DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 02:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
2.406
970
2,44
2,48
1,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Meni više ništa nije jasno kod ove dionice. Usporedimo Belje koliko je skočila dionica zbog mogućeg preuzimanja turskog Migrosa od strane Agrokora! Ali još ništa nije gotovo. Pogledajmo ugovorene poslove Dalekovoda za 2008 g., kupljen je TLM, pregovori o preuzimanju Aluminija su u završnoj fazi a Dalekovod iz dana u dan samo down! Molim da mi netko ovu situaciju objasni. Ne vjerujem da je u pitanju svjetska kriza!

Ne možeš uspoređivati dva različita sektora.
A Belje raste jer ne ide Belje u akviziciju već Agrokor, a Belje bi se špekulativno time probilo na ogromno tržište.
Dok u slučaju Dalekovoda akvizicija je na njemu.
Štoviše totalna je nelogičnost da je Dalekovod uopće rastao na krilima akvizicije jer na zrelom tržištu cijena dionice u takvom slućaju pada.

E sad će oni koji ne ulažu u znanje opaliti po meni ali nadam se da sam ti pomogao.
[thumbsup]

Show me the Money!


Neki traže realno objašnjenje za dalekovod, pa ima ga stanje u građevinskom sektoru u SAD-u, pad cijena dionica na Wall streetu, moguća recesija u americi, stalne informacije da i naša vlada mora stegnuti kajš to znaći i manje investiranja u građevinarstvu i tako redom, informacija koliko hoćeš, no dalekovod već ima ugovorene poslove tako da je po meni ovo prilika za povoljan dokup, a i inače burza nije za ljude slabih živaca.[wink]

Dalekovod nije tipičan građevinar nego specifičan, nema konkurencije u regiji. Pada zato jer pada i sve drugo a sve zbog pesimizma na burzi. Kad krene optimizam DLKV će ići najviše gore.

Bravo Tenkista

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Ne možeš uspoređivati dva različita sektora. A Belje raste jer ne ide Belje u akviziciju već Agrokor, a Belje bi se špekulativno time probilo na ogromno tržište. Dok u slučaju Dalekovoda akvizicija je na njemu. Štoviše totalna je nelogičnost da je Dalekovod uopće rastao na krilima akvizicije jer na zrelom tržištu cijena dionice u takvom slućaju pada. E sad će oni koji ne ulažu u znanje opaliti po meni ali nadam se da sam ti pomogao. [thumbsup]
[/quote]

Slažem se u potpunosti za DLKV,ali ne i za BLJE!
Molio bih Hrcu 01 da mi objasni moju zabludu(ako je moja).

[smiley]

jurij11:

Neki traže realno objašnjenje za dalekovod, pa ima ga stanje u građevinskom sektoru u SAD-u, pad cijena dionica na Wall streetu, moguća recesija u americi, stalne informacije da i naša vlada mora stegnuti kajš to znaći i manje investiranja u građevinarstvu i tako redom, informacija koliko hoćeš, no dalekovod već ima ugovorene poslove tako da je po meni ovo prilika za povoljan dokup, a i inače burza nije za ljude slabih živaca.[wink]

Dalekovod nije tipičan građevinar nego specifičan, nema konkurencije u regiji. Pada zato jer pada i sve drugo a sve zbog pesimizma na burzi. Kad krene optimizam DLKV će ići najviše gore.

1)Na burzu ne ide nitko tko ima slabe živce .Na burzu idu ljudi koji znaju šta rade ,smatram da je malo oni koji su baš slučajno zalutali.

2)Ma optimizma ima ,nebi ulazili svi mi u ovu dionicu da je nismo dobro proučili ali žalosno je to što netko stalno ruši cijenu takve dionice koja po meni ima najviše potencijala za rast.

Evmo malo vijesti

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,1,19,adrial_tlm,105563.jl

14.04.2008.

Slažem se u potpunosti za DLKV,ali ne i za BLJE!
Molio bih Hrcu 01 da mi objasni moju zabludu(ako je moja).

[smiley]

Objasnio ti je persuader [cool]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Ne znam zašto se toliko isčuđivate što dionica pada.Pa nekad mora i pasti ,ne može stalno rasti.Ako vjerujete u tu dionicu kupite ili dokupite još sad kad je jeftina.
Odnosno ocjenite da li će još pasti i malo pričekati još.

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. BMK I PARTNERI D.O.O. 410.923 17,91 Osnovni račun
2. KLT I PARTNERI D.O.O. 409.571 17,86 Osnovni račun
3. CTG D.O.O. 358.674 15,64 Osnovni račun
4. MALIKD.D. 72.386 3,16 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 26.122 1,14 Skrb. račun
7. DALEKOVOD D.D. 25.239 1,10 Osnovni račun
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.378 0,76 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.343 0,76 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 15.447 0,67 Skrb. račun
Ukupno: 60,9
Evo novosti dok se svi sekirate sto pada valjda ce vam biti drago da je kolega sa foruma dosao u top 10.
Unaprijed hvala [smiley]

pa gospodo zasto kupujete dionice ako u njih nevjerujete. prodajte ih i nema vise glavobolje.

malo statistike:

redosljed dionica kojima forumasi vjeruju da ce rasti u 2008 g. izgleda ovako: (glasalo je 389 forumasa)

1. HT 196

2. ATPL 159

3. DLKV 152

svi se oni nadaju, a mi znamo tko je i sto je Nada. Nada na spanjolski znaci zero oliti nista, a na naski stara hurbetina. ae. [cool]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

bravo Maliče,
ili je cijenjeni kolega bio iza PBZ skrbničkog ili je samo on kupovao zadnjih mjesec dana a PBZ sve prodao i nestao, kako god bilo ako nije patka , molimo kolegu Malika da podijeli s nama ostalima radosne vijesti koje mi ostali u agoniji isčekujemo
pozdrav[smiley]

Malik, Malik na PBZ si nalik …ili tako nekako. kako ono ide?[smiley]

za nevjerne Tome:

glasna razmisljanja o IPO DLKV

Dalekovod
– stabilna tvrtka s dobro uhodanim poslovima

http://www.vecernji.hr/home/manager/2995534/index.do

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


za nevjerne Tome:

glasna razmisljanja o IPO DLKV

Dalekovod
– stabilna tvrtka s dobro uhodanim poslovima

http://www.vecernji.hr/home/manager/2995534/index.do

Kolega, jeste možda primjetili tko je pisao taj članak? Dotična gospođa ne zna još uvijek osnovne pojmove dioničarstva, tako da Vam njezina pisanja ne bi trebala biti baš neka vodilja za ulaganje. Uostalom, ni pisanja bilo kojeg drugog hrvatskog novinara. Oni samo pišu da odrade tjedne kartice, a usput keširaju i koju kunu od onih koji im govore što da pišu.

Primjetio sam tko je pisao taj članak i baš me zanima odakle Vi znate da dotična nema pojma o osnovama dioničarstva.Nije valjda da osobno poznajete osobu???Ili bi više trebali vjerovati Vama i ostalim navlakačima na ovom forumu..Zlo mije više od ovakvih tipova….A moja nit vodilja za ulaganja je uvijek bila prava inside info. na vrijeme..A fundamenti i ovako na ovom tržištu ne znače puno…Možda TA tu i tamo pokaže trend i to je to..
Laku noć i prijatno “drukanje”..

New Report

Close