DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 11:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/3aAG5D4FOcOvNVukaGsYwQ==.pdf


http://www.dkom.hr/default.aspx?id=260
evo i opet

Sada mi se ta žalba čini više kao formalnost jer svi nedostaci u ponudi na ponovljenom natječaju su od strane konzorcija u kojem je i Dalekovod ispravljeni, Jednostavno DKOM se nema više za čega hvatati kao u prvoj žalbi.

Nitko se neće žaliti ukoliko ne pronalazi argumente. To se još uvijek plaća. Ako ne uplatiš, otkantaju te bez da pogledaju papire. Što misliš tko ovdje zarađuje?
Pozdrav

Kakvo premenaganje!!! Gornji Bollingeri…donji targeti..donji dio, gornje visine…stranja …..

Prvi na listi vlasnika Podravske banke su BROKERI ZAGREBAČKE BANKE, koji su doznali
za RJEŠENJE O OVRSI…..davno…..! Dionica je zviznula…..neobjašnjivo!
Onda su se pojavili članci OHRABRENJA ,…o novim poslovima….čestitke za povećanje PRIHODA…
kakvo zamajavanje……..nevjerojatno…
a danas- ISTINA. Ovrha preko 50 mil…i ..??? Pitanje ? Kako će nabaviti novac – h i t n o !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Budući da su ta sredstva deponirana na sudskom računu već duže od godinu dana, ovrha nad njima neće imati utjecaj na poslovanje niti ispunjenje obveza iz predstečajne nagodbe, kažu u Dalekovodu…..

Nema brige, za sve dusobriznike….samo moze biti + za ovu dionicu

Dalekovod osporava Podravskoj banci pravo na ovrhu


Kakvo premenaganje!!! Gornji Bollingeri…donji targeti..donji dio, gornje visine…stranja …..

Prvi na listi vlasnika Podravske banke su BROKERI ZAGREBAČKE BANKE, koji su doznali
za RJEŠENJE O OVRSI…..davno…..! Dionica je zviznula…..neobjašnjivo!
Onda su se pojavili članci OHRABRENJA ,…o novim poslovima….čestitke za povećanje PRIHODA…
kakvo zamajavanje……..nevjerojatno…
a danas- ISTINA. Ovrha preko 50 mil…i ..??? Pitanje ? Kako će nabaviti novac – h i t n o !


Glupost! Iznos od 54 milijuna kuna je već odavno deponiran na sudskom računu a u slučaju da na kraju Dalekovod dobije taj spor to će rezultirati povratom tog novca na račun Dalekovoda. Pošto je taj novac tamo već od 2012 godine ja ovdje vidim samo mogućnost da po pozitivnom okončanju spora budemo bogatiji za 54 milijuna kuna.

Prvo, slažem se s kolegom miami u potpunosti (kakvi Bolingeri, kakvi bakarači)
Drugo, novci su već deponirani duže vrijeme pa neće opteretiti likvidnost društva.
Međutim, svakako da negativni rasplet ovog procesa utječe na pad ili porast cijene, pa se ne bi složio s kolegom ivanoreškovićem da je dioničarima i društvu svejedno. Jer tko kaže da se nije računalo na povrat tog novca.
Kolegu prognostika (ili g. Bolingera) koji tvrdi već duže vrijeme da Dalekovod vrijedi 5kn (a 95% dionica niti 1lp) neću ni komentirati.

Ako dobiju 54 milijuna od tog spora, pa su od albanaca dobili 30 i nesto…skoro 100 milijuna…pa oni uopce ne moraju radit 🙂

Građevinare sam otpisao kao potencijalno ulaganje još prije 7-8 godina pa ih niti ne pratim ali što se ovdje sve piše je stvarno prestrašno.

ADMINISTRATORE, ovo čitaju i ljudi koji ne znaju ništa o dionicama, i kada vide naslove u novinama tražiti će i tu odgovore a što sve će pročitati je stvarno nevjerojatno.


@miami
: Zaba brokeri nisu vlasnici nego skrbnici tako da nemate pojma čije su to dionice. Vjerojatno su od nekoga iz top 10, možda su i od nekoga s foruma, ali za stvarno nemate pojma. Dionica nije pala neobjašnjivo već je uprava DLKV objavila to na burzi ali je 99 posto ljudi lijeno da malo progugla i vidi o kojem je točno iznosu riječ. Sve je s njihove strane objavljeno davno i da čitate izvještaje vidjeli bi to već, a isto tako ne moraju smisliti nikakve novce jer su već deponirani kod suda duže vrijeme. Sve skupa, strašno što lupetate.

