada zaraditi oko 450 posto).

ako će išta hdz-ova vlada raditi, mislim da bi mogli biti ozbiljniji u privlačenju sredstava iz europskih fondova- naći će se tu nešto posla i za dlkv.. (čak i bez toga vjerujem u dlkv sposobnost dogovoaranja poslova na ino tržištu).

uglavnom vjerujem u ozbiljan rast ove dionice, posebno u dužem roku..
kome nije, rekli bi dubrovčani preša, neka ne prodaje, a pogotovo ne na ovim smiješnim razinama

jasno je da moj stav ne može biti niti malo objektivan, stoga ga ne treba uzimati relevantnim što se tiče kupnje ili prodaje, ali čini mi se da je Dalekovod, nakon dužeg vremena “propucao izolaciju” na jednom mjestu


jučer su kupnje/prodaje u jednom trenutku bile: 72000 / 67000
do prije neki dan su bile uglavnom: 15000 / 80ak 000

što se tiče kolege koji je ušao prosječno na 45 on će jednom zaraditi samo 100tinjak posto kad cijena dlkv bude 100tinajk kuna (nije da mu vadim mast, ali ja ću tada zaraditi oko 450 posto).

ako će išta hdz-ova vlada raditi, mislim da bi mogli biti ozbiljniji u privlačenju sredstava iz europskih fondova- naći će se tu nešto posla i za dlkv.. (čak i bez toga vjerujem u dlkv sposobnost dogovoaranja poslova na ino tržištu).

uglavnom vjerujem u ozbiljan rast ove dionice, posebno u dužem roku..
kome nije, rekli bi dubrovčani preša, neka ne prodaje, a pogotovo ne na ovim smiješnim razinama


to ste vi kolega, onako odokativno izračunali, ako niti vi, niti ja, od danas ne bi više prstom mrdnuli što se tiče Dalekovoda, ali vjerujte, ako se pokaže tračak sunca na ovoj dionici i krene prema tim razinama, da sam spreman uložiti puno ozbiljniji novac nego što ga sada imam ovdje, te računam zaradu do 100-tke barem 400% , nadam se da ćete i vi ponešto dokupiti, da vam se zarada popne barem do 750% , vrijeme je na našoj strani, ići će to, samo dok krene

ovdje će se prava lova zavrtjeti kad Konsolidator d.o.o. do kraja stabilizira firmu jer tada će vrlo izvjesno prodati svoj većinski paket nekom stranom kupcu, a to će biti po puno većim cijenama nego što su sada na burzi. Bitno da je poslova sve više, a i cifre koje su ugovorili su respektabilne, pogotovo zadnji posao od 1,27 milijardi kuna

Ignore: KressoM, delux


ovdje će se prava lova zavrtjeti kad Konsolidator d.o.o. do kraja stabilizira firmu jer tada će vrlo izvjesno prodati svoj većinski paket nekom stranom kupcu, a to će biti po puno većim cijenama nego što su sada na burzi. Bitno da je poslova sve više, a i cifre koje su ugovorili su respektabilne, pogotovo zadnji posao od 1,27 milijardi kuna

400 milijuna…1.27 mlrd je cijeli posao…

Kolega, a HERA-ino odobrenje HEP-u za narednih 10 godina ulaganja po cca 450 mil kn godišnje, gdje ima posla i za RIZ i DLKV???

https://www.hera.hr/hr/docs/2016/Odluka_2016-04-05_01.pdf

35000 74000 kupnje i prodaje.. posustajanje


35000 74000 kupnje i prodaje.. posustajanje

a možda se povlačenjem naloga nastoji pritisnuti prodavače da se spuste niže i prodaju sve oko 11 kn?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Rastemo pomalo, al DDJH nas sije za nekih 22 miliona kuna trzisne kapitalizacije 😀

E sad, ili je DDJH bolja firma ili tu nesto ne stima. 😀

jedna, ipak pozitivna stvar posljednjih dana (pogotovo danas) prodaja se počinje događati po prodajnim cijenama, a ne kupovnim.. ne pamtim kad je to na dlkv bio slučaj.. u posljednje vrijeme je tome tako.
sutra je fi, vjerovatno ok izvještaj koji nebi trebao dionicu vratiti ispod 11 kuna.

New Report

Close