@ivanoreskovic: uvijek čitam što pišete ali ne bi se ovdje složio da nema brige za dioničare. Sredstva jesu odavno deponirana kod suda i neće biti udar na likvidnost u smislu da im isprazne tekući račun, ali zaboravljate (i svi ostali koji su se nadovezali) da su ta sredstva u bilanci (AOP 029 – Ostala dugotrajna financijska imovina), samo je netko na njih stavio šapu. A kada se Podravska banka naplati, a hoće jer presuda ima ovršnu snagu pa se Dalekovod može žaliti koliko god želi, ta pozicija će se umanjiti i samim time se umanjuje i knjigovodstvena vrijednost tvrtke/dionice.

Ovrha 54.000.000 / 24.719.305 dionica = 2,18 kn po dionici

Osim te pozicije gdje ostaje još vrlo upitnih 72 milijuna kuna možete pogledati i bilješke revizora iz 2014. (za 2015. je prerano za revidirano) o precijenjenosti imovine, nekretninama pod hipotekama i ovrhama itd. Teže je pronaći neki MRS koji nisu prekršili nego koji jesu.

Baš me zanima koliko ljudi razumije bilješku 5. vezano za predstečajnu nagodbu i kupuje ovu dionicu… I koliko ljudi razumije koliko prihoda iz RDG-a nisu „pravi“ prihodi…

Igh, ingr, dlkv, hdel i thnk u periodu 2010.-2015. zajedno imaju 1,7 milijardi operativnog gubitka i da smo u normalnoj državi bez predstečajnih nagodbi svi osim thnk bi odavno propali). Da li je realno očekivati da su oni sad izmislili neku toplu vodu preko noći?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Da to su rekli i kad je išlo na Županijski sud da to dobivaju sigurno. Mada sam ja na to zaboravio i ja taj iznos nigdje u bilanci ne vidim jel može netko pitati gdje je to u bilanci prikazano pošto sam dobio odbijenicu. Valjda previše pričam po forumu. Pa nemam više informacija iz menze :).

@value walk
Tek sad vidim Vas post nisam ga registrirao, znaci u obvezama nemaju ništa ??? s obzirom da pisete samo o depozitu??


Igh, ingr, dlkv, hdel i thnk u periodu 2010.-2015. zajedno imaju 1,7 milijardi operativnog gubitka i da smo u normalnoj državi bez predstečajnih nagodbi svi osim thnk bi odavno propali). Da li je realno očekivati da su oni sad izmislili neku toplu vodu preko noći?

pa daj mi reci, kad si ostatak teksta napisao tako dobro, od firmi koje si nabrojao, koja je dobila najvise poslova u prosloj godini? koja se istice po vrsti djelatnosti? koja ima najvise sanse da prezivi?

Ovrha 54.000.000 / 24.719.305 dionica = 2,18 kn po dionici

… i tako dolazimo do onih 9 kn/kom što je kolega prognostik odavno govorio….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@ Zack4u: Takve stvari ne stoje u obvezama. Dok ne izađe revidirano za 2015. uzmite barem za 2014., imate unutra sve lijepo objašnjeno. Uz mišljenje revizora na početnim stranicama postoje i bilješke za većinu pozicija pojedinačno.


@plopro_wnb
: to što ste rekli stoji ali ja nisam za nikoga drugog komentirao kako radi i koje su mu šanse pa radio usproedbe niti sam izmišljao brojke/činjenice. Samo čitam izvještaje koji su revidirani od Ernst % Younga, ne od neke lolkalne kućice koja bi lupila žig na bilo što.

Ne brojim ni količine ni vrijednost poslova jer ne pratim taj sektor pa ste možda i u pravu, ali kada to sve zbrajate uzmite u obzir i marže i obveze/repove iz predstečajne nagodbe koje su još dužni pokriti.

Operativna dobit grupe – konsolidirano u milijunima

2010 64.577.045
2011 -202.297.582
2012 -288.879.051
2013 -79.133.838
2014 -116.091.294
2015 65.957.881
ukupno 2010-2015 -555.866.839 (skoro trećina od ukupnih 1,7 milijardi koje sam spomenuo)

Nemam ja ništa protiv njih niti njihovog eventualnog zaokreta u poslovanju (iako u to ne vjerujem, pogotovo ako se skroz ne posvete inozemstvu i segmentu gdje su najjači uz najbolje marže), samo sam se osvrnuo na hrpu gluposti napisanih vezano za ovu ovrhu.

Over and out

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close